TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera

Offline michau

  • *****
  • 3974
Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« dnia: 12 Czerwiec 2009, 10:23:54 »
Cytuj
Niemożliwe? A jednak - w związku z prowadzonym dochodzeniem antymonopolowym Microsoft rozesłał do producentów sprzętu informację, że planuje rozwiązanie problemu poprzez wydanie specjalnej wersji systemu Windows 7 całkowicie pozbawionej przeglądarki Internet Explorer.

Jeśli plany zostaną wcielone w życie, nowa wersja systemu nazwana zostanie Windows 7 "E" i podobnie jak wersja "N" pozbawiona odtwarzacza Windows Media Player, również i ta dostępna będzie jedynie na rynku europejskim. Jakiś czas temu pisaliśmy, że Internet Explorer 8 można wyłączyć (częściowo odinstalować) w Windows 7, ale wersja "E" ma pójść o krok dalej - w ogóle nie będzie zawierać przeglądarki.

Najważniejsze jest jednak to, że w przeciwieństwie do wersji "N" tym razem na rynku europejskim nie będzie alternatywy, czyli pełnej wersji z przeglądarką. Integratorzy OEM i sprzedawcy sprzętu będą mogli otrzymać specjalne pakiety instalacyjne, dzięki którym w miarę potrzeby możliwa będzie preinstalacja przeglądarki na nowych komputerach. Sprawa będzie nieco bardziej skomplikowana dla użytkowników, którzy samodzielnie zakupią system - Microsoft planuje dla nich przygotować wersje instalacyjne Internet Explorera na serwerach FTP i dostępnych oddzielnie w sprzedaży płytach CD.

Trudno przewidzieć, jak zareaguje na te informacje Komisja Europejska. Jeśli zastanowić się jednak nad tym nieco dłużej, to można dojść do wniosku, że wbrew pozorom może to być spore utrudnienie dla użytkowników, a brak jakiejkolwiek przeglądarki w systemie niekoniecznie może być tym, o co chodzi władzom antymonopolowym Unii Europejskiej...

dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=11613&Microsoft+proponuje+Windows+bez+Internet+Explorera


No to nas KE załatwiła :D
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwiec 2009, 16:42:49 wysłana przez Mirahz »

Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Czerwiec 2009, 10:28:13 »
Oszaleli!!! Spaprali system kto teraz kupi taki badziew? Ale skoro nie bedzie przegladarki w wersji europejskiej trzeba bedzie sciagac angielskiego ultimate i instalowac polskie MUI  :P
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2009, 10:34:09 wysłana przez robert79513 »

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Czerwiec 2009, 10:30:29 »
Mielmy nadzieję, że niedojdzie do tego! Chyba jakąś petycję będzie trzeba pisać.

Offline beholder

  • ***
  • 172
  • Remeber everything. Forgive nothing.
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Czerwiec 2009, 10:33:00 »
Od jakiś 6 lat nie korzystam z IE, zawsze chciałem pozbyć się tej przeglądarki z systemu. Fajnie, że w W7 można IE wyłączyć. Mi to w zupełności wystarczy.

Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Czerwiec 2009, 10:34:50 »
Moim zdaniem bardzo dobrze robią !

Niech pokażą KE, że to ich całe postępowanie antymonopolowe jest nic nie warte i tylko utrudnia życie ludziom.
Lepsze to niż wybór przeglądarki po instalacji systemu.
Dodatkowe okienko, z jakimiś filmikami, recenzjami etc

Czyli kontrolki IE też nie ma być ?
Super...

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Czerwiec 2009, 10:47:42 »
Beznadziejny pomysł. studiuję europeistykę i uważam, że kilka pomysłów i decyzji  KE jest z palca wyczarowana. To nie jest ani rozwiazanie problemu monopolu MS ani niczego innego.  To tylko tworzy kolejne problemy dla zwykłych użytkowników.
Aczkolwiek z drugiej strony to może być dobre dla ogółu jak taki zwykły użytkownik mógłby po lub w trakcie instalacji wybrać swoją przeglądarkę.
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Czerwiec 2009, 10:48:44 »
Bez sensu, że wyrzucają całkowicie IE z W7. Znowu narobią wersji E, N i na no i po co tyle.
1 wersja W7 i opcja wyłączenia IE po zainstalowaniu windy.

Offline Gustaw

  • ***
  • 203
  • no pain, no game...
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Czerwiec 2009, 10:56:32 »
Wy chyba nie wiecie co mówicie!!
Microsoft ma u siebie znakomitych ludzi, którzy "zszachowali" urzędasów z KE. Pomyślcie ze jesli przy czystym systemienie nie bedzie żadnej ikonki z przeglądarką to w jaki sposób połączycie sie z internetem?? Bedziecie musieli kupic płytę z przeglądarką np. "fireshit" czy jakoś tak,  wybaczcie ale nie uzywam takich "shitów" :]  Moim zdaniem jak juz te durnie z KE powinni "porosic  MICROSOFT, najlepiej na kolanach" o zwykłą ikonkę na pulpicie  "pobierz przegladarke" i tam bedzie bezpośrednie polaczenie z internetem ze stroną na ktorej bedzie mozliwość tylko  wyboru pregladarki (IE, fireshit, czy jeszcze inne badziewia). Ja osobiscie  używam OS zawsze Windows , obecnie 7100 RC,  i IE8 chodzi mi wysmienicie , ogolnie jestem tego zdania ze rzeczy wypuszczane przez Microsoft integruja sie najlepiej z innymi programami tej firmy, a nie oprogramowanie innych "superfirm" ktore pozniej sie nawzajemn blokuja ze soba ;/

Jeszcze chcialem dodac ze Microsoft zamierza juz nie dlugo wypuscic DARMOWY PROGRAM ANTYWIRUSOWY WBUDOWANY W SYSTEM,  czemu mi sie wydaje ze znowu nienormalni zwolennicy shitow znowu beda drzeć mordy ;/;/

Jezeli nie odpowiadaja wam rzeczy od Microsoftu to w czym problem ludzie?? macie mnostwo alternatyw, przesiadzcie sie na linucha bedziecie mieli do wyboru odrazu przegladarke i problemy :]  

MICROSOFT FOREVER :]
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2009, 11:03:45 wysłana przez rav2187 »

Offline beholder

  • ***
  • 172
  • Remeber everything. Forgive nothing.
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Czerwiec 2009, 11:02:52 »
Po cholerę się tak spinasz?  ::) Próbujesz powiedzieć, że IE jest najlepszą przeglądarką? Ha... ha... ha...

Offline Gustaw

  • ***
  • 203
  • no pain, no game...
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Czerwiec 2009, 11:05:58 »
o gustach sie nie dyskutuje, i smiało mogę powiedzieć ze jest i znajde miliony osob ktore mnie poprą :]  A Tobie jak nie pasuje IE to ukryj sobie ikonke , zainstaluje fireshita i ustaw ja jako główna przegladarke i w krotkim czasie zapomnisz ze masz IE na kompie :] 

Offline beholder

  • ***
  • 172
  • Remeber everything. Forgive nothing.
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Czerwiec 2009, 11:07:05 »
Zapomniałem 6 lat temu.

"Fireshit" - dobre ;]

EOT.

Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Czerwiec 2009, 11:07:48 »
Po cholerę się tak spinasz?  ::) Próbujesz powiedzieć, że IE jest najlepszą przeglądarką? Ha... ha... ha...

Dokladnie  :D

Nie uzywam zadnych produktow MS procz Windows, WMP, office (IE8 tylko wtedy gdy mi sie nie chce jakas strona otworzyc w Operze)  :P

Offline Gustaw

  • ***
  • 203
  • no pain, no game...
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Czerwiec 2009, 11:11:37 »
Po cholerę się tak spinasz?  ::) Próbujesz powiedzieć, że IE jest najlepszą przeglądarką? Ha... ha... ha...

Dokladnie  :D

Nie uzywam zadnych produktow MS procz Windows, WMP, office (IE8 tylko wtedy gdy mi sie nie chce jakas strona otworzyc w Operze)  :P


łahahaha dobre ( IE8 tylko wtedy kiedy te wszystkie opery i fireshity nie potrafia czegos otworzyc ) to zdanie mowi samo za siebie , na chorobe zawsze jedno lekarstwo, ZAWSZE IE8 :]

Offline beholder

  • ***
  • 172
  • Remeber everything. Forgive nothing.
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Czerwiec 2009, 11:19:06 »
"Internet Explorer to program, który służy do przeglądania internetu z Twojego komputera i na odwrót" ;)

Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Czerwiec 2009, 11:19:46 »
IE to shit jest wony i mniej funkcjonalny od opery 10 niektore strony nie otwieraja mi sie prawidlowo bo mam zainstalowana wtyczke adblock zeby mi reklamy nie fruwaly  :P

Dodam jeszcze ze firma ktora robi wszystko nigdy nie dorowna firmie ktora jest ukierunkowana na 1 produkt  :P
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2009, 11:23:16 wysłana przez robert79513 »