TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera

Offline Gustaw

  • ***
  • 203
  • no pain, no game...
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Czerwiec 2009, 11:24:00 »
Dobra chlopaki zostawmy ten temat, bo on do niczego nie prowadzi , mozemy tak zapelnic 10 stron piszac ze FX czy OP jest lepszy od IE i na odwrót, moje zdanie jedno IE pod WINDOWSEM moze byc, reszta to sery szwajcarskie ;) one nadaja sie do linuchów. kończe

Offline Serkus

  • ****
  • 367
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Czerwiec 2009, 11:39:51 »
Chyba ich poj***ło Internet Explorer jest spoko chociaż, że jest wolny (Mówiąc o Xp i Vista...), chociaż w W7 przyśpieszył ostatnio  ::)

Offline Gustaw

  • ***
  • 203
  • no pain, no game...
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Czerwiec 2009, 11:41:50 »
Chyba ich poj***ło Internet Explorer jest spoko chociaż, że jest wolny (Mówiąc o Xp i Vista...), chociaż w W7 przyśpieszył ostatnio  ::)

no i znalazł sie chociaz jeden normalny czlowiek :] BRAWO

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Czerwiec 2009, 11:43:50 »
Jeden? Obrażasz mnie! Ja zawsze tylko IE, przez chwilę tylko było Safari, ale to nie to samo co przeglądarka z Redmond. Może założymy jakiś fanclub IE? Bo jeszce nie ma takiego(sprawdzałem szukając w google frazą "IE funclub"). :D
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2009, 13:33:34 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Czerwiec 2009, 11:44:00 »
Taa znalazles sobie kolege 14 letniego ktory ma takie poglady jak ty  ;D

Moje zdanie jest proste IE8 przydatny ale nie najlepszy (do uzycia jako zapasowa przegladarka)
chce go miec w polskim win 7 ale nigdy jako domysla przegladarka koniec ktopka wiecej nic nie napisze bo szkoda mi szkoda długopisu  :P

PS: Co do Fireshit sie zgodze bo Firefox mi sie nie podoba, mi sie jeszcze nikt nigdy nie wlamal do kompa przez opere i nie slyszalem o takim przypadku wiec nie opowiadaj mi tu takich bajek. Co do aktualizacji to gdy sa nowe wersje przegladarki to widac w nich przynajmniej ze zwieksza sie jej wydajnosc a nie tylko latanie dziur przez winupdate jak to robi MS  :P

PS2: tbgkol jesli 14 latek ma wieksze doswiadczenie ode mnie to wezme jego zdanie pod uwage ale z logicznego punktu widzenia to gdy ja instalowalem juz windowsy to on dostal kompa na pierwsza komunie  ;D DZIECI I RYBY GLOSU NIE MAJA
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2009, 12:10:50 wysłana przez robert79513 »

Offline Gustaw

  • ***
  • 203
  • no pain, no game...
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Czerwiec 2009, 11:49:54 »
Taa znalazles sobie kolege 14 letniego ktory ma takie poglady jak ty  ;D

Bo wszyscy uzytkownicy IE jeszcze spali dlatego bylem sam , teraz powstawali juz i widac ktos uzywa programu z gornej polki a kto syfu :] Fireshitowcy musza szybko wstawac zeby zobaczyc czy juz sa nowe aktualizacje do tych pseudo przegladarek , zeby ktos sie nie wlamal przez nia do kompa <lol2>, (a propos to ja wstalem szybko bo myslalemz e dzisiaj do pracy sie idzie).

Co do fanclubu to jestem za, domena www.IEfanclub.pl jest wolna  ;) ;D

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Czerwiec 2009, 12:06:57 »
Taa znalazles sobie kolege 14 letniego ktory ma takie poglady jak ty  ;D

Moje zdanie jest proste IE8 przydatny ale nie najlepszy (do uzycia jako zapasowa przegladarka)
chce go miec w polskim win 7 ale nigdy jako domysla przegladarka koniec ktopka wiecej nic nie napisze bo szkoda mi szkoda długopisu  :P

PS: Co do Fireshit sie zgodze bo Firefox mi sie nie podoba, mi sie jeszcze nikt nigdy nie wlamal do kompa przez opere i nie slyszalem o takim przypadku wiec nie opowiadaj mi tu takich bajek. Co do aktualizacji to gdy sa nowe wersje przegladarki to widac w nich przynajmniej ze zwieksza sie jej wydajnosc a nie tylko latanie dziur przez winupdate jak to robi MS  :P

Suuuper, a ty myślisz, ze jak jesteś starszy to od razu mądrzejszy, bardziej obeznany i wogóle wszytsko lepiej, ale niesety tak nie jest i to twoje błędne wyobrażenie o świecie, gdzie starszy ma zawsze racje, choć jej nawet nie ma;p

Tak, super będe czekać 6 sekund aż mi się właczy FF, gdy IE mi się z marszu włącza i do tego mi się podoba, a co do włamań, nigdy nie miałem wirusa, tylko jednego trojana kiedyś, ale ściągalem pewne rzeczy, więc omińmy ten temat. :D Bo MS woli zamaist po malu dzibdziać przy przeglądarce, od razu walnąć większą główną wersję w której poprawia, a łatki poprawiają tylko bezpieczeństwo w IE...

Bo wszyscy uzytkownicy IE jeszcze spali dlatego bylem sam , teraz powstawali juz i widac ktos uzywa programu z gornej polki a kto syfu :] Fireshitowcy musza szybko wstawac zeby zobaczyc czy juz sa nowe aktualizacje do tych pseudo przegladarek , zeby ktos sie nie wlamal przez nia do kompa <lol2>, (a propos to ja wstalem szybko bo myslalemz e dzisiaj do pracy sie idzie).

Co do fanclubu to jestem za, domena www.IEfanclub.pl jest wolna  ;) ;D

Hmmm... Dziś się chyba idzie do pracy... U mnie od samego rana golą trawę, układają chodznik...

To jak? Kupujemy tą domenę? :D
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2009, 12:10:00 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Czerwiec 2009, 12:07:49 »
Bo się idzie....
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz
2 GB RAM
NVIDIA GeForce 9600 GT
Windows 7 build 7260

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Czerwiec 2009, 12:10:19 »
Koledzy, do czego prowadzi ta dyskusja?
Każdy używa takiej przeglądarki, jaką lubi. Proste. Po co dyskutować która jest dobra, a która beznadziejna - wiele tu zależy przecież od osobistych preferencji.
IE, Opera, Firefoks, Safari, itp. - wszystkie mają i wady, i zalety.
Sam używam od lat Opery, ale nie porzucam Internet Explorera - wiele razy zdarzyło mi się, że strony banków były pisane pod IE pod Operą nie funkcjonowały (to akurat nie wina przeglądarki, a twórców stron, którzy piszą tylko pod jedną przeglądarkę).
Drukowanie stron www działa dobrze pod IE, a pod Operą i pod Firefoksem często wychodzą niezłe krzaki.
Równocześnie, funkcjonalnosć IE była dla mnie przez całe lata niewystarczająca (zmieniło się to nieco w IE8) - brakowało mi chociażby gestów myszy, dobrze rozwiązanego paska osobistego czy wyszukiwania z pasku adresu (w Operze definiuję kilka wyszukiwarek i zamiast wchodzić na google, onet, wordreference, itp. - po prostu wpisuję 'g cokolwiek', 'o cokolwiek', 's cokolwiek', ...).

Co do pomysłu uniokomuny ... sprawa jest jasna - chodzi o pieniądze.
Ten złodziejski twór pod byle pretekstem - a zwykle jest nim walka o dobro konsumentów ;) - po prostu kradnie pieniądze dużego i bogatego, bo tak jest najłatwiej.
To, że cała sprawa jest idiotyczna nie ma żadnego znaczenia. Zwyczajny szantaż jakich było już wiele - ty nie zapłacisz, my nie pozwolimy ci na sprzedaż na europejskim rynku. Wszystko upozorowane na walkę ze złym monopolem. Akurat w takich sprawach Związek Socjalistycznych Republik Europejskich jest bezkonkurencyjny (chociaż jeszcze lepsi są w walce z krzywymi ogórkami i prostymi bananami).

EDYCJA:
Przed sekundą przeczytałem:

Cytuj
Komisja Europejska ustosunkowała się do informacji rozesłanej przez Microsoft do producentów sprzętu, w której korporacja ogłasza nową edycję Windows 7 "E" pozbawioną przeglądarki Internet Explorer.

Mogłoby się wydawać, że usunięcie Internet Explorera z Windows to sukces wieńczący odwieczne boje władz antymonopolowych całego świata. Okazuje się jednak, że nie do końca tak jest. Komisja Europejska oceniła takie działanie jako... "krok wstecz" na rynku detalicznym, choć jednocześnie przyznała, że rozwiązanie to wygląda lepiej na rynku nowych komputerów. Według Komisji, to właśnie razem z nowymi komputerami Windows kupuje 95% użytkowników i nie mając w ogóle IE będą oni mogli polegać na producentach sprzętu, którzy bezpłatnie otrzymają Internet Explorer i mogą do woli preinstalować zarówno tę, jak i inne przeglądarki według własnego uznania.

Dla pozostałych 5% użytkowników Komisja proponuje jednak pozostawienie przeglądarki w systemie i zapewnienie możliwości wyboru - choć na razie nie wiadomo jeszcze, jak taki wybór miałby wyglądać. Co ciekawe, z decyzji Microsoftu o usunięciu Internet Explorera nie jest zadowolona Opera. Z całą pewnością taki model nie zadziała - komentuje Hakon Wium Lie, CTO norweskiej firmy.

Źródło: dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=11619&Windows+bez+przegladarki++Komisja+Europejska+bez+euforii

Hahaha :D
No tak, zniknie dodatkowe źródło dochodu! ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwiec 2009, 16:44:08 wysłana przez Mirahz »
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Czerwiec 2009, 12:14:25 »
Nie którzy z was zapominają o dwóch podstawowych rzeczach. 1. to taka ze większość stron jest pisana pod IE i dlatego w innych przeglądarkach (jeszcze do dziś) nie  które strony potrafią się wyświetlać nie prawidłowo.
Po 2 na przynajmniej 90% stron internetowych są umieszczane różnego rodzaju złośliwe robaczki szpiegujące nasz system i nie są wykrywane przez program antywirusowy. Swego czasu tez byłem zwolennikiem ie jednak później jak ściągnąłem ad-aware i zobaczyłem wynik przeskanowania kompa to aż się głowę złapałem. Odkąd przesiadłem sie na opere problem zniknął jednak IE jako ze wciąż jest prymitywną i mało funkcjonalną przeglądarką jest ciągle narażona na tego typu śmieci. Akurat dla mnie to dobrze ze bedzie system bez przegladarki z ktorej i tak nie korzystam.  
Pozdrawiam wszystkich.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Czerwiec 2009, 12:19:58 »
PS2: tbgkol jesli 14 latek ma wieksze doswiadczenie ode mnie to wezme jego zdanie pod uwage ale z logicznego punktu widzenia to gdy ja instalowalem juz windowsy to on dostal kompa na pierwsza komunie  ;D DZIECI I RYBY GLOSU NIE MAJA

Oj robert, chłopie, nie dodawaj po napisaniu odpowiedzi swojego komentarza bo to jest żałosne, a nie chce zaczynac nowej kłótni.... A co do kompa... To w '97 tato kupił pierwszy, drugi w '98 więc nie gadaj głupot, że dostawałem kompa na I komunię jak nei znasz realiów. I jeszce jedno. No i co że instalowałeś Windowsy,jak na razie nie wyszedłeś jeszce z tej piaskownicy i nadal tylko instalujesz bo nic więcej nie umiesz zrobić....
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2009, 13:31:01 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Czerwiec 2009, 12:52:05 »
Robert, tbkol - po co ta kłótnia? Nakręcacie się nawzajem, a cel całej dyskusji jest w zasadzie nieokreślony - na czym ma się ona skończyć?
Przypomina ona nieco dyskusję fanów Windowsa z fanami Linuxa - wszyscy walczą o uznanie 'własnego' systemu za perfekcyjny, a zapominają o tym, że każdy jest świetny w jednych kategoriach, a beznadziejny w drugich. Po co się denerwować, skoro nic dobrego ani produktywnego z tego nie wyniknie?

Wojciech Kowasz z Techit.pl w wieku 14 lat został Microsoft Certified Professional (a rekordzistka z Indii zdała ten egzamin w wieku 9 lat). Zdobył już kolejne certyfikaty (co najmniej MCSE+S, MCITP, MCTS, MCDST). Papierki papierkami - najważniejsze jest to, że pomimo młodego wieku przerasta wiedzą zdecydowaną większość osób piszących na tym forum. Pokazuje to tylko, że 'późna' data urodzenia nie musi być związana z małą wiedzą i doświadczeniem.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Czerwiec 2009, 12:56:31 »
tbgkol chlopie to nie bylo do ciebie  ;D Mialem Serkusa na mysli mam nadzieje ze zmienisz swojego ostatniego posta ktory mnie obraza  :-\

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Czerwiec 2009, 13:03:55 »
A Serka.... No ja też mam 14 lat i myslałem że o mnie chodzi.... O który post chodzi? O ten z rybami i dziećmi czy ten z info ze dziś się idzie do pracy? :D
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Czerwiec 2009, 13:12:09 »
Niezbyt pochwalam decyzję KE. Może IE jest wolny i dziurawy jak ser, może jest bardzo popularną przegladarka, ale to nie powód aby usuwać ją z systemu. Decyzja KE może tylko spowodować problemy. Moim zdaniem użytkownik który nie będzie chciał korzysrtać z IE i tak zainstaluje konkurencyjną przeglądarkę. Mniejszym złem byłby wybór przeglądarki przy instalacji windowsa(choć microsoftowi nie byłoby to na ręke) albo link do pobrania IE w menu start. A całkowity brak przeglądarki w systemie to prawie jak brak internetu. Jak pobrać przeglądarkę nie mając jej jak pobrać??? chyba trzeba czegoś użyć do pobrania. A przeglądarki dołączone na oddzielnej płycie to tylko o jedna płyta więcej i kolejna bezsensowna, zajmująca kilka minut rzecz. Przeglądarka powinna być zainstalowana w systemie. Pisałem już wcześniej. Jak użytkownik nie będzie chciał korzystać z ie to i tak zainstaluje chrome, firefoxa albo opere. I moim zdaniem to i tak nie zapobiegnie monopolowi ze strony microsoftowi, mozilli, albo google(wszystko jest możliwe)