TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?

Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Maj 2009, 13:51:32 »
Skoro wiesz to po co się pytałeś?

A co do NT w nazwie... niestety nikt nie wie na pewno. Wikipedii nie można do końca wierzyć, nie zawsze są tam zweryfikowane informacje.
Być może każda z hipotez jest prawidłowa :-) Microsoft reklamował system jako New Technology, więc zgadza się. Również system pracował głównie na procesorach o nazwie kodowej N-10, czyli N-Ten. I jest jeszcze trzecia hipoteza. Dave Cutler był kierownikiem zespołu odpowiedzialnego za Windows NT. Jego poprzednia praca to kierowanie zespołem odpowiedzialnym za system VMS w firmie DEC. Kolejne litery alfabetu po VMS to WNT ;-) Dziwny zbieg okoliczności, ale kto wie ;-)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Maj 2009, 14:13:09 »
Przeczytaj ze zrozumieniem, o co się pytałem:

więc nie wiem po co to pisałeś że ME był robiony na bazie 98... ;)

To było pytanie do niego, po co to pisał, kiedy to jest ogólnie wiadome, że nowszy OS jest robiony na starym. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Maj 2009, 14:23:52 »
Wygląda na to, że nie zawsze. Nowszy Windows XP nie był robiony na bazie starszego Windows ME. I o to mu chyba chodziło. Ok, nieważne, bo już ostro z tematu zszedłem :-)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Maj 2009, 15:07:22 »
Ale XP, był robiony na starszym OSie... Tylk o nim był brat ME - Windows 2k...
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline orzech

  • ***
  • 199
  • Windows 7 Ultimate PL
Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Maj 2009, 16:37:29 »
A ja właśnie powróciłem do XP :)
Szybki jest, napewno szybszy od visty  :)
Edit: nie wiem dlaczego ale: wczoraj instalowałem Battlefield 2 na Vista i trwało to jakieś 25 min. Dzisiaj instalowałem na XP i zajęło to ok. 5 min.  ???

Kup sobie porządnego kompa jak siedzisz na kalkulatorze. Ale masz rację, teraz możesz siedzieć na Xp i patrzeć jak ci zapie$#%ala pasek postępu instalacji twojego Battlefielda... Cudowne wrażenia, a te efekty...
Intel Core Duo T2390 @ 1.86 GHz 1 MB L2 cache | 2GB DDR2 667 MHz | Intel GMA X3100 LCD CrystalBrite. | Windows 7 build 7600 activated.

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Maj 2009, 16:44:13 »
A ja właśnie powróciłem do XP :)
Szybki jest, napewno szybszy od visty  :)
Edit: nie wiem dlaczego ale: wczoraj instalowałem Battlefield 2 na Vista i trwało to jakieś 25 min. Dzisiaj instalowałem na XP i zajęło to ok. 5 min.  ???

Kup sobie porządnego kompa jak siedzisz na kalkulatorze. Ale masz rację, teraz możesz siedzieć na Xp i patrzeć jak ci zapie$#%ala pasek postępu instalacji twojego Battlefielda... Cudowne wrażenia, a te efekty...

@orzech ty też nie masz jakiegoś cudownego sprzętu... ;P Nie po to się instaluje nowego Windowsa by zobaczyć nowe efekty wizualne, tylko by był stabilniejszy i szybszy. Jeżeli taki nie jest to jest c*ujowy.

Powoli dochodząc do głównego wątku... Windows 7 jest szybszy od Visty (na komputerze średniej klasy)

Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Maj 2009, 20:23:43 »
Zainstalowałem sobie se7en na laptopie na drugiej partycji obok Visty ktora dostalem do lapa i stwierdzam że 7 jest szybsza od Visty i pożera dużo mniej pamięci. 7 na starcie mi bierze ok 480-500 mb a Vista na starcie bierze ok 700 mb.

Pozatym 7 jest szybsza i widać to w każdym momencie i jest bardziej intuicyjna...

a laptop to Pentium Dual Core 1,86 GHZ, 2 GB ram.

Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Maj 2009, 14:14:43 »
Na kazdym widac roznice mam niezly sprzet i tez jest widac szalona roznice.Pozdrawiam
@ Windows 7 x32 build 7100 RC FR
CPU: Intel Core 2 Duo E8500, 3.16GHz, 1333FSB, 6MB Cache, LGA775, 45nm,
MOBO: LGA775 ASUS P5Q3 deluxe wi-fi@ap
RAM:   OCZ XTC Platinum OCZ3P1600EB2G 2x2048MB 1600MHz
GPU:MSI  N9800GTX PLUS-2D512-OC 760/2300
HDD: SAMSUNG 500GB sATA II 16MB
Corsair 620W -620HX

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Maj 2009, 16:30:24 »
Na kazdym widac roznice mam niezly sprzet i tez jest widac szalona roznice.Pozdrawiam

Nie, nie na każdym widać różnicę :)
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Maj 2009, 16:42:53 »
Na kazdym widac roznice mam niezly sprzet i tez jest widac szalona roznice.Pozdrawiam

Nie, nie na każdym widać różnicę :)

jak jesteś taki cwany to powiedz co to za komputer na którym vista szybciej chodzi od 7

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Maj 2009, 16:46:41 »
Na kazdym widac roznice mam niezly sprzet i tez jest widac szalona roznice.Pozdrawiam

Nie, nie na każdym widać różnicę :)

jak jesteś taki cwany to powiedz co to za komputer na którym vista szybciej chodzi od 7

Po pierwsze - nie takim tonem do mnie.
Po drugie - nigdzie nie napisałem, że Vista chodzi szybciej od Windows 7.
Napisałem za to, że różnice mogą być praktycznie niezauważalne. To nie tylko moje odczucia - podejrzewam, że bardzo dużo zależy tutaj od konfiguracji komputera.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Maj 2009, 16:56:23 »
po pierwsze nie znam ani jednej osoby która by twierdziła, że różnica jest minimalna, a co dopiero niezauważalna.

Po drugie
"Po pierwsze - nie takim tonem do mnie." - jak będziesz tyle na forum co ja i tyle postów "na pakujesz" po w tedy będziemy rozmawiać jak równy z równym na razie możesz jedynie przytakiwać ;)

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Maj 2009, 17:01:39 »
po pierwsze nie znam ani jednej osoby która by twierdziła, że różnica jest minimalna, a co dopiero niezauważalna.

Po drugie
"Po pierwsze - nie takim tonem do mnie." - jak będziesz tyle na forum co ja i tyle postów "na pakujesz" po w tedy będziemy rozmawiać jak równy z równym na razie możesz jedynie przytakiwać ;)

Nie obchodzi mnie wcale ilość Twoich postów - widzę za to, że wypowiadasz się w prymitywny sposób.
Co do rozmowy jak równy z równym - daruj sobie takie teksty, bo się ośmieszasz.

Ja twierdzę, że na moim komputerze różnica jest praktycznie niezauważalna. Nie jestem w tym zdaniu odosobniony.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Maj 2009, 17:05:01 »
Miałem do czynienia z vistą na lapku toshiby - c2d, 4gb ramu i chyba jakaś grafa nvidia. Powiem tyle, że przy odpalonej operze, gg i winampie komp się przycinał i to całkiem nieźle. Nie testowałem tam wina 7, ale wiem ze na moim kompie (Pentium D 2,8; Gf Fx 5500; 768mb ram) chodzi naprawde porównywalnie z xp. Słowem - nie można narzekać. Więc widząc to na jakich kompach vista marnie chodzi, należy wysnuć wniosek, że 7 jest faktycznie szybszy (i to całkiem nieźle).

Offline orzech

  • ***
  • 199
  • Windows 7 Ultimate PL
Odp: Waszym zdaniem..szybszy Windows 7 czy Vista?
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Maj 2009, 17:09:38 »
po pierwsze nie znam ani jednej osoby która by twierdziła, że różnica jest minimalna, a co dopiero niezauważalna.

Po drugie
"Po pierwsze - nie takim tonem do mnie." - jak będziesz tyle na forum co ja i tyle postów "na pakujesz" po w tedy będziemy rozmawiać jak równy z równym na razie możesz jedynie przytakiwać ;)

Nie obchodzi mnie wcale ilość Twoich postów - widzę za to, że wypowiadasz się w prymitywny sposób.
Co do rozmowy jak równy z równym - daruj sobie takie teksty, bo się ośmieszasz.

Ja twierdzę, że na moim komputerze różnica jest praktycznie niezauważalna. Nie jestem w tym zdaniu odosobniony.

Wojtuś nie buntuj się. Pomiędzy Vista a 7 widać gigantyczną różnicę w prędkości przy normalnym korzystaniu z systemu (czyt. nie zaraz po instalacji). Jeśli ktoś twierdzi że różnica jest niezauważalna, to albo jest ślepy i tępy, albo spie$#olil instalacje 7 i mu zamula. Tyle.
Intel Core Duo T2390 @ 1.86 GHz 1 MB L2 cache | 2GB DDR2 667 MHz | Intel GMA X3100 LCD CrystalBrite. | Windows 7 build 7600 activated.