TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Linux prawie gorszy od bety.

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Kwiecień 2009, 10:17:55 »
Gorszy - przymiotnik określający stan , mniej lepszy od innego , spartaczony , mniej udany " ten obiad jest gorszy do domowego" , prawie - określenie danej czynności , stanu w jego zaawansowaniu , nieosiągnięcie dostatecznie celu , stanu , "prawie dobiegł do mety"

Reasumując - prawie gorszy czyli jeszcze nie jest gorszy od 7 ale dużo mu nie brakuje , jest bliski temu stanu .

Powtarzam to po raz n-nty w tym tygodniu ludziom netykiete chyba wyżarło . Nie rozumiem dlaczego user który przychodzi do tematu , nie jest obrażany , nie jest poniżany , nie jest wyzywany , nikt nie sprzeciwia sie jego poglądom , zaczyna rzucać mięsem i wprowadzać trollową atmosfere ? Nie podaje nicków , mam nadzieje , że niektóre osoby się zastanowią nad swoim postepowaniem . Dziękuję za uwagę




A co do tematu wracając - myślę , że jeżeli jakis linuksowy geek by zaczął grzebać w windowsie jak windowsiarzom karze w linuksie doszedł by do wniosku , że windows to nie głupi system , i ma wielkie możliwości . Tak naprawdę wszystko co mówią osoby stylu " wystarczy parę komend i mam skonfigurowane i nie musze 1000 razy klikać " - można tak i w windowsie , jest cmd , jest COMMAND , i jest nowy PowerShell tak więc mamy 3 systemowe powłoki a jak by popatrzeć można znaleźć jeszcze parę konsol , można robić wszystko to samo so na bash , czy sh . Powiem więcej , PowerShell jest najbogatszym językiem skryptowym i narzędziem , żadna powłoka linuksowa mu nie dorówna , jednak jest mało popularna - dlaczego ? Bo większośc osób go nie potrzebuje , wygodniej im poklikać ." Linuks jest stabilny i sie nie zawiesza " tak ale nic nie ma włączone - pamietam ile musiałem konfigurowac ostatnio debiana - fakt po konfiguracji jest to świetny i mega stabilny system , jednak wiindows tak samo - mając komputer z chłodzeniem wodnym miałem tam windows 2000 przejściowo i bez rebootu wytrzymał bezproblemowo 2miesiące i był cały czas stabilny i szybki - musiałem go wyłączyć celem odpowietrzenia pompy wodnej , potem miałem Xp sp2 home który służył mi 5 miesięcy bez rebootu , potem kupiłem nową grę i musiałem zrobić reboot i nie osiągnełem już takiego wyniku ponieważ zdażały mi się rebooty po miesiącu , tygodniu , dwu nie z niestabilnosci a z powodu aktualizacji , instalacji , etc. Widziałem xp chodzące rok i więcej , to jest kwestia higieny użytkowania , użytkownika i tego by sprawić ze system jest sterylny ( gratuluje osoba pracującym na konice admina non-stop ;p ) Vista - nie miałem okazji tesotwać tak mocno , jednak max miałem ją tydzien odpaloną - download zajmuje trochę , a tak krótko była włączona , poniewaz chodzi na moim laptopie i nie chciałem go katowac , biorąc pod wzgląd +30* w cieniu . Każdy system to kwestia skonfigurowania , linuks z swej architektury jest automatycznie mniej podatny na psucie o ile sie nie grzebie , ale za to mniej wydajny i nie wygodny z małymi możliwościami , mówię tutaj o WorkStation i Desktop , ponieważ w administrowaniu wielkimi serwerami nie miałem jeszcze do czynienia a szkoda . Windows o ile nalezy mu poświecić jeden dzien na bardzo bardzo dobrą konfigurację to jest swietny i wsparcie jednej firmy większej od 10000 wspierających 1000000 distro linuksa daje możliwości , milion razy pisałem o narzedziach od MS i więcej nie napisze - kazdy wie o czym mówię . Obecnie to linuks to maszynka do zarabiania pieniędzy ( red hat , suse bleh .... ) a powinno się wszystko do kupy zebrać i zunifikować , i wydac coś dobrego ( jednak osobiście sądze , że o ile w windowsie jest notepad.exe to ludzie z tej domniemanej firmy by sie pozabijali czy wsadzić tam VIm'a czy Emcasa , a i tak jakis okularnik potajemnie do RTM by zamienił na NANO ... ) Obecnie to wygląda dośc dziwnie , niby *bsd nie nadaje się dla desktopa nie ma flasha etc.etc. a jednak Apple skleciło to z NextSteep'em i kawałkiem  źródeł z własnego worka i popatrzcie co zrobili , mają aque , cocoa , xcode , faktycznie jest to środowisko sterylne i nie wiadomo co by było na większej ilości konfigów , ale sie da . Linuks powinien iść w tym samym kierunku a tak przypomina grecje - i tak zostanie podbita przez rzym ;p

I tak gdyby nie MS to linuks dawno by zbankrutował ;p

Ave !

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Kwiecień 2009, 15:40:21 »
nazwy są specjalnie intrygujące, zwykły użytkownik pomyśli coś tu nie tak, trzeba zobaczyć o co chodzi...
Jak by temat nosił nazwę "Użytkowników Linuksa nadal więcej niż Windows'a 7" - to nikt by tu nawet nie wszedł.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Kwiecień 2009, 15:41:36 »
nazwy są specjalnie intrygujące, zwykły użytkownik pomyśli coś tu nie tak, trzeba zobaczyć o co chodzi...
Jak by temat nosił nazwę "Użytkowników Linuksa nadal więcej niż Windows'a 7" - to nikt by tu nawet nie wszedł.

Cieszę się, że chociaż jedna osoba mnie w tym nazewnictwie popiera. :D
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Kwiecień 2009, 16:11:07 »
"prawie robi różnicę" :P
hp hdx 9130el
20,1' hd, c2d 2x2,2GHz, 3GB DDR2-800, 2x160GB Seagate Momentus SATA, RadeonHD 2600XT 256DDR3

hp tx 2550ew
12,1' tablet, turion ZM80Ultra 2x2,1GHz, 4GB DDR2-800, 320GB Seagate Momentus SATA, RadeonHD 3200

QkiZ

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Kwiecień 2009, 14:28:27 »
Cytuj
Spoko, te kompy pewnie nie mają dostepu do netu i najpewniej nie da się zdalnie (z netu) odpalić rakiety.
nie chodziło mi o hakerów, ale o wirusy
Cytuj
Natomiast jeśli ktoś ma chęć i czas to polecam od czasu do czasu "pogrzebać" na jakimś Linuksie
co rozumiecie przez grzebanie w linuksie?
Cytuj
Powiem więcej , PowerShell jest najbogatszym językiem skryptowym i narzędziem , żadna powłoka linuksowa mu nie dorówna , jednak jest mało popularna - dlaczego ?
lol
Cytuj
Bo większośc osób go nie potrzebuje , wygodniej im poklikać .
no ja w pracy chce abym nie musiał klikać. to komputer ma robić robote za mnie a nie odwrotnie.
Cytuj
Widziałem xp chodzące rok i więcej , to jest kwestia higieny użytkowania , użytkownika i tego by sprawić ze system jest sterylny
chyba przez rok stał i nic sie z nim nie robiło.
Cytuj
ale za to mniej wydajny i nie wygodny z małymi możliwościami

rozwiń tą myśl, bom ciekaw
Cytuj
I tak gdyby nie MS to linuks dawno by zbankrutował ;p
a kto miałby być niby tym bankrutem?

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Kwiecień 2009, 14:38:54 »
co tu dużo mówić, linuks'a nie posiada nawet 1% użytkowników ponieważ nie mają kasy na reklamę...
jest gorszym OS'em, ponieważ programiści robią ten system za darmo albo za grosze...

Jak by rząd USA dał linuksowi, albo mac'owi 1mld $ to by to inaczej wyglądało...

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Kwiecień 2009, 14:44:59 »
Jak by rząd USA dał linuksowi, albo mac'owi 1mld $ to by to inaczej wyglądało...

Może Apple'owi? No ale nieważne, mnie sie zdaje, że jednak Mac OS jest lepszy od wszytskich innych OSów i USA nie miałby po co dawać kasy firmie z Cupertino. :)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Kwiecień 2009, 17:09:46 »
Cytuj
Spoko, te kompy pewnie nie mają dostepu do netu i najpewniej nie da się zdalnie (z netu) odpalić rakiety.
nie chodziło mi o hakerów, ale o wirusy
Cytuj
Natomiast jeśli ktoś ma chęć i czas to polecam od czasu do czasu "pogrzebać" na jakimś Linuksie
co rozumiecie przez grzebanie w linuksie?
Cytuj
Powiem więcej , PowerShell jest najbogatszym językiem skryptowym i narzędziem , żadna powłoka linuksowa mu nie dorówna , jednak jest mało popularna - dlaczego ?
lol
Cytuj
Bo większośc osób go nie potrzebuje , wygodniej im poklikać .
no ja w pracy chce abym nie musiał klikać. to komputer ma robić robote za mnie a nie odwrotnie.
Cytuj
Widziałem xp chodzące rok i więcej , to jest kwestia higieny użytkowania , użytkownika i tego by sprawić ze system jest sterylny
chyba przez rok stał i nic sie z nim nie robiło.
Cytuj
ale za to mniej wydajny i nie wygodny z małymi możliwościami

rozwiń tą myśl, bom ciekaw
Cytuj
I tak gdyby nie MS to linuks dawno by zbankrutował ;p
a kto miałby być niby tym bankrutem?

No znajdź mi admina który powie że PS jest mniej wydajny od pasha ;p Zaznacze ze PS wykorzystuje całego .NET 3.5 - najbogatszą biblioteke ever ;p

A co do wygody etc. - linuks chwali się bazą sterów , baza 7 jest podobna , ale co jesli nie ma sterów bo to egzotyk ? Wkładam płytei klikam i jest - powiesz ze musisz latać z płytami , nie chodzi o to .... mozesz miec na pendrivie , dyskietce , mailu , dysku czy kurna na strukturze włosa łonowego ale ejst plik , klikasz i masz , a w linuksie ? Jak coś popularne to  i przyjemne - jak nie popularne to już kaplica . 4 dni po premierze nowych thinkpadów , jeden zlądowal u mnie na kolanach , a wtedy byłem fanem wszystkiego co ma X w nazwie i koniecznie chciałem postawić jakiś *BSD na nim - nawet instalator się nie włączył , a co do linuksa - był opensuse i debian ... boże .... masakra mniej wykryło niż xp , ale nie o to chodzi , chodzi o to zeby wgrać wifi , bt , smart card musiałem rekompilowac jajo ! A jak juz zrekompilowałem jajo to musiałem stery kompilować ! A potem jeszcze konfiguracja tekstowa .... no sorry ale to trwa dłużej , tak samo było to pewnego mementu z vistą , ale z starymi programami . Zainstalowałem viste i wszystko programy jakich używam. Było pare takich co nie przetestowałem ale zainstalowałem . Vista chodzi ale duuuuuuuuubs nagle musze video obrobić , ale okazuje sie ze program nie chodzi .... i tak w linuksie  zsterami jest , jak czasem cos sie popsuje nagle to masakra ... Wydajny ? No jesli chodzi o kompresje , kopiowanie etc. etc. to w erze w98 red hat 7 wygrywał , ale obecnie to linuks jest ocięzały , fakt przeszedł na 64 bity wcześniej , jednak nie jest demonem - może kwestia konfiguracji , ale jak powiedziałem system po to by pracowac a nie konfigurowac do każdej operacji z osobna ;p Co do możliwosci - sfera supermaszyn - zgoda windows nawet nie może startować , ale programowanie - tyle bibliotek gt gtk ... jakie jest stabilne ? A jak stabilne to nowe ? W linuksie jest dużo nowości ale ile stabilnych ? Nawet X11 nie jest stabilne . Ecplipse ani KDevelop nie może nawet przejść przez próg możliwości Visual Studio i nie próbój mnie przekonac tak jak to gothomorii robił , że Visual Studio jest gorsze od vima i komendy make ;p b o to smiech jest ;p
Nie ma pragramów do obróbki muzyki , filmów , do cada nie ma nic konkretnego , ogólnie kicha , jak sie linuksa skonfiguruje i stoi bez zmian w jego zastosowaniu to ok , ale zeby powiedzmy stacje do pisania zmienić w stacje do konsultacji skype i wpisywania do bazy danych trzeba czasami sie natrudzić szczególnie w starszym 2-3 letnim sprzęcie , to nie jest zły system , ale do konkretnych zastosowań a mi się chce śmiać jak ktoś instaluje linuksa po to żeby odpalać gry na windowsa przez wine , czy zeby odpalać programy na windowsa pod mono ....
Co do wygody - no wiesz faktycznie wielkorotnie komendy są szybkie - ostatnio wczoraj włanczałem komendą w powershellu hibernacje ,ale częsgto zeby skopiowac plik wygodniej i przyjemniej jest kliknąć niz wpisywac ścieżkę długą i jeszcze się pomylić ;p lub odfajczyć opcje w formularzu niż brnąć w pliku konfiguracyjnym , zależy na jaką skale , ale też faktem jest zeto kwestia osobista .

A co do bbankrudztwa , nie pamiętam komu ale MS łozył duże pieniądze zeby utrzymac firme żeby była konkurencja poniewaz na ten czas toczyly się sprawy o monopol i jak by ta firma upadła to MS nie miał by konkurencji , Był to albo Red Hat , albo Novel . Otrzywiście było to w formie żarty ale myslę , że udanego , otrzywiście ze jesli nawet by Red Hat upadł linuks by istnial , ale kolejna sprawa - dlaczego red hat nie wydaje dektopa ? Ano bo zrozumiał ze to jest nieosiągalne przy tych założeniach systemu - miała być wersja red hata z gałęzi enterprce darmowa desktop , ale zrezygnowali bo była słaba ( czyt. taka jak dzisiejsze linuksy ) i to było nie wiem rok dwa lata temu , oczywiście część ludzie z tego projektu poszła do fedoru już wcześniej , a po zamknięciu tego jeszcze więcej ( tak bo fedora już istniała jak mial by nowy red hat desktop ) a red hat nie jest oficjalnym producentem jej i sie do niej nie przyznaje .  Taka prawda .

QkiZ

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Kwiecień 2009, 20:30:39 »
Cytuj
No znajdź mi admina który powie że PS jest mniej wydajny od pasha ;p Zaznacze ze PS wykorzystuje całego .NET 3.5 - najbogatszą biblioteke ever ;p
poszukam, poszukam :D
Cytuj
co tu dużo mówić, linuks'a nie posiada nawet 1% użytkowników ponieważ nie mają kasy na reklamę...
podobno...
Cytuj
Wkładam płytei klikam i jest
tekst że nie można zainstalować sterowników, ponieważ są one na system xp/vista ;D dosyć często się to zdarza.
Cytuj
ale jak powiedziałem system po to by pracowac a nie konfigurowac do każdej operacji z osobna
tu się z tobą zgodzę. nie mógł bym używam linuksa abym miał robić to co ty robiłem z tym thinkpadem. choć z drugiej strony jak spróbowałem linuksa i jego możliwości konfiguracyjne - to wciąga. im więcej odkrywałem rzeczy które mogłem skonfigurować , tym bardziej chciałem mieć ochotę mieć wpływ na nie.
Cytuj
Ecplipse ani KDevelop nie może nawet przejść przez próg możliwości Visual Studio i nie próbój mnie przekonac tak jak to gothomorii robił , że Visual Studio jest gorsze od vima i komendy make ;p b o to smiech jest ;p
nie będe cię przekonywał, nie programuje więc w tym temacie się nie wypowiadam
Cytuj
Nie ma pragramów do obróbki muzyki , filmów
ja nie narzekam: audacity, soundconverter, Avidemux, Kino, BEAST, Dvd95 Converter, Jokosher Audio Editor, ...
Cytuj
ale zeby powiedzmy stacje do pisania zmienić w stacje do konsultacji skype i wpisywania do bazy danych trzeba czasami sie natrudzić szczególnie w starszym 2-3 letnim sprzęcie
i w czym problem? za bardzo nie rozumiem. mój laptop służy mi do różnych rzeczy, począwszy od bazy danych oracla (uczyłem sie selectów), pisania dokumentów, do codzienne pracy w necie, skype i inne komunikatory i to wszystko na linuksie. a co do gier: przez producentów gier jestem zmuszony używać windowsa który robi za konsole do gier. wine służy do tego aby uruchomić jakiś program z windowsa i nie rebutować kompa do tego.
Cytuj
częsgto zeby skopiowac plik wygodniej i przyjemniej jest kliknąć niz wpisywac ścieżkę długą i jeszcze się pomylić
no przecież. ja nie mówiłem, żeby każda prostą czynnośc wykonywać w shellu tylko dlatego że to taki linuksowy lans. ja uważam że konsola to najprostszy sposób do komunikacji z systemem, do tego dobry w trybie wsadowym. po za tym bash ma dokańczanie komend, nazw plików i niektórych parametrów w popularnych poleceniach.
Cytuj
dlaczego red hat nie wydaje dektopa ? Ano bo zrozumiał ze to jest nieosiągalne przy tych założeniach systemu - miała być wersja red hata z gałęzi enterprce darmowa desktop , ale zrezygnowali bo była słaba ( czyt. taka jak dzisiejsze linuksy ) i to było nie wiem rok dwa lata temu , oczywiście część ludzie z tego projektu poszła do fedoru już wcześniej , a po zamknięciu tego jeszcze więcej ( tak bo fedora już istniała jak mial by nowy red hat desktop ) a red hat nie jest oficjalnym producentem jej i sie do niej nie przyznaje .  Taka prawda

ale jakos canonical zaryzykował i wychodzi mu to całkiem dobrze. jego ubuntu przynosi mu zyski 30 mln dolarów rocznie. najwyraźniej redhat nie miał pomysłu na wydanie desktopa.