TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #105 dnia: 29 Styczeń 2009, 15:22:39 »
Gothmori coś słabniesz krótki post :)

ziebal

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #106 dnia: 29 Styczeń 2009, 16:10:26 »
→sCooBy^ to co podlinkowałeś to ja wygooglowałem wczoraj... to dasz ten link do torrenta?

→ziebal

"Widze, że to stwierdzenie jest bardzo podobnem do tego, że Microsoft używa freeBSD na serwerach.."

nie... raczej podobne do tego że microsoft miał przygotowaną kampanię reklamową na macach :)


Microsoft nie przygotowuje swoich kampani reklamowych. Wynajmuje od tego firme i to od niej zależy na czym montują filmy... Ja do montażu też preferuje ostatnio Mac OS - Final Cut Pro jest świetny...

"Niech twój kolega napisze w C i notatniku aplikacje z interfejsem podobnym do WPF z Windows..."

no gdyby miał użyc windowsowego notatnika to pewnie by się powiesił...

Bawiłem się trialem visual studio... i jakby nie patrzeć i tu trzeba pisać i tu (np. gedit)...
więc?

Więc jeśli stwierdzasz "i tu trzeba pisać i tu (np. gedit)..." to widać, że "bawiłeś się" niedostatecznie długo...

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #107 dnia: 29 Styczeń 2009, 16:32:04 »
→ziebal

a napisz co w  visualu jest takie super ułatwiające i ulepszające czego nie można mieć w np. kate?
Podam argumenty za kate
- pluginy
- sprawdzanie pisowni
- dostęp do konsoli z poziomu jednego okna dzięki czemu można sprawdzać kod w działaniu (szczególnie dotyczy języków java, pearl, python. C trzeba kompilowac ale nic nie stoi na przeszkodzie by to zrobić ;]
- możliwość pisania w każdym języku
- podświetlanie kilkudziesięciu rodzajów języków (możliwość własnoręcznego rozszerzenia)
- otwarty kod dzieki czemu sam notatnik można sobie zmodyfikować
- kilkanaście stylów podświetlenia (chodzi o kolorystykę)
- możliwość powiększenia/ pomniejszenia i zmiany stylu czcionki
- dostęp do drzewa katalogów
- 2 tryby wyświetlania
- kodowanie chyba we wszystkich dostepnych standardach
- fachowe wyszukiwanie (m.ze schematem wyszukiwania skryptów w danym  języku)
- szukanie w tekście
- możliwość uruchomienia skryptu z poziomu notatnika
- cena (ten noatnik jest za free)
To tak w skrócie bo jest tego więcej ;]
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2009, 16:34:06 wysłana przez gothmori »

ziebal

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #108 dnia: 29 Styczeń 2009, 16:45:12 »
→ziebal

a napisz co w  visualu jest takie super ułatwiające i ulepszające czego nie można mieć w np. kate?


Pewnie, napiszę.
.NET i ADO.NET + obsługa praktycznie kazdego zrodla danych + Swietny debbuger (rowniez w wersji Remote) + Team Suite do pracy grupowej + To, że wybierasz komponent z listy (LINK, przenosisz go na forme i programujesz zdarzenia.

Czemu Google pisze swoje aplikacje w Visual Studio?
Widać jakie masz pojęcie o jakim kolwiek programowaniu. Prosisz o wskazanie wyższości "Kate", które jest poprostu zaawansowanym notatnikiem. Nie oszukujmy sie, ale kolorowanie składni, wyszukiwanie i możliwość pokazania drzewka plików nie jest jak dla mnie przekonujące do zmiany platformy.
Już bliżej Visual Studio jest KDevelop...

Nie widze przeszkod zeby uzyc Linuksa na serwerze - często sprawdza sie znakomicie i oferuje wiecej mozliwosci niz podobna maszyna pracująca z Windows (chociaz i ten daje sobie radę). Ale nie wcisniesz mi kitu, ze programowanie na Linuksa jest łatwie, mile i przyjemne.
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2009, 16:46:43 wysłana przez ziebal »

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #109 dnia: 29 Styczeń 2009, 16:54:24 »
To jest temat o kate i visual studio czy o twórcy Ubuntu? Wiem, ze nie powinienem upominać moderatora którym jest Ziebal, ale to okropne OT, aż w oczy parzy :]

ziebal

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #110 dnia: 29 Styczeń 2009, 17:06:55 »
To jest temat o kate i visual studio czy o twórcy Ubuntu? Wiem, ze nie powinienem upominać moderatora którym jest Ziebal, ale to okropne OT, aż w oczy parzy :]

Myślę, że forum jest po to, żeby rozmawiać - gdybyśmy myślieli w takich kategoriach to temat z "Ubuntu" w nazwie nie miałby prawa się pojawić  ;)
OT owszem, jest, ale myślę, że warto doprowadzić tą rozmowe do końca...
PS. Nie krępuj się, upominaj ile wlezie  :D

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #111 dnia: 29 Styczeń 2009, 17:16:05 »
→ziebal ja na razie piszę w javascripcie, php, pythonie i troszeczkę w pearlu i właśnie kate moim zdaniem jest wystarczające ;] choć z wykle używam gedita ;]
próbowałem pisać strony w różnych "profesjonalnych" edytorach i zawsze wyglądąło to tak że szybko rezygnowałem ;]
jedynym edytorem jaki mi w miarę przypadł to quanta ale to ze wzgledu na debuger php
uważam że większość aplikacji m.in do pisania stron internetowych (bo te znam najlepiej) jest ostro przeładowana i przez te przeładowanie aż nieprzyjemna w obsłudze...

czemu  google pisze w Visual Studio? Ty ich zapytaj.. ja nie znam odpowiedzi na to pytanie...
Z drugiej strony moge zapytać dlaczego dlaczego google nie stoi na windows serverze? stoi właśnie na linuxie z GWS (ich autorstwa).. można tez zapytać czemu google idzie w strone open source i wydało system oparty na jądzre linuxa (gOS) i zapytać można dlaczego google działa na silniku napisanym w otwartych językach? albo czemu Wasze forum również nie jest w ASP? :)
albo np. dlaczego galeria buildów jest np. w javie a nie silverlighcie?

ziebal

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #112 dnia: 29 Styczeń 2009, 17:25:05 »
albo czemu Wasze forum również nie jest w ASP? :)
albo np. dlaczego galeria buildów jest np. w javie a nie silverlighcie?

Bo strona od początku była pisana w PHP i wybraliśmy takie komponenty, które w szybki sposób pozwolą na dodanie funkcjonalności.
Co do ASP.NET i Silverlight na stronie - hmm, mogę tylko powiedzieć, że są bardzo duże szanse, że własnie te dwie technologie zagoszczą na windows7.pl. Szczegółów nie ujawniam.

Piszesz strony. To fajnie, mi też się zdarza (asp.net), ale dużo częściej pracuje na aplikacjami dla Windows. Z tego powodu uzycie edytora innego niz Visual Studio (mimo, ze mam wersje Proffessional mam tez swiadomosc, ze nie wykorzystuje 25% mozliwosci tego srodowiska) nie wchodzi w gre.

Porownac Kate z Visual Studio to tak jakby porownac asp.net z PHP: Takiego porównania nie da się zrobić, bo to dwie zupelnie rózne od siebie programy.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #113 dnia: 29 Styczeń 2009, 19:04:56 »
Dobra dziewczyny o czym pisaliscie? bo niechce mi sie czytac  :D ;D

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #114 dnia: 29 Styczeń 2009, 19:05:31 »
@gothmori

Pisałeś że jesteś początkującym userem kompa i tak faktycznie jest .

Jak juz ziebal mówił ( sorry ale zarabiałem na chleb instalując codec'i do filmów i mnie nie było ;p ) nie wiem od kiedy gedit obsługuje .Net i ma debbuger który jest najlepszy na świecie . Również nie widziałem , żeby gedit miał intel insenssis ... Porównywanie gedit do visual studio to jak porównywanie kija do bomby jądrowej - tym i tym zabijesz ...
Umówmy się ze o programowaniu nic nie wiesz ;p Wez spytaj się na tym swoim forum ( nie wiem gdzie piszesz ) i każdy power linux user przyzna ze Visual Studio to jedne z najlepszych narzędzi - nawet eclipse nie potrafi tego co Visual Studio .

Pierwsze słysze , żebym nie mógł nie używać explolera - jak korzystam z Win Xp to zamiast explolera używam - uwaga - blackboxa - zdziwiony ?

gOS od googli ? hahaha to naprawde ... gOS to nic innego jak twój ubuntu z OS X like skin .... jakaś firma to robi pakuje w pc'ty i sprzedaje jako macopodobne coś , a gohogle stworzyło androida NA BAZIE unixa i jest to system jak narazie wykorzystywany w palmtopach - czyli android ma tyle wspólnego z linuksem co Darwin ( wel OS X )  czyli  x gdzieś w dokumentacji .



Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #115 dnia: 29 Styczeń 2009, 19:44:38 »
Dodam że tzw. "uczciwi" opensourcowcy zerżnęli większą część tego kodu (do odbudowy API) do projektu ReactOS (a MS posądzają o zrzynanie kodu z linuxa - złodzieje jedne).
I to chyba na przekór Linuxiarzom udowodniono że w tej części kodu źródłowego nie ma ani linijki kodu z jakiegokolwiek linuxa ;)

Prędzej skończy się Moda na sukces niż wyjdzie jakakolwiek wersja React OS przypominająca stabilną więc nie ma na co się denerwować.

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #116 dnia: 29 Styczeń 2009, 20:21:10 »
→ziebal
co do pracy grupowej o której wspomnaiłeś to import i eksport plików z kate to banalna sprawa ;] wystarczy że pracujący w grupie udostępnią sobie robocze katalogi ;]

no fakt... zamkniętymi standardami nie pobawisz się w gedicie.... nie wydaje Ci się to śmieszne że microsoft jako jeden z niewielu tworzy zamknięty standard w programowaniu?
Akurat wolność w kodzie dominuje ;] więc nawet gedit czesto wystarczy...
Tobie chodziło o pisanie pod linuxa (że to dramat) czy pisanie na linuxie?
no argumenty przeciw w przypadku że pisanie pod jest koszmarem już podałem;] a na to obecnie toczymy debatę ;]

i zacytuję:
" wybraliśmy takie komponenty, które w szybki sposób"
i łatwy... no nie ;>


→lukas_gab android jest na mobilną platformę... gOS jest na desktopy ;] była nawet akcja sprzedarzy z lekkimi kompami gOS'a ;] to produkt od google ;]

"gOS to nic innego jak twój ubuntu z OS X like skin"

testowałem pierwszą wersję gOS'a ;] nie musisz mi pisać że jest oparty o ubu bo o tym wiem xDDD pierwsze wersje oparte były o super lekkie Enlightenment ;] obecnie z korzystają z gnome które już takie lekkie i efektowne nie jest...
android oparty jest o linuxa a linux nie jest systemem nixowym tylko unixopodobnym ;]

uzupełnie Twój cytat o jedną ważną kwestię... "ubuntu z OS X like skin" z aplikacjami od google
powiem Wam tak... strasznie fajnie mi się z Wami pisze... kurcze obawiałem się zadymy a tu konwersacja na poziomie ;] podziwiam ;] i cofam to co napisałem na początku ;] wiem powtarzam się ;]
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2009, 20:26:43 wysłana przez gothmori »

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #117 dnia: 29 Styczeń 2009, 20:44:39 »
to nie zmienia faktu , iż jest to system firmy 3ciej a nie od googli , może google płacą haracz za zamieszczenie ich app ale to nie jest ich system a śmiem przypomniec , że tak twierdziłeś ;p


A i wspomniał kolega coś o szalonej popularności openGL - prosze - powiedz jeszcze , że jest więcej gier w openGL niż w DirectX  ;D


BTW - A jakoś mimochodem przyjełeś moją uwagę o explolerze i bb ;p
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2009, 20:48:49 wysłana przez lukas_gab »

ziebal

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #118 dnia: 29 Styczeń 2009, 20:53:18 »
→ziebal
co do pracy grupowej o której wspomnaiłeś to import i eksport plików z kate to banalna sprawa ;] wystarczy że pracujący w grupie udostępnią sobie robocze katalogi ;]

Jeśli tak definiujesz pracę grupową to fajnie. Dla mnia praca grupowa to system kontroli wersji, intranetowy portal dla programistow, pelne wsparcie dla Microsoft Project, a przedewszystkim możliwość grupowych rozmów, tworzenia ankiet i dyskusji. Może import / eksport wystarczy, jeśli nad program pracują 2-3 osoby. Jednak jeśli mówimy o poważnym projekcie to sposób pracy, jaki przedstawiłeś nie sprawdzi się juz po pierwszym 1000 lini kodu pisanego programu.

no fakt... zamkniętymi standardami nie pobawisz się w gedicie.... nie wydaje Ci się to śmieszne że microsoft jako jeden z niewielu tworzy zamknięty standard w programowaniu?

Jest coś takiego jak Mono.
Pozatym dla mnie nie liczy się otwartość standardu. Nienawidze krytyki w stylu "beznadziejny, bo open-source".
Jeśli coś jest dobre i darmowe (tak jak .NET) to może sobie być zamknięte - nową funkcjonalność można sobie dorobić tworząc biblioteki. I po co mi otwartość w tym momencie? Wystarczy dobra dokumentacja (msdn.com).

Tobie chodziło o pisanie pod linuxa (że to dramat) czy pisanie na linuxie?
no argumenty przeciw w przypadku że pisanie pod jest koszmarem już podałem;] a na to obecnie toczymy debatę ;]

Pisanie dla Linuksa na Linuxie.

i zacytuję:
" wybraliśmy takie komponenty, które w szybki sposób"
i łatwy... no nie ;>

Weź pod uwagę, że to jest bardzo prosty serwis informacyjny (jeszcze). Wdrożenie tutaj aplikacji chatu i galerii było banalnie proste i szybkie - i takie miało być.
Ps. Ja nie mam nic do PHP - można go użyć w ASP.NET i jest podobne do C++, ale ze względu na przyzwyczajenia i kompatybilność wolę pisać w C#.

to produkt od google ;]

gOS or "good OS" is an Ubuntu-based Linux distribution created by 'Good OS LLC', a Los Angeles-based corporation.


Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #119 dnia: 29 Styczeń 2009, 22:11:52 »
→ziebal

"Jeśli tak definiujesz pracę grupową to fajnie"

jeszcze nie zdefiniowałem ;]

"Microsoft Project"
Ciągle famfolisz microsoft to... microsoft tamto...

"nową funkcjonalność można sobie dorobić tworząc biblioteki"

otóz to ;] i bardzo łatwo zorganizować sobie pracę nawet przy użyciu kate ;]
O tym moznaby się rozpisać ale duzo by tego było...
Kate może bardzo dobrze współpracować z konquerorem, który jest jednocześnie menedżerem plików, przeglądarką www i może służyć jako klient ftp...
kilka skryptów i programów i masz zorganizowaną pracę ;]

Ja nie uważam że kate to narzędzie typowo programistyczne... owszem tutaj zabawka od microsoftu jeśli chodzi o pisanie programów wygrywa.
Choć do pisania strony to niewątpliwie niepotrzebne narzędzie a kate spełnia się w tej kwesti w 100% ale do tego wrócę później ;]

ziebal Ty ciągle mówisz o standardach microsoftu a mi chodzi o wszystko poza nim...
wyobraź sobie że strony masz pisać w php + js a programy w pearlu... teraz pytanie: po kij Ci standardy od microsoftu?

wrócę do stron www...
Nie pisze ich w kate tylko w gedicie dlaczego?
bo jest prostszy...
Czemu cenię w tej kwestii prostotę?
kiedy piszesz stronę na z 5 podstron a każda ma po 10 linijek to luz ale jak już pisze sie coś większego to te wszystkie opcje zaczynają po prostu wkurzać...
Co cenie w gedicie? maksymalizację okna, obszar tekstowy na większości polu okna, zamiast drzewek mam o wiele mniejsze i mniej rozpraszające karty...
Jest bardzo dyskretne (nierzucające się woczy) menu i tylko potrzebne opcje typu wyszukiwanie w tekście...
Czemu ważna jest prostota? to proste... abym mógł skupić się na kodzie i żeby nic nie trzeba było szukać i żeby nic nie rozpraszało uwagi..


Quanta (kde) którą się bawiłem przydawała mi się do sprawdzania kodu... nie debugowałem... dlaczego? to proste... nie wiedziałem co i jak poprawi... wolę sam poprawić albo podjąć decyzję o zrobieniu czegoś innego (często w takich chwilach wpadam na lepszy pomysł)...
A teraz coś innego czego nie lubię w wypasionych programach...
Wielu webmasterów (znam takich niestety) za nazwanie pajączka gó**** zjadło by Cię żywcem.
Ale jak by się przyjrzeć temu czemuś i korzystać z jego opcji to... yyy... zanim klikniesz myszką i wybierzesz typ obiektu to... yyy... napiszesz kod 10 razy... albo zanim nauczysz się co jest gdzie... takie pierdoły moim zdaniem są dla początkujacych którzy chcą się nauczyć pisać stronę.. owszem oba programy oferują podgląd strony ale podejrzec to ja mogę sobie w operze czy FF no nie? albo amaya... niby rozwiązanie idealne ale... no do poprawek prostej strony (nowoczesnych poprawnie nie wyświetli) to luz ale jeśli już miałbyś na tym pisać stronę to pozdrawiam i życzę lekkiego samobóstwa...


"Mono"
zetknąłem się z mono... zetknąłem się z wieloma próbami tworzenia projektów kompatybilnych z produktami MS np. wine, reactOS i z żadnego nie korzystam... sam react moim zdaniem ma sens bo ma dać alternatywę płatnego windowsa za free.. rozwój jest powolny ale tylko dlatego by nie narazić się microsoftowi i nie złamać patentów... ciężko jest napisać taki system, ja ich podziwiam za zapał i życze jak najlepiej.. zapewne nawet nie wiecie że powstał system (płatny) oparty o reacta (o ile pamiętam nazywa się SkyOS), ale to już moim zdaniem było nieetyczne ;] co do wine to moim zdaniem zupełnie nie ma sensu i jestem przeciwnikiem tego projektu, novel również dokonuje różnych (skutecznych) prób kompatybilnościowych ale jeśli ktoś chce kompatybilności ze wszystkim powinien korzystać z otwartych standardów, tylko w taki sposób można stworzyć jakąś porządną i zorganizowaną strukturę...

co do pisania na linuxie dla linuxa to programów pod linuxa jest dużo i są pisane raczej (w większości) pod linuxem :)


→lukas_gab co do gOS'a owszem mój błąd... jest to jeden z projektów Creative Commons tak samo jak google cloud :)

masz blackboxa.. super... teraz usuń proszę explorer.exe i uruchom painta ;] no i pochwal się screenem ;]
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2009, 22:16:26 wysłana przez gothmori »