TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

czym się różni windows 7 od xp?

Offline rynio

  • ***
  • 176
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Czerwiec 2009, 00:58:38 »
windowsa 7 testowałem na Athlonie X2 4000 +, x1950 pro, 2gb ram, 500 gb sata, więc jeśli dla Ciebie to taki staruszek....


HM ale tak ostatecznie to może przemówią do mnie te gadżety i zainstaluje sobie na drugim komputerze win 7, chciałbym się jeszcze dowiedzieć co wprowadzają nowe buildy jaką listę zmian, czy da się to gdzieś sprawdzić? I czy można buildy updateować, żeby nie ściągać kolejnych nowych?

marusg uwierz, że od dawna czekałem na następnego windowsa po viście, bo vista to była taka kaszana, że mało kto z średnio doświadczonych użytkowników ją instalował.
Chcę tylko widzieć te różnice bo do cholery nie ma na żadnym forum takiego konkretnego tematu, a na forach piszą tylko , że lepszy, no ale w czym dokładnie, jakie są te ułatwienia i usprawnienia?

Scooby no chyba musi kogoś obchodzić co mnie interesuje, skoro jestem założycielem tego tematu, pomyśl..
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2009, 01:04:34 wysłana przez rynio »

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Czerwiec 2009, 01:16:05 »
HM ale tak ostatecznie to może przemówią do mnie te gadżety i zainstaluje sobie na drugim komputerze win 7, chciałbym się jeszcze dowiedzieć co wprowadzają nowe buildy jaką listę zmian, czy da się to gdzieś sprawdzić? I czy można buildy updateować, żeby nie ściągać kolejnych nowych?


Lista zmian jest tylko w oficjalnych buildach. W wyciekach torrentowych etc nie ma i trzeba wyszukiwać samemu podczas uzytkowania.
Upgrade mozna robic ale nie jest to zalecane ponieważ zazwyczaj po tym zabiegu system działa niedokonca sprawnie.

Offline marusg

  • ***
  • 143
  • hej ludziska,będe królem spamowiska
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Czerwiec 2009, 02:04:07 »
zmiany "zauważalne" odrazu można policzyć na palcach,jest masa modyfikacji i dodatków takich jak biblioteki,jumplisty,nawet taki przycisk "nowy folder" w każdym katalogu-niby mała pierdółka a ułatwia życie

z pewnością system jest lepiej zoptymalizowany i nie muli tak jak vista

dokładnej listy zmian w jądrze systemu raczej nikt ci nie udostępni,a tak w jednym zdaniu nie da się napisać co zmieniono...

podsumowując:zapoznaj się z tym systemem na spokojnie. Polecam ;D
E5200@3,4Ghz|Gigabyte GA-EP31-DS3L|4GB A-data Gaming Edition|Scythe Mugen|Pentagram Silent Force 460W|CoolerMaster Elite 331|Gainward HD4850 Golden Sample|Segate Baraccuda 500GB|Samsung SyncMaster T190

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Czerwiec 2009, 11:23:12 »
Windows seven jest bardzo zoptymalizowanym i szybkim systemem. Aby szanse były równe porównajmy działanie kompów za 2k zł na viście(2006) xp(2001) seven(2009) zauważymy ogromną przewagę sevena. Nawet porównując sprzęt w sprzęt systemy zauważymy że seven jest szybszy od visty ale jednocześnie minimalnie wolniejszy od xp. Ale co tu się dziwić?? xp jest tworem 8-letnim. Komputery szybko przyspieszały, a system xp nie był celowo rozszerzany do visty. Vista w momencie premiery może i miała różne problemy(wydajność szybkość) lecz rozwiązano je z powodu przyspieszenia komputerow (upowszechnienie procesorów 2- albo i więcej rdzeniowych i zwiększanie pamięci ram) i łatek. Na dzień dzisiejszy vista jest systemem szybkim, bezawaryjnym, niezawodnym. W porównania do xp vista praktycznie nie zawiesza się, rzadziej pokazują sie bluescreeny. Ale coś za coś. Vista miała problemy ze starym sprzętem (choć ja takowych nie zauważyłem) lecz seven je rozwiązał częściowo, jak problemy z aplikacjami. Seven jest doskonałym rozwinięciem visty. Vista za to jest bardzo dobrym systemem, który miał na początku problemy z powodu pseudoinformatycznych plotek. Ludzie zaczęli narzekać jaka to vista jest wolna, brzydka, muląca nie mając jej 5 minut na dysku albo nie widząc jej działania na własnych oczach. Może takie bezsensowne i durne gadanie wzieło się z wymagań i niezbyt dobrego działania wersji beta 2 i rc visty? Tego nie wiem, nie wnikam. A seven to już inna bajka. Właściwie to vista ale super ulepszona i przyspieszona. Istniejąca funkcjonalność została udoskonalona i powiększona, zwiększając przy niezawodność i szybkość oraz zmniejszając wymagania. Moim zdaniem seven po premierze będzie lawinowo kupowany gdyż (odwrotna sytuacja jak w czasie premiery visty) ludzie słyszą plotki o rewolucyjności sevena. Słusznie (choć to i tak gadania a nie widzenie rzeczywistości). Potem xp zostanie z czasem wyparty z rynku jak windows 98 z czasem życia xp.

Nie chciałem nikogo urazić w tej długiej wypowiedzi, ale to tylko moje zdanie.

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Czerwiec 2009, 13:35:11 »
Właśnie ja nie rozumiem ludzi "vista jest be", ja viste mam praktycznie od premiery i nie narzekam, na drugim dysku przez chwilę miałem XP(teraz mam 7), oweszem jest wolniejszy przy starcie od xp, ale te 2 sekundy życia mnie nie pozbawią, od premiery(2006 o ile się nie mylę) nie miałem na tym systemie ani 1 reinstalki, gdzie przy moim "testowaniu każdego softu znalezionego w necie" xp wymiękał po pół roku ;D bluescreena widziałem przez cały okres użytkowania ze 2 razy(przy niekompatybilnych sterach), gdzie w XP po0 roku była tragedia, więc naprawdę wyżej cenię Vistę od XP.


PS. do wszystkich XP forever, czekamy na jakieś 2-3 lata po premierze w8, który będzie tylko x64, a więc i nowe gry będą tylko(tak sądzę) na 64bitowy system :P No chyba że się uprzesz i będziesz jechać na xp x64(z tego co się orientuję nie ma polskiej wersji), ale to tak jak dziś byś szpanował że masz 95 i go nie zmienisz :D
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2009, 13:39:42 wysłana przez pionner »

Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Czerwiec 2009, 14:24:29 »
Dołączam się do wypowiedzi "pionner" też używałem Visty x64 od momentu wejścia na rynek i jakoś nie miałem żadnych z nią problemów. Jak pojawił się 7100RC x64 to zainstalowałem go jako główny system, potwierdzam jest szybszy i czekam na finalną 7 na pewno kupię x64.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2009, 14:26:43 wysłana przez Woytek »

Offline rynio

  • ***
  • 176
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Czerwiec 2009, 14:29:28 »
PS. do wszystkich XP forever, czekamy na jakieś 2-3 lata po premierze w8, który będzie tylko x64, a więc i nowe gry będą tylko(tak sądzę) na 64bitowy system :P No chyba że się uprzesz i będziesz jechać na xp x64(z tego co się orientuję nie ma polskiej wersji), ale to tak jak dziś byś szpanował że masz 95 i go nie zmienisz :D

Ja znam nawet takich co szpanowali win 98 , dla mnie to była głupota bo xp miał rewolucyjne zmiany w porównaniu do 98, win 7 w porównaniu do xp nie jestem pewny czy ma takie rewolucyjne zmiany.

A jeszcze pytanie czy jak zainstaluje windowsa 7 da się go później całkowicie wymazać z dysku, żeby nie było po nim śladu?(jeśli tak to jak?).

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Czerwiec 2009, 14:33:28 »
Ja znam nawet takich co szpanowali win 98 , dla mnie to była głupota bo xp miał rewolucyjne zmiany w porównaniu do 98, win 7 w porównaniu do xp nie jestem pewny czy ma takie rewolucyjne zmiany.
A jeszcze pytanie czy jak zainstaluje windowsa 7 da się go później całkowicie wymazać z dysku, żeby nie było po nim śladu?(jeśli tak to jak?).

Usuwasz partycję, tworzysz partycję i tyle.
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Czerwiec 2009, 14:38:25 »
Właśnie ja nie rozumiem ludzi "vista jest be", ja viste mam praktycznie od premiery i nie narzekam, na drugim dysku przez chwilę miałem XP(teraz mam 7), oweszem jest wolniejszy przy starcie od xp, ale te 2 sekundy życia mnie nie pozbawią, od premiery(2006 o ile się nie mylę) nie miałem na tym systemie ani 1 reinstalki, gdzie przy moim "testowaniu każdego softu znalezionego w necie" xp wymiękał po pół roku ;D bluescreena widziałem przez cały okres użytkowania ze 2 razy(przy niekompatybilnych sterach), gdzie w XP po0 roku była tragedia, więc naprawdę wyżej cenię Vistę od XP.


PS. do wszystkich XP forever, czekamy na jakieś 2-3 lata po premierze w8, który będzie tylko x64, a więc i nowe gry będą tylko(tak sądzę) na 64bitowy system :P No chyba że się uprzesz i będziesz jechać na xp x64(z tego co się orientuję nie ma polskiej wersji), ale to tak jak dziś byś szpanował że masz 95 i go nie zmienisz :D


Oficjalnej wersji XPx64 PL nie ma ale jest np ręcznie spolszczona By SROM-otnik która będzie cały czas rozwijana.
To taka ciekawostka ;)

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Czerwiec 2009, 14:39:56 »
Oficjalnej wersji XPx64 nie ma ale jest np ręcznie spolszczona By SROM-otnik która będzie cały czas rozwijana.
To taka ciekawostka ;)

Czyli jednym słowem pirat czystej maści ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Czerwiec 2009, 14:51:40 »
windowsa 7 testowałem na Athlonie X2 4000 +, x1950 pro, 2gb ram, 500 gb sata, więc jeśli dla Ciebie to taki staruszek....

Wiesz co, no sorry, ale połowa sprzętu przy używaniu kompa leży odłogiem, xp nawet nie potrafi tych 2 GB rozdzielić pomiędzy wszystkie programy, dlatego ma tak małe zużycie pamięci i procesora :D Ja uważam, że lepiej przyzwyczaić się do nowego systemu szybciej, niż później przechodzić to nagle i boleśnie.

Offline rynio

  • ***
  • 176
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Czerwiec 2009, 14:56:18 »
Usuwasz partycję, tworzysz partycję i tyle.

po co usuwać, nie da się sformatować?

Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Czerwiec 2009, 15:03:23 »
Na jedno wychodzi, ale mając chcąc zainstalować XP - potrzeba zaledwie 3-4gb a nie jak na 7 ok 30-40 więc po co ci taka duża systemowa ? 7 i Vista niewatpliwie sa jednymi z lepszych systemów jakie kiedykolwiek zostały stworzone( trudno zeby stare dziadowstwo bylo lepsze). Te systemy kocha się po ok 1 miesiącu. Xp jest tragiczny pod względme wydajności ,stabliności i responsywności szczególnie po paru miesiącach, nie wspominając o wirusach ( jak sie pracuje na adminie co ejst default ) co w viście=<zostało rozwiązane.

Offline rynio

  • ***
  • 176
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Czerwiec 2009, 15:15:26 »
Chodzi mi o to, żeby usuwać starszą edycję win 7 żeby zainstalować nową, albo całkowicie go usunąć z partycji, bo cholera już zainstalowałem na pc na dużej partycji tego windowsa i nie da się jakoś same pliki usunąć, tak jak to zawsze robiłem z win xp?

Offline run3

Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Czerwiec 2009, 15:16:00 »
Witam

Rozbawił mnie wątek.
"Czym się różni windows 7 od xp?"
A czym rózni się maluch od mercedesa.? Pewnie niczym.
Zadająć to pytanie musiałbys napierw zadać sobie -po co wogole powstał windows 7.Jak znajdziesz odpowiedzć to będziesz wiedział czym się rózni.
Zapoznaj się z zaawansowanymi funkcja systemu a nie tylko pulpitem.
Pozatym widows Xp juz jest przezytkiem i niedostosowanym do obecnego sprzetu ,gdzie ilość operacji jest niewspomiernie większa niż 8 lat temu.
Jeżeli uważasz że wolno chodzi to zainstaluj windows 3.11 -mówie ci takiej rakiety nie miałeś odpalnie systemu 0,5 sekundy .I jak mało zasobów zabiera Dosłownie super hipre napęd.
Wiem że w Matrixie kod  leciał cały czas i wszyscy widzieli  co się dzieje ,ale my nie Matrix.System potrzebuje czasu na załadowanie biblitek sterowników i innych rzeczy ,a jeżeli nie potrafi się poprawnie dostosować systemu do własnych wymagań i sprzętu to jest wolny i nic nie zrobisz,chyba że NAUCZYSZ SIĘ OBSŁUGIWAC SYSTEM OPERACYJNY.A jak nie to poco zawracasz  giterę bezsesownym pytaniem.

Gitarę zawraca bo po to jest forum dyskusyjne. Autor przesadza w postach z pikanterią, ale również tobie radzę napić się zimnego mleka na ochłode. Nie chcemy nikogo wyzywać, zniechęcać czy wyganiać.

lukas_gab
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2009, 15:45:25 wysłana przez lukas_gab »