TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 i blad IP

Windows 7 i blad IP
« dnia: 23 Luty 2009, 23:11:08 »
Witam wszystkich to tak na poczatek  :P a teraz do rzeczy mianowicie wie ktos lub zna jak ominac ten komunikat bledu? mam z tym problem gdyz za kazdym razem jak zmienie IP to wyskakuje mi taki komunikat "IP Conflict" jestem w sieci LAN wiadomo kazdy ma swoj MAC kart sieciowej zeby miec dostep do neta... pinguje dane IP i okazuje sie ze jest wylaczone wiec zmieniam MAC ale i tak pojawia sie ten komunikat... i nawet po resetowaniu MAC`a na swoj jest to samo...:/ dosc dlugo uzywalem XP i tego tam wlasnie nie bylo. P.S. w Viscie jest to samo "IP Conflict" masakra...

Odp: Windows 7 i blad IP
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Luty 2009, 09:21:09 »
Ja nie rozumiem o co Ci chodzi… po co zmieniasz IP na już wykorzystywany w sieci?  Adresy pewnie są przypisywane przez DHCP na podstawie adresu karty sieciowej. Jak byś zmienił prawidłowo MAC to przypisałby Ci inny IP i komunikat o konflikcie by się nie pojawiał.
HP ProBook Windows 7 x64
Help IT
"Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół"

Odp: Windows 7 i blad IP
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Luty 2009, 10:53:49 »
Zgadza sie sa przypisane przez DHCP zmieniam czasami IP np. zeby sciagac z rapida :) a co do zmiany to robie to w taki sam sposob jak robilem w XP i zawsze chodzilo bez problemu a w 7 i Viscie zeby dzialalo musze zrobic restart kompa i wtedy jest OK i o to mi wlasnie chodzi ze w XP "od razu" mialem inne IP po zmianie MAC`a a w 7 i Viscie musze robic reset kompa...

Odp: Windows 7 i blad IP
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Luty 2009, 13:08:19 »
Nie wiem jak zmieniasz adres karty sieciowej, ale ja na dwóch różnych komputerach używam pewnej aplikacji (systemy XP i Vista) i zawsze wymaga resetowania komputera. Zapewne jest to kwestia samej karty sieciowej. Na W7 zmiana karty nigdy mi nie działała. Co do komunikatu to jest to kwestia raczej ręcznej zmiany IP. Gdybyś pozwalał działać DHCP to zmiana IP nastąpiłaby dopiero po resecie (który jest potrzebny w tej sytuacji aby nowe adres karty zadziałał) i komunikat by się nie pojawił.
Reasumując, zmieniasz IP ręcznie po zmianie MAC’a czy czekasz aż po resecie sam DHCP przypisze nowy adres?
HP ProBook Windows 7 x64
Help IT
"Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół"

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows 7 i blad IP
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Luty 2009, 13:22:15 »
Ja wiem jak ominac ten komunikat - rozwiazac problem konfliktow IP. 2 urzadzenia nie moga posiadac tego samego adresu IP, nawet jesli zmienisz adres MAC, to nie ma nic do rzeczy. Posprawdzaj adresy wszystkich urzadzen w sieci i ustaw taki ktory sie nie powtarza. DHCP czasami przypisuje juz uzywany adres IP, ale to swiadczy w sumie tylko o jakosci routera ktory nie powinien wogole zezwolic na takie polaczenie.

Odp: Windows 7 i blad IP
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Luty 2009, 13:48:48 »
Dwa urządzenie nie powinny posiadać jednego adresu IP, ale mogą. Wiąże to się z gubieniem pakietów itp. Jak mac adres jest identyczny na obydwóch urządzeniach to komunikat o konflikcie nie wystąpi.
Gdybyś doczytał to wiedziałbyś czemu kolega doprowadza do takiej sytuacji i że jest to działanie celowe.
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2009, 13:50:27 wysłana przez hpx4000 »
HP ProBook Windows 7 x64
Help IT
"Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół"

Odp: Windows 7 i blad IP
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Luty 2009, 15:42:28 »
hmmm moze inaczej...:) gdy uzytkowalem XP zrobilem sobie liste MAC adresow z naszej sieci LAN cos 3 sztuki... w ustawieniach karty sieciowej jest zakladka "adresu fizycznego" i mozna wpisac wartosc (nie kazda sieciowka ma ta opcje) wystarczylo ze pingowalem dane IP jezeli bylo wylaczone to wpisywalem MAC`w pole wartosc i po klopocie nie musialem robic zadnego resetu kompa net byl odrazu z IP przypisanym do MAC`a wtedy moglem bez problemu znow sciagac np. z rapida bo mialem inne IP. A teraz tez to dziala tylko ze za kazdym razem musze robic reseta kompa i to troche denerwujace jest... nawet gdy resetuje ustawienia do mojego MAC`a tez wyskakuje ten blad...