TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym

Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« dnia: 21 Maj 2009, 15:10:40 »
witam.mam taki problem ze nie mam pendrive 4 gb a posiadam netbooka bez stacji dyskow. i oto moje pytanie: jak przystosowac kamere z dyskiem aby bootowac system?

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Maj 2009, 16:03:07 »
sprobuj tak jak przy instalacji plyty na usb poprzez UltraIso :P tylko wybierz podlączona kamere jako nośnik masowy.
Windows 7 b.7100 64-bit
ASUS P5E-VM DO, E5200 2,5Ghz@3,42Ghz, 2048DDR2 800Mhz@933Mhz, ASUS HD4850
ST3500320AS x2 RAID0 Matrix
GATEWAY 2485W 24" + SAMSUNG LE40A856 40" :D

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maj 2009, 21:58:42 »
moglbys troche dokladniej wytlumaczyc? :D a czy dysk na kamerze moze byc czesciowo zajety? tzn. czy moga byc filmy na nim? i czy to trzeba wypakowac caly obraz na dysk ? ;)

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Maj 2009, 22:02:50 »
moglbys troche dokladniej wytlumaczyc? :D a czy dysk na kamerze moze byc czesciowo zajety? tzn. czy moga byc filmy na nim? i czy to trzeba wypakowac caly obraz na dysk ? ;)

Wyszukiwarki nie gryzą :P
Przeczytaj ten wątek - http://www.osinfo.pl/artykuly/instalacja-windows-vista-windows-7-z-pendrive-i-innych-pamieci-flash - i zastosuj się do zawartych w nim instrukcji.
Być może się uda, być może nie (nie z każdego pendrive da się wystartować system, więc z kamerą też może nie pójść).
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Maj 2009, 22:12:07 »
no dzieki... ale :) tam pisze ze jak z innego systemu niz vista ( na tym netboku jest xp ) trzeba wlozyc plyte instalacyjna... to jak ja mam ja wlozyc jesli nie ma napedu plyt? i czy dysk kamery moze byc czesciowo zapelniony i czy z filmami sie nic nie stanie? :)
edit:czy ta czynnosc moze byc wykonana na innym komputerze z win 7?
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2009, 22:21:02 wysłana przez wojtaszek »

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Maj 2009, 22:52:41 »
no dzieki... ale :) tam pisze ze jak z innego systemu niz vista ( na tym netboku jest xp ) trzeba wlozyc plyte instalacyjna... to jak ja mam ja wlozyc jesli nie ma napedu plyt? i czy dysk kamery moze byc czesciowo zapelniony i czy z filmami sie nic nie stanie? :)
edit:czy ta czynnosc moze byc wykonana na innym komputerze z win 7?

Jeśli się nie mylę - chodzi tu tak naprawdę o plik bootsect.exe , znajdujący się na płycie DVD lub w obrazie ISO, który ściągnąłeś.
Możesz wydobyć go np. programem UltraISO.
Gdyby było inaczej (a więc gdyby nośnik był naprawdę potrzebny) - możesz zamontować obraz ISO jako napęć DVD (np. programem Daemon Tools).
Tak, czynność tą możesz wykonać na innym komputerze - nie ma żadnych przeszkód.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Maj 2009, 23:06:18 »
no dzieki... ale :) tam pisze ze jak z innego systemu niz vista ( na tym netboku jest xp ) trzeba wlozyc plyte instalacyjna... to jak ja mam ja wlozyc jesli nie ma napedu plyt? i czy dysk kamery moze byc czesciowo zapelniony i czy z filmami sie nic nie stanie? :)
edit:czy ta czynnosc moze byc wykonana na innym komputerze z win 7?

Jeśli się nie mylę - chodzi tu tak naprawdę o plik bootsect.exe , znajdujący się na płycie DVD lub w obrazie ISO, który ściągnąłeś.
Możesz wydobyć go np. programem UltraISO.
Gdyby było inaczej (a więc gdyby nośnik był naprawdę potrzebny) - możesz zamontować obraz ISO jako napęć DVD (np. programem Daemon Tools).
Tak, czynność tą możesz wykonać na innym komputerze - nie ma żadnych przeszkód.
sory ale nie czaje o czym ty piszesz ;) przeciez montujac plyte do wirtualnego nie da sie chyba zainstalwoac nowego systemu?

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Maj 2009, 23:36:14 »
sory ale nie czaje o czym ty piszesz ;) przeciez montujac plyte do wirtualnego nie da sie chyba zainstalwoac nowego systemu?

Zainstalować systemu 'na czysto' nie można, ale można wykorzystać narzędzie "bootsect.exe", które na dysku instalacyjnym się znajduje ... :)
Montujesz ISO z systemem Windows 7 i masz taki sam dostęp do plików na dysku instalacyjnym, jakby to był prawdziwy nośnik DVD w napędzie.
Rozumiesz już mniej więcej o co mi chodzi?
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Maj 2009, 23:54:36 »
chłopie jak byś przeszukał dział Instalacja na tym forum to juz byś znalazł. Tam jest przypięty temat: http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,1415.0.html
czyli instalowanie płyty instalacyjnej na dysku mass storage poprzez program UltraISO.
Jak ja podlączam swoją kamere HD do komputera przez miniusb to pojawia mi się dysk mass storage 60GB tak samo jak podlączam komorkę  czy inne urzadzenie. Wiec zastosuj się do zawartych tam informacji i zamiast pendrive'a użyj podlączonej kamery ;) chyba powinno działać. Tak myślę ;)

A jak zadziała to daj znac ;)
Windows 7 b.7100 64-bit
ASUS P5E-VM DO, E5200 2,5Ghz@3,42Ghz, 2048DDR2 800Mhz@933Mhz, ASUS HD4850
ST3500320AS x2 RAID0 Matrix
GATEWAY 2485W 24" + SAMSUNG LE40A856 40" :D

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Maj 2009, 11:43:12 »
dziekuje bardzo :) tylko martwi mnie to ze wszystkie dane na kamerce zostalyby utracone wiec trzeba by je przegrac na kompa... a w kamerze mam mozliwosc wlozenia karty pamieci.wiec czy moglbym zapisac ten obraz na karcie bez potzreby formatowania dysku kamery? dodam ze mam karte pamieci 4gb ale na tym netbooku nie ma mozliwosci bootowania pamieci flash  :'( ale jest mozliwosc bootowania usb i czy po wlozeniu karty do kamery bedzie sie bootowac?

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Maj 2009, 12:09:10 »
dziekuje bardzo :) tylko martwi mnie to ze wszystkie dane na kamerce zostalyby utracone wiec trzeba by je przegrac na kompa... a w kamerze mam mozliwosc wlozenia karty pamieci.wiec czy moglbym zapisac ten obraz na karcie bez potzreby formatowania dysku kamery? dodam ze mam karte pamieci 4gb ale na tym netbooku nie ma mozliwosci bootowania pamieci flash  :'( ale jest mozliwosc bootowania usb i czy po wlozeniu karty do kamery bedzie sie bootowac?

To nie jest tak oczywista sprawa, jak mogłoby się wydawać.
Pierwsza rzecz - nie wiadomo, czy kamera umożliwi wystartowanie z wewnętrznej pamięci (a dane stracisz na pewno).
Druga rzecz - nie wiadomo, czy kamera umożliwi wystartowanie z karty pamięci.
Trzecia rzecz - nie wiadomo, czy Twój netbook umożliwi start nawet z odpowiedniego pendrive-a.

Ostatnio próbowałem zainstalować Windows 7 na starym PC z płytą Gigabyte GA7VAX-A.
Przygotowałem wcześniej poprawnie pendrive z systemem, startował bez kłopotów na Lenovo T61p, niestety ... na komputerze stacjonarnym nie ruszył.
Pomimo stosownej opcji w BIOSie, system z pendrive nie potrafił się uruchomić. Płyta główna nie obsługiwała takiej możliwości (chociaż w teorii powinna).

Na Twoim miejscu przygotowałbym odpowiednio kartę pamięci i spróbował - to przecież kilka minut roboty.
Jeśli się nie uda - można myśleć o archiwizacji danych z kamery i starcie z kamery.
Nie ma co gdybać, trzeba zabrać się do pracy :) To niedużo roboty ... kilkanaście minut i sprawa rozwiązana.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Maj 2009, 12:41:40 »
no dobra ale jesli wrzuce obraz na karte sd i wloze do kamery to filmy na kamerce zachowaja sie?

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Maj 2009, 12:43:42 »
no dobra ale jesli wrzuce obraz na karte sd i wloze do kamery to filmy na kamerce zachowaja sie?

A czemu miałyby ulec skasowaniu?
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Maj 2009, 12:57:09 »
no dobra ale jesli wrzuce obraz na karte sd i wloze do kamery to filmy na kamerce zachowaja sie?

A czemu miałyby ulec skasowaniu?
no nie wiem :) bo jak na dysk sie zgra to sie kasuja? a na karcie chyba nie.dobrze to rozumiem?

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Instalacja Windows 7 poprzez kamere z dyskiem twardym
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Maj 2009, 14:08:33 »
No cóż, to Ty znasz swoją kamerę - ja takiego urządzenia nie posiadam.

Co oznacza "bo jak na dysk sie zgra to sie kasuja" ?
Musimy trochę uporządkować temat - opisz dokładnie swoją sytuację - co jest w komputerze, co chcesz zrobić, jak chcesz to zrobić ... :)

Strzelam, że z netbookiem otrzymałeś zainstalowany już system (np. Windows XP Home), masz też na dysku partycję Recovery, z której system może być przywrócony - tak?
Jeżeli ten wariant jest prawdziwy - masz na dysku 2 partycje (taki zwykle układ zastajemy w momencie kupna sprzętu): pierwsza to dysk "C" i masz na nim zainstalowany system operacyjny i składujesz wszelkie dane, drugi to dysk "D" i zapisane są na nie dane potrzebne do odzyskania systemu (w teorii nie masz do danych na tej partycji bezpośredniego dostępu).

Jeśli w takim układzie zgrasz dane z kamery na partycję "C", a później zainstalujesz na "C" system operacyjny - wszystkie dane na tej partycji (w tym filmy) zostaną usunięte.
Rozwiązaniem jest stworzenie ... dodatkowej partycji do składowania danych (i tak powinno się robić, jedna partycja na dysku to nieporozumienie). Najlepiej nadałoby się do tego narzędzie "GParted Live CD", no ale tu koło się zamyka - musiałbyś użyć kamery do instalacji (bo nie masz pendrive, ani napędu DVD).
Tak więc powinieneś zainstalować coś w stylu "Partition Magic", a na dysku wydzielić nim 3 partycje:
"C" -> ustawiasz rozmiar na powiedzmy 35 GB (partycja na system operacyjny i oprogramowanie)
"D" -> partycja przeznaczona do składowania wszelkich danych (może być więcej partycji - ja mam na przykład trzy poza partycją systemową)
"E" -> partycja "Recovery" (kiedyś "D") pozostaje bez zmian (zakładam, że nie chcesz się jej pozbywać).
Teraz ... dane z kamery i z partycji "C" kopiujesz na "D".
Na kamerę wrzucasz instalator Windows 7 (odpowiednio przygotowując 'dysk' kamery - wg opisu podanego poniżej).
Startujesz instalator z kamery (podczas uruchamiania netbooka) i instalujesz system na partycji "C".
Po wgraniu systemu przywracasz filmy z dysku z powrotem na kamerę.

Tak w ogóle - nie możesz zgrać filmów z kamery na drugi komputer, o którym wspominałeś ( "czy ta czynnosc moze byc wykonana na innym komputerze z win 7" )?

Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.