TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Przepelnianie sie pamieci ram

Przepelnianie sie pamieci ram
« dnia: 16 Marzec 2009, 07:54:22 »
Witam, zainstalowalem niedawno windowsa se7en x64 i mam problem teraz z którym nie mogę sobie poradzić. Mianowicie podczas instalacji jakiej kolwiek gry system zaczyna zjadać niesamowite ilosci ramu (ok. 97%), przez co wszystko zaczyna się mulić a w managerze zadzań żaden proces nie wyświetla takiego zurzycia. System jest w wersji 7057 sterowniki są poinstalowane wszystkie, a kompa mam takiego :
proc:c2d e6750
ram:patriot 4x1gb
plyt:gigabyte ep35-ds4
dyski:wd 320gb i 250gb
grafa: palit 9600gt
zasil: cheftec 450w
Z góry dzięki.
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec 2009, 08:02:44 wysłana przez strzeli »

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Przepelnianie sie pamieci ram
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marzec 2009, 09:03:33 »
Osobiście używając build 7000 miałem kilka razy tak gdy skanowałem dysk programem antywirusowym lub też coś chciałem zainstalować. Zazwyczaj się kończyło na zawieszeniu systemu. Nie dochodziłem czym to może być spowodowane bo przez 3 miesiące zdarzyło się to może 4 razy.

A sterowniki masz standardowe, te co Windows sobie zainstalował czy instalowałeś jakieś inne? Problem zaczął się zaraz po zainstalowaniu systemu czy po jakimś czasie (może po zainstalowaniu czegoś?). Czy na wcześniejszych buildach jak miałeś zainstalowane może to miałeś podobne sytuacje.

Odp: Przepelnianie sie pamieci ram
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Marzec 2009, 11:28:09 »
Miałem wcześniej wersje 7048 i to samo się działo. A sterowniki wszystkie standardowe mam zainstalowane oprócz karty graficznej, te sciągnołem ze strony nvidii. Jest to troche uciarzliwy problem poniewarz nawet muzyka przestaje grać w pewnym momęncie podczas instalacji :/

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Przepelnianie sie pamieci ram
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Marzec 2009, 11:52:06 »
A ile ramu Ci wykrywa Windows? Całe 4GB?

Odp: Przepelnianie sie pamieci ram
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Marzec 2009, 12:55:23 »
Tak wykrywa mi całe 4 GB. Jest to sys 64 bit więc z tym raczej nie powinien mieć problemów. Jeszcze pogrzebie trochę w nim bo mam pewne podejrzenia co może być problemem.

Już sprawdzone, winny był najprawdopodobniej program PowerISO. Ale nie jestem tego pewien. Niestety nadal występuje problem wydajności podczas instalowanie gier. system spowalnia, ale nie aż tak bardzo jak wczesniej :/
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec 2009, 13:13:42 wysłana przez strzeli »

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Przepelnianie sie pamieci ram
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Marzec 2009, 19:12:02 »
Tez tak mam. I chyba nie tylko ja a kazdy uzytkownik Bety Win7.
Podczas instalacji gry system bierze mi 3,8GB z 4 GB RAM xD
Niewiem co jest powodem bo w procesach ŻADNA aplikacja tyle nie zabiera.
Po zainstalowaniu gry wszystko mi wraca do normy.

Odp: Przepelnianie sie pamieci ram
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Marzec 2009, 20:30:55 »
Dziwna sprawa z tym jest. Mam nadzieje ze w wersji finalnej będzie lepiej. Bo przypominają mi się czasy Windowsa 98 i braku ustawionego DMA :D z tym, że tutaj nie ma możliwości ustawienia tego

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Przepelnianie sie pamieci ram
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Marzec 2009, 20:07:11 »
Chyba jednak PowerISO jest winny.
Instalowalem gre. Po instalacji obraz gry był caly czas w PowerISO i zuzycie RAM to 3,8.
Odmontowalem obraz i uzycie RAM wynormowalo sie.
Takze wydaje mi sie ze nie tylko z PowerISO tak bedzie ale z kazdym progsem do montowania obrazow ;)