TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Raduj się ludzkości, gdyż jam jest ten jeden jedyny

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Raduj się ludzkości, gdyż jam jest ten jeden jedyny
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Wrzesień 2009, 17:46:31 »
A dziś był mój pierwszy BSOD. :( Miałem nadzieję, że na Windows 7 nigdy go nie zobaczę a tu nagle...
Chciałem zrobić zdjęcie, ale nie zdążyłem. :P

A pojawił się, gdy zmieniałem DPI, żeby coś sprawdzić. Najpierw zmieniłem ze 100% na 125% i wszystko grało. Ale potem, gdy wracałem do 100%... Nagle... Ekran zgasł. Cisza. Wstrzymałem oddech i usłyszałem bicie swego serca. Ta chwila niepewności trwała  prawie sekundę! Czas spowolnił swój bieg 10000-krotnie. W lewym górnym rogu ekranu pojawił się niebieski piksel. Chwilę później pojawił się drugi tuż obok tego pierwszego. Potem trzeci, i czwarty, i piąty! I tak mój ekran zapełniło ponad milion pikseli, przeważnie niebieskich, ale też białych. Dzikie napisy informowały mnie o jakimś błędzie, biały kursor mrugał wściekle, a tajemniczy licznik złośliwe odliczał 15 sekund. W mojej wyobraźni, jak na filmie, przeleciała cała moja aktywność od włączenia komputera. Ekran zgasł. Zobaczyłem światełko w tunelu. To logo Windows. Świeciło mi radośnie na powitanie, bo już było po wszystkim. Ale wspomnienie niebieskiego ekranu już na zawsze będzie w mojej pamięci...

Hmm... Może to jakiś błąd w Windows 7? Pobawię się jeszcze tym DPI i zobaczę, czy uda mi się znowu wywołać BSOD'a. :P
I tak poza tym, to źle się to DPI zmienia. Przejście 100% -> 125% -> 100% powoduje zmniejszenie czcionki i delikatną zmianę stopnia przezroczystości paska narzędzi.

Offline Max

  • ****
  • 270
Odp: Raduj się ludzkości, gdyż jam jest ten jeden jedyny
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Wrzesień 2009, 21:34:50 »
W kwestii systemów operacyjnych sprawdza się jedno: Żaden nie jest idealny, i nigdy nie będzie.
Windows Se7en x86 HAIL SEVEN!
Xubuntu 10.10 x64

Poprzednio znany jako MikeHunt, teraz zmienił nick na krótszy. :P

Odp: Raduj się ludzkości, gdyż jam jest ten jeden jedyny
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Wrzesień 2009, 09:57:49 »
W kwestii systemów operacyjnych sprawdza się jedno: Żaden nie jest idealny, i nigdy nie będzie.

EJ EJ EJ ! Przed ostatnią odre wyłączyli po 37 latach nienagannej pracy, a ostatnia odra już ponad 40lat bez błedu chodzi więc mysle ze to jest jednak system idealny, a na pewno z najdłuższym uptime ;p

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Raduj się ludzkości, gdyż jam jest ten jeden jedyny
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Wrzesień 2009, 18:52:46 »
A jednak jest błąd w systemie! Postąpiłem dokładnie tak samo, jak ostatnio (zmiana DPI na 125% i powrót do 100%) tylko, że na wirtualnej maszynie (VMware) - pojawił się niebieski ekran śmierci. :)

Oto i on:
[obrazek nie jest już dostępny]

A więc strzeżcie się takiego scenariusza: zmiana DPI na 125% -> zmiana DPI na 100% => BSOD
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień 2023, 15:44:14 wysłana przez Mirahz »

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Raduj się ludzkości, gdyż jam jest ten jeden jedyny
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Wrzesień 2009, 19:53:36 »
U mnie na 7229 po wejściu w Katalog publiczny w najnowszym NGG.
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium