TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Jaki program do zmiany wilekości partycji?

Offline umcs

  • ***
  • 229
Jaki program do zmiany wilekości partycji?
« dnia: 16 Marzec 2009, 18:46:07 »
Chce sobie przenieść trochę GB z D na C ale tym systemowym narzędziem tak się nie da, żeby przenosić na wcześniejszą partycję. Próbowałem jakieś programy ale się nie dało, albo system nie pasuje albo w ogóle nie da się "dotchnąć" partycji. Może ktoś wie czy nawet próbował to zrobić na Seven i jakim programem?
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.

Offline mk

  • ***
  • 165
  • everybody lies
Odp: Jaki program do zmiany wilekości partycji?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marzec 2009, 18:50:56 »
Dołączam się do pytania ;)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Jaki program do zmiany wilekości partycji?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Marzec 2009, 18:58:29 »
Zbootuj płytę Windowsa i weź opcję naprawy kompa, potem włącz tam cmd i włącz diskpart. Chyba instrukcji diskparta nie muszę pisać? ;D
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Jaki program do zmiany wilekości partycji?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Marzec 2009, 19:23:23 »
Pod Vistą działał Paragon Partition Manager ale czy pod Sevenem działa to nie wiem.

ziebal

Odp: Jaki program do zmiany wilekości partycji?
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Marzec 2009, 20:03:49 »
Paragon Partition Manager

Który ma także płytę Rescue CD i ten sam program, działający niezależnie od systemu operacyjnego. Polecam :)

Odp: Jaki program do zmiany wilekości partycji?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Marzec 2009, 21:13:21 »
Paragon - płatny , ale należy szukać po gazetkach , ale przyjemny  , ja dodatkowo polecam gpartet - bootowalna płyta i jedziemy z koksem ;p

Offline umcs

  • ***
  • 229
Odp: Jaki program do zmiany wilekości partycji?
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Marzec 2009, 13:59:09 »
No to se zmieniłem rozmiar... formatem całego dysku. 130 GB filmów, muzyki, fotek, instalek programów poszło się je.... w siną dal. W około 70 % zmiany Paragonem wyskoczył niebieski ekaran, po próbie naprawy plików przez system pliki te były pomieszane, np. w jednej piosence było pomieszane kilka innych, filmy tak samo.

Ale cel osiągnięty, zrobiłem partycję C większą, hehe. Nawet mi nie przyszło do głowy, żeby zrobić kopię najpotrzebniejszego (muzyki), ale po co, nie? >:( >:(
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.

Odp: Jaki program do zmiany wilekości partycji?
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Marzec 2009, 15:34:01 »
Hmmm... ja PAragonem nie raz ucinałem miejsce z jednej partycji ;P Dodawałem je potem do drugiej i działało...

Odp: Jaki program do zmiany wilekości partycji?
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Marzec 2009, 15:35:18 »
a zdefragmentowal pan partycje i przeżucił pliki na początek partycji ?

Offline umcs

  • ***
  • 229
Odp: Jaki program do zmiany wilekości partycji?
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Marzec 2009, 14:21:06 »
Tylko zdefragmentowałem, nigdzie nie przeczytałem o przerzuceniu plików.
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.

Odp: Jaki program do zmiany wilekości partycji?
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Grudzień 2009, 14:30:45 »
Jeśli ten temat jeszcze kogoś interesuje to chciałem podzielić się swoim doświadczeniem.
Dokąd używałem tylko 32 bitowego xp na dyskach max. 160 GB używałem Partition Manager'a v.8.
Potem to zawiodło i trzeba było szukać czegoś nowego. Chodziło mi o narzędzie, którym możnaby
podejść "z zewnątrz" a nie z poziomu zainstalowanego OS-a. Kumpel linuksowiec pokazywał mi
Ubuntu. Ma toto też tzw. opcję "live". Startujesz z dvd i masz system bez tykania twardych
dysków. Osobiście nie jestem zwolennikiem linuksów i specjalnie mnie by to nie interesowało, ale muszę
przyznać, że zawiera toto jeden znakomity program (dostępny bez żadnych przygotowań w trybie
"live") - GParted. Bez problemu jest dostępny w graficznym interfejsie - bez tej całej linuksowej
manii tekstowej.
Robi z partycjami i dyskami wszystko, czego tylko próbowałem (np. bez problemu przeniosłem 7-kę na inny dysk). Szczytem było sklonowanie serwera 2003 na inny komp poprzez wi-fi. Rutynowo też przed jakąś instalacją czegokolwiek na nowym twardym zawczasu go tak partycjonuję, a moje xp przeprowadzało się już chyba przez pięć dysków (w sensie fizycznym). Oczywiście zmienia rozmiary partycji też bez problemu.
Jeśli już to ma tylko dwie wady: jest bardzo powolny i jak to w linuksie wyświetla inaczej litery
dysków niż jest pod windows - na co trzeba uważać. Mam więc ten dysk startowy Ubuntu w zasadzie
tylko dla GParted w trybie "live". W zasadzie, bo to Ubuntu ma jeszcze jedną fajną cechę - umożliwia
dość nowoczesne rozpoznanie jaki jest hardware w nieznanym komputerze bez żadnego zainstalowanego
OS-u. Szczerze polecam.


Odp: Jaki program do zmiany wilekości partycji?
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Styczeń 2010, 00:54:51 »
Ja z czystym sumieniem mogę polecić praogram
EASEUS Partition Master 4.1.1 Home Edition http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_dyskowe/EaseUS_Partition_Master.html. Oprogramowanie w pełni darmowe o dobrych możliwościach. Wersja Home Edition nie działa z systemem 64 bitowym ( z nim działa wersja Pro.)
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2011, 16:25:34 wysłana przez Mirahz »