TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Wersje Windows Seven

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Lipiec 2008, 22:26:45 »
Wersje OEM kupię jak się pojawi :) bo na BOXa szkoda kasy :(

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Lipiec 2008, 22:36:02 »
Mi też by było szkoda kasy na Boxa, ale wersje OEM jak już zainstalujesz na jakimś kompie to już jest do niego na stałe przypisana. Podobno jest tak że po wymianie płyty głównej lub jakieś części która została wykorzystana do instalacji systemu (tu penie chodzi o HDD i napęd optyczny) licencja jest nieważna.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Lipiec 2008, 22:48:14 »
Może wyjściem jest: msdn lub technet? :D

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Lipiec 2008, 22:51:24 »
A co to w ogóle jest??  :)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Lipiec 2008, 22:58:00 »

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Lipiec 2008, 23:07:57 »
Dzięki za info. Może i być taki sposób, tylko że licencje trzeba po roku przedłużyć - mało opłacalne!

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Lipiec 2008, 23:10:34 »
Zależy dla kogo, jeżeli  ktoś ma wywalić kilkaset $ na to żeby tylko Windowsa mieć na rok to napewno się nie opłaca, ale jak ktoś korzysta z tego na co dzień to mu się opłaci wydać trochę $.

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Lipiec 2008, 23:16:09 »
No tak tylko że jak kupujesz wersje OEM albo BOX w sklepie to nie płacisz dwa razy tylko raz i możesz korzystać ile chcesz - chyba że się coś zmieniło w ostatnim czasie.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Lipiec 2008, 23:21:27 »
A jak ma się BOX`a to można mieć na dwóch komputerach jednocześnie zainstalowany? Np. na stacjonarnym jedna a na laptopie taka kopia?

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Lipiec 2008, 23:36:15 »
Niekoniecznie - zależy od licencji którą kupisz. Musisz kupić po prostu system z licencją na 2 stanowiska. BOX jest przypisany do osoby a nie do sprzętu jak to jest w przypadku wersji OEM-owej. To by było za piękne np. u mnie w szkole jest 100 stanowisk i musieli wykupić 100 licencji a płytkę dostali chyba tylko jedną.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Lipiec 2008, 23:43:41 »
A gdzie kupić Vistę z licencją 2-stanowiskową? Bo wszędzie widziałem tylko 1. To jakoś trzeba rozszerzyć po zakupie?

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Lipiec 2008, 00:01:16 »
Nie mam pojęcia bo też nie widziałem Visty na kilka stanowisk.  Ja bym poszedł do jakiegoś większego sklepu komputerowego albo poszukał w necie. Bo nie wiem czy dostaniesz Vistę w wersji OEM na kilka stanowisk czy tylko BOX (ale jest dużo dużo droższy) ale raczej powinna być. Chyba najlepszym rozwiązaniem by było kontakt z polskim oddziałem Microsoftu. Zobacz tutaj:
http://www.microsoft.com/poland/cok/default.aspx
http://www.microsoft.com/poland/feedback/default.mspx

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Lipiec 2008, 09:36:37 »
bo z tego co się orientuję, żeby otrzymać wersję z licencją na wiele stanowisk trzeba się skontaktować z samym MS (na bardzo wiele stanowisk), na kilka to kupić po prostu kilka systemów

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Lipiec 2008, 10:29:02 »
Jeżeli jest tak jak mówi revanmj to na dwa komputery w domu muszę wydać:

Wersja taka, że Windows posłuży mi na dłużej gdybym wymieniał komputery :]
Windows Vista Ultimate 32-bit DVD BOX PL - 2 x 1555,07 zł = 3110,14 zł

Wersja taka, że Windows posłuży mi tylko na jednym komputerze :]
Windows Vista Ultimate 32-bit DVD OEM PL - 2 x 499 zł = 998 zł

Odp: Wersje Windows Seven
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Lipiec 2008, 10:50:03 »
Też mi się tak wydawało, że trzeba się z MS skontaktować. Pewnie że można kupić na każdy komp osobno Viste ale to przy 2 stanowiskach by wychodziło chyba drożej. Jakby kupić od razu licencję na 2 stanowiska to by pewnie trochę taniej wyszło. A co do wersji BOX to nie wiem czy jest sens ją kupować, bo jeśli kupisz wersje OEM-owe to i tak nie podajesz im konfiguracji swojego komputera więc jak mają Ci udowodnić, że coś w nim wymieniałeś.