TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem
« dnia: 06 Marzec 2009, 13:50:33 »
Jak wyglądał? Kiedy to było? Podobała się Wam od początku?

Ja pamiętam jak te parę lat temu rodzice mi powiedzieli że była okazja w makro i kupili kompa, do gier słabszego niż mój ale wtedy akurat nie grałem i nawet mi to pasowało bo cicho i łdanie. A jak się ucieszyłem, że Vistę mam, nowy ciekawy system :)
Radość upadła jak się okazało że Vista Home Basic w zasadzie nic nie ma, że pliki się kopiują cholernie wolno a 1GB RAMu nie daje nic... Kuzyn się śmiał że używam rambootera mają 1gb :P Wraz z zestawem dostałem drukarkę (cały zestaw był gotowy do ruszenia z Vistą... - ta, dupa a nie gotowy, drukarka nie chodziła oczywiście a profesjonalizm pomocy technicznej firmy PC FACTORY rozkłada na łopatki....) Potem się przyzwyczaiłem, powoli zaczynało chodzić to co nie chodziło wcześniej, system przyspieszył po wielu łatkach a szczególnie po SP1 ale co najważniejsze - nie mając antyvira wszystko grało bez zarzutów i żadnego virusa :) No a teraz 7 i przesiadać się nie chcę ;)
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Marzec 2009, 13:54:40 »
Zgadzam się bez SP1 na początku ciekawo nie było ale przez 1,5 roku używałem ten system na P4 3.4Ghz 1gb ram i 6600 i dla mnie był idealny fakt gry wolno chodziły ale to raczej wina sprzetu niż systemu...virusów też nie miałem przez 2 lata na viscie :)

Edit:U mnie drukarka działałą HP PSC 1510...

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Marzec 2009, 14:33:03 »
No to tak, kupiłem kompa(poprzedniego) dokładnie 30 grudnia 2006 z XP prof. i wtedy była promocja, dostawało się Vistę Business za darmo przy kupieniu XP. Vista mi przyszła okolo lutego. Pierwsze wrażenia: Doskonałe. ;) Szybko chodziło na 1 GB RAMu P4 3,0Ghz, niestety później jak zainstalowałem Pandę to była męczarnia. Do gier komp mi nie był wtedy potrzebny, więc nie wypowiem się nt. gier wtedy. Ogólnie: raz polubiłem Vistę i przy niej ozostaje. A tak BTW to ile wam kompów w domu działa na Viście? U mnie 4. :)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Marzec 2009, 14:37:03 »
No to tak, kupiłem kompa(poprzedniego) dokładnie 30 grudnia 2006 z XP prof. i wtedy była promocja, dostawało się Vistę Business za darmo przy kupieniu XP. Vista mi przyszła okolo lutego. Pierwsze wrażenia: Doskonałe. ;) Szybko chodziło na 1 GB RAMu P4 3,0Ghz, niestety później jak zainstalowałem Pandę to była męczarnia. Do gier komp mi nie był wtedy potrzebny, więc nie wypowiem się nt. gier wtedy. Ogólnie: raz polubiłem Vistę i przy niej ozostaje. A tak BTW to ile wam kompów w domu działa na Viście? U mnie 4. :)

u mnie jeden jest z vista home premium 32 bit a drugi Windows 7 build 7048 x64

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Marzec 2009, 14:39:13 »
U mnie tylko laptop z vistą home pre 32bit a komp już z W7 7048...

Odp: Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Marzec 2009, 22:55:09 »
Miałem Vistę Home Premium z betą SP2 i po przejściu na Windows 7 Build 7000 zauważyłem sporą poprawę szybkości działania. Nieprzypadkowo mówi się, że Windows 7 ma wymagania niemal jak Windows XP, a jednoczesnie wprowadza wiele usprawnień w porównaniu z Vista. Mówi się nawet, że wiele firm wstrzymuje się z Vistą w oczekiwaniu na Windows 7. Niektórzy nawet mówią, że Vista mimo wielu zalet zalicza się do wersji pod wieloma względami nieudanych (chodzi głównie o ociężałość, nawet na dobrym sprzęcie). Padało nawet porównanie Visty do Windows millennium, który przeszedł do historii jako projekt nieudany (miał to być Windows NT dla masowego użytkownika, skończyło się na Windows 98 wzbogaconym m.in. o funkcję przywracania systemu).
Pozdrawiam
Paweł Nyczaj

ASUS K52JC
Windows 7 Home Premium PL 6.1 Build 7601 SP1

QkiZ

Odp: Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Marzec 2009, 11:02:01 »
Vista długo nie zagrzała miejsca na dysku twardym. generalnie to kiszka. nie można było wysłać mejla bez zawiasa, a sterowniki to masakra, po instalacji trzeba było wachlować płytami. w końcu win7 mnie miło w tym względzie zaskoczył.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Marzec 2009, 12:28:51 »
Vista długo nie zagrzała miejsca na dysku twardym. generalnie to kiszka. nie można było wysłać mejla bez zawiasa, a sterowniki to masakra, po instalacji trzeba było wachlować płytami. w końcu win7 mnie miło w tym względzie zaskoczył.

Heh ja lubiłem Viste stabilna i szybka fakt z grami ciekawie nie było ale co tam...wachlować płytami? sterowniki? u mnie 100% sprzetu zainstalowałą sama mimo że miałem jeszcze wtedy starego kompa...

QkiZ

Odp: Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Marzec 2009, 17:13:43 »
nie wykrył karty wifi, dźwięku, grafiki, kamerki internetowej, przelotki USB<>COM, itd. do wszystkiego musiałem mieć płyty. a sprzęt standardowy. MSI PR-600.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Marzec 2009, 17:28:49 »
nie wykrył karty wifi, dźwięku, grafiki, kamerki internetowej, przelotki USB<>COM, itd. do wszystkiego musiałem mieć płyty. a sprzęt standardowy. MSI PR-600.

Czyli byłes szczesliwym 1% użytkowników których vista olała :)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Marzec 2009, 18:50:26 »
nie wykrył karty wifi, dźwięku, grafiki, kamerki internetowej, przelotki USB<>COM, itd. do wszystkiego musiałem mieć płyty. a sprzęt standardowy. MSI PR-600.

Czyli byłes szczesliwym 1% użytkowników których vista olała :)

Myślę że jest to trochę mniej niż 1%, w końcu mam sporo znajomych i tylko jednemu nawaliła Vista. :)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Marzec 2009, 03:28:22 »
Mój pierwszy kontakt z Vistą to był Maj 2007. Sklep komputerowy Electroworld w Gdańsku. Na wystawie nowiutki laptop Packard-Bell i Vista Home Premium. Zakochałem się od pierwszego wyjrzenia. Pół roku później wybierałem lapka bratowi i bardzo długo szukałem czegoś BEZ Visty Home Basic. W końcu znalazłem jakiś model Acera z Home Premium, poznałem wtedy ten system na wylot.

Od maja ubiegłego roku Vista była moim dodatkowym systemem na domowym kompie (dlaczego dodatkowym, ano Athlon 1700+ i 512 MB RAM, i tu odpowiedź na pytanie czemu nie interesowałem się Vistą wcześniej :P)

Lipiec 2008 to nowy komp i mój pierwszy kontakt z wersją x64. Obecnie Vista jest moim głównym systemem do pracy, dzięki czemu jestem postrzegany w swoim środowisku jako dziwak :P
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec 2009, 03:31:08 wysłana przez urban92 »

QkiZ

Odp: Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Marzec 2009, 10:59:30 »
przyznam szczerze że sporo znajomych też olało vistę i szybko wrócili do xpka. pomimo tego że sprzęt im wykryło.

Odp: Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Marzec 2009, 00:13:38 »
heh moj pierwszy kontakt z vista...
wtedy to to sie jeszcze wszedzie longhorn zwalo, a bootscreen jeszcze byl identyczny jak w xp, tylko roznila sie data w copyright i antyaliasing czcionki :)
potem testowalem srednio co 3 build, ktory wyciekl.
moj owczesny sprzet to byl athlon xp M (mobile) 1700+ podkrecony do 3400+ (z jakiegos 1400 na okolo 2300MHz), 512MB ramu itd.
po opublikowaniu stable z xp pozegnalem sie szybko, z poczatku vista byla drugim systemem, potem jako drugi zostal xp, az wyeliminowali wiekszosc problemow z kompatybilnoscia (SP1). i od czasu premiery SP1 ( a raczej od wycieku wersji pre-beta2 SP1) zostalem juz tylko na viscie.

obecnie vista sie popsula przy ostrym kombinowaniu z systemID i chwilowo mam sprawnego tylko win7
hp hdx 9130el
20,1' hd, c2d 2x2,2GHz, 3GB DDR2-800, 2x160GB Seagate Momentus SATA, RadeonHD 2600XT 256DDR3

hp tx 2550ew
12,1' tablet, turion ZM80Ultra 2x2,1GHz, 4GB DDR2-800, 320GB Seagate Momentus SATA, RadeonHD 3200

Odp: Vista - Wasz pierwszy kontakt z tym systemem
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Marzec 2009, 09:21:42 »
Nie miałem wątpliwej przyjemności z tym "systemem" jeszcze obcować....  :'(