TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera

Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Czerwiec 2009, 13:27:29 »
A Serka.... No ja też mam 14 lat i myslałem że o mnie chodzi.... O który post chodzi? O ten z rybami i dziećmi czy ten z info ze dziś się idzie do pracy? :D

O ten z rybami :P Po twoich postach widac ze masz spore doswiadczenie chodz nie zawsze sie z toba zgadzam  ;)

Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Czerwiec 2009, 13:36:18 »
Jeśli coś mi nie działa w FF to addon IE Tab i po bólu.
Wracając do tematu... trochę dziwne, że mają pozbyć się IE... ciekawe jak sobie zassam Liska... zapewne będę biegał z penem od innego kompa. Mimo, że prawie w ogolę nie używam IE to moim zdaniem jednak powinien być... przecież wiele programów wymaga tego syfa do poprawnego działania.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Czerwiec 2009, 13:51:50 »
Jeśli coś mi nie działa w FF to addon IE Tab i po bólu.
Wracając do tematu... trochę dziwne, że mają pozbyć się IE... ciekawe jak sobie zassam Liska... zapewne będę biegał z penem od innego kompa. Mimo, że prawie w ogolę nie używam IE to moim zdaniem jednak powinien być... przecież wiele programów wymaga tego syfa do poprawnego działania.
Wielka racja, sam sie nad tym zastanawiam, IE mógł sobie zostać. Użytkownik i tak zainstaluje to co będzie chcial. Może ie nie jest najbezpieczniejszą przeglądarką ale jakże niekiedy przydatną i potrzebną. Nurtuje mnie jak ciebie pytanie jak mam pobrać przeglądarke nie mając jak jej pobrać. Może KE wymyśliła jakiś cudowny sposób??

Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Czerwiec 2009, 13:57:30 »
Będziesz zmuszony mieć na pędrajwie instalkę jakiejś przeglądarki
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz
2 GB RAM
NVIDIA GeForce 9600 GT
Windows 7 build 7260

Offline beholder

  • ***
  • 172
  • Remeber everything. Forgive nothing.
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Czerwiec 2009, 14:09:08 »
Za dużo mieszają. Opcja wyłączenia IE jest moim zdaniem optymalna. Mam możliwość pobrania innej przeglądarki, potem wyłączam IE i gra gitara. Teraz w obliczu częstych formatów i instalacji kolejnych buildów i tak przygotowałem sobie jednego pendrive'a z instalacjami wszystkich potrzebnych mi programów, jednak posiadanie instalacji na pendrive/cd nie jest niczyim obowiązkiem. Dlatego uważam, że wypuszczenie wersji W7 bez IE to zła decyzja.

Offline matys1

  • ****
  • 275
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Czerwiec 2009, 14:14:41 »
Po co ta dyskusja, chcecie powiedziec ze po formacie musicie sciagac od nowa przegladarke ;D to nikt nie ma kopii instalki na dysku? Ja pierwsze co robie po zainstalowaniu systemu to instalacja firefox, IE zostawiam w spokoju i zapominam ze ja mam gdzies na dysku.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Czerwiec 2009, 14:23:33 »
A co z komputerami nowymi? Przecież producenci dysków nie wrzucą Ci instalatora na dysk.

Offline matys1

  • ****
  • 275
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Czerwiec 2009, 14:31:01 »
Nie badz smieszny, nie widze problemu istnieja jeszcze inne nosniki danych.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Czerwiec 2009, 14:31:21 »
A co z komputerami nowymi? Przecież producenci dysków nie wrzucą Ci instalatora na dysk.
W takim wypadku będziesz musiał iść do kolegi albo do kafejki ściągnąć i skopiować :P a jak nie to będziesz miał neta ale nie zobaczysz żadnej strony :P

Offline Gustaw

  • ***
  • 203
  • no pain, no game...
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Czerwiec 2009, 14:33:01 »
A co z komputerami nowymi? Przecież producenci dysków nie wrzucą Ci instalatora na dysk.

no dokladnie nie wrzuca, dlatego Microsoft zagrał szach mata KE , a swoja droga to teraz Firma Mozilla, powinna wysyłac darmowe płyty Cd z instalka swojego najnowszego produkty, jestem pewien ze jesli nieszczesny pomysl Ke dojdzie do skutku to Microsoft bedzie dolaczał przegladarke IE do nowych kompow na plytach CD badz bedzie mozna ja bezplatnie zamowic na stronie Microsoftu :] tak działa powazna firma, nie pozwoli ona na utrate klienta :]

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Czerwiec 2009, 14:33:47 »
Nie badz smieszny, nie widze problemu istnieja jeszcze inne nosniki danych.
Istnieją ale napisz mi czy to jest najwygodniejszy sposób?? czy nie łatwiej jest np przy instalacji wybierać przeglądarke albo np zainstalować windowsa, antywirusa, neta i potem firefoxa? niewiele osób ma czas aby szukać płyty z instalką przeglądarki.

Offline matys1

  • ****
  • 275
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Czerwiec 2009, 14:40:50 »
Istnieją ale napisz mi czy to jest najwygodniejszy sposób?? czy nie łatwiej jest np przy instalacji wybierać przeglądarke albo np zainstalować windowsa, antywirusa, neta i potem firefoxa? niewiele osób ma czas aby szukać płyty z instalką przeglądarki.
"westchnienie" ale to by bylo tylko przy zakupie nowego kompa lub dysku a ktory tak czesto to zmienia robicie z igly widly zapewniam was ze nie bedzie zadnych problemow, po co zawczasu sie zamartwiac. ;)

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Czerwiec 2009, 14:50:47 »
Istnieją ale napisz mi czy to jest najwygodniejszy sposób?? czy nie łatwiej jest np przy instalacji wybierać przeglądarke albo np zainstalować windowsa, antywirusa, neta i potem firefoxa? niewiele osób ma czas aby szukać płyty z instalką przeglądarki.
"westchnienie" ale to by bylo tylko przy zakupie nowego kompa lub dysku a ktory tak czesto to zmienia robicie z igly widly zapewniam was ze nie bedzie zadnych problemow, po co zawczasu sie zamartwiac. ;)
problemów może nie będzie ale mniejsza wygoda tak. Na codzień korzystam z firefoxa. Jednak ze względu na wiele wtyczek zainstalowanych w nim czasem korzystam z ie. Duzo lepszym rozwiązaniem byłoby zostawienie przeglądarki z redmond ale z łatwą możliwością całkowitego wyłączenie, odinstalowania. Rozwiązanie wygodniejsze, i ma tą zaletę, że pozostawia duże pole manewru na wybór przeglądarki

Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Czerwiec 2009, 14:59:04 »
Kompletna zbdura... Microsoft produkuje własny system, to chyba oczywiste, że chca, aby była w nim ich przeglądarka... Czemu nie oskarżą Apple o to, że po instalacji systemu mamy Safari?

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Czerwiec 2009, 15:24:48 »
Kompletna zbdura... Microsoft produkuje własny system, to chyba oczywiste, że chca, aby była w nim ich przeglądarka... Czemu nie oskarżą Apple o to, że po instalacji systemu mamy Safari?
kilka postów wyżej pisałem że byłoby to wygodne rozwiązanie ale nie na ręke microsoftowi, wystarczy doczytać