TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

The Megahertz Myth

Offline japan

  • ***
  • 142
  • the Lizard King
The Megahertz Myth
« dnia: 03 Luty 2009, 12:57:20 »
http://youtube.com/watch?v=PKF9GOE2q38
Pamiętacie to wideo? Sprzed ładnych paru lat (stawiam, że to 2001-2002), ale zawsze odsyłam jak ktoś się kłóci o mega/gigaherce w procesorze ;)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: The Megahertz Myth
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Luty 2009, 15:28:26 »
Nie pamiętam tego wideo, ale jest bardzo ciekawe.
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: The Megahertz Myth
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Luty 2009, 16:36:22 »
Ehh no bardzo...pokazuje jak bardzo apple się myliło z tego co wiem jadą teraz na prockach intela? Apple Myth Busted  :D ;D

Offline japan

  • ***
  • 142
  • the Lizard King
Odp: The Megahertz Myth
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Luty 2009, 16:54:38 »
Let's face it: kiedy Apple używał PowerPC wiedział co robił, w tamtych czasach PPC były kilkakrotnie lepsze od tamtejszych Inteli. Kiedy zaczęły ukazywać się Intele, które wreszcie przerastały ówczesne możliwości PowerPC (czyli m.in. Core2Duo) to Steve postanowił się na nie przesiąść i tyle...

Ah no i jeszcze jeśli nie pamiętacie to P4 były bardzo prądożerne...


EDIT: Ale teraz PPC znów żyje - znalazło nowy dom w nextgenowych konsolach...

Odp: The Megahertz Myth
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Luty 2009, 19:00:22 »
p4 jak p4 ale Pentium D to była grzała ;p A co do mitu to to mój podkręcony(stabilnie - 48h katowania przez prime bez błędu ) celeron 2,64@4,2 pressot chodzi mniej wydajnie niż A64 2,7ghz san diego .

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: The Megahertz Myth
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Luty 2009, 19:50:15 »
p4 jak p4 ale Pentium D to była grzała ;p A co do mitu to to mój podkręcony(stabilnie - 48h katowania przez prime bez błędu ) celeron 2,64@4,2 pressot chodzi mniej wydajnie niż A64 2,7ghz san diego .

to chyba normalne ;]

Odp: The Megahertz Myth
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Luty 2009, 19:52:50 »
Nom tak , ale jeden gość specjalnie zamówił agregat zeby podkrecić cela do 5ghz bo twierdził , ze tak takniej i wydajniej niż przejść na amd -a wtedy amd rządziło ;p

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: The Megahertz Myth
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Luty 2009, 19:59:52 »
Nom tak , ale jeden gość specjalnie zamówił agregat zeby podkrecić cela do 5ghz bo twierdził , ze tak takniej i wydajniej niż przejść na amd -a wtedy amd rządziło ;p

No... nie zapomniane czasy :]

AMD forever ;*

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: The Megahertz Myth
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Luty 2009, 20:04:14 »
Apple nie przeszlo na intela ze wzgledu na predkosc procesorow. Gdyby tak bylo to czy nadal montowali by slabe, 2Ghz procki C2D w nowych Mac`ach ? Niebardzo. Przejscie zostalo wymuszone trendem procesorow wielordzeniowych ktore szybko staly sie absolutnym standardem ktory jednak przy platformie PowerPC dlugo jeszcze nie bylby mozliwy - stad ta zmiana. Czy na dluzsza mete wyjdzie im to na dobre - zobaczymy, ale osobiscie nie zauwazam w porownaniu do Macow bazujacych na prockach PPC zadnych minusow, dziala tak samo dobrze, tak samo stabilnie, ale szybciej ( PPC byly dobrymi procesorami, ale wyzszosci 2 rdzeni nad jednym przy pracy na wielu aplikacjach kwestionowac chyba nie mozna ). Jedyne co jest widoczne to to ze nowe Mac`i bardziej sie grzeja.

ziebal

Odp: The Megahertz Myth
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Luty 2009, 21:26:56 »
Apple nie przeszlo na intela ze wzgledu na predkosc procesorow. Gdyby tak bylo to czy nadal montowali by slabe, 2Ghz procki C2D w nowych Mac`ach ? Niebardzo. Przejscie zostalo wymuszone trendem procesorow wielordzeniowych ktore szybko staly sie absolutnym standardem ktory jednak przy platformie PowerPC dlugo jeszcze nie bylby mozliwy - stad ta zmiana. Czy na dluzsza mete wyjdzie im to na dobre - zobaczymy, ale osobiscie nie zauwazam w porownaniu do Macow bazujacych na prockach PPC zadnych minusow, dziala tak samo dobrze, tak samo stabilnie, ale szybciej ( PPC byly dobrymi procesorami, ale wyzszosci 2 rdzeni nad jednym przy pracy na wielu aplikacjach kwestionowac chyba nie mozna ). Jedyne co jest widoczne to to ze nowe Mac`i bardziej sie grzeja.

Przecież były G5 w wersji Quad...

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: The Megahertz Myth
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Luty 2009, 21:49:52 »
Byly, pewnie ze byly. w Mac`ach Pro za grube tysiace, podczas kiedy praktycznie kazdy laptop i stacjonarny PC mial minimum 2 rdzenie za 1/4 tej ceny, to mialem na mysli, a nie fakt ze takich procesorow nie bylo :)

Offline japan

  • ***
  • 142
  • the Lizard King
Odp: The Megahertz Myth
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Luty 2009, 12:35:25 »
p4 jak p4 ale Pentium D to była grzała ;p A co do mitu to to mój podkręcony(stabilnie - 48h katowania przez prime bez błędu ) celeron 2,64@4,2 pressot chodzi mniej wydajnie niż A64 2,7ghz san diego .
Pentium D? Nooo coś o tym wiem niestety, bo mam D 2.8GHz w kompie głównym ;D

Ale już niedługo będzie C2Q Q9550 ^^

Odp: The Megahertz Myth
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Luty 2009, 16:50:20 »
A uwierzysz , że kumpel doprowadził Pentium D do -110 stopi ;p ?

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: The Megahertz Myth
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Luty 2009, 16:52:17 »
A uwierzysz , że kumpel doprowadził Pentium D do -110 stopi ;p ?

NIE...wątpie chyba że miał jakies zajebiste chłodzenie chociaż nawet wodne by nie dało rady wiec pewnie jakąs technologie z UFO zakosił...  ;D

Spytaj się kumpla jak to zrobił itp i napisz poradnik  :D

Odp: The Megahertz Myth
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Luty 2009, 16:59:11 »
nie musze sie pytać bo wiem i mu pomagałem ;p - Autokaskada - czyli FC FreonCooling ;p Bierze się sprężare od 2 lodówek , łączy się , robi parownik idealnie na procka , skraplacz z wentylem ładnie izolujesz płyte główną pianką - bo jak kondensatory zajdą lodem to sie płyta jara z spięcia , nabijasz gazem i włanczasz cały agregat i masz baaaardzo minusowe temperatury ;p coprawda sam agregat był pare razy większy od komputera i głośny ale cóż ... ;p