TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Ekran logowania w Windows 7 - zmiana

Offline michau

  • *****
  • 3974
Ekran logowania w Windows 7 - zmiana
« dnia: 17 Marzec 2009, 21:18:46 »
Cytuj
Wygląda na to, że nowa kompilacja Windows 7 (build 7057) pozwala na łatwą zmianę tła dla ekranu logowania. Do tej pory w systemach Windows zmiana interfejsu logowania wiązała się z zastosowaniem różnych modyfikacji (podmiana plików systemowych) bądź sięgnięciem po specjalne programy dedykowane takim operacjom.

Microsoft wprowadził w nowej odsłonie Windows 7 możliwość personalizacji ekranu logowania poprzez stosunkowo przyjazną użytkownikowi edycję rejestru, de facto przygotowaną z myślą o Partnerach OEM. Należy zmodyfikować wartość klucza OEMBackground na 1 w następującej ścieżce: HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\Background. Jeżeli taki klucz nie występuje, wystarczy go dodać jako klucz typu DWORD z wartością 1. Plik graficzny, jaki ma być wyświetlany podczas logowania, o rozmiarze nie większym niż 256 kb, powinien być umieszczony w folderze %windir%\system32\oobe\info\backgrounds i nazwany zgodnie ze współczynnikiem rozdzielczości wyliczonym poprzez podzielenie szerokości przez wysokość (np. 1,6 dla rozdzielczości monitora 1920x1200).

Źródło: http://www.withinwindows.com/2009/03/15/windows-7-to-officially-support-logon-ui-background-customization/

Zmiana ekranu logowania:
http://www.withinwindows.com/2009/03/15/windows-7-to-officially-support-logon-ui-background-customization/

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Ekran logowania w Windows 7 - zmiana
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Marzec 2009, 21:30:53 »
Fajnie, następna fajna rzecz. :)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Ekran logowania w Windows 7 - zmiana
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Marzec 2009, 21:34:42 »
Ale mogliby tak ułatwić jak to się ma ze zmianą tapety. :)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Ekran logowania w Windows 7 - zmiana
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Marzec 2009, 21:38:10 »
Pewnie potem to dodadzą funkcję, że łatwo to będzie zmienić ten logon screen. :)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Ekran logowania w Windows 7 - zmiana
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Marzec 2009, 21:40:00 »
Ale mogliby tak ułatwić jak to się ma ze zmianą tapety. :)

Kolejna rzecz którą bede zmianieł co pare dni nie dziekuję :)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Ekran logowania w Windows 7 - zmiana
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Marzec 2009, 21:41:12 »
Ale jak zawsze ktoś musiał się do tego dogrzebać przed ujawnieniem informacji przez Microsoft. Tak samo jak włączenie paska w jednym z pierwszych buildów W7.

Offline umcs

  • ***
  • 229
Odp: Ekran logowania w Windows 7 - zmiana
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Marzec 2009, 18:23:21 »
Hmmm... to zielone coś na pierwszym obrazku strasznie przypomina mi pietruszkę.  :)
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Ekran logowania w Windows 7 - zmiana
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Marzec 2009, 19:18:05 »
A jak każdy wie pietruszka jest zdrowa :)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Ekran logowania w Windows 7 - zmiana
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Marzec 2009, 19:43:43 »
A jak każdy wie pietruszka jest zdrowa :)

Jezu i jak ma to forum istnieć, gdy takie rzeczy są pisane? Przecież to jest wogóle w ogóle bez sensu i nie do tematu, a ty jako mod powinieneś dawć dawać przykład... Ten post pokazuje, że jesteś gorszym spamerem ode mnie...
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec 2009, 20:40:48 wysłana przez michau »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Ekran logowania w Windows 7 - zmiana
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Marzec 2009, 20:39:28 »
Naucz się ortografii i dopiero wtedy zaczynaj się wypowiadać bo z takimi błędami jak piszesz to trudno zrozumieć o co Ci chodzi.
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec 2009, 20:41:11 wysłana przez michau »

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Ekran logowania w Windows 7 - zmiana
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Marzec 2009, 20:48:52 »
Naucz się ortografii i dopiero wtedy zaczynaj się wypowiadać bo z takimi błędami jak piszesz to trudno zrozumieć o co Ci chodzi.

Tiaa, jak się nie umie czytać, to może i trudno zrozumieć o co chodzi. :) A takie błedy błędy, że napisałem wogóle w ogóle, zamiast w ogóle, to się nimi można podetrzeć bo nie piszę, "fokule", tak samo dawać dawć, zamiast dawać... drobna literówka, nawet mistrz popełnia będy błędy (nie zrozum tego źle, że ja jestem mistrzem). Rozwalasz dyskusję, pisząc że pietruszka jest zdrowa, a potem szukasz tematów zastępczych by inni zwrócili na moje drobne błędy, zamiast na to, że nabijasz chamsko posty, bo kogo to obchodzi, że pietruszka jest zdrowa? Każdy o tym wie. :) A jak chcesz nabijać posty to chociaż nabijaj tak, żeby inni ci chcieli na nie odpowiadać, a nie gadasz o jakiejś zdrowotności pietruszki, na którą inni mogą miec mieć alergię. :)

Skoro w podpisie masz, że piszesz poprawnie po polsku bo język to podstawa to sprawdź tekst przed wysłaniem.

I nie odpisuj już tutaj bo nabijasz posty.


//edit(tbgkol):
Ale ty jesteś upierdliwy... po co kolorujesz te słowa, o których napisałem właśnie, że to moje błędy i po co się rzucać za takie literówki? A takie literówki w stylu miec, zamiast mieć, lub błedy, zamiast błędy, to są tak drobne chochliki, że nikt na nie nie zwraca uwagi, więc weź się ogarnij i poprawiaj tych, którzy piszą słowa z samymi błędami... Tych nie poprawisz tak? A co do podpisu, chodzi o poprawane użycie języka i nie sadzenia byka na byku, a nie napisania jednej literówki. Dobrze, według twego życzenia nie bedę tu odpisywał, żeby nabijać posty, dam za to tobie pole do popisu i pewnie u ciebie wskaźnik wskaże(jeżeli by był taki wskaźnik) 2 posty nabite na minutę. Tylko ja już nie będę przypominał, jak to ty nabijałeś posty, gdy na forum były po 2 posty dziennie lub mniej...

//edit2(tbgkol):
Może najpierw to przeczytasz moją całą wypowiedź, a potem zaczniesz poprawiać? Bo widzę, że poprawiasz słowa nie znając kontekstu.

//edit3(tbgkol):
Chyba michau się speszył... ;D
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec 2009, 21:35:03 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline apollo1989

  • **
  • 79
  • Windows 7 Professional PL (MSDN AA)
Odp: Ekran logowania w Windows 7 - zmiana
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Marzec 2009, 22:18:21 »
to może jak już tak wszyscy spamują to może powrzucacie jakieś przykładowe obrazy które można tam wstawić bo ja nic znaleźć nie umiem co by mi odpowiadało a tak zawsze mogę coś podpatrzeć:) mi się np ten kwiatek podoba co jest w przykładzie:)