TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #90 dnia: 28 Styczeń 2009, 23:53:45 »
Masz rację, nie jestem deweloprerem. a od OS oczekuję prostoty. W wolnym czasie wole gnieść kolana koleżanek niż ślęczeć w google. No przesadziłem i to grubo :D
Porozmawiajmy o dupach.
- wiesz moj CD-ROM to straszna dupa ;)

Offline Camis

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #91 dnia: 28 Styczeń 2009, 23:56:24 »

instalacja windowsa to koszt nawet 150zł!!!

Człowieku co za herezje głosisz ! Nie no ....


Ja biorę od 50zl do 150zl, instalacja, optymalizacja, stery itp, obraz systemu.
Core 2 Duo E7200@4GHz / Gigabyte GA-EP35-DS3 / A-Data 4GB 800MHz / Galaxy 8800GT / Samsung F1 320GB

Delta DPS-400MB / Pioneer 215D@S15J / Pentagram Karakorum / Chieftec LBX-01B-B-B / Lcd Samsung 32

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #92 dnia: 28 Styczeń 2009, 23:57:58 »
Tak jak Ziebal mówi :

Visual Studio
DirectX
MS SQL Server
XNA
GDK
Borland Builder ...
Borland Turbo ...
Delphi wraz z .Net i BGE
WinApi
C#
MS Access + VBA

Naprawde nie ma lepszych dev narzędzi i środowisk niż te z windowsa a programowanie na Linuksie profesjonalnych aplikacji jest naprawde karołomne i brawurowe , nie mówimy tutaj o Hallo World czy napisz , zmien czciąke i wydrukuj ...

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #93 dnia: 29 Styczeń 2009, 00:00:03 »
Masz rację, nie jestem deweloprerem. a od OS oczekuję prostoty. W wolnym czasie wole gnieść kolana koleżanek niż ślęczeć w google. No przesadziłem i to grubo :D
Porozmawiajmy o dupach.
- wiesz moj CD-ROM to straszna dupa ;)

Najlepsza odpowiedz jak na razie na forum :)

"wiesz moj CD-ROM to straszna dupa" to jakis szyfr? :D ;D

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #94 dnia: 29 Styczeń 2009, 00:10:46 »
heh nie, odszukaj moje wcześniejsze wypowiedzi w tym wątku. To kwintesencja dyskusji która się tu nawiązała :)
Doleję oliwy do ognia:
A gdzie kolega  lukas_gab o tym przeczytał, bo w szkole to tego nie uczyli :D
Może napisałeś coś ciekawego, bardzo chętnie się zapoznam. Bardzo cenię twórczość własną i to bez ironii.
Pozdrawiam

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #95 dnia: 29 Styczeń 2009, 00:42:45 »
→lukas_gab

no wiesz... do programowania w linuxie wystarczy notatnik ;] zawsze ten 1000zł w kieszeni ;]
kompilatory nawet do C są za free ;]

znam programistów którzy siedza już lata w temacie programowania ;]
z resztą nie od parady przyjęło się stwierdzenie że linux to system dla programistów ;]
sam microsoft pisał windowsa 2000 w pingwinie ;]

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #96 dnia: 29 Styczeń 2009, 01:52:24 »
→lukas_gab

no wiesz... do programowania w linuxie wystarczy notatnik ;] zawsze ten 1000zł w kieszeni ;]
kompilatory nawet do C są za free ;]

znam programistów którzy siedza już lata w temacie programowania ;]
z resztą nie od parady przyjęło się stwierdzenie że linux to system dla programistów ;]
sam microsoft pisał windowsa 2000 w pingwinie ;]

G**** Prawda!
Visual Studio w wersji Express (wątpię czy byś 20% możliwości wykorzystał) jest za free bez ograniczeń co do komercjalizacji oprogramowania w nim pisanego. Cały kompilator .NET z bibliotekami jest za free.
Nie wspominając już o prawie 800MB dokumentacji szczegółowej wywołań API systemu i funkcji platformy .NET (Windows SDK). O potężnej bazie wiedzy jaką jest MSDN.

Przy tym linux dla programisty to śmietnik - gdzie brak spójności, standaryzacji, porządnej dokumentacji. Gdzie różnych duper-bibliotek jest od groma itd. itd.
Na linuxie to można napisać porządny sterownik do tostera albo automatu do kawy (góra).

Znam baaardzo dużo programistów i na dźwięk słowa linux+programowanie można tylko zobaczyć pusty śmiech i tyle.

"sam microsoft pisał windowsa 2000 w pingwinie ;] "

A na Jowiszu mieszka Elvis Presley z Adolfem Hitlerem jako para homoseksualistów ;)

Jak snujesz jakieś wypociny to chociaż poprzyj je źródłem. Win2000 był pisany pod Windows NT i mogę ci to prosto udowodnić: zassaj sobie źródła Win2000 (są na torrent) i popatrz z jakich bibliotek nagłówkowych korzystano w kodzie i jak on jest napisany :)

"no wiesz... do programowania w linuxie wystarczy notatnik"

No teraz toś mnie Koleś rozniósł  ;D
No to zaoferuj notatnik firmie np. Adobe i niech napisze w tym notatniku Adobe Suite pod Linux ;)
Niestety ale w tych czasach liczy się wygoda i produktywność przede wszystkim (ilość czasu spędzona nad kodem dla uzyskania określonego efektu). I nie wciśniesz mi że szybciej Ty napiszesz np. Klienta czatu w notatniku niż ja czy kto inny w VS 2008 (Ja użyję kilka kontrolek + paręnaście linijek kodu, reszta przeciąg i upuść i gotowe) a Ty sam interfejs będziesz oprogramowywał miesiąc ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2009, 02:01:13 wysłana przez sCooBy^ »
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #97 dnia: 29 Styczeń 2009, 03:27:00 »
Aaaaaaaa, linux rządzi, microsoft ble, windows to syf!!!!!! <prowokator><prowokator><prowokator>  ;D ;D

Uwielbiam takie tematy, od razu się wesoło robi jak sie dzieci linuxa zlecą haha  ;D
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2009, 04:28:59 wysłana przez Mercor »

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #98 dnia: 29 Styczeń 2009, 03:33:53 »
daj link do tego torrenta...

"brak spójności, standaryzacji"

spójności i standaryzacji....
buehehe!!! właśnie widać jakie wszystko jest spójne i przejrzyste po tym jak działa xDD

poza tym rusz coś w systemie a złamiesz zapisy licencyjne!
co śmieszne programiści piszacy pod windowsa i tak korzystają z otwartych standardów xD jako przykład podam np. qt w gadu gadu i bardzo popularne openGL w grach xD

jakiś  czas temu zajrzałem do ASP.NET i mnie zatkalo xD

kod taki przejrzysty i prosty.. xD


Spójrz na architekturę windowsa... to jeden wielki bałagan.. wszystko od wszystkiego zależy.. wywalisz np. explorator i nie uruchomisz już żadnego okienkowego programu... co śmieszne nie ma i nie można zatsosować zamiennika xD
Windows na serwer dobrze żarty... przy windowsowym zarządzaniu prawami.. buehehe xD
Sam microsoft udostępnia wytrychy do swojego dziecka.... choćby cofee i masa trojanów jaką produkują...
zachęcam m.in. do lektury hacking.pl

notatnik podałem jako przykład... masz masę środowisk programistycznych i narzędzi do sprawdzania błędów nawet w postaci pluginów do notatników.

wiesz notatnik w linuxie wygląda trochę inaczej niż w windowsie... widać że brak Ci jakiego kolwiek rozeznania..
Skoro notatnik się nie nadaje to skąd taka wielka popularność notepad++?

że nie jesteś zorientowany to podrzucę Ci screen

to notatnik z windows vista:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/archive/d/da/20070408124325!Notepad_Vista.png

a to np. kate:

http://img134.imageshack.us/img134/5158/kateyd7.png

Windowsowe API jest proste wygodne i srututu.. poprzestawiaj sobie ikonki na pulpicie i masz bałagan w rejestrze...
a jak już masz ten bałagan to sobie ręcznie go wyczyść xD

A teraz sytuacja z życia wzięta... jesteś administratorem serwera, pojawił się straszny wirus no i chcesz załatac lukę w systemie ale? nie możesz! czemu? bo musiałbyś zmienić kod systemu co jest nielegalne w przypadku windowsa...
i trzeba czekać na poprawkę!!!
co do win 2000 to wiadomo że cały to napewno na linuxie napisany nie był... kiedyś jeszcze za czasów xp (tj. gdy się pojawił) często rozmawiali miedzy sobą na ten temat... ja byłem zielony ale to zapamiętałem ;]  na xp ludzie też psioczyli, no niby załatany ale nadal rmdir C:\ /s /q robi swoje, nawet na sevenie ;] i nie musisz miec praw admina!!!
czyli od czasów DOS'a nie wiele się zmieniło ale masz za to glass...

Reasumując wspomnę tylko że m.in to forum oparte jest o otwarte standardy :)
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2009, 03:37:19 wysłana przez gothmori »

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #99 dnia: 29 Styczeń 2009, 04:06:34 »
Nie przyłącze się do dyskusji bo mam wys%^&* w obozy windows-mac-linux, korzystam ze tego co dla mnie wygodne i tyle. Stwierdze tylko jedną rzecz :

"Reasumując wspomnę tylko że m.in to forum oparte jest o otwarte standardy" - gdyby wszystko było otwarte, myślisz że komukolwiek nadal chciałoby się to pisać ? Gdyby ludzie nie zarabiali na kodzie, to myślisz że komputery rozwinęłyby się do tego stopnia ? Nie sądze...kieszeń to najbardziej unerwiona część ciała.

ziebal

Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #100 dnia: 29 Styczeń 2009, 08:11:24 »

sam microsoft pisał windowsa 2000 w pingwinie ;]


Widze, że to stwierdzenie jest bardzo podobnem do tego, że Microsoft używa freeBSD na serwerach...

PS. Niech twój kolega napisze w C i notatniku aplikacje z interfejsem podobnym do WPF z Windows...
Pozdrawiam i powodzenia...

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #101 dnia: 29 Styczeń 2009, 11:04:19 »

sam microsoft pisał windowsa 2000 w pingwinie ;]


Widze, że to stwierdzenie jest bardzo podobnem do tego, że Microsoft używa freeBSD na serwerach...

PS. Niech twój kolega napisze w C i notatniku aplikacje z interfejsem podobnym do WPF z Windows...
Pozdrawiam i powodzenia...

Tu mała analiza wyciekniętej części kodu Windows 2000: http://www.kuro5hin.org/story/2004/2/15/71552/7795
Całkiem ciekawy artykuł ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #102 dnia: 29 Styczeń 2009, 11:33:04 »
Widze że gothmori szaleje :) pewnie po posiłki zadzwoni :)

@sCooBy fajny artykuł to na pewno nie prima aprilis? ;D

@Mercor Mac OS X to klon Linuxa ale z fajnym X  ;D <prowokacja> 

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #103 dnia: 29 Styczeń 2009, 13:19:25 »
@sCooBy fajny artykuł to na pewno nie prima aprilis? ;D

Nie to nie prima aprilis.
Dodam że tzw. "uczciwi" opensourcowcy zerżnęli większą część tego kodu (do odbudowy API) do projektu ReactOS (a MS posądzają o zrzynanie kodu z linuxa - złodzieje jedne).
I to chyba na przekór Linuxiarzom udowodniono że w tej części kodu źródłowego nie ma ani linijki kodu z jakiegokolwiek linuxa ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Twórca Ubuntu fanem Windows 7 ;)
« Odpowiedź #104 dnia: 29 Styczeń 2009, 15:03:07 »
→sCooBy^ to co podlinkowałeś to ja wygooglowałem wczoraj... to dasz ten link do torrenta?

→ziebal

"Widze, że to stwierdzenie jest bardzo podobnem do tego, że Microsoft używa freeBSD na serwerach.."

nie... raczej podobne do tego że microsoft miał przygotowaną kampanię reklamową na macach :)

"Niech twój kolega napisze w C i notatniku aplikacje z interfejsem podobnym do WPF z Windows..."

no gdyby miał użyc windowsowego notatnika to pewnie by się powiesił...

Bawiłem się trialem visual studio... i jakby nie patrzeć i tu trzeba pisać i tu (np. gedit)...
więc?