TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

czym się różni windows 7 od xp?

Offline rynio

  • ***
  • 176
czym się różni windows 7 od xp?
« dnia: 19 Czerwiec 2009, 23:58:30 »
Witam, chciałem się zapytać, który windows jest szybszy w normalnym użytkowaniu windows 7 czy windows xp, jakie lepsze cechy poza interfejsem(bo taki można wgrać jako styl w xp) ma win 7?

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline rynio

  • ***
  • 176
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Czerwiec 2009, 00:03:32 »
Niestety nic mi to nie pomogło, a co do wiki, teoria kompletnie mnie nie obchodzi, interesuje mnie jak te funkcje sprawdzają się w praktyce, więc mógłby ktoś napisać w czym jest lepszy(o ile w ogóle jest w czymś lepszy) windows 7 od windowsa xp? (Tą kaszanę vistę nawet nie biorę pod uwagę..)

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Czerwiec 2009, 00:05:42 »
Hmm - najlepiej by było jak byś zainstalował sam i sprawdził. Bo to co dla jednego jest usprawnieniem dla drugiego będzie gorsze.

Jeżeli chodzi o mnie to uważam że Windows 7 jest we wszystkim lepszy od XP. Szybszy, stabilniejszy, bardziej rozbudowany o nowe funkcje itd...
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Czerwiec 2009, 00:08:12 »
Bardziej User Friendly :P
Praktycznie wszystkie sterowniki instaluje sam.
Jak Scooby napisał stabilność. U siebie ani jednego BSODa.
Itd.

Offline rynio

  • ***
  • 176
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Czerwiec 2009, 00:15:39 »
Zainstalowałem i nie byłem pewny czy wykrył moją kartę ati x1950, niby coś tam pisało ,że na jakimś WDM, ale coś wolniej ten windows działał niż mój zoptymalizowany xp, więc czy sytuacja się powtarza jak w przypadku vista, że Wy jaracie się tym win 7, mimo, że nie jest lepszy od xp?
Czytałem recenzję i testy windows 7 na portalach i okazuje się, że nie jest szybszy od win xp, więc czy Twoja opinia jest jedynie subiektywna, coś jak "Ja wolę nvidię od Ati bo jest szybsza"

User friendly? Mnie tam za bardzo nie obchodzą sterowniki, bo mam system, który się instaluje razem ze sterownikami, a w windowsie z sp3 też bsody się nie pojawiają, więc, jaki argument przemawiający za win 7?(oczywiście argument w przypadku zwykłego użytkownika laptopa/komputera stacjonarnego, bo wiem, że multitouch to świetna rzecz, mając oczywiście odpowiedni sprzęt to obsługujący)
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2009, 00:20:37 wysłana przez rynio »

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Czerwiec 2009, 00:21:28 »
Wiesz nikt Cie nie namawia do instalowania i uzywania Windows 7.
Dla mnie ten system jest lepszy od XP i tyle. Piszesz zoptymalizowany? Pewnie poprzerabiany nLite tak? Bo inaczej XP nie zainstaluje sie ze sterami etc.
Dlatego takie porownanie wg mnie nie ma sensu bo to juz nie jest czysty system że sie tak wyraze.
Recenzje itd zazwyczaj nie dokonca ukazują dany program/system.
Wlasnie w przypadku Visty chociazby gdzie kazdy narzekal a glownie to byli ludzie ktorzy systemu na oczy nie widzieli albo mieli przez 5 minut.
Sam mialem Viste ponad rok i dzialala swietnie.


Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Czerwiec 2009, 00:25:11 »
rynio
Dla mnie wystarczającym argumentem jest Sidebar (jak i w Viście), Narzędzie wycinania, nowy pasek zadań (dla mnie bardziej funkcjonalny), biblioteki, pełna obsługa najnowszych standardów, pełna obsługa wielordzeniowych procków, DX10/11, wygląd itd.
Oraz to że po instalacji tego systemu nie muszę instalować absolutnie żadnych sterowników...

Mogę do tego dodać BitLocke ;)

Pozdrowienia...
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2009, 00:26:54 wysłana przez sCooBy^ »
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline rynio

  • ***
  • 176
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Czerwiec 2009, 00:27:59 »
Dla mnie ten system jest lepszy od XP i tyle

Cytuj
Dla mnie ten system jest lepszy od XP i tyle

Domowe przedszkole wszystkie dzieci kocha... Chłopie piszesz na poziomie przedszkolaka!! "lepszy bo tak"... Proszę o konkrety, a visty to Ja nie wiem do czego jej używałeś, Ja ze wszystkich nowych sprzętów ją usuwałem, bo to kaszana, nawet M$ mówił, że vista to tylko system przejściowy, ale dzieci się jarały..

Proszę się powstrzymać z wycieczkami pisemnymi typu: "Chłopie piszesz na poziomie przedszkolaka" i innymi tego typu w kierunku użytkowników forum.

7 punkt regulaminu: Zabronione jest obrażanie, wyśmiewanie użytkowników forum (bez względu na rangę i pełnione obowiązki).

sCooBy^
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2009, 00:35:07 wysłana przez sCooBy^ »

Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Czerwiec 2009, 00:32:06 »
(bo taki można wgrać jako styl w xp)

Taki sam styl, to nie jest taki sam interface. A tym się rózni windows 7 od tej twojej przeróbki xp, że od sam pobiera stery z neta, a przeróbka ma tylko to co do niej jest dodane (tak się domyślam, że przeróbka, bo piszesz "zoptymalizowany(czyli wywalenie połowy"niby" zbędnych funkcji)" i że ma wszystkie sterowniki). Interface mi się bardzo podoba, nie ze względu na wygląd, ale na wygodę używania.

Lepszy nie lepszy, powiem ci, że nie można się cofać, a xp powoli nie będzie w pełni obsługiwał nowych gier programów, a w końcu i sprzętu.

Szczerze ci powiem, że jak nie widzisz zbytniej róznicy to zostań przy tym XP. Podejrzewam, że wszystkie ułatwienia i uzprawnienia nazwiesz przekleńsktwem.

PS. Nie bawi was to, że osoby instalujące Sevena, po XP, jarają się funkcjami niedocenianymi w Viście ??? :D

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Czerwiec 2009, 00:33:37 »
Dla mnie ten system jest lepszy od XP i tyle

Cytuj
Dla mnie ten system jest lepszy od XP i tyle

Domowe przedszkole wszystkie dzieci kocha... Chłopie piszesz na poziomie przedszkolaka!! "lepszy bo tak"... Proszę o konkrety, a visty to Ja nie wiem do czego jej używałeś, Ja ze wszystkich nowych sprzętów ją usuwałem, bo to kaszana, nawet M$ mówił, że vista to tylko system przejściowy, ale dzieci się jarały..


Ciebie chyba nie kocha...
Konkrety juz masz podane. Czego chcesz wiecej? Wypisania wszystkich funkcji Sevena? Wybacz ale uzyj sobie google bo za Ciebie nikt nie będzie tego robił.
A Visty dziecko uzywałem w domu i nigdy nie mialem z tym systemem problemów mimo iż to był "przejsciowy system".

Jest lepszy i tyle. Tak bede pisał bo tak mi się podoba. Jak mowilem chcesz spis funkcji Seven uzyj Google. Nie bede się rozpisywał tylko dlatego że Ty jarasz się dalej XP...


Cytuj
PS. Nie bawi was to, że osoby instalujące Sevena, po XP, jarają się funkcjami niedocenianymi w Viście Co? Chichot

Jasne że bawi bo wiekszosc funkcji było juz w Viscie no ale wtedy były bee a teraz są cacy ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2009, 00:35:13 wysłana przez Sotom »

Offline rynio

  • ***
  • 176
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Czerwiec 2009, 00:39:26 »
Cytat: lolasher
Taki sam styl, to nie jest taki sam interface. A tym się rózni windows 7 od tej twojej przeróbki xp, że od sam pobiera stery z neta, a przeróbka ma tylko to co do niej jest dodane (tak się domyślam, że przeróbka, bo piszesz "zoptymalizowany(czyli wywalenie połowy"niby" zbędnych funkcji)" i że ma wszystkie sterowniki). Interface mi się bardzo podoba, nie ze względu na wygląd, ale na wygodę używania.

No tak ale mam też na drugim komputerze win xp z sp3 z najnowszymi uaktualnieniami, nie ma żadnej przeróbki ani nie przerabiany i działa szybciej od windows 7, w ogóle szybciej się bootuje, czasy reakcji nie są wolniejsze.., więc ?


Cytuj
Lepszy nie lepszy, powiem ci, że nie można się cofać, a xp powoli nie będzie w pełni obsługiwał nowych gier programów, a w końcu i sprzętu.

Tak samo mówili w przypadku visty...

Cytuj
Szczerze ci powiem, że jak nie widzisz zbytniej róznicy to zostań przy tym XP. Podejrzewam, że wszystkie ułatwienia i uzprawnienia nazwiesz przekleńsktwem.

Zależy jakie?


PS. Nie bawi was to, że osoby instalujące Sevena, po XP, jarają się funkcjami niedocenianymi w Viście Co?

te zbędne fajerwerki?

Cytat: Sotom
Konkrety juz masz podane. Czego chcesz wiecej? Wypisania wszystkich funkcji Sevena? Wybacz ale uzyj sobie google bo za Ciebie nikt nie będzie tego robił.

Gdzie te konkrety? Jedynie parę argumentów.. I co mi niby da ta lista funkcji będę się przy nich masturbował czy co? Mnie interesuje jak te funkcje sprawdzają się w praktyce, to tak jak ten system rozpoznawania mowy w viście, z którego wszyscy się nabijali, ale w teorii był COOL..
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2009, 00:58:19 wysłana przez sCooBy^ »

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Czerwiec 2009, 00:45:10 »
Gdzie te konkrety? Jedynie parę argumentów.. I co mi niby da ta lista funkcji będę się przy nich masturbował czy co? Mnie interesuje jak te funkcje sprawdzają się w praktyce, to tak jak ten system rozpoznawania mowy w viście, z którego wszyscy się nabijali, ale w teorii był COOL..

A rob co chcesz przy tej liscie.
System rozpoznawania mowy nie działa w wersji PL i to kazdy wie. Jesli umiesz poprawnie mowic po angielsku to wtedy staję sie to bardzo przydatną funkcja nieraz.
Jak chcesz wiedziec jak sie sprawuja w praktyce to slyszales o czymś takim jak np VirtualBox?

Offline marusg

  • ***
  • 143
  • hej ludziska,będe królem spamowiska
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Czerwiec 2009, 00:49:50 »
rynio,wytłumacz mi poco przyszedłeś na forum windows 7 tylko po to aby nas przekonać że on jest beee, XP jest cacy? to używaj go i nie wmawiaj że stary "kastrowany" system z nakładkami jest lepszy od nowego "siódmego" cudu od Microsoftu. Nie żebym miał coś do xp,ale po prostu na nowych maszynach lepiej sprawdza się siódemka

sam potestujesz, sam odkryjesz gdzie jest lepszy,
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2009, 01:50:49 wysłana przez marusg »
E5200@3,4Ghz|Gigabyte GA-EP31-DS3L|4GB A-data Gaming Edition|Scythe Mugen|Pentagram Silent Force 460W|CoolerMaster Elite 331|Gainward HD4850 Golden Sample|Segate Baraccuda 500GB|Samsung SyncMaster T190

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: czym się różni windows 7 od xp?
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Czerwiec 2009, 00:55:10 »
Dla mnie Windows 7 się wystarczająco szybko bootuje (kompa rzadko wyłączam inaczej niż przez tryb uśpienia), czasy reakcji są dla mnie w pełni zadowalające a gry chodzą lepiej.

Cytuj
Gdzie te konkrety? Jedynie parę argumentów.. I co mi niby da ta lista funkcji będę się przy nich masturbował czy co? Mnie interesuje jak te funkcje sprawdzają się w praktyce, to tak jak ten system rozpoznawania mowy w viście, z którego wszyscy się nabijali, ale w teorii był COOL..

A powiedz kogo to tak na prawdę interesuje co Ciebie interesuje?

Jak Ci pasuje instaluj, nie to nie...
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook