TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z instalacją Win7 - rozruch

Problem z instalacją Win7 - rozruch
« dnia: 25 Marzec 2012, 22:56:50 »
Witam, mam zainstalowanego XP i chcę przejść na 7, ale podczas finalizowania instalacji "siódemki" wyskakuje mi "System Windows nie może zaktualizować konfiguracji rozruchu komputera" i instalacja się przerywa. Próbowałem naprawić to poprzez "Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia" jak i przez wpisywanie komend:

bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd

ale nic to nie dało, a wręcz przeciwnie, bo przestał mi odpalać XP. Z góry dziękuje za pomoc.

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Problem z instalacją Win7 - rozruch
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Marzec 2012, 09:36:03 »
Czy podczas użycia narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia, masz widoczny jakiś system w oknie dialogowym? Jeżeli nie to pozostaje chyba nowa czysta instalacja (przy użyci opcji zaawansowanych) Windows 7 ale na innej partycji niż poprzedni system, jeżeli takową posiadasz (będzie to po ponownej instalacji Dysk C). Będziesz mógł wtedy odzyskać dane z folderu np Moje dokumenty.

Odp: Problem z instalacją Win7 - rozruch
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Marzec 2012, 23:22:47 »
opiszę to dokładniej, Mam dysk C (windows XP) i dysk D, formatuje dysk C i instaluje "czystą" 7 i wyskakuje mi ten błąd, więc postanowiłem wydzielić nową partycję E i na nowej partycji zainstalować 7, ale w tym przypadku tak samo wyskakuje mi ten błąd. Teraz z powrotem mam partycje C, na której znów mam XP i D. W oknie dialogowym mam do wyboru XP home premium i XP proffesional (instalowałem go przed home premium, ale wyskoczył błąd i teraz po zainstalowaniu home premium, mam obydwa do wyboru, mimo, że podczas instalacji home premium formatowałem partycje z proffesional)

Offline igbron

  • ***
  • 166
Odp: Problem z instalacją Win7 - rozruch
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Marzec 2012, 09:17:31 »
Ale namieszałeś. Proponował bym zrezygnować z systemów XP a zainstalować tylko Windows 7, jeżeli komputem jaki posiadasz spełnia wymagania do instalacji tego systemu. Skorzystaj z tego poradnika: http://www.centrumxp.pl/Windows7/1960,Windows-7-obok-Windows-XP.aspx

Odp: Problem z instalacją Win7 - rozruch
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Kwiecień 2012, 22:02:49 »
Zaczne od nowa bo się chyba nie rozumiemy. A więc, mam 2 partycje:

C (windows XP home edition)
D (rózne pliki)

Chcę na C zamiast XP mieć 7, więc formatuje partycje C i instaluje "świeżą" 7, ale podczas finalizowania instalacji wyskakuje mi "System Windows nie może zaktualizować konfiguracji rozruchu komputera" i instalacja się przerywa i później od nowa muszę instalować XP, bo oczywiście wcześniej sformatowałem partycje C.

Do tego zanim instalowałem na partycji C Home Premium, to wcześniej próbowałem zainstalować Proffesional, ale podczas instalacji wyskoczył błąd, więc sformatowałem od nowa partycje i zainstalowałem Home Premium i teraz podczas uruchamiania komputera mam 2 systemy do wyboru Proffesional i Home Edition, oczywiście Proffesional nie działa, ale jakieś pozostałości pomimo formatu C pozostały.

Odp: Problem z instalacją Win7 - rozruch
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Kwiecień 2012, 18:12:41 »
Czy formatujesz tylko dysk C ? Podczas instalacji Win7 tworzy mala partycje w ktorej umieszcza BCD. Nie wiem ale tu moze byc problem  Ta mala partycja powinna byc widocza podczas instalacji i bedzie mozliwosc formatu

Zajrzyj tutaj - >  http://support.microsoft.com/kb/931697/pl      Moze cos pomoze