TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

WINDOWS 7 IS SIGN-OFF GOLD RTM !!!

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: WINDOWS 7 IS SIGN-OFF GOLD RTM !!!
« Odpowiedź #150 dnia: 21 Lipiec 2009, 20:47:17 »
Cza złamać mechanizm sprawdzania podpisu cyfrowego jak to jest z uxtheme ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: WINDOWS 7 IS SIGN-OFF GOLD RTM !!!
« Odpowiedź #151 dnia: 21 Lipiec 2009, 20:55:11 »
najlepiej by bylo jakbys KilKr poproistu przerobil lipa dzialajcego na 7600 i wtedy by sie tylko spolszczalo...
Ja nic nie przerabiałem tylko zintegrowałem LIP-a przeznaczonego do zupełnie innego buildu.
Hmmm. A w 7600 ale bez modyfikacji  te sterowniki na Windows Update są? Dla mnie szczerze mówiąc to akurat brak możliwości pobrania sterowników z WU to żadna strata. Windows Update jest ostatnim miejscem, w którym szukałbym sterowników a tym bardziej je instalował. Tak czy inaczej raczej nic w tej sprawie nie zmienimy. Trzeba się z tym pogodzić lub zainstalować wersję angielską. Przynajmniej ja mam świadomość tego że zintegrowanie na siłę LIP-a z buildu 7264 z systemem w wersji 7600 ma pewnie efekty uboczne. Gdyby takowych nie było to pewnie dałoby się je zamiennie instalować przez "Zainstaluj/odinstaluj języki".

Gorzej, jeśli producent w ogóle nie publikuje nowych sterowników do danego urządzenia dla nowszego systemu, a można wykorzystać tylko i wyłącznie Windowsowe.
Miałem tak z drukarką HP 710C - ostatnie sterowniki do niej zostały opublikowane przez HP w wersji dla Windows XP (nie ma wersji dla Visty, ani dla Windows 7).
Rozwiązaniem problemu jest http://catalog.update.microsoft.com/v7/site/ (w polu "Wyszukaj" należy podać nazwę urządzenia).
Dlatego też napisałem że dla mnie nie jest to żadna strata.
Dawalem linka do forum mdl - bylo napisane jak przerobic lipa z 7264 na 7600.
Ale niestety ntrzeba do tego specjaliste.

sCooBy^ by pewni umial to zrobic.
Na forum MDL nie jest napisane jak przerobić, tylko jak zintegrować z 7600 LIP-a przeznaczonego dla starszych wersji i dokładnie tak została zrobiona modyfikacja. Nie twierdze że robie tego typu rzeczy codziennie, wkonałem tylko i wyłącznie to co napisał ktoś inny. Nie jestem też specjalistą od przeróbek systemów ani tym bardziej się za niego nie uważam. sCooBy może potrafi przerobić caba tak aby dało się go normalnie zainstalować, ale to pytanie do niego a nie do mnie.
Na wersji 7624 PL wszystko dzialalo - drukarki tez.
Nie dziwię się że na buildzie 7264 PL wszystko działało poprawnie. Do tego buildu był oficjalny LIP wydany przez MS.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec 2009, 20:57:09 wysłana przez KilKr »

Offline lysyn

  • ***
  • 173
Odp: WINDOWS 7 IS SIGN-OFF GOLD RTM !!!
« Odpowiedź #152 dnia: 21 Lipiec 2009, 21:00:59 »
http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,2393.510.html

post: Odpowiedz #523 : 18 Lipiec 2009, 17:03:20  (darko10)

Chyba wyszla z tego wersja zintegrowana - jak rozumiem.
Myslalem ze z tego watku da sie przerobic lipa 7264 na 7600 pl.

Odp: WINDOWS 7 IS SIGN-OFF GOLD RTM !!!
« Odpowiedź #153 dnia: 21 Lipiec 2009, 21:11:31 »
http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,2393.510.html

post: Odpowiedz #523 : 18 Lipiec 2009, 17:03:20  (darko10)

Chyba wyszla z tego wersja zintegrowana - jak rozumiem.
Myslalem ze z tego watku da sie przerobic lipa 7264 na 7600 pl.
Tak, to na podstawie tego była robiona integracja.
HP Pavilion dv5-1020ew  |  Epson Stylus DX4400  |  MS Windows 7 Ultimate (x86) SP1 |  Sony PS2 + Ripper 2  |  X-Box 360 Premium (Jasper) + RGH + iXtreme 3.0  |  HTC HD2 [ICS 4.0.3 by Tytung]

Odp: WINDOWS 7 IS SIGN-OFF GOLD RTM !!!
« Odpowiedź #154 dnia: 21 Lipiec 2009, 22:31:52 »
a nieda sie doinstalowac lipa do zainstalowanej juz wersji en?

Odp: WINDOWS 7 IS SIGN-OFF GOLD RTM !!!
« Odpowiedź #155 dnia: 21 Lipiec 2009, 22:36:28 »
Niestety jak narazie nie bo nie ma Lipa do 7600 :/
OS:
Windows 7 SP1

PC:
Phenom II X6 1090T 3,2GHz@4,1GHz, ASUS Crosshair IV FORMULA, 8GB RAM(4x2GB OCZ AMD Black Edition ), AMD Radeon 6950@6970, ASUS Xonar D2X, WD Caviar's Black 1002FAEX & 7501AALS, Corsair AX850.

Offline Gustaw

  • ***
  • 203
  • no pain, no game...
Odp: WINDOWS 7 IS SIGN-OFF GOLD RTM !!!
« Odpowiedź #156 dnia: 21 Lipiec 2009, 22:50:04 »
WZor.Net podaje ze ma niby ISO od MS ale tylko wersje ruska...
troche to dziwne ze nie dostali wielojezycznej a tylko ruska, chociaz z drugiej strony sa ruskami a wiec juz sam nie wiem co myslec o tym...

Offline Camis

Odp: WINDOWS 7 IS SIGN-OFF GOLD RTM !!!
« Odpowiedź #157 dnia: 21 Lipiec 2009, 23:17:37 »
Core 2 Duo E7200@4GHz / Gigabyte GA-EP35-DS3 / A-Data 4GB 800MHz / Galaxy 8800GT / Samsung F1 320GB

Delta DPS-400MB / Pioneer 215D@S15J / Pentagram Karakorum / Chieftec LBX-01B-B-B / Lcd Samsung 32

Odp: WINDOWS 7 IS SIGN-OFF GOLD RTM !!!
« Odpowiedź #158 dnia: 21 Lipiec 2009, 23:25:20 »
a skąd info ze na msdaa bedzie rtm 25tego ?
mam dostep wiecm oze poczekam na oficiala hmm

Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: WINDOWS 7 IS SIGN-OFF GOLD RTM !!!
« Odpowiedź #159 dnia: 22 Lipiec 2009, 01:09:06 »
I bedzie efekt placebo;p iso od wzt to bedzie to samo co iso od ms. Natomiast u mnie na RTM x64 z pl od KilKr zapełnianie listy drukarek oraz wu dzialają poprawnie. Mam drukarke hp deskjet 3820 i odpowiednikiem sterownika dla visty i 7 jest sterownik od hp deskjet 970Cse dostepny w win 7 tylko po uzupelnieniu listy sterow do drukarki. Ponad to zaraz po instalacji systemu Wu sciagnelo stery od lcd acer i sterowniki do plyty asus-a. Wyglada na to ze w mym przypadku dziala wszystko jak powinno. Dobra robota KilKr tylko skoda ze nie dalo sie wywalic reszty jezykow z systemu.
Pozdrawiam wszystkich.

Odp: WINDOWS 7 IS SIGN-OFF GOLD RTM !!!
« Odpowiedź #160 dnia: 22 Lipiec 2009, 14:58:15 »
Niestety. Chwaliłem wersje x64PL  KilKra ale po testach niestety uwazam ja za zwalona.
Nie dziala Windows update. Nie działa instalacja sterownikow z windows update ktore instaluja sia jako nowy sprzet  w pasku kolo zegara nap. drukarka ktora posiadam.
Na wersji KilKra x64 pl 7600 nie dziala to wogole. Drukarkki nie wykrywa. Zapodalem teraz wersje eng i wszystko dziala ok.
Niestety wersja KilKra 7600 x64 pl - do poprawienia.

Ja polecam wszystkim osobom, które korzystały z ISO stworzonych w wyniku integracji wersji angielskiej (dowolnego buildu) z odpowiednim Language Packiem - czy opcja zapełnienia listy drukarek nowymi urządzeniami z Windows Update w ogóle działa.
Podejrzewam, że opisywany problem nie jest w ogóle winą KilKra i że niejedna osoba spotka się z takim problemem w innych buildach ...
Mówię oczywiście o wersjach zintegrowanych - sprawa nie dotyczy samodzielnego wgrywania pakietu językowego ...

To, że nie działa Windows Update winę ponosi aktywacja Win 7 RTM za pomocą podmiany plików ze starszej wersji.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: WINDOWS 7 IS SIGN-OFF GOLD RTM !!!
« Odpowiedź #161 dnia: 22 Lipiec 2009, 15:01:12 »
To, że nie działa Windows Update winę ponosi aktywacja Win 7 RTM za pomocą podmiany plików ze starszej wersji.

Spotkałem się już z tym problemem w buildach RC 7100 i 7137, więc jeśli to co piszesz jest rzeczywiście źródłem problemu, to na pewno nie jest jedyną przyczyną jego występowania ...
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: WINDOWS 7 IS SIGN-OFF GOLD RTM !!!
« Odpowiedź #162 dnia: 22 Lipiec 2009, 15:01:35 »
To, że nie działa Windows Update winę ponosi aktywacja Win 7 RTM za pomocą podmiany plików ze starszej wersji.
Ja tam w żaden sposób nie ingerowałem w system, podmiany plików, nic nie kombinowałem z aktywacją, a mimo to WU nie działa.

EDIT:
Czwarty dzień używania RTM i... przed minutą zdarzył mi sie pierwszy BSOD  ;D Wyskoczył sam z niczego, klikam sobie na GG, a tu buch niebieskim kolorem po oczach i reset ;D
« Ostatnia zmiana: 22 Lipiec 2009, 15:19:31 wysłana przez SeBoLeX »
HP Pavilion dv5-1020ew  |  Epson Stylus DX4400  |  MS Windows 7 Ultimate (x86) SP1 |  Sony PS2 + Ripper 2  |  X-Box 360 Premium (Jasper) + RGH + iXtreme 3.0  |  HTC HD2 [ICS 4.0.3 by Tytung]

Odp: WINDOWS 7 IS SIGN-OFF GOLD RTM !!!
« Odpowiedź #163 dnia: 22 Lipiec 2009, 15:24:31 »
To, że nie działa Windows Update winę ponosi aktywacja Win 7 RTM za pomocą podmiany plików ze starszej wersji.
Ja tam w żaden sposób nie ingerowałem w system, podmiany plików, nic nie kombinowałem z aktywacją, a mimo to WU nie działa.

Zainstalowałem na nowo system 7600.16384.090710-1945_x64 zintegrowny samodzielnie z językim polskim ale nie podmieniałem plików potrzebnych do aktywacji. Windows update bez problemu sciągnął nowe sterowniki do katry graficznej, sieciowej, drukarki oraz aktualizacje Defendera. Wcześniej po aktywacji systemu miałem problemy z WU.

Odp: WINDOWS 7 IS SIGN-OFF GOLD RTM !!!
« Odpowiedź #164 dnia: 22 Lipiec 2009, 16:02:47 »
Firma Microsoft ujawniła ostateczną wersję planu wprowadzania kompilacji RTM (Release To Manufacturing) systemu operacyjnego Windows 7 do obiegu.

Pierwsi otrzymają go partnerzy OEM (np. producenci komputerów). Ma to sie stać około dwa dni po osiągnięciu przez programistów firmy statusu finalnego.

Subskrynenci usług TechNet oraz MSDN dostęp do końcowej kompilacji systemu Windows 7 uzyskać mają 6 sierpnia bieżącego roku.

Dzień później system wejdzie w fazę dostarczania do nabywców dużych ilości licencji (działających w ramach programu Software Assurance), a partnerzy uczestniczący w programie partnerskim, ze statusem Gold, będą mogli uzyskać go w angielskiej wersji językowej od 16 sierpnia.

Dokładnie tydzień później ruszyć ma dostarczanie systemu do subskrynentów usługi Action Pack, a 1 września będą mogli go nabyć nabywcy dużych ilości licencji, których nie obejmuje program Software Assurance.
Asus P6T Palm | Core i7 920 | 3x1GB Corsair GT | GeForce GTX285 | Samsung SpinPoint F1 320GB | Corsair 750W | Antec 900