TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Szybki RTM Windows 7 - czy wyjdzie nam to na dobre?

Offline michau

  • *****
  • 3974
Szybki RTM Windows 7 - czy wyjdzie nam to na dobre?
« dnia: 18 Marzec 2009, 12:16:28 »
Witam Wszystkich,
 chciałbym rozpocząć dyskusję nt. następcy Windows Visty a mianowicie Windowsa Seven. Prace nad tym nowym Windowsem jak każdy zauważył idą w zaskakująco szybkim tempie. Co chwilę słyszymy nowe wieści o 7. Ale nie o tym ma być ta dyskusja chciałbym się zapytać Użytkowników Forum czy nie uważają, że szybkie wydanie następcy Visty może się okazać błędem i lepiej byłoby gdyby Microsoft dłużej pracował nad 7 i dodał więcej przydatnych funkcji, które uczyniłyby ten system naprawdę bardzo dobrymi który by zaspakajał potrzeby i wymagania stawiane przez Użytkowników Windowsa?
 Osobiście uważam, że dobrze się dzieje, że prace tak szybko się posuwają do przodu. Już niedługo 7 osiągnie status RC. A z najnowszych doniesień wynika, że RTM osiągnie w tym roku.

A Wy jak uważacie?


Offline apollo1989

  • **
  • 79
  • Windows 7 Professional PL (MSDN AA)
Odp: Szybki RTM Windows 7 - czy wyjdzie nam to na dobre?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Marzec 2009, 12:59:22 »
Ja uważam, że pracę nad 7 trwają wystarczająco długo, ponieważ jest to rozbudowa Visty która podobno była niewypałem. Zmiany zachodzą tak szybko głównie dzięki nam testerom i chęcią szybkiego wydania systemu przez M$ a jak widać po ostatnim buildzie 7057 to nie mamy się w nim do czego przyczepić jest świetny, stabilny, funkcjonalny, ładny normalnie same superlatywy i miejmy nadzieję że jak wyjdzie RTM to 7 będzie najlepszym systemem operacyjnym dostępnym na rynku.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Szybki RTM Windows 7 - czy wyjdzie nam to na dobre?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marzec 2009, 13:04:27 »
Ale i tak będzie be bo problemem będą sterowniki. A jak widać producenci sprzętu nie garną się do roboty żeby coś zrobić w tym kierunku. To samo tyczy się producentów oprogramowania który czekają na nie wiem co i wydaje się im, że ich programy są tak super napisane, że nie wymagają żadnych zmian. A większość trzeba uruchamiać z kompatybilnością wsteczną.

Odp: Szybki RTM Windows 7 - czy wyjdzie nam to na dobre?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Marzec 2009, 13:21:33 »
przepraszam ze tak napisze ..jestes modem a nie wiesz ze producenci sprzetu wydaja sterowniko do systemow istniejacych na rynku wturnym a System Windows 7 jest beta ..wiec nie beda sie garnac do zrobienia sterowniow juz teraz .ponad to ..sterowniki od visty dzialaja ...jedyny problem to jak zawsze creative ..ktore z czasem tez beda ..a tak to nie ma problemow z zadnychmi sterami .no chyba ze jakies dziecko 14 letnie .nie majace pojecia ..instaluje system i narzeka ze to i owo nie chodzi ...

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Szybki RTM Windows 7 - czy wyjdzie nam to na dobre?
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Marzec 2009, 13:24:22 »
Ale mieli nawiązywać współpracę z Microsoftem, żeby w dniu premiery były gotowe. I ciekawe ile tego będzie.
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec 2009, 13:26:06 wysłana przez michau »

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Szybki RTM Windows 7 - czy wyjdzie nam to na dobre?
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Marzec 2009, 13:31:29 »
No ja uważam, że to za szybko się wszytsko dzieje, 1 rok by ich nie zbawił, a mogliby dodać sporo nowych funkcji. :)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Szybki RTM Windows 7 - czy wyjdzie nam to na dobre?
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Marzec 2009, 13:35:37 »
No ja uważam, że to za szybko się wszytsko dzieje, 1 rok by ich nie zbawił, a mogliby dodać sporo nowych funkcji. :)

Np jaki?

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Szybki RTM Windows 7 - czy wyjdzie nam to na dobre?
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Marzec 2009, 13:40:20 »
Mogliby, np. zreanimować WinFS. :)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Szybki RTM Windows 7 - czy wyjdzie nam to na dobre?
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Marzec 2009, 13:44:14 »
A mi brakuje wielu możliwości zmiany wyglądu. Pewnie nie byłyby za czesto używane, ale np. możliwość poszerzenia menu start byłaby dla mnie mile widziana. Sposób pokazywania drzewka folderów z visty bardzo mi się podobał, tutaj nie ma.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Szybki RTM Windows 7 - czy wyjdzie nam to na dobre?
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Marzec 2009, 13:48:09 »
Mogliby, np. zreanimować WinFS. :)

i? przez to mam czekac rok tylko? już lepiej niech porzyczą interface od Mac OS X i idą do sądu też rok bedzie trwało tylko że dostaniemy bardziej kolorowy windows :)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Szybki RTM Windows 7 - czy wyjdzie nam to na dobre?
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Marzec 2009, 13:57:52 »
Mogliby, np. zreanimować WinFS. :)

i? przez to mam czekac rok tylko? już lepiej niech porzyczą interface od Mac OS X i idą do sądu też rok bedzie trwało tylko że dostaniemy bardziej kolorowy windows :)

Interfejs Mac OS Xa jest raczej szarawy niż kolorowy. ;D
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Szybki RTM Windows 7 - czy wyjdzie nam to na dobre?
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Marzec 2009, 14:13:12 »
Widzę, że tbgkol mamy podobne zdanie nt. szybkiej premiery W7. Co nagle to po diable.

Odp: Szybki RTM Windows 7 - czy wyjdzie nam to na dobre?
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Marzec 2009, 14:15:51 »
Ja także wolałbym poczekać nawet rok dłużej, ale żeby system końcowy był naprawdę dobrze dopracowany. Nie mówie, że teraz jest zły :P  ;D Bo wręcz przeciwnie, jest bardzo dobry, ale mogliby go odpicować w każdym calu.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Szybki RTM Windows 7 - czy wyjdzie nam to na dobre?
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Marzec 2009, 14:18:00 »
Oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy. Bo jakby zaczęli dodawać do niego nowe funkcje to mogłoby się okazać że jednak nowy sprzęt by się przydał.

Odp: Szybki RTM Windows 7 - czy wyjdzie nam to na dobre?
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Marzec 2009, 14:19:38 »
Fakt... Ale w moim rozumieniu odpicować znaczy ulepszyć, a nie "dodać nowe niepotrzebne nikomu funkcje zamulające system" :D