TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Usuwanie Windows 7

Usuwanie Windows 7
« dnia: 03 Kwiecień 2009, 19:46:24 »
Witam, jakiś czas temu zainstalowałam Windows 7 obok XP i wszystko ładnie, pięknie, ale zażera mi za dużo RAMu  >:( W takim razie zostaję przy XP i poczekam na lepszy komputer.
Ale do rzeczy. Win 7 jest zainstalowany na partycji D:, a XP siedzi na C:. Chcę wywalić siódemkę z D: tak, aby na komputerze został sam XP. W związku z tym mam pytanie do ekspertów :D czy jeśli sformatuję partycję D: pod Ubuntu Live CD programem GParted, to XP da się uruchomić i będzie działał bez problemu?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień 2009, 17:07:41 wysłana przez Mirahz »
"W 90% przypadków problem znajduje się między klawiaturą, a krzesłem."

Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwiecień 2009, 20:10:26 »
Mógłabyś tak zrobić... ale XP na 90% ci nie wstanie sam. Będziesz musiała z płytki XP-eka uruchomić Konsolę odzyskiwania (czy jakoś tak) i wklepać w niej fixmbr i po tym zrestartować kompa i powinien już sam startnąć.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2009, 09:04:16 wysłana przez NeoN265 »

Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwiecień 2009, 20:32:26 »
No to widzę, że bez nagrywania XP na płytkę się nie obędzie (bo oczywiście mam zainstalowany Special Pirate Edition ;D ) Windows XP SP3 chyba da radę naprawić bootmanagera w XP SP2? :P
Z tego, co wyczytałam trzeba wejść w napraw, wpisać fixmbr i fixboot i powinno hulać.

Chyba jednak w końcu wezmę się za wiosenne porządki na moim HDD...
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2009, 20:34:22 wysłana przez Coletta47 »
"W 90% przypadków problem znajduje się między klawiaturą, a krzesłem."

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwiecień 2009, 21:41:47 »
ja instalowałem na wirtualnym sprzęcie W7 (miałem już XP na PC). Wszedłem na XP'ka i programem Paragon Partition Manager sformatowałem partycje z W7 i XP pięknie chodził.

Nie wiem czy u ciebie będzie działało jak u mnie bo raczej na virtual box'ie nie instalowałaś siódemki.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2009, 22:18:11 wysłana przez TonyM »

Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Kwiecień 2009, 21:56:45 »
Instalowałam normalnie, ponieważ VirtualBox się tnie niemiłosiernie na moim 1 GB RAMu  :)

BTW jestem kobietą, mimo, że podobno "there's no woman on the internet" ;D
"W 90% przypadków problem znajduje się między klawiaturą, a krzesłem."

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Kwiecień 2009, 22:20:23 »
Instalowałam normalnie, ponieważ VirtualBox się tnie niemiłosiernie na moim 1 GB RAMu  :)

BTW jestem kobietą, mimo, że podobno "there's no woman on the internet" ;D

już poprawiłem mojego posta ;D
Jest jedno dobre rozwiązanie kup 1GB RAM :D Tylko pewnie masz ddr1, i trochę by kosztował...

P.S. Chyba pierwsza dziewczyna na forum (która się ujawniła)... ;D ;*

Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Kwiecień 2009, 22:35:01 »
Raczej poczekam i kupię lepszy komputer :D 4 GB RAM i Win7 powinien śmigać bez problemu...
Cytuj
P.S. Chyba pierwsza dziewczyna na forum (która się ujawniła)...
Heh, ja mam dziwne zainteresowania, gdzie nie pójdę (fora itp.) to się dziwią  ;D
Off top się robi.
"W 90% przypadków problem znajduje się między klawiaturą, a krzesłem."

Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Kwiecień 2009, 09:58:06 »
Ja bym jeszcze spróbował z edycją BOOT'a. Wywalić mu wpisy o 7mce aby się domyślnie jako jedyny xp ładował i sformatować na spokojnie partycję. Lecz nie bawiłem się z XP + 7 więc nie powiem czy to będzie doby sposób ;)
Po pierwsze primo! Tak to jest windows7 i forum do niego, aczkolwiek nie zachowuj się jak lajk i nie zadawaj pytań "Czemu nie mam ikonki na pulpicie" Masz od tego wujaszka google, i ciocię Search.

Po drugie primo ! nie jestem tu by wku**iać ludzi tylko pomóc ile się da ;)

www.google.pl <- klik

Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Kwiecień 2009, 10:48:39 »
Z tym , że każda nowa wersja windowsa przejmuje funkcja bootwania , zainstalowała win7 na xp więc win7 wpierdzielil swój bootmanager do mbr . Sformatuj partycje D ( użyj czystego gparted - szybciej sie laduje , tj. ubuntu musi się całe zbotowac , a ściągając gparted rescue cs z strody producenta mamy odpowiednio spreparowaną dystrybucje przeznaczoną wyłącznie dla partycjonowania , a ubu to pełnoprawny system i dlugo sie bootuje i ja bym nie ryzykował tak przeładowanym systemem live przy 1gb ramu robić format , im mniejsza dystrybucja tym lepiej więc proponuje to distro od gparted ) i za pomocą konsoli odzyskiwania win xp lun win PE fixmbr , lub fixboot lub to i to , zależy jak systemu sie dogadały między sobą , u mnie różnie to bywało .

Nie wiem co ma kolega na mysli mówiąc o maszynie virtualnej a partycji realnej która musi bootwac przy starcie komputera a nie udawać jak to w virtualboxie


Nie mniej witam koleżankę - może jest tu ich więcej ale wychodzimy z założenia że tak nie jest ? ... Cóż za szowinizm ....

Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Kwiecień 2009, 11:04:57 »
Mam już nagrane Ubu na płytce, odpalałam Gparted z LiveCD, żeby zrobić trzecią partycję (jeszcze przed instalowaniem Win7) i wszystko bardzo ładnie śmigało :)
No nic, jak nagram .iso z XP na DVD to wtedy pokombinuję. Na razie po zamontowaniu obrazu w DAEMON mam coś takiego http://www.mudkip.pl/uploads/53_besss.PNG i nie bardzo wiem, co tam dalej robić, ale się dowiem  ;D
Cytuj
Nie mniej witam koleżankę
Witam, witam!  :D
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2009, 11:06:47 wysłana przez Coletta47 »
"W 90% przypadków problem znajduje się między klawiaturą, a krzesłem."

Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Kwiecień 2009, 11:13:31 »
Nie nie , wkładasz plytę do napędu ( z już wypalony iso ) i włanczasz kompa ponownie , przed bootowaniem jak inicjuje się bios naciskasz F12 zapewne i wybierasz bootowanie z napędu cd  , jesli masz starsza płyte główna lub laptopa to ustaw bootowanie z cd jako główne wchodząc do menu biosu , po czym zostanie zainicjowane startowanie z cd , ukaże sie czarny ekran z napisem stly " nacisnij dowolny klawisz by uruchomić instalaltor systemu windows xp . . . . . " i ciśniemy jakis klawisz , jednak ja preferuje spacje - najłatwiej w nią z rozpędu trafić , ukaże sie instalator .  Instalator będzie inicjował biblioteki instalatora i sterowniki , jeżeli masz dysk Ata , Ultra Ata to spsoko , jednak jesli masz jakiś egzotyczny kontroler Sata to musisz w menu biosu włączyć emulacje trybu ata czyli w menu kontrolera dyskowego zmienić z AHCI na compatybile, jesli tej opcji nie masz i nie wykrywa żadnego dysku podczas ładowania instalatora wciskamy f6 i kładziemy do stacji dyskietkę z sterownikami kontrolera które zgrywamy z internetu bądz płyty cd ( niestety instalator xp nie obsługuje cd ani pamięci flash )  , gdy mamy już załadowany instalator wraz z sterownikami na najbliższym ekranie wciskamy R i wybieramy instalacje windows do której chcemy sie zalogowac jako admin . Ukaże nam się konsola z znakiem zachęty i już możemy odzyskiwać sektory bootowe , po zakonczeniu wpisujemy 'Exit' i reset i powinno chodzić .


Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Kwiecień 2009, 11:23:11 »
Ja wiem, że trzeba bootować z płytki, już mam to dawno ustawione w biosie, bo czasem odpalam LiveCD, albo instaluję jakiś windows 7  ;D Zamontowałam obraz w DEAMON, bo chciałam przylukać jak to mniej więcej wygląda.
Dysk mam SATA. Już wiem po co, musiałam kupować stację dyskietek do laptopa, kiedy kolega instalował mi XP w miejsce Visty... :o Widzę, że to jakieś strasznie skooomplikowane. I niby windoza jest user friendly :D
"W 90% przypadków problem znajduje się między klawiaturą, a krzesłem."

Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Kwiecień 2009, 11:27:00 »
Nie uczynisz tego z daemona ponieważ system musi bootwać , możesz to zrobić ściągając z strony MS darmowe narzędzie Virtual PC - stworzyć wirtualny pc zainstalować na jednej partycji ( wirtualnej ) xp , na drugiej 7 , po czym zbootować kompa wirtualnego i włączyć konsole i bawić się bezpiecznie bo wszystko jest "na niby "

A kolega w takim razie naraził cię na koszty - ponieważ za pomocą programu nLite można zintegrowac sterowniki kontrolera dysków wraz z płytą instalacyjną xp i tak spreparowany obraz nagrać na płyte i zainstalować nie martwiąc się juz o brak sterów , a tak ~50zł w tył na stacje ;p

Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Kwiecień 2009, 11:40:16 »
Virtual PC muli jeszcze gorzej niż VirtualBox, przerabiałam oba warianty i doszłam do wniosku, że to bez sensu...
Cytuj
A kolega w takim razie naraził cię na koszty - ponieważ za pomocą programu nLite można zintegrowac sterowniki kontrolera dysków wraz z płytą instalacyjną xp i tak spreparowany obraz nagrać na płyte i zainstalować nie martwiąc się juz o brak sterów , a tak ~50zł w tył na stacje ;p
Booosz, ja wtedy nawet nie wiedziałam co to są te wszystkie sterowniki, bootowalne płyty itp.  ::)
"W 90% przypadków problem znajduje się między klawiaturą, a krzesłem."

Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Kwiecień 2009, 11:51:04 »
Najwyraźniej faktycznie masz zbyt kiepski komputer na takie zabawy , możesz jednak spróbowac nadać procesorowi większy priorytet na virtual pc , jak nie no to pozostaje iść na żywca i do dzieła ;p