TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zmiany w Windows 7 dzięki programowi beta - nasze użykowanie docenione?

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Cytuj
Zmiany w Windows 7 dzięki programowi beta
26.02.2009, 21:26   Autor/Wprowadził: gniemirowski

Microsoft opublikował listę 36 zmian, które wprowadzono dzięki testerom biorącym udział w programie beta.

Większość zmian dotyczy interfejsu użytkownika, szczególnie paska zadań. Jedną z nich jest możliwość obsługi przycisków na pasku z poziomu klawiatury. Wystarczy użyć kombinacji Win+#, gdzie # oznacza numer przycisku aby wywołać akcję związaną z jego kliknięciem (uruchomienie programu/przełączenie się na okno programu). Liczone są razem przyciski szybkiego uruchamiania oraz pochodzące od otwartych okien. Ciekawe jest zachowanie w przypadku Internet Explorera. Za pomocą odpowiadającemu mu skrótowi można nie tylko go uruchomić ale także przełączać się pomiędzy jego oknami lub zakładkami.

Dodano nową funkcję do przełączania się za pomocą Alt+Tab. Teraz będzie można zobaczy nie tylko jego miniaturkę ale także zawartość, wystarczy chwilę się zatrzymać, nie puszczając klawisza Alt. Dodano możliwość otwierania plików za pomocą programów z paska szybkiego uruchamiania przez przeciąganie. Pasek zadań został tak przemodelowany, że mieści się na nim od 24 do 39 procent więcej ikon.

Dodano możliwość blokowania komputera po ustalonym czasie bezczynności bez konieczności ustawiania wygaszacza ekranu. Uruchomienie eksploratora przez skrót Win+E otwiera okno komputera, nie biblioteki jak w becie. Przyspieszono otwieranie się menu startowego. Dotychczas otwieranie go w czasie od 50 do 100 milisekund udawało się w 85% przypadków. Teraz jest to 92%. Wprowadzono także sporo innych drobnych zmian.

źródło - portal dobreprogramy.pl
« Ostatnia zmiana: 28 Luty 2009, 20:36:49 wysłana przez Mirahz »
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Fajne zmiany, jak to w betach bywa, kupa kosmetycznych zmian i RC1 będzie już wygladać zupełnie inaczej.

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
przecież to tylko kilkadziesiąt kosmetycznych zmian, które nie zmieniają całego systemu tylko uleszają / drbnie zmieniają jego poszczególne komponenty :) Pytanie tylko co dalej, nad czym jeszcze pracują.
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Pytanie tylko co dalej, nad czym jeszcze pracują.

Niech tylko jeszcze o ile to możliwe zwiekszą szybkosc,stabilnosc,kompatabilnosc i jestem zadowolony...

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Pytanie tylko co dalej, nad czym jeszcze pracują.

Niech tylko jeszcze o ile to możliwe zwiekszą szybkosc,stabilnosc,kompatabilnosc i jestem zadowolony...

A ja nie, i powiem to wprost - Windows 7 jest bardzo dobry, chodzi swietnie itd. ale rok temu kupilem Viste za 329zl - kupujac Win7 czulbym sie jakbym placil za ServicePacka....Moze ja mam za duze wymagania, ale od zupelnie nowej edycji systemu oczekuje nieco wiecej zmian niz garstka modyfikacji interfejsu i nowy taskbar.

Według mnie zmiany w interfejsie są właśnie jednymi z najważniejszych, gdyż to od niego zależy jak łatwo/szybko będzie się używać systemu.

Poza tym, wydajność jest odczuwalna bez użycia benchmarków, co dla mnie jest duuuużym plusem!

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
A ja nie, i powiem to wprost - Windows 7 jest bardzo dobry, chodzi swietnie itd. ale rok temu kupilem Viste za 329zl - kupujac Win7 czulbym sie jakbym placil za ServicePacka....Moze ja mam za duze wymagania, ale od zupelnie nowej edycji systemu oczekuje nieco wiecej zmian niz garstka modyfikacji interfejsu i nowy taskbar.

Trzeba puscic petycje w ruch żeby porzyczyli pare rzeczy z mac os x :)

Troche nie rozumiem 7 chodzi szybko,stabilnie + jest bardziej kompatobilny jak na razie tylko deamon tools i safari nie chce u mnie działac...wiec czego więcej chciec od systemu?

Mercor jeśli masz orginał to pewnie wymiana będzię vista na w7 więc co pękasz :)

Offline Mercor

  • *****
  • 557
@Gregory : windowsa juz nie kupie bo mi nie potrzebny ;) A oczywiscie nie krytykuje 7 tylko stwierdzam ze - Vista ma to wszystko, bo u mnie chodzi zadowalajaco szybko, stabilnie itd, wiec nie widze potrzeby wydawania kolejnych 400zl na to samo. No chyba ze bedzie wymiana za free to zmienie ;)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
@Gregory : windowsa juz nie kupie bo mi nie potrzebny ;) A oczywiscie nie krytykuje 7 tylko stwierdzam ze - Vista ma to wszystko, bo u mnie chodzi zadowalajaco szybko, stabilnie itd, wiec nie widze potrzeby wydawania kolejnych 400zl na to samo. No chyba ze bedzie wymiana za free to zmienie ;)

W7 ma jedna ważna ceche przynajmniej dla mnie 99% softu działa mi na W7 podczas gdy na Viscie było to 85-90%...

ps.Ten 1% to Deamon Tools który będzie działał w finalnej wersji i Safari :)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Zmiany w Windows 7 dzięki programowi beta - nasze użykowanie docenione?
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Luty 2009, 07:17:55 »

W7 ma jedna ważna ceche przynajmniej dla mnie 99% softu działa mi na W7 podczas gdy na Viscie było to 85-90%...

ps.Ten 1% to Deamon Tools który będzie działał w finalnej wersji i Safari :)

Masz 100% pewność że DT i Safari będę dzialać w Final?

U mnnie na Viście, co by tu nie mówic, działało wszytsko z XP, czyli nawet gray z mojego dzieciństwa czyli jakiś bolek i lolek i koziołek matołek(z 97!) i jakiś imo i król i mały samuraj, sekrety króla (z '95!), oczywiście to wszytsko leciało na trybach zgodności z w95 i uruchamianiem jako administrator. ;) Według mnie nie ma złych systemów, po prostu są nieskonfigurowane do swoich potrzeb(to się nie tyczy linuxa!). :DTylko szkoda, że maci nie są takie zgodne wstecznie, bo niektóre gry(imo i król i mały samuraj edit: sekrety króla) mają napis macintosh, ale niestety nie chodzą na mac os xie na PC. Tylko ja się dziwie, że w latach 90' ludzie mieli mniej maców, ale prawie każda z gier dla dzieci miała wersę także na maca. ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Luty 2009, 07:26:47 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline mk

  • ***
  • 165
  • everybody lies
Odp: Zmiany w Windows 7 dzięki programowi beta - nasze użykowanie docenione?
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Luty 2009, 08:29:55 »
Mercor jeśli masz orginał to pewnie wymiana będzię vista na w7 więc co pękasz :)

Tak, ale tylko w momencie gdy został kupiony po 1 lipca 2009 czy. I niewiem czy sam system czy tylko ten który był razem z komputerem/notebookiem

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Zmiany w Windows 7 dzięki programowi beta - nasze użykowanie docenione?
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Luty 2009, 10:27:43 »
Mercor jeśli masz orginał to pewnie wymiana będzię vista na w7 więc co pękasz :)

Tak, ale tylko w momencie gdy został kupiony po 1 lipca 2009 czy. I niewiem czy sam system czy tylko ten który był razem z komputerem/notebookiem

Na miejscu microsoftu zmienił bym bo inaczej sporo osób się zdenerwuję...więc jak kupię następną viste po 1 lipca promocja bedzie hehe chce ktoś kupić viste home premium powiedzmy 250zł :)

Odp: Zmiany w Windows 7 dzięki programowi beta - nasze użykowanie docenione?
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Luty 2009, 12:20:26 »
Witam mam takie pytanie czy jest mozliwe ustawienie takiego pulpitu w Windows 7 jak na zamieszczonym obrazie

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Zmiany w Windows 7 dzięki programowi beta - nasze użykowanie docenione?
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Luty 2009, 12:24:19 »
Witam mam takie pytanie czy jest mozliwe ustawienie takiego pulpitu w Windows 7 jak na zamieszczonym obrazie

Gdzies widziałem podobne kółko z ikonami co do paska na górze nie wiem...pochodz po storonkach z themes może będzie gotowy ale wątpie żeby dla 7 raczej dla Visty...