TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Moja Vista LiveCD- PionnerOS

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Moja Vista LiveCD- PionnerOS
« dnia: 02 Luty 2009, 19:10:32 »
Więc utworzyłem i chcę udostępnić moją płytę LiveCD na jądrze Visty.
Jest zrobiona legalnie, czasopismo CHIP(06.2007) udostępniło kiedyś coś podobnego, częściowo korzystałem z tamtego projektu.

Zapraszam na stronkę: http://www.pionneros.yoyo.pl/
« Ostatnia zmiana: 02 Luty 2009, 22:39:53 wysłana przez pionner »

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Moja Vista LiveCD- PionnerOS
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty 2009, 19:11:57 »
Megaupload, tyle że z darmowego konta można dawać tylko pliki do 500 MB.
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Moja Vista LiveCD- PionnerOS
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Luty 2009, 19:14:11 »
thx. to ma niecałe 300 ;)

Odp: Moja Vista LiveCD- PionnerOS
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Luty 2009, 19:15:29 »
Robiłem kiedyś coś podobnego (na bazie XP). full wypas to był. Hakował zmieniał hasła Windows zainstalowanego na dysku i widział partycje Linuksowe. Porzuciłem projekt bo niestety gdy udostępnia się gotowe ISO nie uznaje się tego za legalne. Musisz udostępnić Win Buildera ze skryptami do samodziewlnej kompilacji.

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Moja Vista LiveCD- PionnerOS
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Luty 2009, 19:19:12 »
właśnie wiem, ale to robota(dla użytkownika) na pół godziny, z czego 28 minut robi komputer ;D

Odp: Moja Vista LiveCD- PionnerOS
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Luty 2009, 19:21:23 »
Z tą Vistą z Chipa były problemy np. kompilowała się tylko na partycjach NTFS. Myślałeś na oparciu projektu o Vistę PE ?

http://vistape.net/

Miałbyś orginalny Explorer :D
« Ostatnia zmiana: 02 Luty 2009, 19:26:25 wysłana przez urban92 »

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Moja Vista LiveCD- PionnerOS
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Luty 2009, 19:25:18 »
nie mogę rozgryźć ich skryptów, nigdzie nie ma programów, a właśnie w skryptach są długie ciągi znaków tputyJYUtyjYujTY, które są chyba właśnie programami
« Ostatnia zmiana: 02 Luty 2009, 19:27:54 wysłana przez pionner »

Odp: Moja Vista LiveCD- PionnerOS
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Luty 2009, 19:26:34 »
Na ile i kiedy takie cos jest legalne ? Zainteresowałem się tym :D

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Moja Vista LiveCD- PionnerOS
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Luty 2009, 19:32:45 »
Już tłumaczę: Microsoft udostępnił Windows Automated Instalation Kit(cuś takiego :P)
Jest to defakto nic innego niż jądro Visty, ja udostępniam tylko WinBuilder i skrypty, czyli aplikację do sklejenia tego w całość i oprogramowanie, powłokę(nie jest to oryginalny explorer.exe z visty) itp ;D
Więc prawnie nie udostępniam systemu, tylko dużo plików notatnika i programy. Rozumiesz już?

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Moja Vista LiveCD- PionnerOS
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Luty 2009, 19:35:00 »
Pionner powiedz mi za pomocą twojego Livecd bede mógł sobie zainstalowac windowsa z hd?

W7 instalowałem z HD za pomocą livecd vistape ale ten livecd jest cholernie wolny...

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Moja Vista LiveCD- PionnerOS
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Luty 2009, 19:36:25 »
Poszedł już systemik na Megaupload? ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Moja Vista LiveCD- PionnerOS
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Luty 2009, 19:37:18 »
Pionner powiedz mi za pomocą twojego Livecd bede mógł sobie zainstalowac windowsa z hd?

W7 instalowałem z HD za pomocą livecd vistape ale ten livecd jest cholernie wolny...
wybacz, ale nie zrozumiałem pytania, PionnerOS też demonem prędkości nie będzie, ale możliwe że pójdzie szybciej niż VistaPE

Na Megauploadzie jest narazie 40% ;)

Odp: Moja Vista LiveCD- PionnerOS
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Luty 2009, 19:44:27 »
aaaaaaaaaaaaaaaa   , to ja takie cos robiłem jak próbowałem integrować viste z sp ( i mi sie po części udało ;p ) czyli tak czy siak musisz mieć licencje na viste - ale czy takie modyfikacje sa legalne ?

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Moja Vista LiveCD- PionnerOS
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Luty 2009, 19:51:52 »
nie musisz mieć licencji bo MS daje ci pliki za darmo, poszukaj VistaPE w necie, jest to legalne, oni by MS-owi nie uciekli ;D
Jest to legalne, jak pisałem nawet czasopismo CHIP zrobiło kiedyś coś takiego i było to dostępne normalnie w gazecie

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Moja Vista LiveCD- PionnerOS
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Luty 2009, 19:55:59 »
Według mnie MS powinien coś takiego zrobić(wiem, że to megagłupio brzmi): Wndows 95 uruchamianego z płyty, oczywiście byłby to goły system bez pierdół, bez np. gier, multimediów, IE etc. dać tam kilka-kilkanaście narzędzi do odzyskiwania, kilka rzeczy żeby taka wersja OSu była zgodna z teraz istniejącymu systemami, np. obsługa NTFS. I takie coś mogliby sprzedawać za 50 zł lub dodawać do każdego Windowsa. Dzieki temu nawet zwykły laik by się połapał w naprawianu OSu lub odzyskiwaniu danych. Fajny pomysł nie? Tyle że nierealny niestety. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)