TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)

Offline MP

Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« dnia: 07 Maj 2009, 01:04:40 »
Windows 7 RC udostępniony został jako obraz ISO więc może się wydawać, że najprostszym sposobem na instalację systemu jest wypalenie krążka DVD. Nic bardziej mylnego – równie prostą opcją jest instalacja z pamięci przenośnej (USB flash driver) podłączonej do portu USB. Zaletą tego rozwiązania jest szybkość instalacji i brak konieczności posiadania nośnika optycznego.

Od czego należy zacząć?

Na początek będziemy potrzebowali pamięci o pojemności minimum 4GB (np. pendrive). Przed rozpoczęciem przygotowywania instalatora należy pamiętać, że wszystkie dane znajdujące się na pendrive zostaną utracone więc najlepiej zrobić ich backup na dysku twardym. Warto również wspomnieć, że aby opisywana metoda instalacji zadziałała w BIOS’ie należy włączyć bootowanie z USB. Aby uniknąć problemów należy również jako pierwszy bootowalny dysk ustawić naszą pamięć FDD USB (USB Flash Disk Drive). Funkcje te znajdują się zazwyczaj w BIOS'ie w zakładce Boot jednak w zależności od producenta mogą one kryć się pod różnymi nazwami.

Do załadowania instalatora Windows 7 na pamięć przenośną posłużymy się programem UltraISO który wprawdzie nie jest darmowy jednak jego wersja Trial pozwala wykonać wszystkie niezbędne funkcje. Program w polskiej wersji językowej można pobrać z tej lokalizacji:
http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_dyskowe/UltraISO.html

1. Pobierz i zainstaluj UltraISO, a następnie uruchom program.

2. Z menu Plik wybierz Otwórz.



Wskaż zapisany wcześniej obraz ISO z systemem:



Po wybraniu obrazu program wyświetli listę plików.



3. Z menu Bootowalna wybierz Zapisz obraz dysku...



4. W nowo wyświetlonym okienku zaznacz opcję Weryfikuj. Zanim jednak to zrobisz upewnij się czy program poprawnie wskazuje podłączoną do komputera pamięć USB. Sprawdź w Mój Komputer jaką literką oznaczony jest pendrive i czy zgadza się ona z pokazaną w programie lokalizację. Jeżeli tak wybierz opcję Zapisz.



5. Następnie wyświetli się komunikat ostrzegający przed utratą danych na pamięci USB ponieważ dysk ten musi zostać sformatowany. Wybierz opcję Tak.



6. Pasek statusu pokazuje ile czasu pozostało do końca zapisu, w moim przypadku trwało to około 10 minut.



W momencie zakończenia w oknie wiadomości pojawi się komunikat "Wypalanie powiodło się!". Koniec :)



7. Po zakończeniu wypalania wybierz przycisk Zamknij.

8. Teraz podłącz pamięć USB i dokonaj ustawień w BIOS o których mowa na początku tego poradnika. Życzę przyjemnej instalacji Windows 7!

Zobacz również:

Jak pobrać Windows 7 RC http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,1373.0.html
Instalacja Windows 7 RC krok po kroku http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,1378.0.html

« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2011, 19:56:51 wysłana przez Mirahz »

Offline d.l

  • *
  • 46
  • Windows 7 x86 RTM
Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2009, 01:10:14 »
@MP świetny opis :) Kurcze musze sobie pendrivea wiekszego sprawić z 8 GB i wtedy przetestuje to rozwiązanie :) Bo płyt z kolejny buildami to sie juz troche uzbierało  :D

Offline MP

Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj 2009, 01:12:48 »
@MP świetny opis :) Kurcze musze sobie pendrivea wiekszego sprawić z 8 GB i wtedy przetestuje to rozwiązanie :) Bo płyt z kolejny buildami to sie juz troche uzbierało  :D

Jeżeli chodzi o pena to szczerze polecam PATRIOT FLASHDRIVE 8GB XT BOOST 200X :)

Offline d.l

  • *
  • 46
  • Windows 7 x86 RTM
Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maj 2009, 01:18:27 »
Szczerze powiem że tez o takim myślałem  ;),a to dlatego że mam u siebie w domu dwa Patrioty  XT BOOST 180X 2GB ale używam ich non stop bo mam na nich zainstalowane softy alternatywne do tunerow Sat :) i spisują się świetnie. Musze poszukać na allegro jakiejś dobrej ceny na te 8 GB :)

Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Maj 2009, 09:07:38 »
http://www.techit.pl/Artykuly/View.aspx?3908.instalacja+systemu+windows+z+pendrivea+-+szybko+i+wygodniePlagiacik?
« Ostatnia zmiana: 31 Październik 2011, 11:54:09 wysłana przez Mirahz »

Offline MP

Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Maj 2009, 10:11:10 »
http://www.techit.pl/Artykuly/View.aspx?3908.instalacja+systemu+windows+z+pendrivea+-+szybko+i+wygodniePlagiacik?

Nie wiem czy zauważyłeś ale na techit.pl opisano systemowy sposób tworzenia bootowalnego pendrive a w tej demonstracji z użyciem aplikacji UltraISO.
« Ostatnia zmiana: 31 Październik 2011, 11:54:26 wysłana przez Mirahz »

Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maj 2009, 03:39:22 »
Witam na Windows7 :)

Cytuj
Jeżeli chodzi o pena to szczerze polecam PATRIOT FLASHDRIVE 8GB XT BOOST 200X

Właśnie takiego dziś zakupiłem do zabaw z Windows 7 i nie tylko. Świetny penek.

Dobry tutorial  :P

Offline qwer

  • ***
  • 104
Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Maj 2009, 16:20:00 »
a co z Xpressbot co tam najlepiej wybrac??
Chcesz kupic kompa/ lapka?? ZGLOS SIE

GG:2889405 Tlen:meserak@o2.pl

Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Czerwiec 2009, 12:25:59 »
Czesc mam pytanie czy jest mozliwosc instalacji windows rc7 na system ktory ma 256 ram pamieci . Przy instalacji pokazuje sie komunikat ze minimum 512 ram potrzeba , ale moze w jakis sposób by sie dało ?  :-\
nie mam win7 ale kupie do 100 zl win 98 w zwyż gdyby ktos mial na zbycie ; )

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Czerwiec 2009, 11:10:52 »
Czesc mam pytanie czy jest mozliwosc instalacji windows rc7 na system ktory ma 256 ram pamieci . Przy instalacji pokazuje sie komunikat ze minimum 512 ram potrzeba , ale moze w jakis sposób by sie dało ?  :-\
Możesz pożyczyć od kogoś 256 i zainstalwoać a później wyjąć dolożoną kość i uruchamiać Windowsa pod 256 RAM :)
Ale nie polecam, przy gorszym procesorze i przy 512 potrafi sie ciąć (chyba że bez aero) natomiast przy 512+256 już działa dobrze :)

Co do tematu, właśnie chciałem na usb stworzyć obraz płyty ale przypomniało mi się że mam tylko 2Gb ;) Innym razem więc, ale poradnik bardzo dobry, kiedyś na pewno skorzystam.
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Czerwiec 2009, 16:59:38 »
Błagam powiedzcie mi jak utworzyć bootowalne USB ,żeby mi tego pena później w biosie wykryło

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Czerwiec 2009, 17:02:01 »
No przeciez masz instrukcje w 1 poscie...

Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Czerwiec 2009, 00:51:30 »
Tak ja też chciałem spytać czemu mi w biosie nie wykrywa Pena? Wina płyty głównej?
Athlon II X3 435 | Radeon HD4870 512/256bit | Kingston 2x2GB DDR3 | Samsung Spinpoint F3 500GB | Corsair 400W Bronze+ | Case Zalman Z5 Plus

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Czerwiec 2009, 00:52:38 »
No jesli nie masz tej opcji w BIOS to nic nie poradzisz.
Musisz miec mozliwosc ustawienia pena jako 1ego bootojącego. Inaczej zonk.

Odp: Instalacja systemu Windows 7 z pendrive'a (UltraISO)
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Czerwiec 2009, 02:10:51 »
No niestety mam tylko HDD i CD/DVD.. ehh MoBo nie na te lata ^^
Athlon II X3 435 | Radeon HD4870 512/256bit | Kingston 2x2GB DDR3 | Samsung Spinpoint F3 500GB | Corsair 400W Bronze+ | Case Zalman Z5 Plus