TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Creative Audigy 2 NX - problem z dźwiękiem.

Creative Audigy 2 NX - problem z dźwiękiem.
« dnia: 24 Październik 2009, 23:01:31 »
Witam,

Mam kartę Audigy 2 NX na USB oraz Windows 7 x64. Wcześniej miałem inny komputer (też notebook) z XP SP3 x32 z tą samą kartą audio. W XP SP3 i starym komputerze problemu nie było, natomiast w nowym, który działa bardzo płynnie bez wyłączania jakichkolwiek wodotrysków pojawia się następujący problem:

Podczas przełączania między okienkami w systemie albo np. podczas przełączania zakładkami np. w firefoxie oraz gdzie jest jakaś akcja ze strony użytkownika czasem mam zniekształcenia dźwięku, tak jakby coś obciążało komputer, a ten nie wyrabiał. Tylko że to moim zdaniem nie możliwe gdyż wszystko działa bardzo płynnie i sprawnie - prócz tego dźwięku. Jest to o tyle uciążliwe że słuchając głośniej muzyki potrafi ona na ułamek sekundy tak jakby zacharczeć.

Według mnie akcje typu przełączanie okienek to dla komputera nie duże obciążenie, poza tym to nie występuje za każdym razem. Robiąc drugi raz to samo już się to załamanie dźwięku nie powtórzy. Dopiero za chwilę przy jakiejś innej operacji.

Sterowniki: najnowsze w wersji BETA ze strony Creative (innych nie ma).
Procesor: P8600 2,4GHz (obciążenia brak)
RAM: 4GB (połowa wolna)

Czy ktoś potrafi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje? Za wszystkie sugestie będe wdzięczny.

Odp: Creative Audigy 2 NX - problem z dźwiękiem.
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2009, 11:42:59 »
jakich sterowników używasz?
z reguły pomaga "przyciszenie" dźwięku do polowy

Odp: Creative Audigy 2 NX - problem z dźwiękiem.
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopad 2009, 23:19:11 »
Najnowsze i jedyne jakie sa na stronie creativa.

Creative Sound Blaster Beta Driver 1.01.0097

Strasznie to wkurzające. Ostatnio zauważyłem że jest podobny wątek:

http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,2803.15.html

Tak to mozna nazwac: dzwiek sie tnie, a raczej przycina. Zauważyłem, że nic nie trzeba robić i co jakiś czas też się przytnie. Strasznie to jest denerwujące. Jakieś sugestie? Bo mi przychodzi do głowy, że albo to jakiś bug w win 7 lub wina sterów.