TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Firefox / Thunderbird / Gadu Gadu

Firefox / Thunderbird / Gadu Gadu
« dnia: 03 Listopad 2009, 16:39:07 »
Witam,

Mam pytanie: Gdzie zapisywane są dane aplikacji takich jak Mozilla Firefox/Thunderbird i Gadu Gadu ponieważ zapisałem sobie wszystkie pliki które w win XP odpowiadały za konta użytkowników (na thunderbirdzie) itp. i nie wiem gdzie teraz powinienem je wkleić ? Próbowałem już do c:\Użytkownicy\NazwaUżytkownika\AppData\Local także do folderu Roaming.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad 2009, 17:06:36 wysłana przez bahh »

Offline Max

  • ****
  • 270
Odp: Firefox / Thunderbird / Gadu Gadu
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Listopad 2009, 23:34:42 »
No właśnie tam... Do folderu \Mozilla\?
Windows Se7en x86 HAIL SEVEN!
Xubuntu 10.10 x64

Poprzednio znany jako MikeHunt, teraz zmienił nick na krótszy. :P

Odp: Firefox / Thunderbird / Gadu Gadu
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Listopad 2009, 00:45:44 »
Tak. Wszystko jest wklejone we właściwe miejsce tylko nie działa ;/ Z gg już zrobiłem bo to troche inna sprawa jakby ktoś potrzebowal to mówie: w XP zapisywane jest w documents&settings\user\gadu gadu a na 7mce jest w folderze z gg [przynajmniej w tej starszej wersji gg]

Pozdrawiam

Offline Grechu

  • ***
  • 153
Odp: Firefox / Thunderbird / Gadu Gadu
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Listopad 2009, 08:56:33 »
Do archiwizacji FF i TB najlepiej używać
http://mozbackup.jasnapaka.com/
Kilka kliknięć i mamy kopię zapasową. Kilka kliknięć i mamy odzyskane dane na nowym systemie.

Odp: Firefox / Thunderbird / Gadu Gadu
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Listopad 2009, 11:20:17 »
Ok dzięki :) na przyszłość na pewno się przyda ;s tamtych danych chyba nie da się przywrócić ;|

Pozdrawiam

Odp: Firefox / Thunderbird / Gadu Gadu
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Listopad 2009, 11:32:25 »
podepnę się tutaj pod ten temat z firefoxem żeby nie zakładać nowego. Też macie tak że w FF brakuje troszkę płynności w filmach na youtube albo np. na streamach? Nie mówię tu o jakimś zacinaniu na większą skalę, ale trochę jest to irytujące. Ktoś wie jak to poprawić?

Odp: Firefox / Thunderbird / Gadu Gadu
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Listopad 2009, 12:41:19 »
Nie, mi wszystko działa ok. Mam firefoxa 3.5 Żadnych przycięć itp wszystko działa gładko :)

Offline Mefi

  • ***
  • 193
Odp: Firefox / Thunderbird / Gadu Gadu
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Listopad 2009, 14:51:56 »
Może nie na temat ale jak ktoś nie wie to się dowie

więc tak

C:\Users\Ty\AppData\Local -- Tu znajduje się katalog Mozilla -- Jeśli np robisz formata to tego nie musisz przenosić
C:\Users\Ty\AppData\Roaming - - Przenosisz Katalog Mozilla który znajduje się tu, tu można znaleźć takie katalogi jak
co do Thunderbird to wydaje mi się ze powinien być C:\Users\Ty\AppData\Roaming\ -- nie w mozilla --


Mozilla, Opera, Apple Computer
One odpowiadają za zakładki, wtyczki i tak dalej przeglądarek
Apple Computer - za przeglądarkę i za iTunes

C:\Users\Ty\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default -- ten katalog odpowiada za ustawienia , zakładki chrome
C:\Users\Ty\AppData\Roaming -- Jeśli dobrze pamiętam to tu daje się też Katalog z nowego nie fajnego gg - odpowiada za Profil, archiwum - za wszystko ;p jeśli się nie mylę

C:\Users\Ty\ -- tu dajemy Katalog WapSter -- odpowiada za dodatki, skórki, archiwum - za wszystko