TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Linux prawie gorszy od bety.

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Kwiecień 2009, 21:52:26 »
win xp/2000 jest w bankomatach, na terminalach, w Warszawskim metrze, przykłady można by mnożyć ;)
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Kwiecień 2009, 22:35:07 »
ASP jeszcze nie jest tak popularne , ale będzie ;p VS to środowisko tylko , narzędzie - jednak ten przeładowany kombajn powoduje ze pracuje sie szybciej , praca grupowa , kontrola wersji , podpowiedzi , dynamiczny msdn , ale to nie wazne tak naprawde - ważne jest to ze przed kompilacja wszystko jest sprowadzane do jednego kodu , zarówno c# , c++ czy basic , ale jeszcze wazniejsze jest istnienie .NET

Codo offica - jak to kto kupuje licencje ? A powiedz mi co jest standardem i jaki pakiet służy większości świata ? Tak ... nikt nie kupuje offica ....

A co do wine - powiedz mi jaki to ma sens ? Nie no owszem , czasami jak musze popracować na linuksie czy nawet mam na jednym blaszaku zainstalowanego to i tak używam wine do diablo II , ale wiem , że robie to dlatego ze linuks nie potrafi . Co dalej ? Jaki sens instalowania systemu a potem programu który nadrabia jego niedoskonałości udając system inny którego się nienawidzi i uważa się za shit ? Jesli mowa o linuksie i narzędziach na niego to nie można mówic o czymś uruchamianym pod wine . Moim zdaniem to jest do niczego nie potrzebne , a raczej był bym za tym , żeby stworzyć środowisko międzyplatformowe a nie bawienie sie w takie coś ... myslałem ze mono do tego daży - ale nie , mono poprostu chce zpapugowac .NET ... idiotyzm .... żeby móc sie chwalić wypuścił bym system wraz z biblioteką , narzędziem które pozwala wydajnie pracować i skompilowane wynalazki uruchamiał na wszystkich systemach , ale nie jak java na maszynie ob ot nie wydajne a inaczej , i nie tak jak wine ze interpretuje polecenia na inny język , nie powiem wam jak bo jak bym wiedział to teraz bym siedział i własnie to pisał ;p Czegoś takiego jeszcze nie ma , to ze mówisz o wine to tak jak ja bym się chwalił , że moja vista nie jest gorsza od linuksa - co ? linuks ładniejszy ? ze niby kde ? a no ja mam cyngwina i tez uruchomie ( nie wiem czy idzie podaje przykład ) idiotyzm chwalić się czyms takim ? Czy to nie podobne do chwalenia sie officem na linuksie ?


Cholera przez te dywagacje narałem ochote na popracowanie na linuksie ... musze chyba wypalić fedore 11 którą już jakiś czas mi na dysku w iso bunkruje ...

QkiZ

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Kwiecień 2009, 18:47:56 »
Cytuj
Mimo wszystko nikt mnie póki co nie przekona do Linuxa, bo nie ma takiej w nim rzeczy, która byłaby DLA MNIE lepsza niż w Windowsie.
a ja w drugą stronę :P
Cytuj
częste rozpieprzanie się dokumentów doc
to już nie wina openoffice'a tylko m$. doc to zamknięty standard. ukłon w stronę programistów openoffice'a że włożyli mase pracy w inżynierię wsteczną aby obczaić samemu format zapisu m$ doc'ów.
Cytuj
Zresztą wpisz w Oko wielkiego brata: "okręty atomowe Windows" i ci wyskoczy sporo odnośników.
i strach mnie obleciał. jak kiedyś jakiś wirus odpali rakiety balistyczne... :o ;)
ale dopuściłeś się manipulacji bo:
Cytuj
W tym samym czasie Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych w dalszym ciągu rozwija systemy Linuksowe, zarówno na swoich okrętach wojennych, jak i przyszłościowych systemach bojowych.
Cytuj
a potem programu który nadrabia jego niedoskonałości
to że producenci olali linuksa nazywasz to niedoskonałością linuksa ::)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Kwiecień 2009, 19:04:16 »
ale dopuściłeś się manipulacji bo:

Nie dopuściłem się manipulacji, bo ja tylko ci dałem linki, bo ty nie wierzyłeś że okręty działają na windzie...
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Kwiecień 2009, 19:17:02 »
"prawie gorszy"... aż niedobrze się robi

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Kwiecień 2009, 19:23:07 »
i strach mnie obleciał. jak kiedyś jakiś wirus odpali rakiety balistyczne... :o ;)

Spoko, te kompy pewnie nie mają dostepu do netu i najpewniej nie da się zdalnie (z netu) odpalić rakiety. Sądzę, że odpalaniem rakiet i obliczeniem celu zajmują się oddzielne kompy odłączone od netu, a te podłączone mają zapewne firewalle warte tyle, co dobry samochód i zapewne zamontowane w szafie rack (taki firewall to w zasadzie oddzielny komputer zbudowany niemal tak jak każdy normalny desktop). Przynajmniej taką mam nadzieję.

PS
Słyszałem, że firma Nagravision produkująca karty kodowe do kodowania płatnej telewizji (założył ją polski inzynier) ma komputer do obliczania kodów odłączony od netu i w specjalnej szafie. Podobnie strony polskiego MSWiA są odłączone od wewnętrznej sieci MSWiA. Dzięki temu z netu nie da się zaatakować sieci MSWiA.
Pozdrawiam
Paweł Nyczaj

ASUS K52JC
Windows 7 Home Premium PL 6.1 Build 7601 SP1

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Kwiecień 2009, 16:07:42 »
Co do "darmowe jest złe" się nie wypowiadam, bo Windowsy mam za darmo :D.
Mimo wszystko nikt mnie póki co nie przekona do Linuxa, bo nie ma takiej w nim rzeczy, która byłaby DLA MNIE lepsza niż w Windowsie. Nawet jak są jakieś darmowe odpowiedniki oprogramowania Windowsowego, to często nie oferują takiej funkcjonalności. Próbowałem dwa razy dać szansę OpenOffice'owi ... pierwszy raz na wersjach 2.x i kicha (częste rozpieprzanie się dokumentów doc, utrudniona funkcjonalność), później 3.x ... też klapa, po kilku tygodniach wqr**iania się na brak bardzo przydatnych funkcji wróciłem do Office'a ...

Ubundu daje od razu przy systemie WINE, dla nie wtajemniczonych jest to emulator(mimo iż nazwa to skrót Wine Is Not Emulator ;D)który obsłużył mi nawet GTA:SA(po doinstalowaniu do jego bazy odpowiednich sterów typu DirectX itp.)

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Kwiecień 2009, 16:17:59 »
tak i w telewizji będą  komunikaty "okręt został zniszczony, ponieważ przy wystrzale rakiety system nie znalazł pliku d3d.dll  ;D" Nie lubię linux'a bo jest dla mnie za mądry, aczkolwiek z Windowsem takie rzeczy są bardzo możliwe. :D
Po pierwsze primo! Tak to jest windows7 i forum do niego, aczkolwiek nie zachowuj się jak lajk i nie zadawaj pytań "Czemu nie mam ikonki na pulpicie" Masz od tego wujaszka google, i ciocię Search.

Po drugie primo ! nie jestem tu by wku**iać ludzi tylko pomóc ile się da ;)

www.google.pl <- klik

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Kwiecień 2009, 20:20:50 »
"prawie gorszy"... aż niedobrze się robi

Aż niedobrze się robi jak się patrzy na twój nick, lub doświadczenie na forum...
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2009, 21:46:23 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Kwiecień 2009, 20:31:51 »
"prawie gorszy"... aż niedobrze się robi

Aż niedobrze się robi jak się patrzy na twó nick, lub doświadczenie na forum...

musisz ludzi obrażać?
jeżeli nie lubisz linuksa to jesteś "komputerowym laikiem" ;P

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Kwiecień 2009, 21:50:21 »
musisz ludzi obrażać?
jeżeli nie lubisz linuksa to jesteś "komputerowym laikiem" ;P

Nie lubie linuksa, bo dziwnie wygląda na nim mój ekran(nic się nie da odczytać na nim), jakieś pasy, więc w ubu jest opcja dostosywania rozdzielczości i tych faz do ekranu... ustawilem to, potem jak chciałem przestawić na wyższą na chyba 800x600 znów się pojawiły jakieś pasy... Nie chce mi się bawić z tuxem, dlatego odstawiłam go dla innych systemów... A fedory nawet nie ruszyłem, bo takie same pasy się wyświetlały, tyle, że tu nic się nie dało zrobić, dlatego jestem z Linuksa kompletnym lajkonikiem. ;D Jedynie gdzie się pobawiłem trochę pingwinem i poznałem jego anatomię to była zabawa na virtualboxie, ale mi się ten OS nie spodobał. ;D
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2009, 22:03:40 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Kwiecień 2009, 01:07:03 »
Taki dumny jesteś ze swojego doświadczenia na forum? Nic tylko Ci pogratulować. Jesteś zajebisty. Brawo panie Ekspert. Wracając do tematu - jak coś może być prawie gorsze? Hehehe.

Offline mk

  • ***
  • 165
  • everybody lies
Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Kwiecień 2009, 08:31:19 »
Z tymi okrętami atomowymi to nawet ostatno był program na Discovery. Wracając do tematu bardzo się cieszę że Windows 7 w wersji beta już ma jakąś pozycję wypracowaną. Później tylko start i Windows 7 opanuje cały świat xD ]:->

@mozgu: Przyszedłeś dopiero co na forum. Napisałeś zaledwie 3 posty (stan na 8:30 w niedzielę, 5 kwietnia) i już irytujesz ludzi. Pytam się Ciebie jak tak można???

Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Kwiecień 2009, 09:10:24 »
tematy z Linuksem w tle kończą się kłótniami  ;D zbieg okoliczności czy zamierzone działanie?  ;)
Windows jest fajny, cenię go za prostotę. Natomiast jeśli ktoś ma chęć i czas to polecam od czasu do czasu "pogrzebać" na jakimś Linuksie ;)
Sam właśnie ściągam  Mandrivę 2009 aby ją przetestować, bo się doczytałem że gorsza od 2008 więc chcę mieć swoje zdanie. Tak jak to mam miejsce w przypadku siódemki  :)
Z Linuksów to mi się ubuntu najbardziej podoba.

...Wracając do tematu bardzo się cieszę że Windows 7 w wersji beta już ma jakąś pozycję wypracowaną. Później tylko start i Windows 7 opanuje cały świat xD ]:-> ...
Co do tego zdania, to się nie zgodzę, bardzo mi się podoba Windows 7, ale jedynie zróżnicowanie pomaga dążyć do doskonałości, brak konkurencji to wysokie ceny względem niskiej jakości jak to ma się do wielu rzeczy choćby w Polsce ;) Im więcej systemów, tym bardziej prawdopodobne, że ktoś znajdzie coś dla siebie...
Pozdrawiam.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Linux prawie gorszy od bety.
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Kwiecień 2009, 09:15:35 »
tematy z Linuksem w tle kończą się kłótniami  ;D zbieg okoliczności czy zamierzone działanie?  ;)

Ten temat by się nie skończył kłótnią, gdyby jakiś "doświadczony i obeznany" user nie wlazł i nie wymóżdżał tu głupot i wszczynał zatarczki...

Taki dumny jesteś ze swojego doświadczenia na forum? Nic tylko Ci pogratulować. Jesteś zajebisty. Brawo panie Ekspert. Wracając do tematu - jak coś może być prawie gorsze? Hehehe.

Tak jestem dumny, bo mam z czego,a ty nie masz z czego i masz kompleksy... A tak ci powiem raz na jutro: cenzuruj przekleństwa, bo chyba nikt tu na forum nie chce onetu...

Normalnie może być prawie gorsze... Ile ty masz lat? 10? Że nie rozumiesz podstawowych zwrotów, po prostu gratulacje. :)
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2009, 09:17:10 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)