TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

System nie wyłącza się

System nie wyłącza się
« dnia: 20 Luty 2009, 17:55:28 »
Mam taki problem, że system nie wyłącza, nie zawsze tak się dzieje, zauważyłem że częściej to się zdaża, gdy komputer chodzi dłużej. Nie stało się tak, że włączam komputer na minute, aby coś sprawdzić i się nie wyłączy.

System zawiesza się w momencie, gdy znikają wszystkie ikonki z tray'a i gadgety. Nie jest to zwis, gdyż wciąż moge ruszać muszką, włączać moj komputer itp.

Tutaj lista programów z msconfig, może ktoś ma taki sam problem i program:


Zaznaczam, że najczęściej oprócz tych programów włączam przeglądarke (Opera)

Komp:
Intel Core2Duo E4500 2.20GHz
Ram 2GB DDR2 800
Nvidia Geforce 8600GTS Gigabyte 256MB VRAM
Creative X-FI Gamer
Windows 7 x86

« Ostatnia zmiana: 20 Luty 2009, 18:01:37 wysłana przez Mikaka »

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: System nie wyłącza się
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Luty 2009, 18:31:17 »
Takie rzeczy najczesciej dzieja sie przez bledy w kernelu lub sterownikach ACPI. Nie sadze zeby udalo Ci sie cokolwiek zmienic, radze czekac na nowego builda ( no oczywiscie jesli reinstall nic nie da ;) ). Moze byc tez tak ze ktorys z procesow zatrzymuje zamykanie systemu...jesli po tym zwisie mozesz wywolac menedzer zadan to sprobuj pozamyka procesy i probowac wylaczyc ponownie.
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2009, 20:37:06 wysłana przez Mercor »

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: System nie wyłącza się
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Luty 2009, 19:13:00 »
U mnie się tak samo dział, tzn. nic się nie wyłączało, mogłem naciskać 1k razy przycisk shut down i nic. Rozwiązaniem był... reinstall. :)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: System nie wyłącza się
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Luty 2009, 23:57:55 »
Na tym etapie w którym staje, reaguje na Carl + alt + del? Otwiera menadżer  zadań?
HP ProBook Windows 7 x64
Help IT
"Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół"

Odp: System nie wyłącza się
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Luty 2009, 01:10:16 »
Nie otwiera  :( Staje po tym jak znikną wszystkie ikony z traya i gadgety. Nie moge właśnie wejsc do taskmanagera, żeby zobaczyć co jeszcze chodzi  :(

Odp: System nie wyłącza się
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Luty 2009, 11:07:01 »
na xp mi się komputer nie chce wyłączyć nie zawiesza sie tylko muszę czekać parę minut by się w końcu wyłączył a ja mam wtedy nie ograniczony dostęp do komputera, mogę nawet wejść w gre...
Powiadacie że usługa Kernel? widziałem ją gdzieś u mnie tylko jak wyłączyć ją?
Nie istnieją niebiosa pełne chwały i piekło, w którym smażą
się grzesznicy. Tu i teraz jest dzień naszej męki! Tu i teraz -
dzień naszej radości! Tu i teraz - nasza szansa. Wybierz
więc dzień, tę godzinę!

Odp: System nie wyłącza się
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Luty 2009, 17:24:49 »
Spróbuje poczekać dłużej czy się wyłączy następnym razem.

Odp: System nie wyłącza się
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Luty 2009, 21:40:00 »
Nie instalowałeś przypadkiem Virtual Clone Drive? Widze, że masz PowerISO, ale nawet, czy wcześniej instalowałeś Virtuala? Mi zrobił zamieszanie na W7 64-bit i nie chciał się wyłączyć, ani sterownik odinstalować - wina sterownika. Co zrobiłem? Zainstalowałem go jeszcze raz z poziomu awaryjnego (a potem odinstalowałem), ale to, że zawalał mi 1 GB ramu to zrobiłem reinstalke ;D .

Odp: System nie wyłącza się
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Luty 2009, 22:17:24 »
Nie instalowałeś przypadkiem Virtual Clone Drive? Widze, że masz PowerISO, ale nawet, czy wcześniej instalowałeś Virtuala? Mi zrobił zamieszanie na W7 64-bit i nie chciał się wyłączyć, ani sterownik odinstalować - wina sterownika. Co zrobiłem? Zainstalowałem go jeszcze raz z poziomu awaryjnego (a potem odinstalowałem), ale to, że zawalał mi 1 GB ramu to zrobiłem reinstalke ;D .

Nie instalowałem tego.

System wyłącza się, jak poczekam, gdy pojawi się okno zaciemnione "Waiting for applications to close" (coś takiego). Musze zobaczyć, czy wyłączy się, gdy się nie pojawi, bo nie pojawiało się czasami. W ciągu ostatnich kilku dni, zawsze gdy nie wyłączył się od razu pojawiło się okno. Czekam co się stanie jak sie nie pokaże.

<edit>

Ok wyłącza się, wystarczyło poczekać.

<edit2>

Jeszcze coś, jak się okno pojawi, to czasem musze naciskać "Force restart", da się ustawić, żeby automatycznie robił force po jakimś czasie, jak się nie wyłączy??
« Ostatnia zmiana: 27 Luty 2009, 14:58:39 wysłana przez Mikaka »