TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Usuwanie Windows 7

Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Kwiecień 2009, 11:55:22 »
 ;D
Znalazłam takie coś, zwie się EasyBCD czy jakos tak. I ma ciekawe opcje!


Niby to do Visty, ale Win7 to taka zmieniona Vista, więc może... by toto zadziałało?  ;D
"W 90% przypadków problem znajduje się między klawiaturą, a krzesłem."

Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Kwiecień 2009, 11:57:27 »
hmmm nie wiem możesz próbować - zawsze płytką z windowsem naprawisz , bądź ci naprawią , jednak próbuj , z tym , że z tego co wiem to 7 ma modyfikowany bootloader który mniej się z linuksami gryzie ale nazwa chyba ta sama - powinno pomóc chociaż sam tego nie robiłem  . Dla odważnych świat nalezy .

Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Kwiecień 2009, 12:03:09 »
Cytuj
Dla odważnych świat nalezy
Tak! W sumie jeśli wszystko padnie i żaden system nie będzie się chciał ładować, to będę miała więcej czasu na przeczytanie całej serii 'Zmierzch' :D Także wypróbuję to cacko, bo wygląda obiecująco.
Edit:
Cytuj
7 ma modyfikowany bootloader który mniej się z linuksami gryzie
Nie mam Linuksa, tylko XP, więc nic się nie gryzie  ;D
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2009, 12:04:54 wysłana przez Coletta47 »
"W 90% przypadków problem znajduje się między klawiaturą, a krzesłem."

Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Kwiecień 2009, 12:18:37 »
Cytuj
7 ma modyfikowany bootloader który mniej się z linuksami gryzie
Nie mam Linuksa, tylko XP, więc nic się nie gryzie  ;D

Koledze chodziło o to że windowsy z Linuxami często się ze sobą nie zgadzały w Bootloaderach, i zawsze były z nimi kłopoty po jakiejś reinstalacji, formatach itd. a W7 ma ponoć usprawnione to. Windows z Windowsem raczej nie powinien się w ogóle gryźć. Jeżeli chcesz kombinować to ja dam taką radę :)

: Odpal Win7 > uruchom > msconfig > startup > i tam zaznacz win XP > set as default :

: Bootloader powinien wtedy nadpisać XP jako priorytetowy system i W7 można spokojnie wywalić :

Cytuj
Dla odważnych świat nalezy
Popieram :)
Po pierwsze primo! Tak to jest windows7 i forum do niego, aczkolwiek nie zachowuj się jak lajk i nie zadawaj pytań "Czemu nie mam ikonki na pulpicie" Masz od tego wujaszka google, i ciocię Search.

Po drugie primo ! nie jestem tu by wku**iać ludzi tylko pomóc ile się da ;)

www.google.pl <- klik

Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Kwiecień 2009, 12:22:09 »
Owszem windows xp będzie primary ale czy na swoim bootloaderze czy na siódemki ?

Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Kwiecień 2009, 12:24:41 »
Powinien być na Swoim. Zawsze operację taką samą poprzez XP'ka można wykonać ale nie jestem pewien czy bedzie startup w msconfig na XP (powinien być nie pamiętam)
Po pierwsze primo! Tak to jest windows7 i forum do niego, aczkolwiek nie zachowuj się jak lajk i nie zadawaj pytań "Czemu nie mam ikonki na pulpicie" Masz od tego wujaszka google, i ciocię Search.

Po drugie primo ! nie jestem tu by wku**iać ludzi tylko pomóc ile się da ;)

www.google.pl <- klik

Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Kwiecień 2009, 12:28:53 »
No niby... ustawiłam tu i tu 8)

Cytuj
There are a total of 2 entries listed in the Vista Bootloader.
Bootloader Timeout: 20 seconds.
Default OS: Earlier Version of Windows

Entry #1

Name:  Earlier Version of Windows
BCD ID:  {ntldr}
Drive:  C:\
Bootloader Path:  \ntldr

Entry #2

Name:  Windows 7
BCD ID:  {2942144b-ff94-11dd-9407-ac39fe4ec595}
Drive:  D:\
Bootloader Path:  \Windows\system32\winload.exe
Windows Directory:  \Windows

A w XP
Cytuj
;
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=15
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT /TUTAG=RB9TKJ /KERNEL=TUKERNEL.EXE
:)
"W 90% przypadków problem znajduje się między klawiaturą, a krzesłem."

Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Kwiecień 2009, 13:23:45 »
OK, więc w EasyBCD dałam: Uninstall the Vista Bootloader (use to restore XP), zrestartowałam i XP uruchomił się od razu, nie było wyboru systemów. Chyba można już spokojnie sformatować partycję D:  :)
Edit: sorry za posta pod postem  >:(
"W 90% przypadków problem znajduje się między klawiaturą, a krzesłem."

Odp: Usuwanie Win7 :/
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Kwiecień 2009, 13:32:09 »
Czyli można zamknąć jak sobie poradziłaś. Dobrze że wkleiłaś te dwa pliki. Bootloader jednak w7 jest nieco inny i nie zdziwiłbym się teraz jak byś rozwaliła tym sobie system ;)

pozdro ;]
Po pierwsze primo! Tak to jest windows7 i forum do niego, aczkolwiek nie zachowuj się jak lajk i nie zadawaj pytań "Czemu nie mam ikonki na pulpicie" Masz od tego wujaszka google, i ciocię Search.

Po drugie primo ! nie jestem tu by wku**iać ludzi tylko pomóc ile się da ;)

www.google.pl <- klik

Odp: Usuwanie Windows 7
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Kwiecień 2009, 22:35:28 »
W końcu miałam trochę czasu, żeby zrobić porządek w plikach na kompie i przy okazji z Win7.
Więc tak:
1. Ustawiłam XP jako domyślny system w obu bootloaderach.
2. W EasyBCD opcja 'Uninstall the Vista Bootloader (use to restore XP)' i przycisk 'Write MBR'
3. Format partycji z Win7 programem EASEUS Partition Master
Jeszcze wywaliłam to z bootloadra XP
Cytuj
;
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
I po takim zabiegu wszystko śmiga jak powinno- bez fixboot itp. Szybko, łatwo i przyjemnie, bez zbędnego kombinowania z płytą od XP  ;D Generalnie polecam EasyBCD.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień 2009, 22:37:06 wysłana przez Coletta47 »
"W 90% przypadków problem znajduje się między klawiaturą, a krzesłem."

ziebal

Odp: Usuwanie Windows 7
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Kwiecień 2009, 22:42:11 »
Jeszcze nigdy nie widziałem takiej chęci niesienia pomocy wśród naszych użytkowników - widać płeć przeciwna całkiem dobrze na kolegów - forumowiczów działa :)

Zamykam ;)