TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Jak usunąć konto użytkownika z windows7

Jak usunąć konto użytkownika z windows7
« dnia: 11 Listopad 2010, 07:32:12 »
Witam.
  Mam pewien problem,a mianowicie założyłem nowe konto użytkownika gość i przyznałem konto jako administrator, lecz chciałbym się pozbyć tego drugiego konta (konta Bartek),tylko zabardzo niewiem jak to zrobić.Wiadomo próbowałem w panelu sterowania.Próbowałem również za pomocą komendy
 net user administrator /active:yes.
Lecz wyskakuje mi odmowa dostępu.
 I odrazu mówię że wiersz poleceń uruchamiam jako administrator.
   Bardzo byłbym wdzięczny osobie ktora udzieliła by mi porady.
       Z góry dziekuje
  Umieszczam Link do zdjęcia w którym widnieją konta użytkowników.
 
   

Odp: Jak usunąć konto użytkownika z windows7
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Listopad 2010, 15:19:47 »
Chcesz zarządzać systemem z konta gość? To chyba nie możliwe tak mi się wydaje, w systemie musi być utworzone inne konto niż gość.

Odp: Jak usunąć konto użytkownika z windows7
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Listopad 2010, 08:14:40 »
Chciałbym utworzyć nowe konto i dopiero z niego coś robić. Nie wiem dlaczego, ale niestety niemogę utworzyć tego konta  :-\ Wyskakuje mi okienko, gdzie piszę że mam nie używać (,./?!){} . Więc też tych znaków  tam nie tworze.
   Zamieszczam zdjęcia URL i daje jako przykład.
 
   
 
 
   
 
 
  Według mnie to wszystko jest warte kupe śmiechu  ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2010, 08:16:43 wysłana przez mega1234 »

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Jak usunąć konto użytkownika z windows7
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Listopad 2010, 14:00:40 »
jak dla mnie bez sensu - po co zakładac nowe konto? po to by sie pozbyc starego ? nigdy sie tak nie dało - by przeniesc pełne prawo administracyjne z jednego konta na drugie.

Odp: Jak usunąć konto użytkownika z windows7
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Listopad 2010, 14:29:54 »
Witam,

chciałbym zadać przy okazji pytanie - czy istnieje możliwość „schowania” konta na ekranie logowania?

Pozdrawiam,
Jakub
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2014, 20:41:24 wysłana przez książę »

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Jak usunąć konto użytkownika z windows7
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Listopad 2010, 04:10:05 »
Zastanawia mnie, jak to jest możliwe, że u Ciebie konto "Gość" jest "Administratorem" i jakim cudem je utworzyłeś, skoro to konto jest w systemie cały czas. Zastanawia mnie też, dlaczego Twoje konto "Bartek" jest tylko "Użytkownikiem standardowym".  :-\ Konto "Użytkownik standardowy" ma ograniczone uprawnienia i chyba nie umożliwia utworzenia nowego konta. Ja bym próbował robić operacje na kontach z Tego konta "Gość", które z niezrozumiałych dla mnie przyczyn ma prawa "Administratora". No, ale skoro już takie uprawnienia ma, to nie powinno być problemu.

Offline CzYwA

  • *
  • 36
  • Windows JG x32 2011
Odp: Jak usunąć konto użytkownika z windows7
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Kwiecień 2011, 14:51:55 »
w każdym razie nie można usunąć konta z prawami Administratora jeśli jest ono ostatnim kontem z takimi prawami.