TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Mój słaby Pecet

Mój słaby Pecet
« dnia: 11 Styczeń 2009, 21:35:57 »
Witam!  ;)
Mam takie pytanko: Czy na moim komputerze (AMD Athlon XP 2500+ 1.47 GHz, 512 MB RAM, nVidia GeForce FX 5200) jest sens instalowania Siódemki? Wiem  że komp słaby, ale niedługo sobie sprawię nowy. Zacząłem ściągać Windowsa i mam już 61% więc ściągnę do końca, ale nie wiem czy mi się przyda.  ???

Odp: Mój słaby Pecet
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Styczeń 2009, 21:42:12 »
Sprawdź a się dowiesz co najwyżej AERO ci nie odpali ;) system powinien odpalić ;)
PC: Intel Core i7 965 EE 3,20 GHz ; Corsair DDR3 3x 2GB ; GeForce GTX 280 EVGA; Ubuntu 8.10 & Windows 7
LAPTOP: Intel Core 2 X9100 3,06 GHz ; 4 GB DDR2 ; nVidia Quadro FX; Ubuntu 8.10 & Windows XP & Windows 7 (tylko TEST)

Odp: Mój słaby Pecet
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Styczeń 2009, 21:46:26 »
Owszem, ale raczej tak "normalnie" korzystać to się nie będzie dało. Już próbowałem to robić ze zmodyfikowaną Vistą no i się przycinała nieźle, no ale to na maszynie wirtualnej stawiałem więc może jak teraz zainstaluję na dysku normalnie to będzie dobrze chodzić. A ile mniejwięcej zajmuje zainstalowana Siódemka miejsca na dysku? Bo mam gdzieś stary dysk 8 GB i bym na nim to zainstalował.

Odp: Mój słaby Pecet
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Styczeń 2009, 21:49:05 »
Owszem, ale raczej tak "normalnie" korzystać to się nie będzie dało. Już próbowałem to robić ze zmodyfikowaną Vistą no i się przycinała nieźle, no ale to na maszynie wirtualnej stawiałem więc może jak teraz zainstaluję na dysku normalnie to będzie dobrze chodzić. A ile mniejwięcej zajmuje zainstalowana Siódemka miejsca na dysku? Bo mam gdzieś stary dysk 8 GB i bym na nim to zainstalował.

hmm odpali ;) mi 7 zajmuje 10 gb po zainstalowaniu sterów i podstawowych programów.
PC: Intel Core i7 965 EE 3,20 GHz ; Corsair DDR3 3x 2GB ; GeForce GTX 280 EVGA; Ubuntu 8.10 & Windows 7
LAPTOP: Intel Core 2 X9100 3,06 GHz ; 4 GB DDR2 ; nVidia Quadro FX; Ubuntu 8.10 & Windows XP & Windows 7 (tylko TEST)

Odp: Mój słaby Pecet
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Styczeń 2009, 21:51:50 »
Ojj to nie dobrze >:( Czyli sobie raczej jej tak szybko nie zainstaluję. Muszę znaleść jakiś dysk przynajmniej 20 GB   :'(

Odp: Mój słaby Pecet
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Styczeń 2009, 21:53:31 »
Ojj to nie dobrze >:( Czyli sobie raczej jej tak szybko nie zainstaluję. Muszę znaleść jakiś dysk przynajmniej 20 GB   :'(

Spróbuj może da rade. A tak na boku się zapytam ile masz na karcie  128 czy 256 bo są 2 wersje FX5200 ?
Zainstaluje to zobaczysz czy działa ;) i jak ;)
PC: Intel Core i7 965 EE 3,20 GHz ; Corsair DDR3 3x 2GB ; GeForce GTX 280 EVGA; Ubuntu 8.10 & Windows 7
LAPTOP: Intel Core 2 X9100 3,06 GHz ; 4 GB DDR2 ; nVidia Quadro FX; Ubuntu 8.10 & Windows XP & Windows 7 (tylko TEST)

Odp: Mój słaby Pecet
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Styczeń 2009, 21:56:02 »

A tak na boku się zapytam ile masz na karcie  128 czy 256 bo są 2 wersje FX5200 ?
Ja mam 128 MB.
____
Uff znalazłem coś: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Windows_7_zajmie_mniej_miejsca_na_dysku_niz_Vista-14924.html
Cytuj
Czysta wersja Windows 7 Beta Build 6801 Milestone 3 zajmuje na dysku ponad 6 GB, co jest porównywalnym wynikiem z Vistą. Dlatego Microsoft ma przed sobą sporo pracy, aby odpowiednio zredukować liczbę gigabajtów potrzebnych nadchodzącemu systemowi. Jeśli się uda, Windows 7 powinien cieszyć się lepszą popularnością niż Vista i trafiać do niemal wszystkich lub wszystkich typów komputerów na rynku – zarówno biurkowych, jak i przenośnych.


Odp: Mój słaby Pecet
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Styczeń 2009, 21:58:35 »
Dlatego też napisałem, iż 10 GB po zainstalowaniu Programów i sterowników. Możliwe ze instalka około 6 GB ma
PC: Intel Core i7 965 EE 3,20 GHz ; Corsair DDR3 3x 2GB ; GeForce GTX 280 EVGA; Ubuntu 8.10 & Windows 7
LAPTOP: Intel Core 2 X9100 3,06 GHz ; 4 GB DDR2 ; nVidia Quadro FX; Ubuntu 8.10 & Windows XP & Windows 7 (tylko TEST)

Odp: Mój słaby Pecet
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Styczeń 2009, 22:01:02 »
Co gadacie , ta siódemka będzie na takim sprzęcie całkiem spoko chodziła . Na podobnym ( gfx ta sama nawet ) miałem Viste bete i ładnie chodziła . Nie ma sie co martwići montować , Siódemka jak dobry kon - wszędzie pociągnie ;p No bez przesady ale na twoim na pewno , nie straszcie ludzi ;p Nawet z aero pójdzie a jak wyłączysz to wręcz rakieta ;p

Odp: Mój słaby Pecet
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Styczeń 2009, 22:03:42 »
Co gadacie , ta siódemka będzie na takim sprzęcie całkiem spoko chodziła . Na podobnym ( gfx ta sama nawet ) miałem Viste bete i ładnie chodziła . Nie ma sie co martwići montować , Siódemka jak dobry kon - wszędzie pociągnie ;p No bez przesady ale na twoim na pewno , nie straszcie ludzi ;p Nawet z aero pójdzie a jak wyłączysz to wręcz rakieta ;p

Mówisz ze na 512ram ? będzie smigać ? nie chce się sprzeczać ale Ostrożny bym był ze stwierdzeniami.
PC: Intel Core i7 965 EE 3,20 GHz ; Corsair DDR3 3x 2GB ; GeForce GTX 280 EVGA; Ubuntu 8.10 & Windows 7
LAPTOP: Intel Core 2 X9100 3,06 GHz ; 4 GB DDR2 ; nVidia Quadro FX; Ubuntu 8.10 & Windows XP & Windows 7 (tylko TEST)

Odp: Mój słaby Pecet
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Styczeń 2009, 22:04:36 »
Mam kolejne pytanie: Ściągam ze strony MS tą Siódemkę i się mi zainstalował taki manager pobierania z tej strony i nie wiem czy jak kliknę tam Pause i wyłączę ten program i zamknę system, to czy po ponownym uruchomieniu instalacja będzie kontynuowana czy rozpoczęta na nowo?

Odp: Mój słaby Pecet
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Styczeń 2009, 22:07:32 »
Mam kolejne pytanie: Ściągam ze strony MS tą Siódemkę i się mi zainstalował taki manager pobierania z tej strony i nie wiem czy jak kliknę tam Pause i wyłączę ten program i zamknę system, to czy po ponownym uruchomieniu instalacja będzie kontynuowana czy rozpoczęta na nowo?

Hmm sprawdź ;) to się dowiesz nie wiem nie pobierałem przez tego menager-a wolałem normalnie ;) szybciej ;)
Myślę ,że jak jest taka opcja to zadziała ok ;)
PC: Intel Core i7 965 EE 3,20 GHz ; Corsair DDR3 3x 2GB ; GeForce GTX 280 EVGA; Ubuntu 8.10 & Windows 7
LAPTOP: Intel Core 2 X9100 3,06 GHz ; 4 GB DDR2 ; nVidia Quadro FX; Ubuntu 8.10 & Windows XP & Windows 7 (tylko TEST)

Odp: Mój słaby Pecet
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Styczeń 2009, 22:08:40 »
Co gadacie , ta siódemka będzie na takim sprzęcie całkiem spoko chodziła . Na podobnym ( gfx ta sama nawet ) miałem Viste bete i ładnie chodziła . Nie ma sie co martwići montować , Siódemka jak dobry kon - wszędzie pociągnie ;p No bez przesady ale na twoim na pewno , nie straszcie ludzi ;p Nawet z aero pójdzie a jak wyłączysz to wręcz rakieta ;p

Mówisz ze na 512ram ? będzie smigać ? nie chce się sprzeczać ale Ostrożny bym był ze stwierdzeniami.

7 jak i V ładuje do ramo co sie da więc nic dziwnego że ma sie zajęte po 1.5gb ( ja tak mam ;p ) ale jak miejsca nie ma to nie ładuje wszystkiego . przy 512mb zajmie 300mb i gites , jak będzie trzeba to zwolni część . Jak kolega właduje pendrive szybkiego albo karte pamięci do Readyboost to jeszcze lepiej . Na pewno nie będzie to pokaz slajdów ;p Owszem moge się mylić , ale nie dowiemy sie jak nie zainstalujemy .

Odp: Mój słaby Pecet
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Styczeń 2009, 22:10:06 »
Mam kolejne pytanie: Ściągam ze strony MS tą Siódemkę i się mi zainstalował taki manager pobierania z tej strony i nie wiem czy jak kliknę tam Pause i wyłączę ten program i zamknę system, to czy po ponownym uruchomieniu instalacja będzie kontynuowana czy rozpoczęta na nowo?

Hmm sprawdź ;) to się dowiesz nie wiem nie pobierałem przez tego menager-a wolałem normalnie ;) szybciej ;)
Myślę ,że jak jest taka opcja to zadziała ok ;)

Trochę się boję bo nie mam zamiaru pobiarać całości od nowa :(

Odp: Mój słaby Pecet
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Styczeń 2009, 22:11:19 »
Co gadacie , ta siódemka będzie na takim sprzęcie całkiem spoko chodziła . Na podobnym ( gfx ta sama nawet ) miałem Viste bete i ładnie chodziła . Nie ma sie co martwići montować , Siódemka jak dobry kon - wszędzie pociągnie ;p No bez przesady ale na twoim na pewno , nie straszcie ludzi ;p Nawet z aero pójdzie a jak wyłączysz to wręcz rakieta ;p

Mówisz ze na 512ram ? będzie smigać ? nie chce się sprzeczać ale Ostrożny bym był ze stwierdzeniami.

7 jak i V ładuje do ramo co sie da więc nic dziwnego że ma sie zajęte po 1.5gb ( ja tak mam ;p ) ale jak miejsca nie ma to nie ładuje wszystkiego . przy 512mb zajmie 300mb i gites , jak będzie trzeba to zwolni część . Jak kolega właduje pendrive szybkiego albo karte pamięci do Readyboost to jeszcze lepiej . Na pewno nie będzie to pokaz slajdów ;p Owszem moge się mylić , ale nie dowiemy sie jak nie zainstalujemy .

Dokładnie nie dowiemy się do puki nie zainstaluje ;) Będzie dobrze i nie będzie to pokaz slajdów ;)
PC: Intel Core i7 965 EE 3,20 GHz ; Corsair DDR3 3x 2GB ; GeForce GTX 280 EVGA; Ubuntu 8.10 & Windows 7
LAPTOP: Intel Core 2 X9100 3,06 GHz ; 4 GB DDR2 ; nVidia Quadro FX; Ubuntu 8.10 & Windows XP & Windows 7 (tylko TEST)