TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Wersje Windows Seven

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Lipiec 2008, 11:27:17 »
Może Windows coś wysyła do Microsoftu? Jakieś informacje dotyczące konfiguracji.

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Lipiec 2008, 12:32:14 »
Nie sądzie żeby coś wysyłał - możliwe ale mało prawdopodobne. Jedyne co sprawdza to autentyczność systemu w czasie aktualizacji. A jak by mieli Ciebie namierzyć, chyba tylko po IP bo inaczej to by było chyba nielegalne (ustawa o ochronie danych osobowych), by musieli się włamać do Twojego kompa żeby uzyskać jakieś informacje (np. na kogo jest zarejestrowany system itp.) bo innego sposobu nie ma - przynajmniej mi o żadnym nie wiadomo.

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Lipiec 2008, 13:09:57 »
Może Windows coś wysyła do Microsoftu? Jakieś informacje dotyczące konfiguracji.

Miałeś racje, tutaj wszystko jest napisane:
http://www.microsoft.com/poland/piratnie/faq/faq12.mspx

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Lipiec 2008, 13:37:30 »
Pyt. 118 W jaki sposób firma Microsoft identyfikuje komputer? Czy składniki komputera mogą zostać zmienione?

Odp. Usługa aktywacji produktu wykrywa konfigurację sprzętową komputera, na którym został zainstalowany aktywowany produkt. Nie jest przy tym skanowany dysk twardy, nie są wykrywane żadne informacje osobiste ani marka, model lub producent komputera i jego komponentów. Usługa aktywacji jest w stanie tolerować pewne zmiany w konfiguracji sprzętowej komputera bez konieczności ponownej aktywacji produktu. Jeżeli użytkownik kompletnie przebuduje swój komputer, to może pojawić się konieczność ponownej aktywacji – co zostanie dokonane telefonicznie.


Pyt. 129 W jaki sposób Microsoft identyfikuje sprzęt komputera? Czy można zmienić podzespoły komputera?

Odp. Funkcja Aktywacji Produktu Microsoft sprawdza konfigurację sprzętową komputera, na jakim zainstalowano produkt i tworzy zestaw wartości „mieszanych” dla danej konfiguracji. Wartość „mieszana” to wartość pozyskana z innej wartości poprzez obliczenia matematyczne. Funkcja Aktywacji Produktu nie skanuje dysku twardego użytkownika, nie pobiera informacji osobistych, nie określa marki, modelu czy producenta komputera PC lub jego podzespołów. Firma Microsoft korzysta z wartości „mieszanych” do ochrony prywatności użytkownika. Wartości te tworzą identyfikator sprzętu zawarty w identyfikatorze instalacyjnym.

Aktywacja Produktu dopuszcza pewne zmiany konfiguracji sprzętowej, tak by użytkownicy mogli zmienić sprzęt bez potrzeby kolejnej Aktywacji Produktu. Jeśli jednak użytkownik dokona całkowitej zmiany sprzętu, wymagana będzie ponowna Aktywacja Produktu. Ponowna aktywacja musi zostać dokonana telefonicznie poprzez kontakt z przedstawicielem biura obsługi klienta Microsoft.
 

Pyt. 130 Jakie podzespoły komputera są wykorzystywane do tworzenia identyfikatora sprzętu?

Odp. Ze względów bezpieczeństwa Microsoft nie udostępnia informacji o podzespołach komputera wykorzystywanych do tworzenia identyfikatora sprzętu.
 

Pyt. 134 Czy funkcja Aktywacji Produktu Microsoft umożliwia klientom instalację produktów zarówno na komputerze przenośnym jak i stacjonarnym? 

Odp. Klienci powinni sprawdzić warunki licencji użytkownika końcowego. W niektórych przypadkach, licencja taka umożliwia klientom będącym głównym użytkownikiem aplikacji Microsoft takich jak Office czy Word instalację dodatkowej kopii na ich komputerze przenośnym do ich wyłącznego użytku. W tym celu należy skontaktować się z centrum aktywacji Microsoft w celu dokonania aktywacji i weryfikacji wykorzystania pozyskanej licencji na komputerze przenośnym. Powyższe nie ma zastosowania do licencji produktu otrzymanych przy zakupie komputera PC. Licencje OEM to licencje jednostanowiskowe i nie ma możliwości przeniesienia ich na inny komputer PC.
 

Pyt. 131 Ile podzespołów komputera należy zmienić, aby konieczna była ponowna aktywacja? Czy zmiany te kumulują się?

Inaczej mówiąc, jeśli zmienię jeden element dzisiaj a drugi jutro, czy oznacza to zmianę dwóch elementów?
Odp. Ze względów bezpieczeństwa Microsoft nie udostępnia informacji o podzespołach ani liczbie podzespołów wymaganych do utworzenia identyfikatora sprzętu. Tak, zmiany się kumulują. Jednak w razie potrzeby ponownej aktywacji, profil sprzętu zostanie „zresetowany” do bieżącej konfiguracji.
 

Czyli można zmienić komputer tyle że aktywacji trzeba dokonać telefonicznie :)
 

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Lipiec 2008, 14:20:17 »
Z tego co tam piszą to wychodzi na to, że można przenieść licencje na inny komputer i wymieniać części w kompie ale będzie trzeba wtedy przeprowadzić telefonicznie aktywacje. Moim zdaniem to jest trochę dziwne bo jak kupujesz system w wersji OEM i wymienisz jakąś część lub zainstalujesz na innym kompie to to już nie jest zgodne z licencją więc sami sobie zaprzeczają.

Więc jak będziesz chciał coś zmienić to aktywujesz telefonicznie jeszcze raz i możesz oryginalny system. Dlatego się nie opłaca kupować wersji BOX.

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Lipiec 2008, 00:11:11 »
Po dużej przebudowie komputera (np. wymiana płyty głównej) windows i tak nie wstanie więc tu nie ma problemu :)

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Lipiec 2008, 11:58:55 »
Oni tam piszą że ze względów bespieczeństwa nie podają jakie i ile części zostaje sprawdzonych, ja gdzieś czytałem ostatnio że to są części które zostały wykorzystane do instalacji systemu no i płyta główna a czy tak naprawdę jest to nie wiem.

Jak wymienisz płytę główną to czemu system miałby nie wstać - po prostu jak będzie taka potrzeba to przeprowadzasz ponowną aktywacje systemu i gitara.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Lipiec 2008, 12:09:43 »
Czyli co oni pierdzielą że jak się ma OEM to już nic nie można z komputerem zrobić. A jak się spali czy coś to już licencja przepada. Kupuję Windowsa mam licencję więc instaluje sobie na swoim komputerze ile razy chcę i jak wymienię płytę główną, procek, dysk to też instaluję tylko pewnie przy aktywacji telefonicznej trzeba będzie odpowiedzieć głupie pytania typu, a dlaczego, a co było przyczyną, a czy nie dałoby się tego inaczej rozwiązać...

Panowie robimy

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #38 dnia: 16 Lipiec 2008, 12:23:58 »
Też mi się wydaje to trochę dziwne, ale jak coś Microsoft wymyśli to nie ma mocnych - takie głupoty to tylko oni mogą wymyślać bo nikt inny by na to nie wpadł,

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Lipiec 2008, 12:23:33 »
Ja nigdy nie czytam EULA bo można od tego oszaleć :P System raczej nie wstanie jak wymienię płytę główną na zupełnie inną bo Windows na dysku nie zrozumie innego kontrolera.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Lipiec 2008, 13:15:47 »
Ja nigdy nie czytam EULA bo można od tego oszaleć :P System raczej nie wstanie jak wymienię płytę główną na zupełnie inną bo Windows na dysku nie zrozumie innego kontrolera.

Ale jak przeinstalujesz to działa :)

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Lipiec 2008, 02:05:18 »
Ja też nie czytam licencji bo jak dla mnie to jeden wielki prawniczy bełkot. A to że Windows nie 'wstanie' po wymianie płyty głównej gdzie będzie inny interfejs niż ten co do tej pory używałeś to akurat normalne bo się konfiguracja sprzętu, a system żeby mógł się zainstalować musi przy instalacji wgrywa sterowniki do CD/DVD i HDD.

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #42 dnia: 22 Lipiec 2008, 21:31:48 »
Ale jak przeinstalujesz to działa :)

Wtedy i tak będe musiał aktywować system od nowa :P

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Lipiec 2008, 23:24:24 »
Za każdym razem jak go przeinstalowujesz to musisz dokonać aktywacji

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #44 dnia: 26 Lipiec 2008, 23:50:45 »
To logiczne :D Windows XP na kompie kolegi wymagał ponownej aktywacji po aktualizacji biosu :P