TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows update i sterowniki w wersji x86

Windows update i sterowniki w wersji x86
« dnia: 29 Październik 2009, 22:01:54 »
Od początku użytkowałem wersje 64 bitową siódemki z różnymi buildami, i o dziwo baza sterowników mnie pozytywnie zaskakiwała. Do każdego urządzenia w moim pavilionie WU znajdowal i instalował sterowniki. Ale po ściągniecie zmodyfikowanego obrazu (Microsoft.Windows.7.x86&x64.PL) z bloga i zainstalowaniu wersji x86, WU nie byl w stanie znaleźć  sterowników do kilku urządzeń, czy to do touchpada Synaptics, czy kontrolera slotu kart pamieci, a na sterowniku dźwięku skończywszy... I teraz moje pytanie, czy system x86 ma taką małą bazę sterowników, czy to wina tego zmodyfikowanego obrazu. Dodam, że wersja Explorera to jakis dziwny build: 6.1.7600.16404 .

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Windows update i sterowniki w wersji x86
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Październik 2009, 22:52:22 »
Jest to wina zmodyfikowanego obrazu. Sciagnij czysty i masz problem z glowy ;D
Nikt nie wie, czemu tak jest po zainstalowaniu zmodyfikowanego.

Odp: Windows update i sterowniki w wersji x86
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Październik 2009, 23:23:58 »
Bardzo dziwne to jest ;) Sam system wydaje się śmigać dobrze, gdyby nie te sterowniki. A może jest jakiś zmodyfikowany obraz (x86ix64) gdzie działa WU poprawnie??

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Windows update i sterowniki w wersji x86
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Październik 2009, 23:35:12 »
Nie ma :-\

Odp: Windows update i sterowniki w wersji x86
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Październik 2009, 12:08:04 »
Mnie to nie dziwi tak już jest z przeróbkami. Madzia jesteś na tyle dużą dziewczyną żeby to wiedzieć  ;)  ;D

Offline Theo

  • ***
  • 118
Odp: Windows update i sterowniki w wersji x86
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Październik 2009, 23:37:49 »
Niekoniecznie wina obrazu gdyż zainstalowany system z oryginalnego polskiego obrazu od MS "widzi" na WU znacznie mniej sterowników niż angielski. Ponadto instalowanie aktualizacji z paczek krążących po sieci również powoduje ten sam efekt.
HP dv6-2120ew, Windows 7 SP1

Odp: Windows update i sterowniki w wersji x86
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Listopad 2009, 10:21:03 »
Niekoniecznie wina obrazu gdyż zainstalowany system z oryginalnego polskiego obrazu od MS "widzi" na WU znacznie mniej sterowników niż angielski. Ponadto instalowanie aktualizacji z paczek krążących po sieci również powoduje ten sam efekt.

Co do polskiego i angielskiego systemu a sterowników różnicy nie zauważyłem wydaje mi się że to bzdura. A co do aktualizacji to takie problemy są możliwe bo te aktualizacje nie są chyba tak naprawdę dopracowane w przeciwnym wypadku już by się ukazały w WU.

Offline Theo

  • ***
  • 118
Odp: Windows update i sterowniki w wersji x86
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Listopad 2009, 16:39:31 »
Niekoniecznie wina obrazu gdyż zainstalowany system z oryginalnego polskiego obrazu od MS "widzi" na WU znacznie mniej sterowników niż angielski. Ponadto instalowanie aktualizacji z paczek krążących po sieci również powoduje ten sam efekt.

Co do polskiego i angielskiego systemu a sterowników różnicy nie zauważyłem wydaje mi się że to bzdura. A co do aktualizacji to takie problemy są możliwe bo te aktualizacje nie są chyba tak naprawdę dopracowane w przeciwnym wypadku już by się ukazały w WU.

Jest różnica. Na moim laptopie wersja eng widzi 2-3 sterowników więcej :P
HP dv6-2120ew, Windows 7 SP1

Odp: Windows update i sterowniki w wersji x86
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Listopad 2009, 08:59:10 »
Czyli reasumując, by mieć pełen dostęp do sterowników, najlepiej zainstalować wersję niemodyfikowaną angielską, a potem ew. dodać język polski poprzez WU.

Odp: Windows update i sterowniki w wersji x86
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Listopad 2009, 12:13:28 »
Nie prawda widzi dokladnie tyle samo ;)

Offline Theo

  • ***
  • 118
Odp: Windows update i sterowniki w wersji x86
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Listopad 2009, 19:51:24 »
Nie prawda widzi dokladnie tyle samo ;)

Myślę że jest to kwestia tego jaki sprzęt się posiada. Ja mam dość nietypowe elementy i może dlatego tak mam.
HP dv6-2120ew, Windows 7 SP1

Offline Lalik

Odp: Windows update i sterowniki w wersji x86
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Listopad 2009, 21:33:43 »
ja mam podobnie wesja en sciaga mi wiecej sterownikow a wersja win7 ultimate N jako jedyna instaluje mi wszytkie sterowniki :))) wiec cos w tym jest ....:)