TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

gpedit.msc/topology

gpedit.msc/topology
« dnia: 24 Luty 2012, 18:29:53 »
Mam wersje Windows Home Premium wiem że w tej wersji nie ma pliku gpedit.msc , mam z tego powodu problemy z połączeniem się do sieci akademickiej w związku z błędem numeru MAC oto rozwiązanie podane na stronie sieci akademickiej

Rozwiązanie 5.

W przypadku banów za niezarejestrowany adres MAC z puli od 00-0D-3A-D7-F1-40 do 00-0D-3A-FF-FF-FF winna może być usługa Link Layer Topology Discovery (LLTD), której Windows używa do wyznaczania topologii sieci. LLTD składa się z dwóch komponentów, respondera i mappera. Można je łatwo wyłączyć przez group policy.
Odpalamy więc gpedit.msc i klikamy: Konfiguracja komputera → Szablony administracyjne → Sieć → Wykrywanie topologii warstwy łączy. Tam mamy możliwość wyłączenia mappera i respondera.

problem tkwi w tym że w moim systemie nie mam tego pliku jak inaczej to zrobić ?
i czy jesli wgram gpedit do systemu sposobami z intenretu to trace licencje ? ?

Odp: gpedit.msc/topology
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Marzec 2012, 00:19:23 »
To samo  jest we wlasciwosciach kazdego polaczenia. 

W angielskiej wersji to bedzie tak...  Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center   --> Local Area Connection (tutaj wybierasz polaczenie ktore cie interesuje) --> Properties --> odznacz 2 wymagane opcje i po sprawie :) da rade bez gpedit
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2012, 21:56:00 wysłana przez zoltan »