TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Dualboot

Dualboot
« dnia: 02 Luty 2009, 11:18:51 »
Mam zainstalowane W7 jako glowny OS i chce teraz sobie zainstalowac VIste jako drugi OS, czy ktos tak probowal ?

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Dualboot
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty 2009, 11:23:33 »
Raczej trudno to będzie dokonać, bo najpierw się instaluje starszy a potem nowszy OS. Ale z W7 i Vistą nie róbowalem więc nie wiem. :)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Dualboot
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Luty 2009, 11:32:00 »
bardzo bardzo mi właśnie zależy żeby było w tę stronę bez potrzeby formatownia tej instalki bo mam świtnie pokonfigurowane juz wszystko :P

Offline japan

  • ***
  • 142
  • the Lizard King
Odp: Dualboot
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Luty 2009, 12:05:06 »
Możesz spróbować po instalacji Visty edytować bootloader programami takimi jak VistaBootPro czy EasyBCD, albo zrobić to ręcznie, ale pozytywnych rezultatów nie gwarantuję. Jeśli się decydujesz na coś takiego to pamiętaj o back-upie ważnych danych. Osobiście nie testowałem za dużo w/w programów, ale słyszałem, że są dobre i sporo potrafią ;)

Odp: Dualboot
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Luty 2009, 12:54:13 »
wlasnie chcialem to sprobowac tylko i wylacznie dlatego ze znalazlem w sieci easyBCD i interesuje mnie tylko opcja dodanie visty do zainstalowanego w7 ;]

Odp: Dualboot
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Luty 2009, 17:08:27 »
Możesz spróbować po instalacji Visty edytować bootloader .....

Problemem nie jest edycja bootloadera, problemem jest zainstalowanie Visty gdy mamy już Win7. Chyba, że mamy dwa dyski do,dyspozycji, wtedy instalujemy Vistę przy odłączonym dysku z Win7 a EasyBCD 1.7.2.exe załatwia pięknie sprawę.

Odp: Dualboot
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Luty 2009, 09:20:10 »
czy wymagane jest fizyczne odlaczenie dysku? bo faktycznie mam 2x 160GB dostepne dyski i caly czas szukam finalnego rozwiazania na ten dualboot

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Dualboot
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Luty 2009, 10:08:13 »
No, to może ułatwić sprawę i odlać jeden dysk z zainstalowanym w7.;)

Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Dualboot
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Luty 2009, 15:23:27 »
ile wystarczy na instalke visty ? 15gb ? 20gb ?

Odp: Dualboot
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Luty 2009, 15:31:59 »
czy wymagane jest fizyczne odlaczenie dysku?
Odłączasz wtyczkę zasilającą od dysku z Win 7 (załóżmym że jest to dysk C:) podaczas instalowania Visty na drugim dysku D:  Po instalacji Visty podłączysz zasilanie dysku C: i odpalasz kompa. Uruchomi się oczywiście Win7 spod którego uruchamiasz  EasyBCD 1.7.2.exe, wyszukujesz Vistę i w prosty sposób ustawiasz opcje ładowania systemów.

ile wystarczy na instalke visty ? 15gb ? 20gb ?
15 GB w zupełności wystarczy.


Odp: Dualboot
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Luty 2009, 01:49:05 »
Żal mi all Jest taki magiczny program Acronis OS SELECTOR

Odp: Dualboot
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Luty 2009, 11:08:19 »
powiem tylko tyle ze dalem rade sobie z odpinaniem fizycznie dysku i instalacja z easy BCD ;]

pozdro i dzieki za helpa