TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Wersje Windows Seven

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #45 dnia: 27 Lipiec 2008, 10:15:13 »
Dobrze, że po aktualizacji Windowsa albo sterowników nie trzeba go aktywować :D

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #46 dnia: 27 Lipiec 2008, 21:57:49 »
z tymi sterownikami to różnie bywa, ja kiedyś po aktualizacji sterów od SATA musiałem ponownie aktywać Windowsa

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #47 dnia: 28 Lipiec 2008, 23:18:09 »
To już zaczyna być trochę śmieszne żeby po aktualizacji sterowników trzeba aktywować jeszcze raz system. Ja na szczęście nie mam tego problemu, bo w niektórych wersjach nie trzeba ale w jakich to nie mam pojęcia. Powinni zrezygnować z tej aktywacji bo to wcale nie ogranicza piractwa, w necie jest pełno wersji bez aktywacji i cracków więc poco to wszystko?
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2008, 21:01:05 wysłana przez lukasz21 »

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #48 dnia: 31 Lipiec 2008, 20:36:18 »
1. Zawsze mają ochronę przez jakiś czas dopóki nie złamią
2. Starają się zrobić coś niełamalnego
3. W grach też są zabezpieczenia więc czemu nie tutaj?

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #49 dnia: 31 Lipiec 2008, 20:52:15 »
To niech się starają może w końcu uda im się. Nie wiem co musieli by wymyślić żeby nie dało się tego złamać - może starczyłoby jakieś zabezpieczenie przed kopiowaniem, każda płyta powinna mieć jakiś numer seryjny (nie mówię tu o numerze seryjnym systemu) i przy instalacji system sprawdzał by zgodność tego numeru i jakby się nie zgadzał to by się nie instalował.

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #50 dnia: 01 Sierpień 2008, 09:47:42 »
1. Zawsze mają ochronę przez jakiś czas dopóki nie złamią

Czyli przez jakieś kilka dni lub godzin :D

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #51 dnia: 01 Sierpień 2008, 11:02:39 »
lukash: teraz wprowadzono w Viście takie coś, że możesz sobie porzyczyć płytkę i tylko wpisać swój klucz lub zainstalować wersje testową na 30dni. A te numery seryjne robię w grach i też są do tego cracki.

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #52 dnia: 01 Sierpień 2008, 11:34:15 »
W Viście jak nie wpiszesz numeru seryjnego to jest wprowadzany klucz tymczasowy i możesz wtedy korzystać z systemu przez 30 dni, a po tym czasie system przełącza się do ograniczonej funkcjonalności.

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #53 dnia: 01 Sierpień 2008, 12:47:08 »
W SP1 nie ma trybu ograniczonej funkcjonalności, znika tylkpo tapeta i pokazuje się powiadomienie co jakiś czas :P

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #54 dnia: 01 Sierpień 2008, 13:51:17 »
Coś wspominali, że w SP1 już tego nie będzie - ciekawe dlaczego. To było całkiem niezłe zabezpieczenie przed piractwem. Powinni co jakiś czas szukać w internecie numerów seryjnych i umieszczać je na czarnej liście i po połączeniu z netem system by sprawdził ten numer i jakby się tam znajdował to system by się przełączał w tryb ograniczonej funkcjonalności.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #55 dnia: 01 Sierpień 2008, 13:56:53 »
To złe rozwiązanie. Połowa komputerów na świecie z Vistą przestałoby działać :)

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #56 dnia: 01 Sierpień 2008, 14:04:34 »
Dla nas na pewno złe, ale dla MS całkiem dobre. Jakby MS pogrzebał trochę w necie to by się zdziwili ile pirackich kopi i numerów seryjnych tam jest - a oni tylko umieszczają na czarnej liście te numery seryjne które ktoś im zgłosi.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #57 dnia: 01 Sierpień 2008, 14:52:18 »
Kto zgłasza takie seriale? Jaki ludzie mają w tym cel? Może za 10 pirackich seriali jeden oryginalny?

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #58 dnia: 01 Sierpień 2008, 15:04:07 »
To jest dobry pomysł, wtedy ludzie by im je przysyłali setkami. Zgłaszają pewnie ci którym ukradli certyfikat autentyczności albo sam serial.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #59 dnia: 01 Sierpień 2008, 15:11:32 »
Wtedy by ludzie pilnowali swoich kluczy i się nimi nie dzielili :(