TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Typujemy miesiąc premiery Windows 7

Typujemy miesiąc premiery Windows 7
« dnia: 08 Marzec 2009, 16:56:03 »
Typujemy miesiąc premiery Windows 7

W Sieci znajduje się mnóstwo spekulacji o prawdopodobnej premierze Windows 7. Jedni twierdzą, że będzie to we wrześniu, inny, iż w październiku, a kolejni typują datę premiery następcy Visty na grudzień br. Postanowiliśmy zebrać wszystkie fakty i spróbować odpowiedzieć na pytanie: kiedy Microsoft udostępni finalną wersję Windows 7.

Zacznijmy od oficjalnego stanowiska Microsoftu, które w tej sprawie brzmi: 3 lata po premierze Visty. Następca Windows XP osiągnął status RTM 1listopada 2006 roku. W przeciągu tego miesiąca Vista została udostępniona klientom biznesowym. Dwa miesiące później, w styczniu 2007 roku, system trafił w ręce użytkowników domowych.

Premiery Windows 7 spodziewać się więc powinniśmy w okolicach listopada br. (segment biznesowy), natomiast na początku przyszłego roku system zostałby wydany dla użytkownikom domowym. Dużo faktów wskazuje jednak na to, że będzie to znacznie szybciej.

Cofnijmy się w czasie o trzy, cztery lata. Microsoft dosyć długo pracował nad Vistą. Od momentu udostępnienia wersji beta 1 do RTMa upłynęło prawie 1,5 roku. Warto dodać, że wersja finalna została skompilowana już w miesiąc po wydaniu drugiej wersji RC (Release Candidate).

W styczniu Microsoft udostępnił pierwszą betę Windows 7 i zapowiedział, iż drugiej nie będzie. Kolejny build dla wszystkich to edycja RC 1, którego publicznej premiery spodziewany się już za miesiąc - 10 kwietnia br. Drugiej wersji RC nie będzie. Widzimy więc, że prace nad nowym systemem posuwają się znacznie szybciej, niż w przypadku Visty (gdzie od pierwszej bety do RC 1 upłynął ponad rok).

Co ciekawe, program testów zakłada wygaśnięcie Windows 7 beta 1 na początku lipca br. A teraz najciekawsze - Release Candidate 1 ma nie wprowadzać wydłużenia tego okresu! Oznacza to, że w tym momencie Microsoft powinien mieć już skompilowaną wersję RTM, a ta powinna w przeciągu miesiąca, dwóch trafić na rynek. Nasz typ? Windows 7 zadebiutuje już sierpniu, najpóźniej wrześniu br.

Czy mamy rację? Przekonamy się o tym już za kilka miesięcy.

źródło pcworld.pl
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec 2009, 17:01:20 wysłana przez popuri11 »

Odp: Typujemy miesiąc premiery Windows 7
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Marzec 2009, 18:24:28 »
No nie wiem czy ten posmiech wyjdzie dla MS na dobre, wszyscy oczekuja sprawnego i stabilnego systemu a przedewszystkim dopracowanego :)

Odp: Typujemy miesiąc premiery Windows 7
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Marzec 2009, 18:26:01 »
Nie rozumiem dlaczego wszyscy tak pojezdzają ms ... ms w brew pozorm jest o wiele mądrzejszy od usera , popatrzcie ile wymyslił ile pieniędzy zarobił i dobrze wie jak , kiedy i jaki system wydac ;p

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Typujemy miesiąc premiery Windows 7
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Marzec 2009, 18:27:14 »
No nie wiem czy ten posmiech wyjdzie dla MS na dobre, wszyscy oczekuja sprawnego i stabilnego systemu a przedewszystkim dopracowanego :)

Może chodzi o pośpiech? :D
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Typujemy miesiąc premiery Windows 7
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Marzec 2009, 18:33:15 »
No nie wiem czy ten posmiech wyjdzie dla MS na dobre, wszyscy oczekuja sprawnego i stabilnego systemu a przedewszystkim dopracowanego :)

Może chodzi o pośpiech? :D

mozliwe w sumie cos w tym jest :) Ale jak tylko W7 wyjdzie to zdecyduje sie na zakup w dniu premiery :)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Typujemy miesiąc premiery Windows 7
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Marzec 2009, 19:16:20 »
Ja nie kupię w7, bo po co mi 2 kopia Visty? Moja dobrze dziala nie mam po co nowej kupować.
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Typujemy miesiąc premiery Windows 7
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Marzec 2009, 19:25:20 »
Ja nie kupię w7, bo po co mi 2 kopia Visty? Moja dobrze dziala nie mam po co nowej kupować.

No tak racja :)

Ale ja nie mam wiec stad moje postanowienie aby MS na mnie zarobilo  ;D

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Typujemy miesiąc premiery Windows 7
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Marzec 2009, 19:30:31 »
Ja nie kupię w7, bo po co mi 2 kopia Visty? Moja dobrze dziala nie mam po co nowej kupować.

Prawdo podobnie bedziemy mogli wymienic viste na w7 za dopłatą...ciekawe ile bede musiał zapłacic Vista Home Premium na Seven Ultimate albo Home Premium... :(

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Typujemy miesiąc premiery Windows 7
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Marzec 2009, 20:05:11 »
Ja nie kupię w7, bo po co mi 2 kopia Visty? Moja dobrze dziala nie mam po co nowej kupować.

Prawdo podobnie bedziemy mogli wymienic viste na w7 za dopłatą...ciekawe ile bede musiał zapłacic Vista Home Premium na Seven Ultimate albo Home Premium... :(

Pewnie tyle samo, co za kupienie oemu w7, bo promocja pewnie będzie obejmować tymi samymi cenami też boxerów.
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Typujemy miesiąc premiery Windows 7
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Marzec 2009, 20:06:47 »
Pewnie tyle samo, co za kupienie oemu w7, bo promocja pewnie będzie obejmować tymi samymi cenami też boxerów.

Uuu drogo... :( to chyba zostane na becie przez jakis czas :)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Typujemy miesiąc premiery Windows 7
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Marzec 2009, 20:08:24 »
Ja tam mam TN, więc w środowisku nieprodukcyjnym czyli w domu będę mógł "technetowską" edycję używać. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Typujemy miesiąc premiery Windows 7
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Marzec 2009, 20:14:34 »
Ja tam mam TN, więc w środowisku nieprodukcyjnym czyli w domu będę mógł "technetowską" edycję używać. ;)

Technet hm za darmo mogę się zapisac?:) pewnie nie... :)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Typujemy miesiąc premiery Windows 7
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Marzec 2009, 20:17:35 »
Ja tam mam TN, więc w środowisku nieprodukcyjnym czyli w domu będę mógł "technetowską" edycję używać. ;)

Technet hm za darmo mogę się zapisac?:) pewnie nie... :)

http://www.promise.pl/sklep/pages/searchresults.aspx?t1=technet&hid=782&srodz=4

Ta droższa wersja, to wersja z opcją przysyłania co miesiąc płyt z oprogramowaniem. :)

Oczywiście jeżeli masz przyjaciela w MS lub przyjaciela który ma kolegę w MS, możesz dostać TN za darmo jeżeli ten przyjaciel ci go załatwi. ;D
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Typujemy miesiąc premiery Windows 7
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Marzec 2009, 20:33:00 »
Oczywiście jeżeli masz przyjaciela w MS lub przyjaciela który ma kolegę w MS, możesz dostać TN za darmo jeżeli ten przyjaciel ci go załatwi. ;D

No przyjacielu...powiedz mi że pracujesz w M$ :)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Typujemy miesiąc premiery Windows 7
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Marzec 2009, 20:34:52 »
Nie pracuje w MS. Ale możesz bardzo łatwo znaleźć kogoś kto ma kolegę w MS. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)