TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !

Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #165 dnia: 30 Czerwiec 2009, 13:03:09 »
Czemu nie czytasz tego co piszę? Napisałem, że nawet gdyby nie było pirata NIGDY bym nie kupił tego programu, używałbym darmowego odpowiednika. Producent TAK CZY INACZEJ by na tym nie zarobił, jedyna różnica by była, że nie używałbym tego programu. Czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Ten program nie jest mi niezbędny. Używam tylko dlatego, bo mogę za darmo. Gdybym nie mógł mieć go za darmo to bym go nie używał i producent by NIE ZAROBIŁ. Zrozumiałeś? Wszystko jedno czy istnieje pirat i go używam czy też ten pirat by nie istniał to i tak producent miałby ze mnie 0zł.

Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #166 dnia: 30 Czerwiec 2009, 15:07:35 »
Hmmm a jeśli ktoś wymysli jakiś spot reklamowy czy hasło i nagle ktoś go sobie skopiuje bez pozwolenia autora - czy to jest fair ? Przeciez skoro by miał zapłacić nie jest powiedziane ze by od niego kupił. Jeżeli ktoś coś stworzy to jest jego własność i nie wolno bez jego zgody tego używać.SKoro życzy sobie kasy ma prawo bo to jego własność.


P.S. UW nie moje klimaty - ale blisko - PWR, jutro będę nawet w wrocku mieszkanie oglądać ;p

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #167 dnia: 30 Czerwiec 2009, 15:56:58 »
Czemu nie czytasz tego co piszę? Napisałem, że nawet gdyby nie było pirata NIGDY bym nie kupił tego programu, używałbym darmowego odpowiednika. Producent TAK CZY INACZEJ by na tym nie zarobił, jedyna różnica by była, że nie używałbym tego programu. Czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Ten program nie jest mi niezbędny. Używam tylko dlatego, bo mogę za darmo. Gdybym nie mógł mieć go za darmo to bym go nie używał i producent by NIE ZAROBIŁ. Zrozumiałeś? Wszystko jedno czy istnieje pirat i go używam czy też ten pirat by nie istniał to i tak producent miałby ze mnie 0zł.
nie mając pirata producent jest na zerze, jak piszesz. Jednak mając pirata pozbawiasz producenta zystu z tego programu, to jak może mieć z ciebie 0 zł? Jest jeszcze na stratach. A gdy piraci więcej osób to już są duże straty, notowane już w statystykach: "jakim cudem producent traci zyski? ja tylko pobrałem jeden tani program" NIECH program pobierze milion osob to zauważysz różnicę i straty. A jakby program kosztował 10 tys zł i kupiłaby go garstka np. 100 osob, a 1,5 mln pobierze z internetu? I ty tu piszesz że producent ma z ciebie 0 zł? Straty chyba już sam policzysz. Zycze ci żebyś choć raz był na miejscu takiego programisty, prezesa, pracownika producenta softu. Chyba tylko to by dało ci do myślenia i przekonało cię do wyciągnięcia właściwych wniosków. Ci ludzie wyrywają ostatnie włosy z pleców gdy słyszą o masowej skali piracenia i trzaskają głowami aby wymyślić nowe zabezpieczenie do programu/gry

Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #168 dnia: 30 Czerwiec 2009, 18:29:14 »
Cytuj
Hmmm a jeśli ktoś wymysli jakiś spot reklamowy czy hasło i nagle ktoś go sobie skopiuje bez pozwolenia autora - czy to jest fair ? Przeciez skoro by miał zapłacić nie jest powiedziane ze by od niego kupił. Jeżeli ktoś coś stworzy to jest jego własność i nie wolno bez jego zgody tego używać.SKoro życzy sobie kasy ma prawo bo to jego własność.
W pełni się zgadzam, jeśli skopiuje i będzie czerpał z tego zyski to jak najbardziej jest to nie fair i naganne. Jednak jeśli skopiuje wymyślony przez kogoś spot reklamowy, zrobię jego przeróbkę i wrzucę na youtube tylko i wyłącznie dla własnej satysfakcji i dobrej zabawy - nie uważam tego za coś nagannego. Nie czerpie z tego żadnego zysku.
Dlatego kupuję programy, których używam do pracy. Ściągam te, które używam jako hobby do zabawy.

A tak z ciekawości drodzy obrońcy moralności, nie macie ani jednego pirackiego programu, filmu czy też mp3? Nie oglądacie teledysków na youtube? Większość jest piracka, wytwórnia nie zezwala na ich umieszczanie. Nie słuchacie niczego z wrzuta.pl? Nigdy nie słuchaliście radia internetowego? Mało które płaci zaiks. A sam zaiks to też śmiech na sali, ale to już inna historia...Z tą instytucją muszę niestety na co dzień się użerać. Zresztą radio nie tylko internetowe, zdziwilibyście się ile małych lokalnych rozgłośni radiowych gra muzykę z której nie do końca się rozlicza, a przynajmniej nie z całości.

do hubert1:
Wytłumacz mi w jaki sposób pozbawiam go zysku? Przecież nie kradne fizycznie płyty z pudełkiem. Wykonuję kopie. Powtarzam, że nigdy bym go nie kupił. Więc wytłumacz jak fizycznie traci producent te pieniądze?
Powtarzam, to, że używam pirata, nie oznacza, że kiedykolwiek kupiłbym oryginał tego programu i zapłacił producentowi jeśli pirata by nie było. Nie, program ten nie jest mi niezbędny i obyłbym się bez niego.
Program kosztuje jak piszesz 10tyś. i kupuje go 100 osób (czyli 1000000zł). 1,5mln pobiera z internetu. Do producenta wędruje 1000000zł (w uproszczeniu, jest jeszcze wydawca, sklep itd itp, ale nieważne). A teraz załóżmy, że pirat nie istnieje. Czy uważasz, że te 1,5mln osób które używały tego pirata kupiłaby oryginał? Nic z tego. Zyski producenta być może nieznacznie by się powiększyły, ale nie aż o tyle. A kto wie czy piractwo nie popularyzuje danego programu i nie skłania większej liczby osób do kupna oryginału niż gdyby pirata nie było. Nie ma na to żadnych badań.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #169 dnia: 30 Czerwiec 2009, 19:11:33 »
Cytuj
Hmmm a jeśli ktoś wymysli jakiś spot reklamowy czy hasło i nagle ktoś go sobie skopiuje bez pozwolenia autora - czy to jest fair ? Przeciez skoro by miał zapłacić nie jest powiedziane ze by od niego kupił. Jeżeli ktoś coś stworzy to jest jego własność i nie wolno bez jego zgody tego używać.SKoro życzy sobie kasy ma prawo bo to jego własność.
W pełni się zgadzam, jeśli skopiuje i będzie czerpał z tego zyski to jak najbardziej jest to nie fair i naganne. Jednak jeśli skopiuje wymyślony przez kogoś spot reklamowy, zrobię jego przeróbkę i wrzucę na youtube tylko i wyłącznie dla własnej satysfakcji i dobrej zabawy - nie uważam tego za coś nagannego. Nie czerpie z tego żadnego zysku.
Dlatego kupuję programy, których używam do pracy. Ściągam te, które używam jako hobby do zabawy.

A tak z ciekawości drodzy obrońcy moralności, nie macie ani jednego pirackiego programu, filmu czy też mp3? Nie oglądacie teledysków na youtube? Większość jest piracka, wytwórnia nie zezwala na ich umieszczanie. Nie słuchacie niczego z wrzuta.pl? Nigdy nie słuchaliście radia internetowego? Mało które płaci zaiks. A sam zaiks to też śmiech na sali, ale to już inna historia...Z tą instytucją muszę niestety na co dzień się użerać. Zresztą radio nie tylko internetowe, zdziwilibyście się ile małych lokalnych rozgłośni radiowych gra muzykę z której nie do końca się rozlicza, a przynajmniej nie z całości.

do hubert1:
Wytłumacz mi w jaki sposób pozbawiam go zysku? Przecież nie kradne fizycznie płyty z pudełkiem. Wykonuję kopie. Powtarzam, że nigdy bym go nie kupił. Więc wytłumacz jak fizycznie traci producent te pieniądze?
Powtarzam, to, że używam pirata, nie oznacza, że kiedykolwiek kupiłbym oryginał tego programu i zapłacił producentowi jeśli pirata by nie było. Nie, program ten nie jest mi niezbędny i obyłbym się bez niego.
Program kosztuje jak piszesz 10tyś. i kupuje go 100 osób (czyli 1000000zł). 1,5mln pobiera z internetu. Do producenta wędruje 1000000zł (w uproszczeniu, jest jeszcze wydawca, sklep itd itp, ale nieważne). A teraz załóżmy, że pirat nie istnieje. Czy uważasz, że te 1,5mln osób które używały tego pirata kupiłaby oryginał? Nic z tego. Zyski producenta być może nieznacznie by się powiększyły, ale nie aż o tyle. A kto wie czy piractwo nie popularyzuje danego programu i nie skłania większej liczby osób do kupna oryginału niż gdyby pirata nie było. Nie ma na to żadnych badań.
Ok może fizycznie nie traci, ale swoją drogą poprzez piracenie nie zachęcimy nikogo do kupna programu, nawet jak nam się spodoba(bo po co wydać kase na program, ktory już mam?), poza tym straty moralne. Pieniężne również, lecz nie bezpośrednio, ale w sposób pośredni. Piracimy, nie kupimy programu. A tam byśmy byli potencjalnymi kupującymi. Nie chodzi mi tu o drogie programy typu photoshop(niewiele osob kupuje takie drogie cudo), ale o np expressivo, nero. Piractwo jest głęboko zakorzenione, od razu nie zmieni sie nastawienie ludzi. Ale pomyśl jakie zyski są dla nas i producentów. Nie ściągamy piratów, to ceny są niższe. To prowadzi do wyższej sprzedaży i kolejnego spadku cen. Nie będzie  tak w nieskończoność, ale do pewnego stopnia to możliwe. Producenci i wydawcy obniżą ceny, bo i tak ilością sprzedanego softu nadrobią niską cenę. Argumenty i tok myślenia masz dobry, ale są dwie strony medalu. warto czasem spojrzeć na tą drugą ;)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #170 dnia: 13 Lipiec 2009, 15:53:06 »
W pełni się zgadzam, jeśli skopiuje i będzie czerpał z tego zyski to jak najbardziej jest to nie fair i naganne. Jednak jeśli skopiuje wymyślony przez kogoś spot reklamowy, zrobię jego przeróbkę i wrzucę na youtube tylko i wyłącznie dla własnej satysfakcji i dobrej zabawy - nie uważam tego za coś nagannego. Nie czerpie z tego żadnego zysku.
Dlatego kupuję programy, których używam do pracy. Ściągam te, które używam jako hobby do zabawy.

A tak z ciekawości drodzy obrońcy moralności, nie macie ani jednego pirackiego programu, filmu czy też mp3? Nie oglądacie teledysków na youtube? Większość jest piracka, wytwórnia nie zezwala na ich umieszczanie. Nie słuchacie niczego z wrzuta.pl? Nigdy nie słuchaliście radia internetowego? Mało które płaci zaiks. A sam zaiks to też śmiech na sali, ale to już inna historia...Z tą instytucją muszę niestety na co dzień się użerać. Zresztą radio nie tylko internetowe, zdziwilibyście się ile małych lokalnych rozgłośni radiowych gra muzykę z której nie do końca się rozlicza, a przynajmniej nie z całości.

do hubert1:
Wytłumacz mi w jaki sposób pozbawiam go zysku? Przecież nie kradne fizycznie płyty z pudełkiem. Wykonuję kopie. Powtarzam, że nigdy bym go nie kupił. Więc wytłumacz jak fizycznie traci producent te pieniądze?
Powtarzam, to, że używam pirata, nie oznacza, że kiedykolwiek kupiłbym oryginał tego programu i zapłacił producentowi jeśli pirata by nie było. Nie, program ten nie jest mi niezbędny i obyłbym się bez niego.
Program kosztuje jak piszesz 10tyś. i kupuje go 100 osób (czyli 1000000zł). 1,5mln pobiera z internetu. Do producenta wędruje 1000000zł (w uproszczeniu, jest jeszcze wydawca, sklep itd itp, ale nieważne). A teraz załóżmy, że pirat nie istnieje. Czy uważasz, że te 1,5mln osób które używały tego pirata kupiłaby oryginał? Nic z tego. Zyski producenta być może nieznacznie by się powiększyły, ale nie aż o tyle. A kto wie czy piractwo nie popularyzuje danego programu i nie skłania większej liczby osób do kupna oryginału niż gdyby pirata nie było. Nie ma na to żadnych badań.

Aż mi żal takich pierwotniaków jak ty, którzy upierają się jak osły przy owsie, przy swojej błędnej teorii i chociażby nawet tłumaczyło mu to kilkaset osób jak chłopu na miedzy to i tak nie zrozumieją bo mają IQ pomarańczy. Przy twoim przypadku można mieć tylko nadzieje żebyś ewoluował...
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #171 dnia: 19 Lipiec 2009, 19:56:56 »
W pełni się zgadzam, jeśli skopiuje i będzie czerpał z tego zyski to jak najbardziej jest to nie fair i naganne. Jednak jeśli skopiuje wymyślony przez kogoś spot reklamowy, zrobię jego przeróbkę i wrzucę na youtube tylko i wyłącznie dla własnej satysfakcji i dobrej zabawy - nie uważam tego za coś nagannego. Nie czerpie z tego żadnego zysku.
Dlatego kupuję programy, których używam do pracy. Ściągam te, które używam jako hobby do zabawy.

A tak z ciekawości drodzy obrońcy moralności, nie macie ani jednego pirackiego programu, filmu czy też mp3? Nie oglądacie teledysków na youtube? Większość jest piracka, wytwórnia nie zezwala na ich umieszczanie. Nie słuchacie niczego z wrzuta.pl? Nigdy nie słuchaliście radia internetowego? Mało które płaci zaiks. A sam zaiks to też śmiech na sali, ale to już inna historia...Z tą instytucją muszę niestety na co dzień się użerać. Zresztą radio nie tylko internetowe, zdziwilibyście się ile małych lokalnych rozgłośni radiowych gra muzykę z której nie do końca się rozlicza, a przynajmniej nie z całości.

do hubert1:
Wytłumacz mi w jaki sposób pozbawiam go zysku? Przecież nie kradne fizycznie płyty z pudełkiem. Wykonuję kopie. Powtarzam, że nigdy bym go nie kupił. Więc wytłumacz jak fizycznie traci producent te pieniądze?
Powtarzam, to, że używam pirata, nie oznacza, że kiedykolwiek kupiłbym oryginał tego programu i zapłacił producentowi jeśli pirata by nie było. Nie, program ten nie jest mi niezbędny i obyłbym się bez niego.
Program kosztuje jak piszesz 10tyś. i kupuje go 100 osób (czyli 1000000zł). 1,5mln pobiera z internetu. Do producenta wędruje 1000000zł (w uproszczeniu, jest jeszcze wydawca, sklep itd itp, ale nieważne). A teraz załóżmy, że pirat nie istnieje. Czy uważasz, że te 1,5mln osób które używały tego pirata kupiłaby oryginał? Nic z tego. Zyski producenta być może nieznacznie by się powiększyły, ale nie aż o tyle. A kto wie czy piractwo nie popularyzuje danego programu i nie skłania większej liczby osób do kupna oryginału niż gdyby pirata nie było. Nie ma na to żadnych badań.

Aż mi żal takich pierwotniaków jak ty, którzy upierają się jak osły przy owsie, przy swojej błędnej teorii i chociażby nawet tłumaczyło mu to kilkaset osób jak chłopu na miedzy to i tak nie zrozumieją bo mają IQ pomarańczy. Przy twoim przypadku można mieć tylko nadzieje żebyś ewoluował...
Czasem tak bywa. Ale prawda jest trudna, a droga do nawrócenia długa kręta i jeszcze trudniejsza

Offline predi

Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #172 dnia: 19 Lipiec 2009, 20:45:54 »
Cytuj
Ale pomyśl jakie zyski są dla nas i producentów. Nie ściągamy piratów, to ceny są niższe. To prowadzi do wyższej sprzedaży i kolejnego spadku cen. Nie będzie  tak w nieskończoność, ale do pewnego stopnia to możliwe. Producenci i wydawcy obniżą ceny, bo i tak ilością sprzedanego softu nadrobią niską cenę. Argumenty i tok myślenia masz dobry, ale są dwie strony medalu. warto czasem spojrzeć na tą drugą
haha dobre obniżki jak nie będzie piratów. Tak z dobrego czystego serca. Bo po co im więcej hajsu? Przecież nikt nie piraci więc możemy obiniżyć... i tak się wyrobimy do normy... zaraz jakiej normy?! MY CHCEMY HAJSU! WIĘCEJ HAJSU!

A, że z logicznego punktu widzenia gdyby były niższe mogłoby być jeszczę więcej klientów... teraz mało kto takich zabiegów dokonuję, choć mógłoby to zapobiec piractwu więc czemu miałby to robić gdyby ich nie było? Teoretycznie teraz, po obniżce ma większe szansę na zarobek bo produkt może trafić do pirata zachęconego niską ceną lub odbiorcy,który nie spiraci ale kupi po niższej...

Nie jestem nawet w połowie przekonany czy bez piratów byłoby lepiej, bardziej skłaniałbym się w odwrotnym kierunku. Nie są to instytucję charytatywnę i będą cisnąć z ciebie ile wlezie, aż nie napotkają oporu (piraci), a jak widać i wtedy wolą płakać i grozić niż wziąść się za bardziej przystępną ofertę swojego produktu.

Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #173 dnia: 20 Lipiec 2009, 20:27:34 »
Nie ma rozwoju bez pompowania kasy - dobry przykład FLOSS kuleje i niczym Jurand ze Spychowa okaleczony w szaleńczych majakach, nuże podobny do fok obdartych żywcem ze skór na Grenlandii , z umysłem zagubionym w bólu na slepo szukajacym odpowiedzi co się dzieje niczym nienarodzony embrion, jako twór pragnący smierci, jako św Michał chcący śmierci by ponownie się narodzić i brać udział w tej farsie znów po stókroć cierpiąc i znów pragnąc smierci , niebytu ....

BTW - Apple obniżylo ceny .

Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #174 dnia: 23 Wrzesień 2009, 01:05:43 »
Jest to nie legalne ,lecz gdy znajdujemy jakiś program który w sklepie kosztuje 200zł ,a tu jest za darmo to aż się prosi żeby go pobrać :) Ja pobieram wszystko po koleji ,lecz nie udostępniam tego w internecie. Pobranie na własność to takie lekkie naruszenie prawa za które nie złapią (naprawde) lecz udostępninie grozi ogromną karą pienieżna.
Najlepszy portal i forum o chińskich telefonach z opisami i plikami do pobrania.


Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #176 dnia: 28 Wrzesień 2009, 23:57:02 »
JJa pobieram wszystko po koleji ,lecz nie udostępniam tego w internecie.

Czyli jesteś pijawką. Jak by każdy tak podchodził do rzeczy to nic nie można by było zassać.
Po prostu uważam że nie da się wszystkiego darmowymi odpowiednikami zastąpić.
MS Office to MS Office i gadanie o kompatybilności Open Offica może ma sens ale nie w 100%
Grafika: ja się nie zajmuje nią i tu wystarcza mi darmowy Paint.NET z multum wtyczek (gimpa nie trawie).
Obróbka video: tu wg mnie wiadomo gdzie można sobie darmówki wsadzić...
No i rozrywka: muzyka to tylko jak mi jakiś kawałek wyjątkowo się podoba a tak radio, gry sporo zasysam ale te które mi się podobają kupuję sobie do kolekcji. A co do filmów (to mój słaby punkt) to i tak tylko w HD.
Czy piractwo jest kradzieżą... TAK. Ale osobiście uważam że gdyby gry były w cenie max 40-50 zeta to każdy by sobie pozwolił raz czy dwa na miesiąc kupić jakaś.
Podsumowując gdyby media były tańsze to różnica w cenie zwróciła by się ilością sprzedanych sztuk.
Ale to tylko moje zdanie

Życie jest zbyt krótkie żeby się nie bawić.
--------------------------

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #177 dnia: 29 Wrzesień 2009, 13:00:23 »
Ale jak mają ceny spaśc do napisanych przez ciebie 50 zl jeśli piractwo ogranicza zysk producenta? Kółko się zamyka i tak bez końca. Piractwo spadnie to i ceny spadną, a nie możemy liczyć że producenci i wydawcy będa fundacją i samowolnie od tak obniżą ceny. Obniżą jak im sie to będzie opłacać, bo nadrobią ilością. Proste  ;)