TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Ankieta

Jaki będzie?

Sukces
14 (100%)
Porażka
0 (0%)

Głosów w sumie: 14

Windows 7 - sukces czy kolejna porażka?

ziebal

Odp: Windows 7 - sukces czy kolejna porażka?
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Marzec 2008, 14:19:50 »
A co to ten Phoedo?

Phoedo to animowana przeglądarka zdjęć i multimediów z podziałem na okres powstania, linią czasu i innymi opcjami do segregacji i zarządzania plikami. Coś podobnego jest w Windows Media Center w Viście, ale to nie do końca tak miało wyglądać. Praktycznie w żadnym buildzie Longhorna nie pokazano pełnego Phoedo - takiego jak na obrazkach koncepcyjnych Windows Longhorn.

Widziałem kiedyś Windows XP z działającym prototypem Phoedo, nawet nieźle to wyglądalo - całość działała na WPF, ale nie pamiętam gdzie to było...

Tu jest Phoedo z Longhorna 4039: http://latwy.com/42
A tutaj jak miało wyglądać: http://latwy.com/43
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec 2008, 20:25:30 wysłana przez ziebal »

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 - sukces czy kolejna porażka?
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Marzec 2008, 20:53:12 »
Bardzo ciekawy ten Phoed. Efekt końcowy który jest na drugich screenach bardzo ciekawy :) Może 7 się doczeka podobnego rozwiązania?

ziebal

Odp: Windows 7 - sukces czy kolejna porażka?
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Marzec 2008, 21:55:20 »
Bardzo ciekawy ten Phoed. Efekt końcowy który jest na drugich screenach bardzo ciekawy :) Może 7 się doczeka podobnego rozwiązania?

To chyba jest bardziej tworzone jako rozwiązanie dla Media Center. Miejmy nadzieję, że Seven się doczeka, bo to dość ciekawy pomysł.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 - sukces czy kolejna porażka?
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Marzec 2008, 16:09:40 »
Fajnie jak było to dodane do 7 zamiast IE czy WMP bo i tak ich nie używam. A taka przeglądarka to dobry pomysł.

ziebal

Odp: Windows 7 - sukces czy kolejna porażka?
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Marzec 2008, 16:53:25 »
Fajnie jak było to dodane do 7 zamiast IE czy WMP bo i tak ich nie używam. A taka przeglądarka to dobry pomysł.

IE jest częścią systemu i z tego nie zrezygnują  ;)

Co do WMP to wersja 11 jest calkiem znośna i z niej korzystam, na zmianę z foobarem... Ale bez WMP jest wersja "N" systemu to sobie zainstalujesz  ;D

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 - sukces czy kolejna porażka?
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Marzec 2008, 18:03:29 »
A czy nie powinno być tak samo z IE jak z WMP?

Odp: Windows 7 - sukces czy kolejna porażka?
« Odpowiedź #36 dnia: 17 Marzec 2008, 23:30:07 »
Masz na myśli wersje Windows bez IE ? Jak bym wtedy ściągnął Firefoxa lub Operę gdyby nie było IE. Można użyć wiersza poleceń i narzędzia ftp, ale wytłumacz typowemu człowiekowi jak się korzysta z cmd :P

Co do Phoedo to bardzo fajna wersja jest w buildzie 4093 Longhorna, jednak cały ten build nie jest zbyt stabilny :(
A jeżeli już jesteśmy w temacie technologii Longhorna, których nie ma w Viście to co sądzicie o WinFS ?
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec 2008, 23:34:40 wysłana przez urban92 »

ziebal

Odp: Windows 7 - sukces czy kolejna porażka?
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Marzec 2008, 08:33:44 »
A czy nie powinno być tak samo z IE jak z WMP?

Nie, pisałem, że bez IE system działa bardzo niestabilnie, przynajmniej XP... :)


Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 - sukces czy kolejna porażka?
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Marzec 2008, 09:06:20 »
Masz na myśli wersje Windows bez IE ? Jak bym wtedy ściągnął Firefoxa lub Operę gdyby nie było IE. Można użyć wiersza poleceń i narzędzia ftp, ale wytłumacz typowemu człowiekowi jak się korzysta z cmd :P

Ten kto używa Firefox`a na pewno ma zawsze najświeższą wersję u siebie na dysku więc problemu niema.

Odp: Windows 7 - sukces czy kolejna porażka?
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Marzec 2008, 18:05:19 »
No w sumie tak, ale chodzi mi o nowych użytkowników.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 - sukces czy kolejna porażka?
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Marzec 2008, 20:17:05 »
No w sumie tak, ale chodzi mi o nowych użytkowników.

To Wszyscy nie mają Firefoxa?  :o

ziebal

Odp: Windows 7 - sukces czy kolejna porażka?
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Marzec 2008, 22:49:16 »
No w sumie tak, ale chodzi mi o nowych użytkowników.

To Wszyscy nie mają Firefoxa?  :o

Ja np. nie mam.


ziebal

Odp: Windows 7 - sukces czy kolejna porażka?
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Marzec 2008, 16:03:42 »
Ja np. nie mam.

To już wiedzą wszyscy  ;)

Safari 3.1 już jest
http://appldnld.apple.com.edgesuite.net/content.info.apple.com/Safari3/061-4515.20080318.Fkef/SafariSetup.exe

Wiem, widziałem  :)
Teraz sie i tak zainteresowałem Operą  ;D
Przynajmniej na Windows...

Odp: Windows 7 - sukces czy kolejna porażka?
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Marzec 2008, 22:57:48 »
Ja zainstalowałem to Safari 3.1 i spodobało mi się, zostawiłem. Ale i ak Opery będe używać, a Safari jako ciekawostkę będe miał ;) 3.1 to chyba oficjalna wersja finalna :)