TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Co wybrać - Mozilla Firefox czy Google Chrome ?

Offline Mike

Co wybrać - Mozilla Firefox czy Google Chrome ?
« dnia: 10 Maj 2010, 09:29:23 »
Witam, którą z podanych w temacie przeglądarek wybrać ? Wypowiedzcie się dlaczego lepiej korzystać z Mozilla Firefox lub dlaczego lepiej korzystać z Google Chrome ? Czego wy używacie prywatnie ?

Odp: Co wybrać - Mozilla Firefox czy Google Chrome ?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Maj 2010, 10:49:04 »
Czego używam? Opery i IE9 (testowo) :P
Mozilla ma duże zapotrzebowanie na pamięć (są na to dodatki).
Kromka jest produktem googla.. prywatność raczej odpada :P Ale jest bardzo szybka..
Najlepiej wybrać samemu co najlepiej pasuje i do czego ma się przekonanie..

Odp: Co wybrać - Mozilla Firefox czy Google Chrome ?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Maj 2010, 11:00:13 »
Ja na to pytanie odpowiem tak wybrał bym na twoim miejscu Operę 10.53. Szybka stabilna wg mnie praca na Operze jest wygodniejsza niż na innych przeglądarkach.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Co wybrać - Mozilla Firefox czy Google Chrome ?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Maj 2010, 15:12:16 »
Google Chrome niestety nadal źle interpretuje niektóre strony.

Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: Co wybrać - Mozilla Firefox czy Google Chrome ?
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Maj 2010, 11:33:20 »
Ja na to pytanie odpowiem tak wybrał bym na twoim miejscu Operę 10.53. Szybka stabilna wg mnie praca na Operze jest wygodniejsza niż na innych przeglądarkach.
Ja tak samo polecam Opere 10.53 ;)
Pozdrawiam wszystkich.

Offline izaw

  • ***
  • 121
Odp: Co wybrać - Mozilla Firefox czy Google Chrome ?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Maj 2010, 13:20:55 »
@Madzia.
To nie Chrome źle interpretuje strony, a strony ssą pisane pod wadliwą IE. To tak jakby mieć pretensje, że garnitur szyty na garbatego nie pasuje na normalnego.

Ja używam FF, ale i zwykle jest OK, ale nie zawsze. I nie dotyczy to jakiś prywatnych stron, ale również dużych portali i stron np. gazet. Interpretacja źle napisanej strony nie jest sprecyzowana i producenci przeglądarek muszą wymyślać jak interpretować niestandardowe strony pisane pod IE.

Rozwiązaniem jest używanie przeglądarek zgodnych ze standardem, co wymusi na twórcach stron poprawne pisanie.
"Nie ma programów bezpiecznie działających, są co najwyżej niedostatecznie przetestowane"
Prawo Murph'ego

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Co wybrać - Mozilla Firefox czy Google Chrome ?
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Maj 2010, 13:31:01 »
Mi sie wydaje, ze kazda przegladarka ma wyswietlac strony tak samo. Ludzie przewaznie pisza strone pod FF, ale tez niestety musza dostosowac pod IE, bo wiekszosc ludzi uzywa tego badziewia. A Chrome to narazie sie nie liczy.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Co wybrać - Mozilla Firefox czy Google Chrome ?
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Maj 2010, 19:24:09 »
moje zdanie jest takie
-firefox ma przewagę w postaci dodatków i wtyczek (sam firefox wolny nie jest, to nadmiar wtyczek go spowalnia)
-internet explorer - bez komentarza, niebezpieczny i niezgodny ze standardami (nie mówiąc o niebezpiecznych activex)
-google chrome - szybka, wtyczek niewiele choć i co do prywatności można mieć wątpliwości
-opera - szybka, ładna, funkcjonalna i bezpieczna
-safari - wolna, dziurawa
 i inne różnej maści oparte na silniku ie mające mniej lub więcej wad IE.

Osobiście polecam firefoxa lub operę. Firefox aktualnie ma przewagę sporą, ale w przyszłości to opera będzie przodować (bezpieczeństwo, mało luk)

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Co wybrać - Mozilla Firefox czy Google Chrome ?
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Maj 2010, 21:45:05 »
odnosnie opery ktora jak widac stara sie przebic nad firefoxa i na pewno w takim tempie osiagnie sukces, jest u mnie jednak na drugiej pozycji,ja osobiscie uzywam firefoxa , opera odepchneła mnie dosc trudnym dostepem do ustawien i spersonalizowaniem, nie do konca tez jestem przekonany co do zastosowania w niej turbo ,ktore u mnie po włączeniu raczej przysparzało kłopoty. Jednak po tym wszystkim co jakis czas instaluje opere z czystej ciekawosci co przyniesie nowego, dotąd nie spotykanego w przeglądarkach. Hmm testowałem takze inne przeglądarki jak internet explorer,safari,avant,google chrome,jednak zadne z tych pozostałych nie spełniały moich wymagan. :P a teraz troche humoru : Przeglądarka jest jak twoja przyszła żona - będziesz wybierał z wielu,az wybierzesz własnie ją.
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2010, 21:46:48 wysłana przez kamiton »

Odp: Co wybrać - Mozilla Firefox czy Google Chrome ?
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Czerwiec 2010, 20:50:03 »
Google Chrome:
Zalety :
+ małe zapotrzebowanie na pamięć
+ szybkość
+ możliwość szybkiego tłumaczenia stron ( w firefoxie po użyciu wtyczek )
+ pokazanie najczęściej odwiedzanych witryn po otwarciu nowej karty
Wady :
- mniej bezpieczna od Mozilla Firefox
- mała ilość wtyczek
- mała możliwość personalizacji
Mozilla Firefox :
Zalety :
+ duża ilość wtyczek
+ duże bezpieczeństwo
+ tryb prywatny
Wady :
- wolniejsza od Chrome
- długi czas włączania ( FF 4 sec, CH 1 sec )
- każda wtyczka znacząco spowalnia przeglądarkę przez co staje się jeszcze wolniejsza

To są tylko wskazówki a ty masz sam zadecydować !

PS :
Osobiście używam Google Chrome , ponieważ podczas przeglądania internetu liczy się szybkość a nie funkcjonalność.
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec 2010, 20:53:53 wysłana przez maciejrgw »

Offline beholder

  • ***
  • 172
  • Remeber everything. Forgive nothing.
Odp: Co wybrać - Mozilla Firefox czy Google Chrome ?
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Czerwiec 2010, 14:19:03 »
Mała ilość wtyczek do Chrome? https://chrome.google.com/extensions?hl=pl mnóstwo tego jest.

Odp: Co wybrać - Mozilla Firefox czy Google Chrome ?
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Czerwiec 2010, 10:09:04 »
Ale zauważ że w porównaniu ich do wtyczek firefoxa jest ich znacznie mało.

Offline Boss

Odp: Co wybrać - Mozilla Firefox czy Google Chrome ?
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Czerwiec 2010, 21:03:18 »
Firefox i Chrome na stos!
Opera :-*

Odp: Co wybrać - Mozilla Firefox czy Google Chrome ?
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Czerwiec 2010, 10:35:07 »
Tu macie test najlepszych przeglądarek :
http://www.vista.pl/artykuly/13727_pieciu_wspanialych_test_przegladarek_internetowych_2010.html
Jak widać wygrywa Opera oraz Google Chrome. Firefox to już przeżytek , dawniej była to jedna z najszybszych przeglądarek teraz bierze dużo pamięci jak na standard teraźniejszych programów umożliwiających przeglądanie internetu a większość wtyczek jest zbędna .
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2010, 10:38:53 wysłana przez maciejrgw »

Offline Boss

Odp: Co wybrać - Mozilla Firefox czy Google Chrome ?
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Czerwiec 2010, 18:27:35 »
Test raczej nie aktualny, testowane w nim Opera oraz Chrome są w starszych wersjach. :P