TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Ubuntu vs Vista vs Windows 7

Ubuntu vs Vista vs Windows 7
« dnia: 05 Luty 2009, 13:25:50 »
Porównanie wydajności Ubuntu, Visty i Windows 7

Zapewne wielu użytkowników zastanawia się, czy system z którego korzystają jest naprawdę tak szybki jak zapowiadali to producenci. Posiadacze Linuksa nie potrzebują testów, gdyż na pierwszy rzut oka widać szybkość działania. Jednak mimo wszystko o oficjalne porównanie skusił się serwis... [...]
http://www.ubucentrum.net/2009/02/porownanie-wydajnosci-ubuntu-visty-i.html

Tu orginalny art: http://tuxradar.com/content/benchmarked-ubuntu-vs-vista-vs-windows-7

Troche dziwne testy ponieważ kilka wyników mi się nie zgadza.
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2009, 13:27:58 wysłana przez Grosik »

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Ubuntu vs Vista vs Windows 7
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Luty 2009, 13:39:28 »
Grosik kolejną wojne chcesz wywołac?

Po pierwsze wyniki są dziwne...i to bardzo...ciekawe dlaczego...

Po drugie jeden cytat że testy robione przez Linux user są dla chorych umysłowo "Kolejno sprawdzono liczbę kliknięć podczas instalacji." Liczbe klikniec podczas instalacji myszką kolejny dowód na to że fanatycy opensource to imbecyle...

Po trzecie zamknąc ten temat...bo zamieni się w kłótnie...

Odp: Ubuntu vs Vista vs Windows 7
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Luty 2009, 13:53:43 »
Dałem to w celach informacyjnych. Ale jeśli uważasz, że to rozpęta kolejną wojne to prosze o zamknięcie tematu.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Ubuntu vs Vista vs Windows 7
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Luty 2009, 13:58:22 »
Dałem to w celach informacyjnych. Ale jeśli uważasz, że to rozpęta kolejną wojne to prosze o zamknięcie tematu.

Wiesz chciałes dobrze ale takie testy nie mają sensu tak jak porównywanie np: Nvidia vs Ati róznice są nie wielkie a mimo to obie firmy mają swoich zwoleników i kłucą się o pietruszkę...

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Ubuntu vs Vista vs Windows 7
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Luty 2009, 14:02:21 »
Przeczytalem test, i stwierdzam 2 rzeczy - kategorie testowane typu ilosc klikniec do instalacji sa zupelnie bez znaczenia, po drugie niektore wyniki zupelnie nie zgadzaja sie z tym co obserwowalem np. na swoim laptopie, po trzecie - Ubuntu to NAJwolniejszy system operacyjny ktory mialem zainstalowany na swoim sprzecie, nawet Vista chodzila od niego szybciej. Wiec niestety z testem niemoge sie zgodzic.

ziebal

Odp: Ubuntu vs Vista vs Windows 7
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Luty 2009, 16:52:59 »
Przeczytalem test, i stwierdzam 2 rzeczy - kategorie testowane typu ilosc klikniec do instalacji sa zupelnie bez znaczenia, po drugie niektore wyniki zupelnie nie zgadzaja sie z tym co obserwowalem np. na swoim laptopie, po trzecie - Ubuntu to NAJwolniejszy system operacyjny ktory mialem zainstalowany na swoim sprzecie, nawet Vista chodzila od niego szybciej. Wiec niestety z testem niemoge sie zgodzic.

Jak możemy mówić o rzetelnym i uczciwym teście, skoro został opublikowany w czymś takim jak Tux Radar...?
Przecież od razu wiadomo, że w takim serwisie, czy tez "Ubucentrum" nie ma prawa pojawić się nic co postawiłoby Ubuntu w złym świetle... Jest to jedna z niewielu dystrybucji, których nie nawidze...

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Ubuntu vs Vista vs Windows 7
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Luty 2009, 17:47:12 »
Jak możemy mówić o rzetelnym i uczciwym teście, skoro został opublikowany w czymś takim jak Tux Radar...?
Przecież od razu wiadomo, że w takim serwisie, czy tez "Ubucentrum" nie ma prawa pojawić się nic co postawiłoby Ubuntu w złym świetle... Jest to jedna z niewielu dystrybucji, których nie nawidze...

Zgadzam się ale jednak trzeba przyznac że jedna rzecz mają dobrą dobra pomyłka to nieoficjalne logo nie ma nic wspólnego z Ubuntu szkoda już miałem instalowac...  ;D :D

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Ubuntu vs Vista vs Windows 7
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Luty 2009, 17:57:32 »
@Ziebal : tego tematu juz nie chcialem poruszac, zreszta kazdy o tym wie ;) Ale to juz do siebie maja fanatycy linuxa, system im sie zawiesi a oni powiedza ze to wyjatek kernela i tak mialo byc albo ktos probowal sie wlamac do komputera i system specjalnie sie zawiesil w ramach obrony :)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Ubuntu vs Vista vs Windows 7
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Luty 2009, 18:01:21 »
@Ziebal : tego tematu juz nie chcialem poruszac, zreszta kazdy o tym wie ;) Ale to juz do siebie maja fanatycy linuxa, system im sie zawiesi a oni powiedza ze to wyjatek kernela i tak mialo byc albo ktos probowal sie wlamac do komputera i system specjalnie sie zawiesil w ramach obrony :)

...Akurat przeczytałem ten post jak piłem herbate...na szczescie wycelowałem w klawiature nie monitor  :D

Odp: Ubuntu vs Vista vs Windows 7
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Luty 2009, 19:23:44 »
@Ziebal : tego tematu juz nie chcialem poruszac, zreszta kazdy o tym wie ;) Ale to juz do siebie maja fanatycy linuxa, system im sie zawiesi a oni powiedza ze to wyjatek kernela i tak mialo byc albo ktos probowal sie wlamac do komputera i system specjalnie sie zawiesil w ramach obrony :)

It's not a bug it's a feature :P

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Ubuntu vs Vista vs Windows 7
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Luty 2009, 21:41:45 »
zawsze wiedziałem, że Ubuntu to dobry system ;D

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Ubuntu vs Vista vs Windows 7
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Luty 2009, 00:48:07 »

It's not a bug it's a feature :P

jeśli  ktoś kompilował z eksperymentalnymi opcjami to, to co napisałeś właśnie tak wygląda... domyślnie wszystko co experimental jest wyłączone... jeśli kompilacja jest konserwatywna to nie będzie ani bug ani zwieszka... moduły eksperymentalne mają to do siebie że zostają zaimplementowane raczej dla zaawansowanych użytkowników którzy chcą się pobawić i są one nadal rozwijane... gdy coś już jest w 100% gotowe w menu konfiguracji kernela przestaje figurować jako experimental ;] niektóre dystrybucje m.in fedora stosują politykę nowinkową np. baaaadzo wczesne zastosowanie ext4... ale jeśli lookniesz na wiki lub poczytasz jakieś normalne źródło przed instalacją jakiegoś distra to będziesz znał jego filozofię...  ubuntu jest delikatnie bardziej konserwatywne od wspomnianej fedory ;] choć też bazuje na pakietach experimental ;] w debianie stable nie uświadczysz dziwnych zdarzeń ponieważ bazuje on na tym co zostało dobitnie sprawdzone i zaktualizowane ;] rozwój linuxa jest znacznie szybszy stąd te eksperymenty ;] wielu twórców chciałoby alby ich distro było nowinkowe ;]


ja np. zainstalowałem sobie najnowszą wersję gtk i to już konserwatyne nie było ;] a po co? do wersji rc nowego xfce ;]
 ciekaw jestem nowinek ;p choć to co dla mnie najważniejsze downgrade'owałem do starych dobrze zaktualizowanych pakietów z debiana ;] chodzi m.in o dźwięk który jest priorytetem ;] system bez dźwięku dla mnie nie ma racji bytu ;]

jak widać, w linuxie nikt nie czeka 5 lat aby dodać szklane okienka ;] tak jak w windowsie ;] windows mimo 5 + ponad 2 wnoszących 2 service packi nadal jest wysoce niestabilny... znam przypadki zniszczenia komputera przez oryginalną viste ultimate ;]

dzięki linuxowej polityce można mieć m.in szybciej lepszy system plików lub obsługę nowoczesnych standardów....
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2009, 00:54:25 wysłana przez gothmori »

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Ubuntu vs Vista vs Windows 7
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Luty 2009, 01:04:32 »
jak widać, w linuxie nikt nie czeka 5 lat aby dodać szklane okienka ;] tak jak w windowsie ;] windows mimo 5 + ponad 2 wnoszących 2 service packi nadal jest wysoce niestabilny... znam przypadki zniszczenia komputera przez oryginalną viste ultimate ;]

VISTA nie stabilna? + Vista niszczy komputer przypadki znasz? myslisz że w twoje bajki ktos uwierzy?

dzięki linuxowej polityce można mieć m.in szybciej lepszy system plików lub obsługę nowoczesnych standardów....

dzięki linuxowej polityce mamy teraz fanatyków...obsługa nowoczesnych standardów a że zwykłymi desktopami Linux ma problem haha...piekne marzenia masz...

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Ubuntu vs Vista vs Windows 7
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Luty 2009, 01:53:52 »
jak widać, w linuxie nikt nie czeka 5 lat aby dodać szklane okienka ;] tak jak w windowsie ;] windows mimo 5 + ponad 2 wnoszących 2 service packi nadal jest wysoce niestabilny... znam przypadki zniszczenia komputera przez oryginalną viste ultimate ;]

VISTA nie stabilna? + Vista niszczy komputer przypadki znasz? myslisz że w twoje bajki ktos uwierzy?

dzięki linuxowej polityce można mieć m.in szybciej lepszy system plików lub obsługę nowoczesnych standardów....

dzięki linuxowej polityce mamy teraz fanatyków...obsługa nowoczesnych standardów a że zwykłymi desktopami Linux ma problem haha...piekne marzenia masz...

skompilowałeś kiedyś manualnie kernel? instalowałeś gentoo ze stage 1?  - w  gentoo instalując ze stage 1 kompilujesz jądro tzn. można skorzystać z genkernela... instalowałeś kiedyś jakiegoś nixa? dobra... linux jest zły... w jakim stopniu znasz windowsa?
potrafisz obsłużyć tryb tekstowy? Win server 2k8 core i leżysz... xD albo sytuacja taka: ktoś wyrzuci Ci kilka plików z windowsa... np. rozruchowych (własciwie to Ciebie nieświadomie do tego nakłoni), powiedz co byś zrobił w takiej sytuacji? format? reinstal? bardzo łatwo kogoś nakłonić do wywalenia plików rozruchowych ;] kiedyś ktoś mnie zezłościł i pozbył się windowsa ;] a że był newbie zrobił format xD

to pytanie tylko do gregor_y'go który zna i chwali windowsa...

pytam o najkrótszą metodę jak coś xDDD bo jest ich kilka xD

_____________________________________
1:01 gregor_y nadal szuka w google rozwiązania problemu xD

1:11 gregor_y jeszcze nie wygooglował xD nie!!! gregor_y jest zbyt xp na google... gregor_y szuka w live search!!! xD i też nie znajduje xDD
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2009, 02:12:21 wysłana przez gothmori »

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Ubuntu vs Vista vs Windows 7
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Luty 2009, 02:17:00 »
@Ziebal : tego tematu juz nie chcialem poruszac, zreszta kazdy o tym wie ;) Ale to juz do siebie maja fanatycy linuxa, system im sie zawiesi a oni powiedza ze to wyjatek kernela i tak mialo byc albo ktos probowal sie wlamac do komputera i system specjalnie sie zawiesil w ramach obrony :)


...Akurat przeczytałem ten post jak piłem herbate...na szczescie wycelowałem w klawiature nie monitor  :D

ja na szczęście akurat nic w tym momencie nie piłem :D:D:D
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX