TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Instalacja Windows 7 RC krok po kroku

Offline MP

Instalacja Windows 7 RC krok po kroku
« dnia: 05 Maj 2009, 21:56:41 »
Windows 7 Release Candidate (RC) dostępny jest od dziś publicznie dla każdego użytkownika. Przed instalacją należy pamiętać, że mimo osiągnięcia statusu Release Candidate system nie powinien być wykorzystywany do celów roboczych ale jedynie do testów. Odradza się instalację Windows 7 RC jako podstawowego systemu, najlepiej zainstalować go na specjalnie przygotowanej partycji lub osobnym dysku. Można również skorzystać z technologii jaką oferuje Microsoft Virtual PC i stworzyć wirtualną maszynę.

1. Pobranie obrazu ISO

Microsoft stworzył specjalną stronę pobierania (http://technet.microsoft.com/pl-pl/evalcenter/dd353205(en-us).aspx) na której znaleźć można wszystkie niezbędne informacje o Windows 7 Release Candidate. Aby zobaczyć szczegółową instrukcję pobierania Windows 7 przejdź do tego wątku: http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,1373.0.html

2. Nagrywanie obrazu ISO

Pobrany obraz ISO najlepiej nagrać na nośnik DVD. W ten sposób unikniemy problemów z bootowaniem. Jeżeli nie posiadasz programu do nagrywania możesz skorzystać z darmowej aplikacji BurnAware Free Edition (pobierz: http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/nagrywanie/BurnAware_Free_Edition.html). Po pobraniu i instalacji programu należy wybrać z opcji Nagraj obraz ISO:Następnie należy wskazać lokalizację obrazu ISO i wybrać opcję Nagraj (czerwony przycisk w prawym górnym rogu okna aplikacji):Jeżeli płytka jest już wypalona możemy przejść do instalacji systemu. Możesz również skorzystać z alternatywnej metody instalacji z pamięci USB, więcej na ten temat znajdziesz tutaj: http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,1415.0.html

3. Bootowanie i rozpoczęcie instalacji

Po zamontowaniu bootowalnej płyty DVD z systemem Windows 7 rozpocznie się proces instalacji. Najpierw system Windows załaduje pliki co może potrwać kilka minut po czym wyświetlony zostanie ekran ładowania się instalatora. Każdy kto instalował Windows 7 Beta od razu zobaczy różnicę za sprawą nowego tła w instalatorze.Na początek musimy skonfigurować ustawienia językowe, instalator umożliwia wybór jedynie języka angielskiego jednak możemy skonfigurować polskie ustawienia klawiatury.Jeżeli ustawienia są już zdefiniowane możemy przejść dalej, na kolejnym ekranie pojawi się przycisk Install now który jest kluczem do dalszej instalacji systemu.

Po zaakceptowaniu należy wskazać czy będziemy instalować czystą wersję systemu czy dokonamy aktualizacji już istniejącego. Ta druga opcja pozwala zachować pewne pliki i ustawiania jednak w naszym przypadku dokonamy czystej instalacji wybierając opcję Custom.

Następnie należy wskazać miejsce instalacji systemu - oczywiście należy uczynić to na wolnej partycji lub osobnym dysku twardym. Instalator automatycznie wyświetli wszystkie możliwe lokalizacje. W tym miejscu można również skasować lub utworzyć nową partycję - aby mieć dostęp do tych opcji należy wybrać Drive options. Po wybraniu lokalizacji przechodzimy dalej.Kolejny etap to tak naprawdę instalacja właściwa podczas której kopiowane są pliki oraz wgrywane składniki systemu, proces ten może potrwać nawet kilkadziesiąt minut dlatego należy uzbroić się w cierpliwość :)

W międzyczasie komputer zostanie zresetowany po czym nastąpi finalizacja instalacji. Cały proces przebiega automatycznie i nie wymaga interakcji użytkownika.  Po kolejnym restarcie pojawi się okno konfiguracji nazwy użytkownika.

Na kolejnym ekranie można zdefiniować hasło dostępowe do systemu, oczywiście można ominąć tą opcję klikając Next.Następny ekran dotyczy ustawień bezpieczeństwa – wybieramy pierwszą opcję czyli preferencje domyślne.To już prawie koniec... instalator poprosi nas o wskazanie daty oraz czasu, a także umożliwi wybór rodzaju sieci w jakiej znajduje się komputer.Jeżeli korzystasz z komputera w domu wybierz Home Network. Instalacja potrwa jeszcze kilka minut ponieważ instalator musi sfinalizować i zapisać wprowadzone ustawienia.Witamy w Windows 7 RC :)

4. Koniec

Jeżeli chodzi o instalację to byłoby na tyle - system został pomyślnie zainstalowany i jest gotowy do użycia. Należy oczywiście skonfigurować go wedle własnych upodobań. Należy również pamiętać o aktywacji przy pomocy klucza produktu ponieważ w przeciwnym razie OS będzie działał jedynie 30 dni.

5. Aktywacja Windows 7 RC

Jeżeli nie wiesz w jaki sposób uzyskać klucz do Windows 7 zobacz ten wątek: http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,1373.0.html
Aby aktywować Windows 7 należy przejść do opcji Activate Windows. Najprostszym sposobem dotarcia do niej jest skorzystanie z opcji wyszukiwania w Menu Start, zatem wpisujemy w polu słowo kluczowe Activate i wybieramy jedną ze znalezionych opcji.Następnie wybieramy opcję aktywacji online:W nowym oknie należy wpisać posiadany klucz produktu i wybrać opcję Next.System został aktywowany :) Teraz możesz korzystać z niego aż do czerwca 2010. Wydanie RC będzie aktywne do 1 czerwca 2010 jednak począwszy od 1 marca 2010 system będzie resetował się co dwie godziny.
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2010, 16:31:44 wysłana przez Mirahz »

Odp: Instalacja Windows 7 RC krok po kroku
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2009, 00:43:58 »
witam. Zainstalowalem tego build'a, pobranego z msdnaa. Czy problem deaktywacji/restartow dotyczy także wersji z licencjami msdaa? Jeśli tak, to czy moge z jakiegos build'a podniesc wersje (oczywiscie chodzi mi o legalny upgrade, np. wersja professional: http://msdn60.e-academy.com/elms/Storefront/ViewProductDetails.aspx?campus=pl_848066&np1=112&p=1718)?

Odp: Instalacja Windows 7 RC krok po kroku
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Listopad 2009, 18:41:45 »
Mam problem  >:(  dzisiaj dostałem laptopa i chciałem wypróbować 7 . Więc ściągnąłem obraz
Wypaliłem go no i zacząłem instalację ;/ wszystko jest ok .
Jednak różni się od instalacji , która tu jest opisana
nie wyświetla mi się taki obrazektylko od razu tolaptop się restartuje , jest okienko trwa uruchamianie systemu windows , jest to przez ok 10 min a później ciągle czarny ekran :/

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Instalacja Windows 7 RC krok po kroku
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Grudzień 2009, 22:20:31 »
sformatuj dysk - jest napisane w podanej instrukcji wyzej w ktorym momencie mozesz to zrobic - najprawdopodobniej masz jakis bledny zapis - albo sprawdz fdiskiem.

Odp: Instalacja Windows 7 RC krok po kroku
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sierpień 2010, 13:38:52 »
Może troche głupie pytanie ale jak stworzyć zrzuty albo nagrywanie ekranu kiedy np.: instalujemy windowsa i nie mamy dostępu do takich aplikacji jak camstudio?  :-\