TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Dzwięk się tnie

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Sierpień 2009, 21:02:41 »
No ja tez wlasnie jestem po swierzej instalacji systemu i sterownikow (tak w razie w) i niestety dzwiek dalej trzeszczy. Widze ze nie tylko u mnie jest ta przypadlosc, widac jakis blad. na Windows Update tez nic jeszcze nie lezy. Zostalo nam chyba czekac na 22.

Gdzies w necie znalazlem porade, zeby wylaczyc karte i uzywac cyfrowe wejscie SPDIF do dzwieku, ludzie potwierdzali. Tylko ze ciezko dopasowac sprzet grajacy z wyjsciem na SPDIF. Ale ta wiadomosc moze sie komus przydac :)

Offline BL4CK

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Sierpień 2009, 21:43:27 »
Moja mobo to Gigabyte GA-P31-DS3L chipset karty dźwiękowej to Realtek ALC888 i..... u mnie wszystko działa W7 x64 sterownik jeszcze wczoraj wersja 2.29 a dzisiaj 2.30 przy instalacji za pomocą Setup.exe instalator nie wykrywał karty musiałem podać mu ręcznie plik HDX.inf z katalogu Vista64 po tym wszystko działa jak należy.
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień 2009, 21:46:56 wysłana przez BL4CK »

Pepsko

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Sierpień 2009, 22:16:47 »
u mnie sa deliakatne przyciecia , doslownie ulamek sekundy ale nie caly czas . Bardzo to szpeci dźwiek .  A jako ciekawostke dodam iz to x-fi xtreme music :) i problem wystepuje tylko na rtm'ie . Trzeba dorwać oficnajlne ISO PL i RTM wtedy zobaczymy . Bo jak na razie nie jestem zadowlony z rtm'a a przesiadke mialem z rc1 od razu na rtm .

podejrzewam ze wiekszosc ludzi ma takie problemy z dźwiekiem nie tylko na integrach , po prostu nie slyszą delikatnych przyciec.

Offline Jakub

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Sierpień 2009, 00:07:33 »
u mnie sa deliakatne przyciecia , doslownie ulamek sekundy ale nie caly czas . Bardzo to szpeci dźwiek .  A jako ciekawostke dodam iz to x-fi xtreme music :) i problem wystepuje tylko na rtm'ie . Trzeba dorwać oficnajlne ISO PL i RTM wtedy zobaczymy . Bo jak na razie nie jestem zadowlony z rtm'a a przesiadke mialem z rc1 od razu na rtm .

podejrzewam ze wiekszosc ludzi ma takie problemy z dźwiekiem nie tylko na integrach , po prostu nie slyszą delikatnych przyciec.

Dokładnie mam tak samo! Delikatne przycięcie, fakt zauważyłem że jest mocniejsze jak się "bawię" w komputerze czyt. przełączanie okienek, kopiowanie itd. Zgadzam się - RC chodził bez problemowo, przesiadłem się bo wszyscy zachwalali RTM'a, teraz żałuję...

chipset karty dźwiękowej to Realtek ALC888 i..... u mnie wszystko działa

Następny... problem mają tylko ludzie z zintegrowaną dźwiękówką. Co nam z tego, że Ci działa? Chcesz nam doradzić tak jak Pan mateusz2552, że jeśli chcemy posłuchać sobie muzyki na RTM'ie w "spokoju" to mamy zakupić kartę dźwiękową?
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień 2009, 00:10:49 wysłana przez Jakub »

Pepsko

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Sierpień 2009, 23:33:02 »
ja ten problem mam na nie zintegrowanej dźwiekowce :)

ciekawe czy to naprawią bo jak na razie to mnie bardzo wkurza :)

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Sierpień 2009, 08:53:31 »
Mam ALC888 na Intel Atomie N270 1,6GHz, 1GB ramu i zintegrowanej karcie grafiki, i przy aero dźwięk mam płynny :D Niezależnie, czy mam sterowniki, czy nie. Dopiero przy bardzo dużym zużyciu pamięci albo procka dźwięk przystaje na chwilę, ale rzadko ;)
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Sierpień 2009, 09:06:16 »
Cytuj
Chcesz nam doradzić tak jak Pan mateusz2552

wogole co to ma znaczyc taki tekst dalem tylko propozycje przecierz do niczego was nie zmuszam a to ze napisalem ze u mnie wszystko dziala a ty ujeles to "I co nam z tego" to g**** ci z tego staram sie pomoc jak moge wiec nie komentuj w taki sposob moich postów

Pozdrawiam wszystkich ;)

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Sierpień 2009, 20:34:17 »
ja mam tez tnący dzwięk na steracj od realteka. Najciekawsze ze sciągnąłem stery Realtek 2.22 i dziwęk nie trzeszczy a sciągnąłem nowsze (2.23, 2.24,2,26,2.29) to sie tnie ze nie da sie słuchac wiec wracam do 2.22.  Tej nowej wersji 2.30 nie próbowałem :/

Offline Jakub

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Sierpień 2009, 21:13:42 »
ja mam tez tnący dzwięk na steracj od realteka. Najciekawsze ze sciągnąłem stery Realtek 2.22 i dziwęk nie trzeszczy a sciągnąłem nowsze (2.23, 2.24,2,26,2.29) to sie tnie ze nie da sie słuchac wiec wracam do 2.22.  Tej nowej wersji 2.30 nie próbowałem :/

Ciekawe, zaraz wypróbujemy. Dam później znać czy to prawda  :)

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Sierpień 2009, 10:26:57 »
Ciekawe, zaraz wypróbujemy. Dam później znać czy to prawda  :)

I co sprawdzales? U mnie niestety trzaski dalej wystepuja.

Offline Jakub

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Sierpień 2009, 18:54:59 »
Sory, zapomniałem o tym temacie   :D

Tak, również u mnie na 2.22 trzaski występują więc nic nie pomogło.
Już nie mam pomysłu jak to "naprawić". Może 2.31 pomoże? Ale za nim wyjdzie to mnie 1 miesiąc minimum...
Chyba że się napisze do Realteka meila o tym problemie.

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Sierpień 2009, 00:13:40 »
Wypróbowałem (i wciąż testuję) 2.30. Na początku dźwięk się zacinał przy Oszczędzaniu energii, po pewnej chwili ustało. Aktualnie jadę na Wysokiej wydajności i jest przyjemnie, zero zacinek ;)

Bałem się na początku, że Stereo mix nie działa (b. 7229), ale na RTM poszło bez problemu.
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Wrzesień 2009, 00:36:47 »
Witam
Odświeżam temat i dołączam się do problemu. Posiadam kartę Audigy SE. Po przesiadce z RC x64 na RTM x64  zauważyłem podczas odtwarzania mp3 przycinki dźwięku. Próbowałem różnych sterów począwszy od windowsowskich po stery daniela K - bezskutecznie. Wygląda na to, że jest to błąd samego wina i widać, że nie tylko ja mam ten problem link
Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, albo rozwiązanie będę wdzięczny.

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Wrzesień 2009, 16:09:33 »
Cytuj
Microsoft w swoim blogu poświęconym Windows 7 opisał problem chwilowego "zacinania" się odtwarzanego dźwięku (ang. glitch) oraz poczynione przez Microsoft kroki mające na celu zmniejszenie skali tego problemu w Windows 7.

Programiści pracujący nad dźwiękiem podkreślają, że jego płynne odtwarzanie nie jest łatwe. Dane do karty dźwiękowej powinny napływać około 100 razy na sekundę. Nie jest to proste, gdyż jednocześnie system musi przeznaczać czas procesora także na wiele innych czynności, w tym obsługę innych urządzeń oraz aplikacje. Jeśli któraś z tych operacji zajmie zbyt wiele czasu, bufor w karcie dźwiękowej zostanie opróżniony i nastąpi przerwa w odtwarzaniu dźwięku. Ze zjawiskiem tym spotkał się każdy użytkownik komputera, szczególnie w takich przypadkach jak słaba konfiguracja sprzętowa, duże obciążenie systemu czy też wadliwy sterownik karty dźwiękowej.

Zjawisko wyeliminowania "zacinania się" dźwięku jest niemożliwe w praktyce. Microsoft zajął się więc próbą zmniejszenia częstości jego występowania. W tym celu zbierane są dane od testerów przez funkcję telemetrii, tworzona jest systematyczna metoda analizy zebranych danych a następnie za jej pomocą przeprowadzane są testy, zarówno przez Microsoft jak i jego partnerów. Ostatni etap to diagnostyka i usuwanie problemów.

Analizie zostały poddane sesje, czyli dni pracy z komputerem lub też odstępy między rebootami, zależnie które okresy były krótsze. Okazało się, że w 80% przypadków nie było żadnego problemu z odtwarzaniem dźwięku. W 15% sesji miało jednak miejsce od 1 do 9 przypadków opróżnienia się bufora karty dźwiękowej, co użytkownik mógł odczuć jako zacięcie się dźwięku. W pozostałych przypadkach zacięć było 10 lub więcej. Co ciekawe problem z zacinaniem się dźwięku okazał się występować dwukrotnie częściej na laptopach niż na desktopach. Różnice były też wyraźnie widoczne w przypadku różnych producentów, Microsoft nie zdradził jednak jakich konkretnie firm dotyczyły opublikowane na blogu wielkości.

Testy zostały przeprowadzone przez zespół Windows Devices & Media Performance. Za ich pomocą wykryto różne przyczyny zacinania się dźwięku, np. wywołania systemowe zajmujące dużo czasu procesora, powyżej 3 milisekund. W dalszej kolejności we współpracy z partnerami opracowano rozwiązania mające wyeliminować zacinanie. Czasem były to poprawki w kodzie Windows 7, czasem zmiany wprowadzali producenci sprzęt
źrodło: dobreprogramy.pl
chyba nie pozostaje nic innego jak czekać na wersje prosto ze sklepu
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2010, 17:07:27 wysłana przez Mirahz »

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Październik 2009, 13:18:19 »
Pod długim boju z RTM'ką, sprawdzaniem różnych wersji sterów, instalowaniem i odinstalowaniem różnej maści programów okazało się, że odpowiedzialnymi za przycinanie się dźwięku  były sterowniki do karty graficznej dokładnie wersje 190.62 i 190.38 zejście dopiero do 186.18 znacznie poprawiło sytuacje. Mam nadzieje, że za jakiś czas pojawi się odpowiednia łatka, bo osobiście nie mam zamiaru siedzieć przez cały okres korzystania win7 na jednej wersji sterownika...
Wydaje mi się, że nie jest to problem nvidii, a microsoftu i dodatkowo niezwiązany z tym co wyżej napisał pazikk