TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 vs XP

kamileq950

Odp: Windows 7 vs XP
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Sierpień 2009, 16:19:19 »
To jest pewnie kolejny użytkownik z 1Ghz procka, 512ramu na pokładzie ;)

AMD X2 4200, 4 GB RAM. SLI 8800 GT, RAID 0  300 GB

Może teraz test pokazujący ze najszybciej uruchamia i zamyka się system Windows 98 Se

Zaraz, zaraz na licho Ci 4GB RAMU i SLI do takiego procka 2 rdzenie i do tego takie taktowanie. Cos mi to smierdzi. (o kurcze zapomniałem ze pieczen ze swiat jeszcze sie piecze w piekarniku).  ;D
« Ostatnia zmiana: 05 Sierpień 2009, 16:22:06 wysłana przez kamileq950 »

Odp: Windows 7 vs XP
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Sierpień 2009, 19:07:31 »
hehe bardzo opiniotwórcze... XP SP3 z Win7 RC. brawo.
"Frontpage is not and never been WYSIWYG. (...) It was more like WYSIWTF." (userfriendly.org)

:D

Offline matto

Odp: Windows 7 vs XP
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Sierpień 2009, 19:43:23 »
Po pierwsze czy ja gdzieś napisałem ze używam system Windows XP. Dałem tylko kilka obrazków a tutaj od razu wielka wrzawa. Opluwanie człowieka itd..

Cytuj
Zaraz, zaraz na licho Ci 4GB RAMU i SLI do takiego procka 2 rdzenie i do tego takie taktowanie. Cos mi to smierdzi. (o kurcze zapomniałem ze pieczen ze swiat jeszcze sie piecze w piekarniku)

SLI po to aby skorzystać w przyszłości z DirectX 11 i coś co się zwie "Compute Shader"
« Ostatnia zmiana: 05 Sierpień 2009, 19:45:26 wysłana przez matto »

Odp: Windows 7 vs XP
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Sierpień 2009, 22:32:37 »
W takim razie powinienem skasować temat, a to dlatego ze podałeś czyjąś prace bez źródła, czyli plagiat, wprowadzasz ludzi w bład bo wynikało ze na twoim sprzęcie został przeprowadzony test, a właściwie obrazek bez odzwierciedlenia w sprzęcie i autorze jest bezwartościowy i niemiarodajny i kompletnie teraz nam nic nie mówi.

Offline run3

Odp: Windows 7 vs XP
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Sierpień 2009, 22:57:07 »
proponuję of topic :):) dyskusja bez sensu :):)

Odp: Windows 7 vs XP
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Sierpień 2009, 23:41:16 »
By zakończyć wszelkie spory.
Na necie jest pełno testów, ale wszystkie opierane są o Win7 RC, który de facto jest BETĄ! Win 7 RTM jest szybszy praktycznie pod większością względów. Jeśli ktoś nie umie się zdecydować w 5 sec, po tym co napisałem to powinien pozostać na XP do śmierci. M$ nie wróci już ani do wyglądu, ani do "łatwości" obsługi takich jakie były w XP, więc albo ulegniesz i zainstalujesz W7, albo cytując znaną osobistość "spieprzaj dziadu".
Co do wyboru między 32bit, a 64bit. Jeśli masz 4GB ramu to KONIECZNIE 64bit, jeżeli nie to praktycznie jest to obojętne czy zainstalujesz 32bit czy 64bit. O ile dobrze pamiętam to Win8 wyjdzie już tylko w 64bit, więc moim zdaniem nie warto już instalować 32bitowych systemów, bo prędzej czy później i tak pójdą w odstawkę. Jest doba proców 64bit Panie i Panowie.
Tyle...

Offline Jakub

Odp: Windows 7 vs XP
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Sierpień 2009, 23:53:08 »
By zakończyć wszelkie spory.
Na necie jest pełno testów, ale wszystkie opierane są o Win7 RC, który de facto jest BETĄ! Win 7 RTM jest szybszy praktycznie pod większością względów. Jeśli ktoś nie umie się zdecydować w 5 sec, po tym co napisałem to powinien pozostać na XP do śmierci. M$ nie wróci już ani do wyglądu, ani do "łatwości" obsługi takich jakie były w XP, więc albo ulegniesz i zainstalujesz W7, albo cytując znaną osobistość "spieprzaj dziadu".
Co do wyboru między 32bit, a 64bit. Jeśli masz 4GB ramu to KONIECZNIE 64bit, jeżeli nie to praktycznie jest to obojętne czy zainstalujesz 32bit czy 64bit. O ile dobrze pamiętam to Win8 wyjdzie już tylko w 64bit, więc moim zdaniem nie warto już instalować 32bitowych systemów, bo prędzej czy później i tak pójdą w odstawkę. Jest doba proców 64bit Panie i Panowie.
Tyle...

Polać temu Panu  :D Dobrze gada.
Co do wątku, Windows XP może i faktycznie jest szybszy od siódemki, ale świat idzie do przodu i na dzień dzisiejszy jakbym miał zainstalować wysłużonego XP'ka tylko i wyłącznie dlatego, że jest szybszy to ja podziękuję...

Odp: Windows 7 vs XP
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Sierpień 2009, 15:15:55 »
Jeszcze jedno pytanko, czy wersja Windows 7 Home Basic ma mniejsze wymagania sprzętowe niż reszta, i o jakie funkcje jest okrojona?

Odp: Windows 7 vs XP
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Sierpień 2009, 15:23:28 »
Jeszcze jedno pytanko, czy wersja Windows 7 Home Basic ma mniejsze wymagania sprzętowe niż reszta, i o jakie funkcje jest okrojona?
Tak ma mniejsze.Tu sobie porownaj:http://www.centrumxp.pl/Windows7/1894,1,Funkcje_poszczególnych_wersji_systemu.aspx

Offline matto

Odp: Windows 7 vs XP
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Sierpień 2009, 13:35:00 »
Moje testy 3Dmark 05 v130

Windows 7 - 11883
Windows xp x64 - 12281

Offline Blady

  • ***
  • 120
Odp: Windows 7 vs XP
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Sierpień 2009, 14:56:29 »
Ja powiem jedno, jak ludzie nadal będą porównywać działanie tych systemów na starych kompach, które są przeznaczone dla Windows XP to zawsze kolejny nowy Windows będzie miał opinie typu bleee... jaki on niedobry wolny, żre dużo ramu itd. Pokemony co jest ?? Każda nowa wersja każdego systemu pobiera więcej zasobów niż poprzednia, to normalne. Technologia idzie do przodu a system musi ją wykorzystać, gry mają większe wymagania niż Windows Vista czy Windows 7. 7 nie potrzebuje do prawidłowego działania 4 jajowca jak np. GTA 4 czy GRID. Wg mnie Windows 7 to najlepszy system jaki Microsoft dotąd stworzył. Mimo iż jeszcze go nie używam to przy kupnie nowego kompa kupuję jego wersję Ultimate PL BOX. Każdy nowy system będzie lepiej działać na nowym sprzęcie na który jest przeznaczony. Nie porównujcie 2 różnych epok. XP był tworzony na inne komputery i jego czas przemija, jest za stary i nie wyjeżdżać mi tu z gadką co to jest system operacyjny bo DOS to też system operacyjny tyle że bez nakładki graficznej. Nowy system musi równać się zawsze nowy komputer. Tak było jest i będzie. Linux niech sobie ma więcej ficzersów i tych samych za mniejszą cenę sprzętu, ale jest trudny w przeciwieństwie do windowsa skomplikowany (pakiety instalatorów, bleeee..instalacja czegokolwiek powinna być prosta, a tu nawet partycjonowanie jest czasochłonne i skomplikowane)  i jest o wiele bardziej dziurawy niż Windows. Porównywać XP do Visty lub 7 do jak porównać Trabanta do Ferrari albo stare czołgi z 1 i 2 wojny światowej do tych obecnych.

Offline Blady

  • ***
  • 120
Odp: Windows 7 vs XP
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Sierpień 2009, 14:59:14 »
Po pierwsze czy ja gdzieś napisałem ze używam system Windows XP. Dałem tylko kilka obrazków a tutaj od razu wielka wrzawa. Opluwanie człowieka itd..

Cytuj
Zaraz, zaraz na licho Ci 4GB RAMU i SLI do takiego procka 2 rdzenie i do tego takie taktowanie. Cos mi to smierdzi. (o kurcze zapomniałem ze pieczen ze swiat jeszcze sie piecze w piekarniku)

SLI po to aby skorzystać w przyszłości z DirectX 11 i coś co się zwie "Compute Shader"

Te karty graficzne twoje nie wpierają DirectX 11 tylko 10. Niema jeszcze kart co go obsługują, pozatym jak wejdą gry korzystające lub wymagające DirectX 11 to ten twój komputer a zwłaszcza proc to będzie złom, i tak obecnie ten proc to złom, nawet DirectX 10 dobrze nie wykorzystasz, zapomnij o Crysis na full z detalami DX 10, bo proc cie ogranicza

Odp: Windows 7 vs XP
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Sierpień 2009, 15:11:11 »
Ja teraz mam na komputerze XP i Siódemkę RC1, a mam starego AMD Athlon XP 2200+, 1GB pamięci i GeForce`a 440 MX 64MB. Seven startuje jedna minutę, natomiast XP jakieś 40 sekund (nie reinstalowałem już jakieś 2 lata). Potem systemy działają już sprawnie, nic się nie przycina. Jedyne czego trochę brakuję to Aero w Seven, ale można bez tego żyć. Bez problemu działają też sterowniki do karty AC 97 w Seven. Rozdzielczość ekranu w obydwu systemach mam ustawioną na 1024x768, nie mam żadnych problemów działają aplikację takie jak Mozilla Firefox, Skype 4, Gadu-gadu 7, 7-zip, Foxit Reader, XP Codec Pack i Avast! 4. Przy uruchamianiu gier systemowych pokazuje się okienko: "Przyśpieszenie sprzętowe jest wyłączone lub nie obsługiwane przez sterownik karty wideo...", chyba już nic z tym nie zrobię, bo nie znalazłem sterowników dla Windows 7 lub Visty do mojej karty graficznej, zresztą obsługuje DirectX`a tylko do wersji 8.1 i to chyba jest powód. Gdy kliknę na OK w tym okienku gra się uruchomi i działa dość płynnie. W dodatku bardzo dobrze działa Eksplorator Windows w Siódemce, jest o wiele wygodniejszy niż "klasyczne" szukanie plików w XP. Według mnie Seven jest lepszy niż XP i skoro działa na tak starym komputerze jak mój, to na nowszych też będzie chodzić, może długo się będzie uruchamiał, ale jak już się "rozbuja" to powinno być dobrze.  ;D  
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień 2009, 15:12:57 wysłana przez norbibednar »

Offline matto

Odp: Windows 7 vs XP
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Sierpień 2009, 15:15:02 »
Te karty graficzne twoje nie wpierają DirectX 11 tylko 10.

Ale z ciebie expert. Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj. Geforce 8 będzie wpierać DirectX 11 z wyjątkiem Shader Model 5.0. Ale direct 11 będzie dalej wspierał Shader Model 4 (dx10) Shader Model 4.1 (dx10.1)


Stary to może jest Windows Xp ale nie Windows XP x64 (Windows 2003 Serwer) Stary system to taki który nie wspiera jakiejś technologi i nie nadaje się na współczesny sprzęt
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień 2009, 15:31:31 wysłana przez matto »

Offline Blady

  • ***
  • 120
Odp: Windows 7 vs XP
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Sierpień 2009, 16:02:49 »
Te karty graficzne twoje nie wpierają DirectX 11 tylko 10.

Ale z ciebie expert. Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj. Geforce 8 będzie wpierać DirectX 11 z wyjątkiem Shader Model 5.0. Ale direct 11 będzie dalej wspierał Shader Model 4 (dx10) Shader Model 4.1 (dx10.1)


Stary to może jest Windows Xp ale nie Windows XP x64 (Windows 2003 Serwer) Stary system to taki który nie wspiera jakiejś technologi i nie nadaje się na współczesny sprzęt

Czytaj ze zrozumieniem, napisałem Nie wspiera DirectX 11 czyli obecnie a czy będzie czy nie będzie zależy od sterowników, choć i tak nie wykorzysta całego DirectX 11 tylko jego część. Poza tym nie pisze się Serwer tylko Server (jeśli chodzi o system). Windows XP nawet x64 jest stary i są z nim problemy o czym nawet sam MS nieraz mówił, brak wielu sterowników i programów na niego.