TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Wymagania sprzętowe czyli 7 vs Vista !

Wymagania sprzętowe czyli 7 vs Vista !
« dnia: 05 Lipiec 2009, 11:06:11 »
Witam wszystkich forumowiczów, moim pierwszym jakże enigmatycznym postem, powstałym w celu upewnienia się co do wymagań "7"...
Jak login wskazuje dawno temu porzuciłem środowisko Win na korzyść Unixów, jednak w tym czasie kilkukrotnie zmuszony byłem zainstalować VISTE na tej konfiguracji sprzętowej (P IV 2500 MHz, 1 GB RAM, 40 GB HDD, 32 VRAM). Problemów było mnóstwo, zaczynając od tego, że nie działała neostrada (wierzcie mi, zanim posypią się odpowiedzi; znalazłem tutoriale w necie jak to zrobić i nie działało), przez kulawą responsywność systemu (Ubuntu 8.10 wykrywało pendriva w 3 sekundy, Vista potrzebowała dobrych 2 minut przy biernej postawie urzytkownika [nic nie robieniu, zamknięciu wszystkich programów by się nie posypał system]). Po dwukrotnym "wypróbowaniu" Windowsa Visty stwierdziłem, że to bodajże najgorszy system M$ z, którym miałem do czynienia.
Zanim zainstalowałem owy koszmarny produkt sprawdziłem wymagania sprzętowe, i tuż po instalacji wszystkie "bajery" pozmniejszałem do zera, tak, że system teoretycznie powinien działać dobrze. Niestety nic takiego mnie nie spotkało - ślimaczył się jak cholera...
Jak już poznaliście skrót tej historii mogę przejść do sedna sprawy...
Czy ktoś z was, kto testował 7 może z ręką na sercu podać wymagania sprzętowe ? Pytam o to dlatego, że M$ wielokrotnie podobno je podawał, ale to tak samo jak z Vistą... Miała chodzić, a nie chodziła... Jakie są wymagania sprzętowe siódemki ?


Odp: Wymagania sprzętowe czyli 7 vs Vista !
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lipiec 2009, 13:36:23 »
do sprawnej pracy (samego systemu, nie mowie o wygodnym korzystaniu z roznych aplikacji) - wiem z doswiadczenia - wystarczy taki sprzet:
celeron 1,5GHz, 1,5GB ramu, dysk 60-80G, zintegrowana grafika.

przy lepszym sprzecie system nie bedzie dzialal zauwazalnie szybciej.
hp hdx 9130el
20,1' hd, c2d 2x2,2GHz, 3GB DDR2-800, 2x160GB Seagate Momentus SATA, RadeonHD 2600XT 256DDR3

hp tx 2550ew
12,1' tablet, turion ZM80Ultra 2x2,1GHz, 4GB DDR2-800, 320GB Seagate Momentus SATA, RadeonHD 3200

Offline izaw

  • ***
  • 121
Odp: Wymagania sprzętowe czyli 7 vs Vista !
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lipiec 2009, 13:43:37 »
Dotyczy to słabego sprzętu.
Na moim laptopie Celeron 2.4, ram 1GB, zintegrowana grafika intela Win7 działa nieco wolniej niż Xp.
Oczywiście o aero nie ma mowy.
Oba systemy skonfigurowane na wydajność. Ale nie na acsetyzm.
Win7-7229 mam krótko i jeszcze wszystkiego nie rozgryzłem, może uda się go ustawić na wydajność XP.
"Nie ma programów bezpiecznie działających, są co najwyżej niedostatecznie przetestowane"
Prawo Murph'ego

Offline yagi

Odp: Wymagania sprzętowe czyli 7 vs Vista !
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lipiec 2009, 20:49:15 »
U mnie na Intelu ULV 1,3, 2GB RAM i zintegrowanej grafice Win 7 dziala calkiem szybko. Do tego mam dzialajace Aero - Vist by nie puscila czegos takiego albo trzeby dlubac w rejestrze z tego co pamietam ;)
303 Power!