TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Linux prawie gorszy od bety.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Linux prawie gorszy od bety.
« dnia: 01 Kwiecień 2009, 14:17:51 »
Cytuj
Windows 7 goni Linuksa
IDG.pl/DD
1 kwietnia 2009 13:45

Najnowszy system operacyjny Microsoftu - Windows 7 pomimo, że znajduje się ciągle w fazie beta, cieszy się coraz większym uznaniem wśród użytkowników. To nie prima aprilis - według najnowszych statystyk zainstalowany został on już na 0,25% komputerów. Dla przykładu Linux pochwalić się może tylko 3,5 razy większym udziałem.

Boom na Windows 7 rozpoczął się po upublicznieniu pierwszej bety systemu - przez pierwsze kilka dni z trudem można było podłączyć się do serwerów Microsoftu. Od tego czasu gigant z Redmond nie udostępnił publicznie żadnej nowej kompilacji, jednak te co chwilę wyciekają do Sieci.

Skąd tak duża popularność nowych okienek Microsoftu? Przyjąć można, że połowa instalacji to Windows 7 beta 1 build 7000 (licząc według danych Microsoftu dotyczących liczby pobrań systemu), pozostałe to kompilacje, które pochodzą z sieci bittorrent. Warto dodać, że nowy system zbiera bardzo pozytywne opinie, zarówno w prasie, jak i wśród użytkowników. Następca Visty jest także znacznie stabilniejszy, w porównaniu z poprzednikiem, gdy ten znajdował się w podobnym stadium rozwoju (faza beta).

Obecnie Windows 7 ma więcej instalacji, niż Windows 98 i pomału dogania Linuksa, który zainstalowany jest na mniej więcej co setnym komputerze na świecie. Jeśli tak dalej pójdzie, to nowe okienka "przegonią" wolne systemy operacyjne - jeszcze przed premierą oficjalnej wersji, a może stanie się to już po wydaniu edycji RC.



http://www.pcworld.pl/news/342977/Windows.7.goni.Linuksa.html

Oby tylko, nie przyszedł zaraz gothmori i zaczął zachwalać swój ulubiony OS. Ale ja z tego nie mogę... Linux ma tyle dystrybucji i innych różnych wersji, do tego jest od tylu lat, a używa go tylko 3 razy więcej od bety Windowsa. ;D
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Selph

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Kwiecień 2009, 17:57:47 »
Jeśli chodzi  PCty, to możliwe. Ale gdyby policzyć wszystkie urządzenia, na których pracuje Linuks, to trochę by się uzbierało - pralki, routery, systemy sterowania procesem oczyszczania ścieków ;)

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Kwiecień 2009, 19:08:38 »
tak ale ten linuks w pralce czy routerze jest tak oprawiony przez producenta ze linuksa nie przypomina , to tak jak by nazwać Mac OS x bsd , niby to samo a nie ;p . A swoją drogą to elektrownie atomowe i wojskowe okręty podwodne wraz z czołgami chodzą na windowsach ;p

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Kwiecień 2009, 19:31:43 »
Ale superkompy tylko na linuxach. ;D Np. ten najlepszy komp na świecie dziąła na red hacie i fedorze. ;D
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień 2009, 20:13:36 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Kwiecień 2009, 19:45:34 »
ale komp z najdłuższym uptime chyba na win 2000 ;p

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Kwiecień 2009, 19:57:07 »
Gdyby Windows Vista nie bym przeinstalowywana na komputerach i po odinstalowywaniu go nie łamaliśmy regulaminu gwarancji( tak jak w przypadku Vobis i kilku innych sklepów) Vista cieszył by się pewnie mniejszą popularnością niż GNU/Linux.
Nie mówię ze Vista jest zła - jest bardzo dobrym systemem, używam jej na praktycznie ciągle. Dystrybucje Linux mogę sobie o kant dupy rozbić bo nie mam na nich potrzebnych programów.

Cytuj
tak ale ten linuks w pralce czy routerze jest tak oprawiony przez producenta ze linuksa nie przypominap
Dla wyjaśnienia Linux to tylko jądro. Widać że się system widziało tylko z obrazków... ehh... szkoda mi takich ludzi.

Cytuj
Np. ten najlepszy komp na świeciedziął na red hacie i fedorze. Duży uśmiech
Najmocniejszy komputer świata jest pod kontrolą OpenSUSE.
Większość serwerów też stoi na dystrybucjach GNU/Linux.

Prawda jest taka że nawet najwolniejsze dystrybucje GNU/Linux zawsze będę szybsze niż Windows XP/Vista/Seven... chyba powinniście się z tą myślą przyzwyczaić.

Cytuj
Oby tylko, nie przyszedł zaraz gothmori
on już się chyba na wszystkie fora obraził. A niech nie wraca i dobrze.


Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Kwiecień 2009, 20:20:43 »
Dla wyjaśnienia Linux to tylko jądro. Widać że się system widziało tylko z obrazków... ehh... szkoda mi takich ludzi.

Najmocniejszy komputer świata jest pod kontrolą OpenSUSE.
Większość serwerów też stoi na dystrybucjach GNU/Linux.

on już się chyba na wszystkie fora obraził. A niech nie wraca i dobrze.

Wiemy, że Linux to jądro... I nie udawaj, że wiesz najlepiej i się tylko ty znasz tutaj na wszytskim na forum...

Najszybszy komp nie jest pod kontrolą OpenSuse... Tylko pod Fedorą i Red Hatem...

Na jakie inne fora gothmori się obraził? ;D
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline umcs

  • ***
  • 229
Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Kwiecień 2009, 20:30:58 »
I znowu ten Linux... Ile można. Nie zakładajcie na forum o tym tematów bo wychodzi z tego... nic... Ja działam na Ubuntu od Lutego i nic mi się jeszcze nie stało.
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Kwiecień 2009, 20:33:04 »
Wiem ze Linuks to jądro , ale nawet takie jądro linuksa w routerze jest obciachane i pod "siebie " zrobione . Nikt co robi jądro by sie nie połapał jak by zobaczył takiego dedyka od linuksysa czy czegokolwiek innego - po co w routerze obsługa dzwięku , kart grafiki etc. etc. koncząc na obsłudze dysków etc. etc. i w koncy mamy do dyspozycji zegar co ma od paru do paru ste mhz no i 1-2 mb ramu najczęściej a linuks - tak same jądro - nie pójdzie na 2mb ramu w oryginalnej wersji .  A tak przy okazji - grzeczniej prosze ;p

A co do gotha - dawno go na komentach w dobrych programach nie było ;p Albo dostał bana na odzywanie sie , albo jakiś dobry admin go znalazł , wparował na chate i kabel od internetu odgryzł ;p

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Kwiecień 2009, 08:48:24 »
Cytuj
I znowu ten Linux... Ile można. Nie zakładajcie na forum o tym tematów bo wychodzi z tego... nic... Ja działam na Ubuntu od Lutego i nic mi się jeszcze nie stało.

No właśnie... chcecie pokazać jakie te dystrybucje są słabe? niektóre są słabe, niektóre są świetne.
Rynek GNU/Linux słabo się rozwija bo nikt go nie reklamuje ( no może czasem Novell na YT zareklamuje OpenSUSE czasem ).
Ale też głównie dlatego bo ludzie myślą że jak coś jest darmowe... to jest słabe? to jest błąd.

Myślę że takimi tematami pokazujecie SWOJĄ słabość, zamiast wyciągać argumenty, wypisać wady i zalety. To w robicie tylko jeden wielki OT.

QkiZ

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Kwiecień 2009, 10:58:16 »
Cytuj
Oby tylko, nie przyszedł zaraz gothmori i zaczął zachwalać swój ulubiony OS. Ale ja z tego nie mogę... Linux ma tyle dystrybucji i innych różnych wersji, do tego jest od tylu lat, a używa go tylko 3 razy więcej od bety Windowsa.
może dlatego że dużo ludzi myśli, że windows to jedyny system operacyjny :P
Cytuj
A swoją drogą to elektrownie atomowe i wojskowe okręty podwodne wraz z czołgami chodzą na windowsach ;p
skąd masz takie info :?:
Cytuj
Dystrybucje Linux mogę sobie o kant dupy rozbić bo nie mam na nich potrzebnych programów.
ja nie narzekam na brak programów. mógłbym powiedzieć to w odwrotną stronę. ale to że nie ma programów których chcesz na linuksie to nie wina linuksa.

Offline PiasQ

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Kwiecień 2009, 11:43:43 »
Co do "darmowe jest złe" się nie wypowiadam, bo Windowsy mam za darmo :D.
Mimo wszystko nikt mnie póki co nie przekona do Linuxa, bo nie ma takiej w nim rzeczy, która byłaby DLA MNIE lepsza niż w Windowsie. Nawet jak są jakieś darmowe odpowiedniki oprogramowania Windowsowego, to często nie oferują takiej funkcjonalności. Próbowałem dwa razy dać szansę OpenOffice'owi ... pierwszy raz na wersjach 2.x i kicha (częste rozpieprzanie się dokumentów doc, utrudniona funkcjonalność), później 3.x ... też klapa, po kilku tygodniach wqr**iania się na brak bardzo przydatnych funkcji wróciłem do Office'a ...
Compal FL90 + T7500 2,2GHz + 2x1GB DDR2 667 MHz + GF8600GT + HDD 160GB + Aston Martin Rapide :P
** Specjalizuję się w nawigacjach :D **
Win: 3.11 -> 95 -> 98 (+SE) -> Me -> 2k -> XP Pro -> Vista Business x86 -> Windows 7 Beta
Polski Internetowy Klub Użytkowników Renault - klubrenault.pl

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Kwiecień 2009, 14:49:08 »

skąd masz takie info :?:


Stąd mamy takie info np:

http://republika.onet.pl/32419,26,1,fabryka.html

Zresztą wpisz w Oko wielkiego brata: "okręty atomowe Windows" i ci wyskoczy sporo odnośników. :)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Kwiecień 2009, 15:45:21 »
Na DB były newsy że eletronia w irania pod obsługą windowsa nie wykupiła licencji na program sterujący pracą elektrowni ( zewnętrznej firmy  nie ms ) i reaktor przestał działać ;p W internecie aż wrzało , że armia brytujska przechodzi na windowsy w okrętach atomowych , natomiastna discovery był program o czołgach w którym brał udział miłośnik czolgów i wokalista Iron Maiden ( the best band ! ) i przy okazji któregoś czołgu pokazywali automatyczne ładowanie pocisków , poziomowanie lufy oraz celowanie i ze wszystko steruje najnowsze oprogramowanie MS i nawet był monitor z windą pokazany ;p


Nie przedstawiamy argumentów ;p ? Ano ja mówie to już 10000 raz : Office , Visual Studio wraz z .NET i ASP , DX  , SQL Server i pozamiatane , jak byodpowiedniki były tak samo dobre ( OO  , jakaś biblioteka z frameworkiem bo mono to poprostu głupi klon , my sql , opengl  , php ) to można by zastanawiać się nad linuksem bo wtedy stał by sie komercyjny i ktoś zatkał by te wszystkie dziure etc.

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Kwiecień 2009, 20:18:54 »
buhaha
Cytuj
Nikt co robi jądro by sie nie połapał jak by zobaczył takiego dedyka od linuksysa czy czegokolwiek innego - po co w routerze obsługa dzwięku , kart grafiki etc. etc. koncząc na obsłudze dysków etc. etc. i w koncy mamy do dyspozycji zegar co ma od paru do paru ste mhz no i 1-2 mb ramu najczęściej a linuks - tak same jądro - nie pójdzie na 2mb ramu w oryginalnej wersji

kernel to kernel i nic sie w nim nie zmienia. jak chcesz taki ultra lekki to mozesz sobie skompilowac jajko bez obslugi czegokolwiek i tez bedzie male i odpali nawet przy 512k ramu.

dla przykladu Mikrotik RouterOS - distro ktore odpala i na routerboardach i na najzwyczajniejszych w swiecie PC, i nie ma praktycznie zadnej konkurencji na rynku sprzetowego routingu, ba - gdyby tak nagle wylaczyc wszystkie routery na swiecie, ktore pracuja wlasnie na RouterOS, dam sobie reke obciac, ze nawet byscie na tym forum nie napisali bo by nie bylo netu :P

w szkielecie internetu windowsa nie bylo, nie ma i prawdopodobnie nigdy nie bedzie. :D

a poza routerami na linuksie pracuja accesspointy, set-top-boksy, telewizory, switche, telefony (wiekszosc smartphonow z windowsem mobile tez ma na pokladzie linuksa - tzw RadioROM, ktory bezposrednio zarzadza sprzetem), i cala masa drobnych urzadzen, z ktorych korzystamy na codzien a nawet nikt nie pomysli ze to cos moze miec system operacyjny...

edit:
Cytuj
Office , Visual Studio wraz z .NET i ASP , DX  , SQL Server i pozamiatane , jak byodpowiedniki były tak samo dobre ( OO  , jakaś biblioteka z frameworkiem bo mono to poprostu głupi klon , my sql , opengl  , php ) to można by zastanawiać się nad linuksem bo wtedy stał by sie komercyjny i ktoś zatkał by te wszystkie dziure etc.

office mozna odpalic bezproblemowo, na windowsie z OO korzysta bardzo duzo ludzi, bo jest darmowy, a firmy raczej sie nie kwapia do kupowania setek licencji na edytor tekstu za grube pieniadze. Jedyna Sluszna Przegladarke ie rowniez mozna uzywac, wine radzi sobie znakomicie - od kiedy to SQL Server potrafi byc konkurencja dla linuksowych aplikacji? U mnie w pracy serwer stoi na Windowsie i dzwiga Postgre, bo MSSQL to padaka. [baza ponad 7GB, codziennie przetwarzanych na biezaco jest kilkaset MB], MSSQL nie podolal wydajnosciowo.

jakos w C mozna napisac program rownie dobry, a nie potrzeba do tego przeciazalego kombajnu (VS)
a jaki udzial ma asp w rynku? gdzie sie nie obrocic to wszedzie php, asp to prawie ze margines.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień 2009, 20:29:34 wysłana przez zbaracki »
hp hdx 9130el
20,1' hd, c2d 2x2,2GHz, 3GB DDR2-800, 2x160GB Seagate Momentus SATA, RadeonHD 2600XT 256DDR3

hp tx 2550ew
12,1' tablet, turion ZM80Ultra 2x2,1GHz, 4GB DDR2-800, 320GB Seagate Momentus SATA, RadeonHD 3200