Rozmiar dysku, a ponowna instalacja systemu

Zaczęty przez .marcin, 09 Maj 2011, 18:06:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

.marcin

*
Nowy użytkownik
Wiadomości: 2
IP zapisane
Witajcie użytkownicy!
Od ostatniego czasu, po wejściu w "Komputer" licba zajętego miejsca mnie przeraziła. Wynosiła ona 251 GB wolnych z 465GB. Jest to stanowczo za dużo, a programów aż tyle, i tyle ważących nie było. Postanowiłem ponownie zainstalować system, przechodząc przez proces niestandardowy instalacji. Po przejściu wszystkich kroków i trwałym usunięciu katalogu "windows.old", niestety rozmiar dysku jest identyczny jak przed ponownym zainstalowaniem.
Proszę o pomoc. Ewentualnie chciałbym się Was dopytać czy istnieja możliwość odinstalowania systemu Windows 7,- w ten sposób, jak kupujemy komputer bez systemu operacyjnego i włącza się BIOS. (niekoniecznie profesjonalne odinstalowanie, może to być z poziomu BIOSu - jeżeli istnieje taka funkcja).
Pozdrawiam!

wlodarek1

***
Aktywny użytkownik
Wiadomości: 128
IP zapisane
to że system pokazuje pojemność całego dysku jako 465 GB a nie równe 500 to wynika z tego że 1 kB to jest 1024 bajtów a nie równy 1000 ;D
A jeśli chodzi o całmkowitą reinstalację windows to po prostu gdy pokaże się instalator  wybierasz instalację niestandardową , usuwasz obecną partycję
z systemem , tworzysz nową partycję główną , formatujesz ją i wyjdzie "świeży" system  :)

.marcin

*
Nowy użytkownik
Wiadomości: 2
IP zapisane
Nie chodzi mi o to, iż system pokazuje 465. (Poza tematem).
Posiadam wersję 32 bitową. Czy mógłbyś wypisać kroki jak postępować? Czy można usunąć i dodać partycję z poziomu instalatora, czy pobawić się w BIOSIE, -czy przed reinstalacją?
Proszę, podaj szczegółowe kroki. - Jestem zielony w tych sprawach.