TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Wersje Windows 7 ogłoszone

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Luty 2009, 23:33:58 »
Apple, to nie wiem czy wogóle posiada, jakieś akcje w MS, ale wiem że oni jakoś załatwili z tymi akcjami, że MS nie ma praw do zasiadania w radzie nadzorczej apple i decydowaniu o polityce apple, etc. ;)


ooo i jest: http://blogs.technet.com/mkedziora/archive/2008/11/22/umowa-apple-microsoft-z-1997-roku.aspx

Oglądnijcie sobie też ten filmik z YT. Bardzo ciekawy jest. :)
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2009, 23:36:36 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Luty 2009, 00:03:20 »
Apple, to nie wiem czy wogóle posiada, jakieś akcje w MS, ale wiem że oni jakoś załatwili z tymi akcjami, że MS nie ma praw do zasiadania w radzie nadzorczej apple i decydowaniu o polityce apple, etc. ;)


ooo i jest: http://blogs.technet.com/mkedziora/archive/2008/11/22/umowa-apple-microsoft-z-1997-roku.aspx

Oglądnijcie sobie też ten filmik z YT. Bardzo ciekawy jest. :)

Dzieki ciekawy filmik...gdyby nie M$ to Apple by pewnie nie istniało...pewnie obie firmy mają jakies ciche porozumienie...pewnie robią nas w konia dla $ i udają wrogów... :)

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Luty 2009, 07:54:44 »
heh porównywanie maca do BSD... śmiech...
wiecie co? to że apple zapożyczyło wiele zastosowań z BSD to nie oznacza że systemy są porównywalne...
Skoro temat został poruszony to chciałbym zwrócić uwagę na jedno...
Apple wyszło na zdrowie zapożyczenie od BSD... do wersji 10 strzelali sobie same gole które można porównać do goli które strzela sobie miękki... Dlaczego miękkismród wygrał? to proste... cena komputerów...
Od wersji dziesiątej mac wrócił na rynek i nie zapowiada się żeby doszło do drastycznych zmian w architekturze systemu...
Jeśli chodzi o BSD to ten system był myślany (podobnie jak  solaris) przez spore lata głównie pod stacje robocze, serwery i na kompy dla geeków...
Od niedawna myśli się o BSD na desktop dla newbie co niezmienia faktu że jest to jedno z najbezpiecznieszych zastosowań na świecie.
Zarówno solaris jak i BSD zrobiły baaardzo duży postęp w tym krótkim czasie i jeśli ich rozwój nie zwolni (pod kątem desktopów newbie) to zapewne niedługo nie będzie problemów hardware'owych tak jak np. w linuxie który problemu hardware'u nie zna ;] i nie wyskakujcie z vistą bo miałem na niej kłopot z procesorem, grafiką i kartą dźwiękową xD należy pamiętać o jednym  jądro BSD i Solarisa ciągle będzie budowane do celów roboczych (chyba że komuś odbije) a wersje desktopowe będą ich ugłąskanymi distrami pełnymi nakładek graficznych i różnych uproszczeń z szeroką paletą sterowników na nowe pc...
Co do rzekomej ułomności systemów nixowych pod względem hardware'u to bardzo proszę... niech ktoś mi uruchomi na spacu lub m68k windowsa xD nixy dzięki swej uniwersalności uruchomisz na każdej platformie a windows?  poza tym zarówno bsd jak i linux wspierają stary hardware w przeciwieństwie do windowsa... jeśli by zrobić porównanie odnośnie obsługiwanego hardware'u (nawet współczesnego) to windows pada na buźkę... Wracając do tematu desktopu dla newbie to w sumie miałem do czynienia z freebsd i pc bsd (od samej instalacji) i powiem Wam że ekhm.. spotykałem się z trudnymi systemami operacyjnymi i... te 2 distra bsd wcale nie są takie straszne jak je malują... :) ba! z pc-bsd nie poradzi sobie tylko jakiś kompletny komputerowy newbie... Podobnie z opensolarisem! nixy nie dość że wspierają więcej hardware'u to i jeszcze lepiej go wykorzystują xD wspomniałem już np. o kwestii aero... xD a teraz wspomnę o procesorach i ramie... w kwestii procesorów windows leży ale ram to już śmieszna zagadka xD bo  np. na 7 czy viście x86 nie uruchomisz nawet 8 gb ramu (PAE zmniejsza wydajność ;p) a np. na 32bitowym debianku możesz mieć normalnie 64 gb ramu :) i np. taki debian o wiele lepiej ten ram wykorzysta ;]

i podsumuję linkiem ;] : http://osnews.pl/oszczedny-superkomputer-z-5832-procesorami/

tutaj 7 odpada xDDDD i to sromotnie ;p
___________________________________________

→tbgkol  a jednak możesz pisać ;] tylko argumentów już na starcie zabrakło... tak jak mówiłem cienki bolek jesteś ;p
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2009, 08:11:05 wysłana przez gothmori »

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Luty 2009, 11:43:51 »
@Gothmori Najlepsze zdanie...z twojego postu "np. w linuxie który problemu hardware'u nie zna ;] i nie wyskakujcie z vistą bo miałem na niej kłopot z procesorem, grafiką i kartą dźwiękową xD" myśle że komentarz jest zbedny miałes problemy ze wszystkim na viscie...a Linux wszystko bezproblemu obsługuje...wiekszego fanatyka nie widziałem...wiec pewnie reszta twojego postu to wymysły i tyle...

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Luty 2009, 12:43:26 »
@Gothmori Najlepsze zdanie...z twojego postu "np. w linuxie który problemu hardware'u nie zna ;] i nie wyskakujcie z vistą bo miałem na niej kłopot z procesorem, grafiką i kartą dźwiękową xD" myśle że komentarz jest zbedny miałes problemy ze wszystkim na viscie...a Linux wszystko bezproblemu obsługuje...wiekszego fanatyka nie widziałem...wiec pewnie reszta twojego postu to wymysły i tyle...


Popieram. ;)

A co do ciebie gothmori to może odpisze ci później, więc możesz usunąć ta końcówkę. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Luty 2009, 12:46:36 »
@Gothmori Najlepsze zdanie...z twojego postu "np. w linuxie który problemu hardware'u nie zna ;] i nie wyskakujcie z vistą bo miałem na niej kłopot z procesorem, grafiką i kartą dźwiękową xD" myśle że komentarz jest zbedny miałes problemy ze wszystkim na viscie...a Linux wszystko bezproblemu obsługuje...wiekszego fanatyka nie widziałem...wiec pewnie reszta twojego postu to wymysły i tyle...


karta dźwiękowa ubuntu ← sound blaster x-fi → wykryta (trzeba było jedynie przełączyć, mimo wyłączenia w biosie wykrywana nadal jest zintegrowana) windows vista → nie zainstalowało sterownika i trzeba było szukać w sieci, po instalacji błąd spowodowany przez internet explorera (nie można było zaktualizować sterownika) nie działało mapowanie dźwięku, nie działał mikrofon, odtworzenie mp3 podnosiło zyżycie procesora do conajmniej 60% (screen już był wrzucony )

Fanatyk? wielu ludzi narzeka na vistę pod kątem dźwięku xDDD

grafika... radeon 9250 ← nie gram na komputerze i wystarczą mi podstawy ;] windows vista → brak sterowników... domyślnie vista instaluje sterownik do "9000u series" przez który nie ma 3d a uruchomienie gimpa powodowało mi zwieszki w systemie, instalacja sterowników od xp w trybie zgodności (inaczej się nie dało) skończyła się masą błedów ale sterownik się zainstalował... nie działało centrum sterowania ati ;]
i nadal brak aero... efekty kwin i cs chodzą płynnie na tej karcie... jak na razie to nie działał jedynie efekt wody ma cs...
Linux i solaris normalnie wykrywały mi kartę i instalowały sterownik który rzeczywiście wykorzystuje jej możliwości...

Na moim sprzęcie już opensolaris pod wirtualną maszyną z ustawionym 256 mb ramu startuje i ładuje pulpit szybciej niż vista...



jak na razie paziu nie przedstawiłeś ani jednego normalnego argumentu odkąd jesteś na tym forum (sprawdziłem twoje posty) więc zmykaj dalej tłuc głową kamienie bo do cywilizowanej dyskucji raczej nie masz predyspozycji...
nie masz zielonego pojęcia w temacie komputerów a piepszysz 3 po 3 pryszczaty paziu...

każdy kto ma delikatne pojęcie o windowsie  wie że vista ma kłopoty z obsługą bardzo wielu kart dźwiękowych i że microsoft olewa słabszy/starszy hardware więc kto tu jest fanatykiem paszczaku?
i każdy wie że vista podbija wymagania... każdy kto ma pojęcie... pryszczate pazie piepszą bzdury...


_______________________________________

niech ktoś popróbuje pobawić się windowsem 7 na czymś takim:

http://www.notebookdlaciebie.pl/index.php?p=2016

trzeba być masochistą!!!

bawiłem się 7 na wirtualnej maszynie... mogę pokazać filmik jak on działa po ponad miesiącu testów i porównać do niestabilnego ubuntu 9.04 alpha z livecd...
_______________________________________

→tbgkol jednak chyba pogooglowałeś i dlatego odpowiedzi nie ma...
tak kolego, microsoft zbudował swój "sukces" na oszustwach, złodziejstwie i szantażach

czyż to nie "fanatyczne" że nie potrafisz się z tym pogodzić?
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2009, 13:02:55 wysłana przez gothmori »

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Luty 2009, 13:13:13 »
@gothmori Co to jest paziu? rodzice cię skrzywdzili...i skąd tyle wrogosci w tobie...i co to za grupa pryszczate pazie to że ty masz pryszcze nie oznacza że inni też je mają ale po 18 roku jesli dożyjesz zaczną znikać...  :D

Co do kwesti instalacji sprzetu sorki ale nawet moja siostra dała sobie rade wiec przestan pieprzyc i idz się lecz czlowieku...twoje posty są nudne i 100% nie prawdziwe masz wyobrażnie wszystkie systemy instalowałes i użytkowałes jestes guru w tym temacie wszyscy inni to newbie twoje rozumowanie...

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Luty 2009, 13:16:30 »
@gothmori Co to jest paziu? rodzice cię skrzywdzili...i skąd tyle wrogosci w tobie...i co to za grupa pryszczate pazie to że ty masz pryszcze nie oznacza że inni też je mają ale po 18 roku jesli dożyjesz zaczną znikać...  :D

Co do kwesti instalacji sprzetu sorki ale nawet moja siostra dała sobie rade wiec przestan pieprzyc i idz się lecz czlowieku...twoje posty są nudne i 100% nie prawdziwe masz wyobrażnie wszystkie systemy instalowałes i użytkowałes jestes guru w tym temacie wszyscy inni to newbie twoje rozumowanie...

mam 20 lat dla Twojej wiedzy gnojku...
a co do systemów to część screenów jest w mojej blogowej galerii
zapraszam: http://morietto.cba.pl/gareria/

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Luty 2009, 13:45:16 »
mam 20 lat dla Twojej wiedzy gnojku...
a co do systemów to część screenów jest w mojej blogowej galerii
zapraszam: http://morietto.cba.pl/gareria/

Kolejny przykład twojej inteligencji nazywasz kogos gnojkiem a nie masz pojecia czy piszesz do starszej czy młodszej osoby...

A co do screenów pare screenów i mamy ci uwierzyc na słowo? dorosni...bo po twoim zachowaniu widac ze masz mleko pod nosem 20 lat wcale nie oznacza że jestes dorosły może wedlug prawa tak ale umysłowo na pewno nie...

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Luty 2009, 14:04:49 »
Jesli linux obsluguje Twoj sprzet lepiej niz Vista to tylko pogratulowac, jestes w ogromnej mniejszosci bo linux ze sprzetem ma ogromne problemy i to wie praktycznie kazdy. A co do waszej dyskusji o wiek - nie od wieku zalezy to czy ktos jest dorosly czy nie.

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Luty 2009, 14:13:15 »
Jesli linux obsluguje Twoj sprzet lepiej niz Vista to tylko pogratulowac, jestes w ogromnej mniejszosci bo linux ze sprzetem ma ogromne problemy i to wie praktycznie kazdy. A co do waszej dyskusji o wiek - nie od wieku zalezy to czy ktos jest dorosly czy nie.

nie każdy desktop to intel lub amd... nie każdy desktop służy do grania... nie każdy komputer to desktop...
i zanim coś napiszesz na temat sterowników zajrzyj prosze w repozytoria i strony producentów :)
no fakt diablo nie pójdzie... ojojoj..!!! straszne... komuś kto kupuje komputer z myślą o graniu "gratuluję"... xD

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Luty 2009, 14:16:17 »
Jesli linux obsluguje Twoj sprzet lepiej niz Vista to tylko pogratulowac, jestes w ogromnej mniejszosci bo linux ze sprzetem ma ogromne problemy i to wie praktycznie kazdy. A co do waszej dyskusji o wiek - nie od wieku zalezy to czy ktos jest dorosly czy nie.

nie każdy desktop to intel lub amd... nie każdy desktop służy do grania... nie każdy komputer to desktop...
i zanim coś napiszesz na temat sterowników zajrzyj prosze w repozytoria i strony producentów :)
no fakt diablo nie pójdzie... ojojoj..!!! straszne... komuś kto kupuje komputer z myślą o graniu "gratuluję"... xD


Ehh, Goth z Toba nie mozna wogole rozmawiac bo sie ciskasz naprawde jak nie powiem...akurat wyobraz sobie ze w gry na komputerze nie gram od bardzo wielu lat, do tego sluza konsole. Ok, jesli uwazasz ze linux ma wieksza baze sterownikow i obslugiwanego sprzetu od windowsa to coz, nie bede sie klocil  :D
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2009, 14:17:57 wysłana przez Mercor »

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Luty 2009, 14:19:49 »


proszę... repo debiana... czy windows pójdzie na tylu architekturach???????


a jak myślicie? skąd się wziął żart o instalacji linuxa na lodówkach i tosterach?

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Luty 2009, 14:21:39 »
Lol...mowa tu o sterownikach do urzadzen typu karty rozszerzen i inne podzespoly bazowe a nie o architekturze  :D

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Wersje Windows 7 ogłoszone
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Luty 2009, 14:22:57 »
skoro obsługuje inne architekrury to i chyba większy zasób hardware'u (tzn. hardware innych platform ← dopisałem dla kojarzących inaczej) no nie? pomyśl logicznie...