TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Wersje Windows Seven

Offline michau

  • *****
  • 3974
Wersje Windows Seven
« dnia: 11 Marzec 2008, 17:34:26 »
Witam,
 ciekawe jak Microsoft zaplanuje wydanie Seven? Czy będzie tak jak z Vistą, że będziemy mieli tyle wersji systemu, że każdy znajdzie coś dla siebie - choć nie wiem w jakim celu, bo i tak wszyscy chcą posiadać tę wersję, która posiada najwięcej nowych funkcji oraz ma najwięcej możliwości co do zastosowania? A może będzie tak jak z Windows XP, który został wydany w wersji Home Edition i Professional.
 Uważam, że wydawanie takie jak to miało miejsce z Vista mija się z sensem. Na pewno Seven powinien zostać wydany w wersji obsługujące procesory 32 a także 64 bity. A co do ich konfiguracji związanym z posiadaniem jakiś programów, funkcji czy innych bajerów nie powinno mieć miejsca.
 Czy ktoś wie jak się kształtuje sprzedaż poszczególnych wersji. Czy ludzie kupują najtańszą wersję czy wolą dołożyć i mieć tą lepszą – posiadającą więcej funkcji. Gdybym to ja miał się zdecydować na zakup jednej z wersji to też bym się zastanowił czy warto wydać na nowy system dużo więcej i cieszyć oko nowym wyglądem i rożnymi efektami czy jednak dać mniej i używać w skromniejszej konfiguracji.
 Osobiście to chyba skuszę się na zakup licencji na Siódemkę :)

Zapraszam do dyskusji
Pozdrawiam

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marzec 2008, 21:24:43 »
Ja nie mam nic do tylu wersji visty, ale ukatrupił bym producentów laptopów, którzy do większości modeli dodają Viste Basic, która nie ma nic ciekawego. Ludzie potem tego używają i piszą że Vista nic nie wnosi. 50 zł droższa jest Vista Home Premium, która ma już Aero i Media Center.

Przypuszczam że z Win 7 będzie podobnie jak z Vistą, na pewno nie będzie więcej wersji, dobrze by było, gdyby zrezygnowali z tej nieszczęsnej Home Basic.

ziebal

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Marzec 2008, 14:18:36 »
Ja nie mam nic do tylu wersji visty, ale ukatrupił bym producentów laptopów, którzy do większości modeli dodają Viste Basic, która nie ma nic ciekawego. Ludzie potem tego używają i piszą że Vista nic nie wnosi. 50 zł droższa jest Vista Home Premium, która ma już Aero i Media Center.

Przypuszczam że z Win 7 będzie podobnie jak z Vistą, na pewno nie będzie więcej wersji, dobrze by było, gdyby zrezygnowali z tej nieszczęsnej Home Basic.

Ja miałem Home Premium, ale zainstalowałem swoją Ultimate :)

Ale fakt, że mogliby sobie darowąc instalowanie Basic... Kompletnie nic nie wnosi, a te 50 zł to wcale nie jest jakaś wielka oszczędność...

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Marzec 2008, 20:52:06 »
Popieram
Ja mam Vistę Home Premium jest dobra choć trochę laguje
Pozdrowienia ze Słonecznej i gorącej Malezjii Kubica drugi w wyścigu o GP Malezjii
Numer gg 6504607

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Maj 2008, 20:26:58 »
Cytuj
choć nie wiem w jakim celu, bo i tak wszyscy chcą posiadać tę wersję, która posiada najwięcej nowych funkcji oraz ma najwięcej możliwości co do zastosowania?

Bo wersie uboższe są tańsze, i dzięki temu ludzie nie muszą płacić za coś, z czego i tak nie skorzystają. No i mogliby zrobić wersie Game, do której dołożą parę jakichś gierek (np. 1 wyścigowa, 1RPG, 1 FPS i 1 Strategia), oraz wersie office, która nie posiadała by zbytnio możliwości, ale miała by wbudowany najtańszy pakiet Office.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lipiec 2008, 13:17:50 »
Bo wersie uboższe są tańsze, i dzięki temu ludzie nie muszą płacić za coś, z czego i tak nie skorzystają. No i mogliby zrobić wersie Game, do której dołożą parę jakichś gierek (np. 1 wyścigowa, 1RPG, 1 FPS i 1 Strategia), oraz wersie office, która nie posiadała by zbytnio możliwości, ale miała by wbudowany najtańszy pakiet Office.

wersja game? i co grałbyś w te gry i tylko w te? nie ma sensu
wersja office? po co lepiej dokupić oddzielnie i cieszyć się w pełni funkcjonalnym Office`m lub za darmo ściągnąć coś open :)

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lipiec 2008, 14:03:04 »
Wersja Office nie miała by wcale owego pakietu, musiałem się pomylić. Byłaby jedynie przystosowana do pracy biurowej, takie coś między Home Basic a  Business. Wersja Game zaś to coś jakby między Home Basic a Premium, i miałaby zainstalowane Windows Game Center, czyli takie coś jak Windows Media Center. Możnaby go obsługiwać tylko przez dżojstik, pad albo kierownicę.

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lipiec 2008, 00:31:38 »
Witam
Ja osobiście też bym wybrał Viste Home Premium, bo mnie nie kręcą (tak jak niektórych) jakieś przeźroczyste okienka i nie potrzebuje tyle funkcji co w wersji Ultimate. A co do 'siódemki' będzia wydania 32 i 64-bitowe.  Myślę, że nowy OS też będzie w tylu wersjach, bo nie sądzę że Vista miała ich za dużo (może oprócz Basic), ponieważ np u nas wersji Starter nikt pewnie nie używa ale w krajach gdzie ludzie nie mają kasy żeby kupić coś lepszego to ta wersja jest całkiem dobrym rozwiązaniem.

Ciekawym rozwiązaniem było by kupowanie wersji podstawowej systemu, a jak ktoś chce mieć więcej funkcji/programów to dokupuje dodatkowe moduły (jeśli oczywiście z tą modułową budową to prawda). Co o tym sądzicie??
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec 2008, 00:54:48 wysłana przez lukasz21 »

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Lipiec 2008, 08:23:46 »
A ja tam lubię przeźroczyste okienka :) W XP znudziły mi się style i siedziałem na szarym 98.

Wszystko zależy co mielibyśmy dokupować. Bo jak głupi mały programik to by się nie sprawdziło.

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Lipiec 2008, 15:04:56 »
Pewnie część by była za darmo albo za jakieś grosze a część droższa ale i tak by się pewnie opłacało bo jak nie używasz jakiś programów/funkcji (np. Qutlocka czy Media Center) to po prostu ich nie kupujesz i oszczędzasz sporo kasy no i nie masz syfu na dysku i było by to bardziej opłacalne niż wydawanie 6 wersji systemu. Myślę że to by się sprawdziła, ale czy MS na to wpadnie to już inna bajka.

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Lipiec 2008, 16:54:10 »
Wpaść na to, to jedno, ale zorganizowanie płatności za to, to inna bajka. U nas przy drobniejszych kwotach najlepiej sprawdziły by się SMS'y (nie każdy ma kartę, którą można płacić w necie). W USA karty byłyby lepsze, gdzieś tam coś innego może byłoby lepsze i tak rosną koszta na infrastrukturę, których zapewne MS nie chce ponosić.

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Lipiec 2008, 18:47:53 »
No tak u nas by się to nie sprawdziło (zapomniałem że jesteśmy tak zacofanym krajem, że ponad połowa nie ma w ogóle dostępu do neta). Nie rozumiem jakie koszty porostu zamawiasz jakiś moduł, płacisz kasę na konto lub kartą dostajesz linka na maila i ściągasz, tu by raczej poniosła koszty infrastruktury nasza 'ukochana' TPSA a nie MS. Koszty by były dopiero jakby MS miał każdemu robić na zamówienie inną płytkę z systemem.

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Lipiec 2008, 20:51:09 »
ale MS musi jakiś system do tego zrobić bo przecież nie będziesz wysyłał kasy na konto, potem jakaś pani z MS będzie sprawdzała za co i wysyłała linka, jakby to miało działać na cały świat to musieli by troche popracować, a na chwilę obecną uważam, że dla nich ważniejszy jest rozwój usług internetowych bo to przegapili i Google to wykorzystał. W sumie Windows ma póki co zagwarantowaną pozycję więc aż tak nie muszą się martwić

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Lipiec 2008, 21:01:27 »
Niech wydają i 20 wersji :/ koło ... mi to lata jak będzie dobry to kupię :D

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Lipiec 2008, 22:21:54 »
To by jakiś system liczył co i za ile (nikt by tego ręcznie nie liczył bo by się zajechali w MS). Jak będzie dobry to też kupie, ale jest podobno robiony na podstawie Visty to nie wiem czy będzie taki dobry (byle by działał szybciej, stabilniej i nie było w niem tyle śmieci co w Viście).  Jeden duży plus dla Microsoftu, że nie rozgłasza za dużo o nowym systemie, bo by było tak jak z Vistą - tyle było obietnic i nic z tego nie wyszło.